|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 14:36:38   
Anoniman
Ja nemam svoj život već 6 godina! Moja deca neće da spavaju kod baba, deru se tamo kao da im neko dere kožu. Deru se i ako ih mm čuva, a ne neko drugi. Ali, realno, dok smo imali samo Luku, švrljali smo tamo-vamo, spakujemo kolica, hranu, i vozi. Sada sa dvoje to baš i ne ide, ali i ide. Šta znam. Znam samo da ja nemam 15min da odem u solarijum, da kosu perem u ponoć jer tada dođe na red, da se depiliram svake prestupne, i da realno nemam svoj život. Zato se radujem odlasku na poso - meni je to izlazak i neverovatan provod.
Nemojte ovo krivo shvatiti, ne žalim se. Sama sam tako napravila, ali nije da sam imala preterano izbora.


< Poruku je uredio Tash -- 3.5.2012 14:37:28 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 14:39:50   
minavb
Da. Na poslu se odmorim. Vanja je dobar i divan, uživamo zajedno, ali kad dođe vreme jelu ja ostarim koju godinu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 14:53:07   
jovicaa
samo bez tenzije, ako smo mi nervozne i pod pritiskom, to se prenosi na dete. ne mozes dete da "uobrocis" ni na jedan nacin, zato sto on nije robot, nego mala nerazvijena licnost.. e sad neka pravila moraju da postoje naravno, ne mozes napraviti divljaka od njega, ali umereno i sa sto manje prisile. znam da zvucim kao smrdljivi hipik user posted image
a mina tvoj slucaj je stvarno specifican. zbog problema sa ishranom koje imate, tako da tu nemam sta da kazem, zato sto nisam dozivela.

< Poruku je uredio jovicaa -- 3.5.2012 14:54:10 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 14:56:08   
minavb

IZVORNA PORUKA: jovicaa

znam da zvucim kao smrdljivi hipik user posted image


Kanda hipik drugačiji i ne može biti user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 15:07:39   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: jovicaa

znam da zvucim kao smrdljivi hipik user posted image


Kanda hipik drugačiji i ne može biti user posted image




hahaha, pa dauser posted image
s obzirom na moj stil oblacenja i na redovnost pranja kose(tash je spomenula), nisam dalekouser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 3.5.2012 15:08:03 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 15:16:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja nemam svoj život već 6 godina! Moja deca neće da spavaju kod baba, deru se tamo kao da im neko dere kožu. Deru se i ako ih mm čuva, a ne neko drugi. Ali, realno, dok smo imali samo Luku, švrljali smo tamo-vamo, spakujemo kolica, hranu, i vozi. Sada sa dvoje to baš i ne ide, ali i ide. Šta znam. Znam samo da ja nemam 15min da odem u solarijum, da kosu perem u ponoć jer tada dođe na red, da se depiliram svake prestupne, i da realno nemam svoj život. Zato se radujem odlasku na poso - meni je to izlazak i neverovatan provod.
Nemojte ovo krivo shvatiti, ne žalim se. Sama sam tako napravila, ali nije da sam imala preterano izbora.



Ovo totalno odgovara i za temu: "Zelite li jos dece".

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 15:22:20   
Anoniman
Zavisi iz kog ugla gledaš, jer, realno, ja bih želela još jedno, samo mi se ne prolazi kroz još jedan CR, te je iz tog razloga odgovor NE! user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 15:37:38   
jovicaa
uf tash i meni je porodjaj najveci strah user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 16:05:04   
bea83
Definitivno je,po ovom pitanju, prava stvar neka sredinauser posted image Ja sam za uvodjenje odredjene rutine jer bebe to vole a i mislim da prija mamama,bar meniuser posted image Naravno sve ovo stoji kad su uslovi regularni i beba zdrava,dobro napreduje i bez posebnih zahteva.I naravno dugačija je situacija sa dojenjem i dohranjivanjem. Teško se može uhvatiti satnica ako se doji na zahtev jer su tu bebine potrebe primarne.
Naša beba nema još tri meseca ali od kad smo prestali sa dojenjem i prešli potpuno na ad mleko ja sam mu nametnula odredjeni ritam. Jede u odredjeno vreme(gore dole, pola sata) i spava u odredjeno vreme (i uveče i preko dana), i šetamo u isto vreme.Par dana sam pratila kad mu se spava, kad je manje a kad više gladan i onda smo polako uveli režim. U početku se malo bunio kad ga uspavljujem na "silu" ali sad već u odredjeno vreme traži sam da spava. S obzirom da smo po ceo dan sami ovo je jedini način da funkcionišemo, a da ja ostanem normalna.
Znači prilagodila sam bebu sebi do izvesne granice  a sad se ja prilagodjavam njemu u smislu da poštujem nametnuti ritam. Kad je vreme za spavanje, kući smo, nahranjeni, presvučeni i spremni za spavanjac, bez obzira što bi možda tada ja volela da šetam ili da se družim sa prijateljima. I on je mnogo srećniji i zadovoljniji kad sve odradi po rasporeduuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 16:32:49   
Maslacak15
Deca treba da imaju strukturu, ali se i lako adaptiraju,
Ja sam srecna sto sam neke stvari prihvatila i od Nemaca, gde trenutno zivim pa mogu da kombinujem po nahodjenju najbolje iz oba sistema. Oni su generalno mnogo opusteniji sa malom decom, vucaraju ih svuda i setaju od prvog dana, setaju i leti i leti i zimi. E sad naravno ja sam misljenja da ne treba preterivati, i nisam htela da izlazim iz kuce 14 dana u februaru jer je temperatura bila -10 i niko nije mogao da me ubedi da ce to prijati mom tada sestonedeljnom sinu. Ali osim tih ekstreminih situacija i mi smo rano krenuli u setnju, svaki dan i po vise sati. Malisa se navikao na kolica u njima najbolje i spava po danu. Tako da obilazimo ceo grad idemo u trzne centre samoposlluge itd... Evo upravo smo se vratili sa rucka sa jednom koleginicom, mi smo se iscaskale a malisa je kuntao u vijentamskom restoranu. Sad je odmoran i igra se na cebencetu. Tako da jeste se moj zivot naravno promenio, ali se trudim da ga ucinim sto "normalnijim". A slazem se sa komentarima da je pametovanje i nametanje "zivotnih istina" drugima vrlo pogresna stvar. Zenen su razlicite, bebe su pre svega razlicite i svako ima prava da svoj zivot i svoju svakodnevnicu uskladi i uredi po svom nahodjenju.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 18:06:18   
Olga75
deca vole rutinu ali ne treba biti rigidan u tome
nekako dok je bila novorodjence i dok je sikila ja sam se prilagodjavala njoj pa je ona pocela da se prilagodjava meni i tako sad smo prilagodjene user posted image
postoji neki osnovni obrazac : ustajanje , umivanje , klopa , blablabla ali satnica se pomera i kako raste vise ne znam ko se kome prilagodio

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 20:49:19   
jovicaa
postoji neki osnovni obrazac : ustajanje , umivanje , klopa , blablabla ali satnica se pomera i kako raste vise ne znam ko se kome prilagodio

kod nas je upravo tako

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
3.5.2012 20:52:26   
jovicaa
i mi smo malog naucili da seta, prvi put je setako sa tri nedelje 1. januara, bio je debeo minus. gde mi idemo tu je i on sa nama, od prvog dana u kolicima, bez ikakvog nosanja.
i urodilo je plodom, bas voli kolica i miran je u njima.
znaci isao je bukvalno svuda sa nama, i bio je cuvan od strane babe minimalno, par sati nedeljno. bilo je onih koji su se zblaznjavali, ali ja to smatram potpuno normalnim. primetila sam da su deca koja su prezasticena i koja provode puno vremena u kuci, dosta nervoznija od njega

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
5.5.2012 0:46:01   
mamicak
Mi smo takodje malenu navikli na setkanje:D:) Rodila se u septembru kada je jos bilo prilicno toplo i vec smo je setali po prirodi nakon odprilike dve nedelje. Moje dete jos uvek doji i to me ne sprecava da izadjem na kaficu. AKo je dete gladno, vadim siku (naravno ne vidi svako moju siku jer obicno koristim neku krpicu preko ) i niko me ne gleda popreko. Dosta stvari sam se odrekla zbog malene i ne zalim se zbog toga, ali ne moram sad bas ceo svoj zivot da bacim u vodu i sedim samo kod kuce. Dok ona mirno pajki i deluje zadovoljno i zivahno, ne smatram da u bilo cemu preterujem.

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Prilagoditi bebu sebi ili sebe bebi?
24.12.2016 7:00:20   
branki*
svako ima nekis voj stav ovde koji je vezan i za karakter same osobe i vaspitanja,ja sam npr,ipak,sebe prilagodila bebi,dok su bili bebe,pa i sad maltene.ne znam da li sam u pravu,mozda i nisam.znalo se kad spavaju i tad nisam isla nigde da im ne remetim spavanje,dok spavaju iskljucujem sve telefone,tv se ne gleda,nema glasne price da ih ne probudim,obroci su bili u isto ili slicno vreme,nisam volela da kao ajde idemo napolje,pa cu mu dati nesto usput ili jesce sta bilo ili slicno.sad sam malo opustenija po topm pitanju,jer su veci,ali dok su bili bebe ,tako je bilo.uvece,spavanje u odredjeneo vreme,nema gostiju,niti da mi dodju,niti da odem.ako me neko zove na svadbu ili neki dogadjaj,proslavu,nisam isla uglavnom,srecom,nisu bila bas bitna desavanja,tipa bratovljeva svadba ili sl.kad odem u prodavnicu,uvek,ali uvek zurim,jer stalno trcim da dojim..sklanjala sam daljinske,sve stvarcice sitne da ne bi dirali,brisala non stop i tako..do skoro sam spavala sa njom i sisala je nocu non stop i ja tako posle isla na posao ujutru neispavana jer je ona tako navikla.

< Poruku je uredio branki RR -- 24.12.2016 7:05:53 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 7:05:34   
Anck Su Nmaun
I kod mene je uglavnom.kao kod Branki. Mada je nekad bilo i obrnuto ako smo mislili da je neophodno.
A sto se tice posta iznad...kad dojis mnogo je lakse organizovati se.
Npr. na letovanju smo obrnuli situaciju jer nisam mogla po ceo dan biti u apartmanu i slicno.
Dok su bas mali uglavnom se prilagodjavamo njima ali kasnije se to menja, nekad oni nama nekad mi njima.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.12.2016 7:09:08 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 8:08:43   
vocicana
U pocetku je sve naravno bilo prilagodjeno samo detetu, od tretmana za jelo, kupanje, spavanje. Sada je to delimicno prilagodjeno njemu, delimicno samo meni. Zna se kada jede i spava, ali se silom prilike promeni i taj raspored. Nista se on ne buni. Sinoc smo sve zavrsili u 21:45 nismo stigli ranije, ali nije bilo plakanja i bunjenja, to su ekstremne situacije. Da , isto kao BRanki, ali radi tv, ja sam u kuhinji, operem nesto, cuje se buka, ali insistiram da dete dok ne ucvrsti san bude tisina posle sv normalno. Tu smo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 8:43:56   
Mala Elena
Prilagodjavamo se naravno vise mi detetu , to je normalno kada su mali. Beba je zavisna od mene dok dojim , treba joj stvoriti atmosferu kako bi zaspala, napraviti min 4 obroka dnevno otprilike u isto vreme, spavanje je ona sama definisala, vreme odlaska isto... Nekada se oni nama prilagodjavaju.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 11:43:51   
mali_mis
Prvo sam probala da ga prilagodim sebi, ali sam vrlo brzo odustala od te ideje user posted image
A. je do 6 meseca bio miran ko buva, a posle sou.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 11:52:10   
Animsaj9
uglavnom se njemu prilagodjavam, sve tempiram ako treba negde kad on ne spava, kad spava da to bude tisina, jede uglavnom u isto vreme , ide na spavanje uvece u isto vreme, ako treba negde da idem najmirnija sam kada moze moja mama da ga pricuva znam da ce sve na vreme jesti, leci, igrati se, ako ga vodim sve mi se poremeti i onda je i on nervozan.

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 12:17:03   
Sanjica26 RR
Sve je prilagodjeno njima i dalje. Nikad nismo remetili njihovo spavanje nekim desavanjima . Mnoga.desavanja sam propustila zbog njih.Sad su vece, pa nekad popustimo. Ali dalje se vodimo time da je kvalitetan san jako bitan. Na vreme jedu. Nema preskakanja obroka. Uvek na vreme.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 14:54:38   
Ed83
I kod nas je sve prilagodjeno deci, radnim danima... Vikendom se onda oni najcesce prilagodjavaju nama, ali tek posle drugog spavanja bebe i popodnevnog spavanja starijeguser posted image , tako da ih odmorne vodimo sa sobom gde god isli.
Meni ne smeta sto je to tako, i navikla sam se na to. Prijatelji bez dece sa kojima se druzimo isto su prilagodjeni nasoj deciuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 16:34:56   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sve je prilagodjeno njima i dalje. Nikad nismo remetili njihovo spavanje nekim desavanjima . Mnoga.desavanja sam propustila zbog njih.Sad su vece, pa nekad popustimo. Ali dalje se vodimo time da je kvalitetan san jako bitan. Na vreme jedu. Nema preskakanja obroka. Uvek na vreme.

isto,njima je rutina najbitnija

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
24.12.2016 18:26:29   
Mala Elena
Kad je E kuci i veze dosta dana tako, poremeti nam se ritam spavanja uglavnom kasnije leze i kasnije ustaje, ali bebi sve ostaje isto...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
8.6.2017 8:52:50   
Sandricak
Ja sam za to da se u pocetku prilagodimo bebi, a kako beba raste prilagodimo je nama user posted image

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here