|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.12.2009 20:22:39   
Flame
Evo još jedne interesantne informacije.
http://www.apos.org.rs/content/view/225/1/lang,serbian_lat/


_____________________________

Isidora - Lolica 21.12.2008.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.1.2010 14:38:03   
cicko
Mi smo uzeli Bubu AS- "jaje", ali cini mi se da je malo duze nego ostala. Cena je bila nesto malo manje od 4.000. Gledali smo Bertoni, ali mi deluju bas kracusna. Ovo nase je 0+, i isto ima one proreze sa strane i pozadi za pojas. Napravljeno je po novim standardima (ima ono ECE R44\04), i mi smo ga probali na prednjem sedisto i mogu vam reci da sam se bas preznojala dok ga nisam fiksirala pojasom... Izgleda da bas nisam dobra u tome, jer imam utisak da mi je nestabilno...user posted image .
Da li ja nisam dobro provukla pojas ili sta, nemam pojma... a i stomak mi smeta, brzo se zaduvam, pa se nisam nesto udubljivala.

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.1.2010 14:51:28   
Trcosava
cicko, ja ne mogu da nađem to sedište?

jeste dobili onu podlogu ispod ili je na isofix?

hm koliko čitam, ti novi po tom standardu imaju svi isofix - e sad mislim da kad ima isofix nije moguća montaža na prednje sedište, i treba ti ona nožica


< Poruku je uredio Trcosava -- 15.1.2010 14:54:25 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.1.2010 14:56:15   
cicko
Nije Isofix, to ne bih mogla da montiram, jer imam starog Juga. Samo "jaje".


IZVORNA PORUKA: Trcosava

cicko, ja ne mogu da nađem to sedište?

jeste dobili onu podlogu ispod ili je na isofix?

hm koliko čitam, ti novi po tom standardu imaju svi isofix - e sad mislim da kad ima isofix nije moguća montaža na prednje sedište, i treba ti ona nožica


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.1.2010 15:11:06   
Trcosava
hm pa koliko sam ja pročitala, ta jaja bi morala da imaju isofix, u suprotnom imaš onaj plastični deo koji ide ispod tog jajeta, ono se na 3 mesta (ja mislim) prišvršćuje pojasom i kad ga montiraš ide okrenuto u suprotnom pravsu od vožnje, ona ručka se spusti dole i ''uglavi'' o naslon - tako je fiksirano.

A mislim da je Nedja išla da ugrađuje pojas za juga

a čekaj, jel imate onu plastičnu podlogu?


< Poruku je uredio Trcosava -- 15.1.2010 15:15:08 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.1.2010 15:30:37   
Leki 77
Mi smo kupili Maxi-Cosi model Tobi za suprugov auto jer je to sediste vec godinama proglasavano za najbezbednije decije ne iso-fix sediste u kategoriji o od 9 do 36 meseci. Inace kosta oko 22.000, a mi smo ga platili oko 12.000 u Turbo Limacu u Idei na Bezanijskoj kosi. Bilo je na popustu jer su u pitanju bili stari dezeni, a kako smo mi hteli sivo sediste (jer su te boje sedista u kolima) ispalo je sjajno. Za moj auto smo pozajmili neko Chicco-vo sediste koje je izguralo vec troje dece, ali kako samo suprugovim kolima idemo van grada, jer su veca od mojih, pa mozemo da se svi spakujemo, to mislim da je ok resenje. Mislim da ne treba stedeti na AS jer ono stvarno moze spasiti zivot. Znam da nas roditelji nisu vozili u AS, ali mislim da se tada vozilo smirenije i pazljivije, a bilo je i manje vozila na ulicama. Sve u svemu, mi ne bismo mogli da funkcionisemo bez AS, a dok smo imali jaje, stalno smo ga prebacivali iz kola u kola pa mi se to smucilo. Inace, oba sedista se lako montiraju i kod oba se skida presvlaka i pere u masini, sto mislim da je bitno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.1.2010 2:10:12   
cipiripi
Opozvano 1,5 milion Graco kolica i autosedišta!

Poznati američki proizvođač dečjih proizvoda „Graco“ dobrovoljno je povukao oko 1,5 miliona kolica, zbog toga što u zavisnosti od mehanizma za sklapanje postoji opasnost da dođe do od amputacije prsta i razderotine kod mališana kada roditelji otvaraju ili zatvaraju kolica.

Opoziv uključuje modele Graco Passage, Alano i Spree, kao i autosedišta za putovanja.

Graco je do sada primio sedam prijava od roditelja da je došlo do povreda kada su deca prilikom otvaranja ili zatvaranja kolica stavila prstiće blizu opasnog mehanizma. Prijavljeno je pet amputacija prstiju i dve razderotine!

Opasan zglobni mehanizam sa šarkom!

Opozvani su modeli Graco Passage™, Alano™ i Spree™, kao i autosedišta sa sledećim brojevima modela i specifičnim zglobnim mehanizmom:

6303MYC, 6303MYC3, 6320IVY, 6320LAU, 6330CAP, 6330THR, 6330THR3, 6F00QIN3, 6F00RRY3, 6F03GLN3, 6G10CSE3, 7235GGA, 7235GGA2, 7236CDR2, 7237HOL2, 7237HOL3, 7240DNB, 7240DNB2, 7240MKL2, 7240MKL3, 7241DDH2, 7241DHO3, 7255CLP, 7255CLP2, 7255CRA2, 7255CRA3, 7255CSA3, 7255GPK3, 7255GRN, 7255GRN2, 7255JJB3, 7255ORC2, 7255WLO2, 7255WLO3, 7256CLO2, 7256SPM2, 7256SPM3, 7260BAN, 7260BAN2, 7260BAN3, 7260MRA2, 7260MRA3, 7260PKR, 7260PKR2, 7270BIA, 7270BIA2, 7E01JON2, 7E01JON3, 7F00LPE3, 7F00RSH3, 7F01FOR3, 7F02GLM3, 7F04TAY3, 7F07EMA3, 7F08DSW3, 7F08LAN3, 7G00DLS3, 7G00DLS4, 7G01CRL3, 7G04KRA3, 7G05GPR3, 7G06WSR3, 7G07ABB3, 7G07BAT3

Graco za navedene modele kolica proizvodi dva različita tipa mehanizma za otvaranje i zatvaranje kolica. Međutim, ovaj opoziv se odnosi samo na kolica ili autosedišta koja sadrže plastični zglobni mehanizam koji imaju šarku sa urezima.
  
                    user posted image                           user posted image

Obezbeđena besplatna zaštitna oprema

Povučena kolica i autosedišta proizvodili su se u Kini između oktobra 2004. i februara 2008. godine, a broj modela i datum proizvodnje nalaze se odmah iznad zadnjeg točka.
Kolica koja su bila na tržištu od oktobra 2004. do decembra 2009. prodavala su se po ceni od 80-90 dolara, a autosedišta od 150 do 200 dolara.

Proizvođač je preporučio da se odmah prestane sa korišćenjem svih kolica koje imaju opasan mehanizam i da ih roditelji kontaktiraju kako bi dobili besplatnu zaštitnu opremu.
KLIK



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 19:38:56   
Anck Su Nmaun
Bas sad zagledam AS jaje  O-1 ono nije skroz ravno....kako tu bebe- novorodjence  smestite... jel ima neko sliku mozda...uopste mi nije jasno????


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 22:22:50   
gagana83
Da nije skroz ravno,ali ipak nije sva tezina bebe na guzi,vec na ledjima tako da beba lezi u prirodnom polozaju,slicno kao kad bi je drzala u narucju.
Pogledaj prethodnu stranicu,ja sam postavila sliku naseg auto sedista.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 22:29:04   
Dora
To sedište je jajastog oblika. beba ja povijena u njemu, tj. leđa su joj ravno ali nogice i glava malo izdignuti. To je prirodan položaj i ne šteti bebi, zato je od 0+ 

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 22:33:52   
Dora
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja se brinem zbog tog novog zakona....da nas ne upecaju bez autosedishta...Al dobro....za to imam josh puno vremena fore....kolica mi se nekako bitnijim sad chine...user posted image


Smeškice, i bez zakona, deca su najbezbednija u sedištima. To je po meni najbitnije. Ne mora sedište biti neka marka, ne mora biti ni novo...imaš polovna sedišta za 2000-3000 din. očuvana, sve jedno ta navlaka se skida i pere u mašini, a sedište koje koristi mala bebica do 1 god. ne može biti ofucano ni posle 10-oro dece. Zato, gledaj da bude što jeftinije i što obaveznije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 22:51:46   
gagana83
Slazem se sa Dorom.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 23:18:57   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gagana83
Pogledaj prethodnu stranicu,ja sam postavila sliku naseg auto sedista.


IZVORNA PORUKA: Dora

To sedište je jajastog oblika. beba ja povijena u njemu, tj. leđa su joj ravno ali nogice i glava malo izdignuti.


Da , da znam  imamo ga sad  i mi ali sam se samo pitala kako to ide,  tj kako izgleda!?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 23:21:26   
gagana83
Cek da nadjem neku sliku sa Unom pa cu da postavim.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.2.2010 23:26:44   
gagana83
Pih,zeza me slikomat.Kad proradi postavicu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 9:54:11   
micketta
imam pitanje vezano za samu upotrebu auto sedista...
ovako:
da li prilikom iznosenja bebe iz porodilista u auto sedistu treba bebu staviti u onaj zastitni pojas ili ne?
hvala :)))

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 10:09:46   
*Alexx*
Nije mi baš jasno šta si pitala, ali ja ću probati da odgovorim user posted image . Ako ćeš bebu iz porodilišta da iznosiš u AS, onda bi trebalo da joj vežeš one pojaseve koji su u samom AS. U principu, ti pojasevi bi trebalo da budu vezani kad god se beba nalazi u AS. A kad si u kolima, onda AS još privežeš pojasevima iz kola.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 10:23:10   
micketta
to! to! to sam pitala :)))
hvala na brzom odgovoru user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 10:28:39   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja se brinem zbog tog novog zakona....da nas ne upecaju bez autosedishta...Al dobro....za to imam josh puno vremena fore....kolica mi se nekako bitnijim sad chine...user posted image


Smeškice, i bez zakona, deca su najbezbednija u sedištima. To je po meni najbitnije. Ne mora sedište biti neka marka, ne mora biti ni novo...imaš polovna sedišta za 2000-3000 din. očuvana, sve jedno ta navlaka se skida i pere u mašini, a sedište koje koristi mala bebica do 1 god. ne može biti ofucano ni posle 10-oro dece. Zato, gledaj da bude što jeftinije i što obaveznije.



napomena koju ovde naglašavaju kad se kupuju polovna AS - kupujte od ''poznatih'' i da koliko toliko budete sigurni da sedište nije bilo u kakvom udaru ili sl
mada sumnjam da se to baš odnosi na AS za bebu do godinu dana


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 15:57:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja se brinem zbog tog novog zakona....da nas ne upecaju bez autosedishta...Al dobro....za to imam josh puno vremena fore....kolica mi se nekako bitnijim sad chine...user posted image


Smeškice, i bez zakona, deca su najbezbednija u sedištima. To je po meni najbitnije. Ne mora sedište biti neka marka, ne mora biti ni novo...imaš polovna sedišta za 2000-3000 din. očuvana, sve jedno ta navlaka se skida i pere u mašini, a sedište koje koristi mala bebica do 1 god. ne može biti ofucano ni posle 10-oro dece. Zato, gledaj da bude što jeftinije i što obaveznije.



Nashla sam nosiljku auto sedishte za 3500 i to tjemo uzeti umesto obichnih korpi u kojima smo planirali da ih nosimo u prvi 4-6 meseci dok ne budemo mogli da kupimo redovno auto sedishte....tako da tje bebice od pochetka biti u auto sedishtu user posted image

user posted image


< Poruku je uredio Smeshkica -- 8.2.2010 16:04:49 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 16:00:20   
Lu
Smeshkice i bolje tako,te korpe za nošenje ti ne trebaju uopće,nosit ćeš ih u tim jaje AS a poslije kad budu sjedila kupiš prave sjedaliceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 16:08:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Smeshkice i bolje tako,te korpe za nošenje ti ne trebaju uopće,nosit ćeš ih u tim jaje AS a poslije kad budu sjedila kupiš prave sjedaliceuser posted image


Pa da...htela sam ja autosedishte od pochetka...nego smo dosad najjeftinije nashli oko 8000 din (80-90 evra) a meni trebaju dva...pa mi bilo prihvatljivije da za tih prvih par meseci kad se necemo vozati okolo osim kod lekara ...kupim te nosiljke koje su 1500 din (oko 15 evra) ... ali sad smo nashli ovo jeftnije autosedishte...pa mozemo uzeti 2 kom....po ceni jednog onog skupljeg user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 23:43:28   
Anoniman
Neshto mi pade na pamet....jel ovo autosedishte moze ovakvo kakvo je da se fiksira na sedishte pojasom....ili treba josh neki deo?user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 23:55:53   
micketta
pa, trebalo bi da moze.
ja jos uvek nisam sigurna kako se auto sediste fiksira, ali pokusase dobri ljudi u prodavnici da mi objasne da ima tu negde da se provuce pojas.
ma, jel to auto sediste tako kupljeno? ako jeste, onda mu sigurna ne nedostaje deo za fiksiranje :))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 23:57:33   
Anoniman
pa meni je logicno da moze...ne verujem da bi ga prodavali bez sve opremeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here