|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 14:48:54   
jance
ajd malko da pokrenem temu.. za tacno mesec dana krecemo na more, pa sam pocela da razmisljam sta od svih silnih preparata za suncanje da uzmem user posted image
s obzirom na to da cemo tamo biti najverovatnije citava 4 dana, nisam ni sama najsigurnija dal da uzmem onaj najveci faktor pa da ostanem bela il da si ipak dozvolim i malko bojice...
da, i imam dvodelni kupaci, tako da ce i stomak biti izlozen..

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:00:41   
Jeca*
a ja ti kazem, ostani bela
sta ti znaci boja sad u ovoj fazi trudnoce...a svakako imaj na umu da bebi kroz stomak prolazi svetlost (to sam davno citala), pa sto da ga smaras suncem. Lezi u hlad, pijuckaj hladan sokic i uzivaj!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:34:43   
bea83
ja jos uvek nisam trudna, ali nesto sam razmisljala o suncanju i jednodelnom kostimu,zar nije nezgodno u tom kupacem kad se pokvasi onda dok se ne osusi to mokro je preko celog stomak?mozda stiti od sunca ali ne znam koliko je zdravo biti tako u mokromuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:42:13   
Anoniman
jance, sto se tice suncanja, meni je dr rekla da moram mnogo da pazim, obavezno mleko za suncanje, cak i kad nisam na moru jer mogu da se jave i one fleke po licu. a za more nam je rekla nikako da ne budem napolju po najvecoj vrucini, nikako suncanje, znaci, samo ono rano ujutro ili posle 5 jer preveliko zagrevanje na suncu moze da izazove spontani, sire se krvni sudovi i gotovo. a za vodu mi je rekla - nikako u bazen, u more moze, ali da nije mnogo hladno i da saljem uvek prvo muza kao izvidnicu. user posted image
i da, menjanje kupaceg cim izadjem iz vode da se ne bi stvorila kandida i tako to...

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:44:40   
bea83
znaci stroga pravila, tako sam i mislila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:46:32   
Jeca*
meni je dr govorila i nikakvo banjanje u toploj vodi da ne bi izazvala kontrakcije!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:51:04   
Anoniman
da, meni je to za ulazak u hladno more rekla da moze izazvati kontrakcije.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:51:59   
Nina...
A tusiranje vrucom vodom?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:53:53   
Sanjica26 RR
Ni tusiranje vrucom vodom, jer i tako mozes da izazoves kontrakcije.

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:54:54   
vonavoj
leleeeeee...vidim ja da cu na moru samo noge kvasiti..inace mi je Jadransko more hladno,a mogu misliti kako ce mi sada biti...sestra i ja cemo brckati Andreja,igrati se sa njim u pesku,a plivanje u hladnoj vodi..tesko..i ovako na svako hladno me zigne jajnik!user posted image

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:57:25   
Anoniman
ja se tusiram toplom vodom, ali ne ne znam kako vrucom i ne dugo.
von, kad ides?

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 15:59:19   
vonavoj
idem 16.7! jedva cekam..kada se sestra i ja pojavimo na plazi sa stomacimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 16:00:30   
vonavoj
i ja se tusiram vrucom vodom,ne vrelom kao ranije,i stojim,tako da se to moje tusiranje svede na skoro 5min....a tako volim da se banjam u kadi punoj vodi..ali menjamo navike!user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 16:02:55   
Anoniman
pa dobro, u julu ce more biti vec toplije, mozda se i okupas user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 16:04:47   
Sanjica26 RR
I ja volim da se kupam vrucom vodom. Dok sam bila trudna to je bilo brzinsko tusiranje.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 15.6.2011 16:05:49 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 16:06:27   
vonavoj
mislis banjanju!user posted image user posted image user posted image user posted image znam,sve znam..cujem!user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoća i sunčanje
15.6.2011 16:06:50   
Nina...
Ja OBOZAVAM da se dugo tusiram vrucom vodom... to me tako opusta... ali ako bude trebalo (a nadam se da uskoro hoce) menjam 20 minuta vrucom za 5 minuta toplom vodomuser posted image

< Poruku je uredio Nina... -- 15.6.2011 16:08:22 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoća i sunčanje
18.6.2011 10:31:22   
soni
sad i razmisljam da li da zatrudnim uopste user posted image ... salim se naravno!!!!
ja na moru zivim..mami me i zimi da se bucnem koji put a kako cu mi biti preko leta...
cula sam da se ne valja suncati, cak i u periodu planiranja deteta, ako je to stvarno istinauser posted image , zato sto temperatura tela ne sme da bude visa od 38????
ali zarad viseg cilja devojke ne gine nam da budemo bele

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoća i sunčanje
18.6.2011 10:36:42   
bea83
IZVORNA PORUKA: bea83

ja jos uvek nisam trudna, ali nesto sam razmisljala o suncanju i jednodelnom kostimu,zar nije nezgodno u tom kupacem kad se pokvasi onda dok se ne osusi to mokro je preko celog stomak?mozda stiti od sunca ali ne znam koliko je zdravo biti tako u mokromuser posted image


hahaahaha rekoh ja pre tri dana kad ono već sutradanuser posted image  moram da ispitam doktorku oko ove teme, osećam da će mi reći,sedi u hladu i uživaj,sunčaćeš se sledeće godineuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoća i sunčanje
18.6.2011 10:39:37   
soni
da... bas sam se nasmejala, kada sam videla da si je ti posytavila i tamo pise ja jos nisam trudna :) 15.6.....

ja sam bela kao sir i ne mogu ni u sred leta da pocrnim nesto mnogo
pa sta ces drugo... uzmi lepezu, naocare i kao one fine tete cuti i muli iz prikrajka user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoća i sunčanje
18.6.2011 11:06:51   
jance

IZVORNA PORUKA: ksena

jance, sto se tice suncanja, meni je dr rekla da moram mnogo da pazim, obavezno mleko za suncanje, cak i kad nisam na moru jer mogu da se jave i one fleke po licu. a za more nam je rekla nikako da ne budem napolju po najvecoj vrucini, nikako suncanje, znaci, samo ono rano ujutro ili posle 5 jer preveliko zagrevanje na suncu moze da izazove spontani, sire se krvni sudovi i gotovo. a za vodu mi je rekla - nikako u bazen, u more moze, ali da nije mnogo hladno i da saljem uvek prvo muza kao izvidnicu. user posted image
i da, menjanje kupaceg cim izadjem iz vode da se ne bi stvorila kandida i tako to...


da, to mi je u stvari i bilo bitno... sve to manje-vise mogu da ispostujem, videcemo jedino za hladnu vodu, jer plaza na koju smo do sada uvek isli ima pecine i hladne izvore u blizini.. a gde je toplije, tamo je i prljavije...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoća i sunčanje
20.4.2012 19:43:26   
Bebilina
Ne planiram se suncati u trudnoci. Nisam ni u prvoj. I van trudnoce izbegavam suncanje, koristim visoke zastite faktore, tako da se nece puno promeniti. Idemo za mesec dana na more, imam tankini koji mi prekriva stomak, sesir sa velikim obodom i lagane haljine i marame za prekrivanje, faktor 45 za mazanje. Na plazi pre 11 i posle 4, izmedju bazen sa nadstresnicom. Tako godinama unazad i zbog sebe i zbog deteta. Imam vise nego dobar razlog da nam tako stitim kozu...
A suncanje se inace ne preporucuje zbog chloasme (fleke po licu), potamnjivanja linea nigre, pregrevanja i dehidracije.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.6.2012 18:10:59   
purplish
Iskopala sam ovu temu da vas pitam koju kremu za suncanje preporucujete u trudnoci??? Mislim, planiram biti u hladu na plazi (uopste se ne volim suncati) ali se moram mazati kremama s visokim faktorom da ne bih izgorila. Mojoj maleckoj koja ima 3. god. sam kupila Avene, 50+spf, bez parfema, za djecu...ne znam da li je ona pogodna i za user posted image ? Moze li neko dati preporuku?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoća i sunčanje
29.7.2017 18:59:07   
nekicamimi
Šta sve pročitah ovde, nisam imala pojma za x stvari.

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoća i sunčanje
6.9.2017 22:18:23   
mama Jo
Ja u petak krecem na more a u 6.mesecu sam... koristicu visok zastitni faktor, 50 La Roche kremu... ali ne planiram bas da se suncam, za svaki slucaj...ne treba mi neki osip ili sta god vec... dogodine cu vijati bronzani ten...
Nego, imate li iskustvo sa La.Roche kremama?

(odgovor članu nekicamimi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here