Razlike u cenama po gradovima Srbije (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Anoniman -> Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:10:25)

Skoro sam sa sestrom diskutovala na temu životnih troškova i da li je život u Beogradu zapravo skuplji ili ne. Ona živi u unutrašnjosti i tvrdi da su cene svuda iste i da život košta toliko koliko košta gde god da si, ne računajući izlaske. Ja se nisam složila, ali sam rešila da proverim a kako nas ovde ima iz raznih gradova, lako možemo da uporedimo cene, od komunalija i stanarine pa do pelena i svakodnevnih potrepština. Verujem da i drugima ovo može biti zanimljivo, jedan realan presek stanja u Srbiji...




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:16:05)

Manji grad ima manje plate, slične cene po prodavnicama (manje više), možda za nijansu jeftinije pijačne cene, ali je sam život jeftiniji. Cene stanova, cene iznajmljivanja stanova, manje se koriste automobili jer je sve bliže, pa samim tim i manja potrošnja benzina, nema markica, povlastica, gsp-a i sl sr...manje se jede "usput" jer ti je kuća bliže..drugačiji je život u sredinama koje nisu Beograd, tako da celokupno gledano život u Bgu jeste "komplikovaniji", samim tim i skuplji




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:19:09)

Ja znam da je Beograd skuplji od ostalih gradova. Gde god da odem uvek sve jeftinije. Počev od hrane po prodavnicama, a da ne pričam o cenama po kafićima i restoranima, cenama taksija, javnog prevoza itd.

Ma Beograd je skuplji i od Dubaia, skoro se vratih. Ej, u Dubaiu je jeftinija klopa, kako po prodavnicama tako i poretoranima, odeća takođe!! Taksi je džabe, al'''' ajd nafte ima Abu dabi (Dubai više ne).


Inače, bilo je dosta rasprave na tu temu ranije na RR, evo OVDEKLIK




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:23:11)

mi kad odemo kod mojih pa sednemo u kafic da popijemo picence zgranemo se kad stigne račun...ko trećina beogradskog računa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:25:12)

Danas sam bila u Tempu u Beogradu pa mogu da ispišem cene nekih od proizvoda koje kupih:

Kisela voda Knjaz Miloš - 36,90

Negazirana voda Aqua Viva - 37,71

Lav pivo PET 1l - 105,29

Ulje Dijamant - 143,19

Kore za pitu 500 gr - 64,99

Pelene Pampers zeleni 4+ pakovanje ok 74 kom - 1799,99

Pahuljice Milupa - 332,99

Chicco sapun - 157,49

Panirani odresci oslića - 209,69

Mleko Nestle junior 1+ - 458,99

Iriški sir, Imlek 1 kg - 708,29

Mlevena Plazma 300 gr - 311,98

Nes kafa 250 gr - 503,99

Omekšivač Lenor 2 l - 319,99 na akciji

S tim da su ovo cene sa uračunatih 10% popusta na ceo račun vikendom. Radnim danom je sve malo skuplje.




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:26:01)


IZVORNA PORUKA: Jeca*

mi kad odemo kod mojih pa sednemo u kafic da popijemo picence zgranemo se kad stigne račun...ko trećina beogradskog računa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Pa da, i ja se zgranem u Novom Sadu, Somboru, Predejanima.

A kad idemo u Grčku uvek u onom marketu u Predejanima (jug Srbije), nakupujemo svaaaašta. Ali za trećinu je sve jeftnijije!




mamamikka -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:28:40)

možda je bg skuplji od Dubaija, ali je jeftiniji od Subotice [sm=jezicek.gif]
Evo npr kod nas je gradski prevoz 60din ma i za jednu stanicu. komunalije (smeće+voda)mesečno oko 1200 kanalizacija 800, hajde baš me interesuju cene tamo. P.s. kod nas je prosečna plata oko 20000 a mnogi rade za manje.




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (10.6.2012 20:29:24)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:30:28)

I ovde je prevoz 60 dinara s tim da retko gde možeš da stigneš jednim prevozom a koliko puta presedaš toliko puta platiš po 60.




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:30:58)

IZVORNA PORUKA: mamamikka

možda je bg skuplji od Dubaija, ali je jeftiniji od Subotice [sm=jezicek.gif]
Evo npr kod nas je gradski prevoz 60din ma i za jednu stanicu. komunalije (smeće+voda)mesečno oko 1200 kanalizacija 800, hajde baš me interesuju cene tamo. P.s. kod nas je prosečna plata oko 20000 a mnogi rade za manje.


draga, moj račun za infostan ili ti komunalije oko 7500!!!!




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:32:30)

IZVORNA PORUKA: mamamikka

možda je bg skuplji od Dubaija, ali je jeftiniji od Subotice [sm=jezicek.gif]
Evo npr kod nas je gradski prevoz 60din ma i za jednu stanicu. komunalije (smeće+voda)mesečno oko 1200 kanalizacija 800, hajde baš me interesuju cene tamo. P.s. kod nas je prosečna plata oko 20000 a mnogi rade za manje.


Skuplji Bg, mnogoooo, evo ti podaci:
Ja mislim da je karta u busu i za jednu stanicu 100 dinara u Beogradu (a što neko reče, gde god krenuo treba ti više prevoza), a na bus plusu ili 60 ili 80 nisam sigurna. komunalije (smeće, voda) su mi 1500 dinaraa (za stan od 54 kvadrata) ali to je zato što nemam grejanje. Moji plaćaju oko 8000 i više, zbog cen.grejanja,

Bila sam u Subotici skoro, tj. na Paliću, kafa je bila prilično jeftnija nego u Bg:)




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (10.6.2012 20:33:01)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:33:17)

gae, iskreno, da me ne shvatite pogrešno, ja uopšte ne znam cene proizvoda koje kupujem svakodnevno takoreći. Znači ono što moram da kupim kupim i koliko košta da košta...tu spada osnovna hemija za kuću, kupatilo, jogurti, mleko, kačkavalj, suhomesnato, sir, voće, povrće...pritom, gledam da te velike kupovine obavljam u DIS-u ili sl, bar jednom u dva meseca, a ostalo kupujem u manjim supermarketima. Jedino recimo neću da dam za trešnje 400 din u lokalnoj radnjici ako su mi na pijaci 200.




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:33:52)


IZVORNA PORUKA: gagi

Jeco koliko je to eura[sm=zmeden.gif]


65-70




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (10.6.2012 20:34:59)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:35:17)

gagi, to je izmedju 70 i 80e. Pa još plus telefon, struja, kablovska, internet, mobilni telefoni...nama na račune ode ihaha para...a živimo normalno, nit se iživljavamo niti previše štedimo.




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:35:54)

Meni se čini da je u manjim gradovima veća potrošnja goriva, jer nema gradskih autobusa, ili bar nisu toliko česti i dobro povezani kao u većim gradovima.
U NS je 45din karta za gradski.
Meni se čini da po pitanju garderobe ne može mnogo da se raspreda što se tiče same Srbije, bofl je svuda jeftin, samo ga negde ima više, negde manje, sportska garderoba, kao i markirana, svuda košta otprilike isto, samo je negde veći izbor, negde manji, a negde ne postoji.Tako se bar meni čini.
Taksi je u NS poprilično jeftin, ALI! Taksista ima kao pleve, mislim da ih ima po jedan za svakog netaksistu. Onih koji rade na crno, sivo i belo...onih koji su nevaspitani i nekulturni do bola, onih koji su super...sve to zato što novosađani mnogo koriste taksi, jer je jeftinije ići njime nego autobusom.
Nas tri da idemo busom od ž. stanice do centra = 3x45 = 135 din, a taksi je po najvećoj gužvi 130-140 din za tu relaciju.




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:36:22)

Ne znam ni ja cene, i isto postupam, što mora mora, ali sam amlopre došla iz kupovine pa još nisam bacila račun. [sm=smiley36.gif] Ali me zanima zaista ako u nekom narednom periodu možemo bez prepucavanja kome je teže da napravimo jednu konkretnu uporednu studiju.

Vukosava može da pomogne oko statistike.




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:37:33)

pa i mi! ovo je, kazem ti, samo infostan, a tu spada grejanje, komunalije, zajednička voda, održavanje zgrade i mislim da je to to




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:38:08)


IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: gagi

Jeco koliko je to eura[sm=zmeden.gif]


65-70



AUUUUUU
UUUUUUUUUUUUUU mi rezije za stan od 50 kvadrata placamo 200 eura[sm=smiley13.gif]


Gagi ovo nisu sve režije, ovo je samo infostan, na to dodaj struju, TV, kablovsku, telefon, internet, zaći će na par stotina eura.




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:38:28)

U Beogradu ni start nije 140 dinara a isto su taksisti nevaspitani. [sm=jezicek.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (10.6.2012 20:38:43)

[Sadržaj poruke je obrisan]




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:39:19)


IZVORNA PORUKA: gae_gr


Vukosava može da pomogne oko statistike.


[sm=bravo.gif]




Jeca* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:39:26)

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ne znam ni ja cene, i isto postupam, što mora mora, ali sam amlopre došla iz kupovine pa još nisam bacila račun. [sm=smiley36.gif] Ali me zanima zaista ako u nekom narednom periodu možemo bez prepucavanja kome je teže da napravimo jednu konkretnu uporednu studiju.

Vukosava može da pomogne oko statistike.


ja sam jednom sačuvala račune iz DIS-a, rodića, vera i idee..sa namerom da uporedim...pa sam digla ruke, puko mi film [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 20:41:18)

Da.. režije su i kod nas tako. Informatika, tj taj objedinjeni račun za grejanje, zajedničku struju, popravke u ulazu je oko 6500 (48kvm), pa gde je internet, kablovska, telefon, mobilni, vrtić...oko 170e nam je to mesečno.

E, ali tu postoji jako velika razlika u cenama podstanarstva.
NS je prilično jeftin, ovakvi stanovi su 120-160 evra, polunamešteni i namešteni, pristojni, u super delovima grada. Ja sam našla za 100, pošto sam platila unapred 6 meseci. Znači, što se toga tiče, mislim da je NS super.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>