RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 21:13:08)

Jeste gae, tako je, ja često idem kod rodbine u Bjeljinu. A meso obavezno iz Bosne donosimo, povolnjije je - opet iz Foče, ko, šta ja o Foči :)))




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 21:16:32)

A mene zanima odnos cena po gradovima Srbije, Bosna mi nije od pomoći. Zanima ne i da li mogu da olakšam sebi tako što ću da presečem pa odem iz Beograda. Dok dolaze sa sviju strana, domoroci spremaju odstupnicu [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 21:17:20)

Pa eto, idi u Bosnu :)




cockic -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (10.6.2012 21:18:56)

ja ne znam za med sestre ali za trgovce znam [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] od 25000din ili ti sad manje od 250 eura.

konkretno ja radim u trgovini u delta sityu u bg-u pa mogu reci kako se krecu i u tom poslu plate.mada ima i vece sve zavisi od poslodavca.radila sam za 25000 sa prevezom.pre trudnoca i porodjaja tj od 2009 god sam ja kuci.
a sad sam na porodiljskom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dijana1* -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (11.6.2012 1:48:47)

BG je mnogo skup, taxi, garderoba, kafici, restorani...... ubise sa cenama. Manji gradovi su mnogo jeftiniji. Kraljevo je deset puta jeftiniji od BG-a.
Ja mogu da uporedim u nekim stvarima Beograd - Banja Luka
Taxi u Kraljevu je cak jeftiniji nego u Banja Luci, a u BG je nenormalno skup.
Hrana u BG po marketima je jeftinija nego u BL.
Meso i garderoba su jeftinije u BL.
Internet i telefon u Srbiji je bukvalno dzabe, u RS ubise sa cenama. To nije normalno koliko je ovde skup telefon.
U RS su dosta jeftinija nova kola.
Tehnika je jeftinija u BG.
U BL su teretane jeftinije.
Navela sam par stvari koje su mi pale na pamet jer je razlika bas velika.
U manjem gradu je lakse ziveti, brzo se organizujes, ali je i dosadnije [sm=smiley13.gif]




Figaro88 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (11.6.2012 17:55:10)

Joj,Lazarevac je skuplji u nekim stvarima i od Beograda.Ja ponekad kupujem u Valjevu,npr atlet majice ariljske za Andreu su kod nas 210 a u Valjevu 130din.A ista radnja,ista stvar.Ovde se pravdaju Kolubarom,iako ne rade svi tamo.Taksi je isto ovde skuplji nego u Valjevu....Mi kupujemo u Disu,sad zadnji put smo u Rodi,i nisam primetila neku veliku razliku u ceni....Vrtic je ovde skupli,stanovi,kirija(poredim sa Valjevom).




red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (11.6.2012 18:36:07)

Evo mog ugla posmatranja.
Koleginica koja je zaposlena u Beogradu u mojoj firmi,ima duplo veću platu od mene.
Ja do posla putujem 8 km Yugom 55 91. godište i trošim oko 6000 din za gas. Ona vozi Nissan ili sl. max 10 godina starosti, ali joj firma plaća onu karticu za autobus pa nema trošak goriva (ovde ne želim da naglasim nepravdu u firmi već odnos situacija jer je ta karta za autobus cca 2800 din mesečno za sve linije i odnese je do posla) a kod nas je oko 2000 din i kad siđem sa najbliže stanice imam 25 min peške do firme još.
Ostalo ne znam koliko je u drugim gradovima ali evo nekih cena, ja živim u kući na periferiji grada (monofazna struja, cca 70 m2) , najbliži npr. bankomat mi je cca 3 km udaljen od kuće.
Mesečno:
struja - 6.000,00 + pretplata 500,00
kablovska - 700,00
voda + komunalije (odnošenje smeća, čišćenje odžaka, kojekakve naknade za zemljište, vodu, vazduh) - 800,00
telefon (ja ne telefoniram samo pretplata i adsl najslabiji) - 2000,00
grejanje - vrlo bitna stvar i razlika između kuće i stana - za grejanje koristimo kaljevu peć - za laganu zimu treba min 5m2 drva što je oko 23000,00 + 2 grejalice koje dogrevaju ostatak kuće cca na struju mesečno u grejnoj sezoni ode 2500,00
vrtić za jedno dete ako oba roditelja rade - 5000 din
jedna bitna razlika od nekih drugih gradova je što mi imamo "čuveni" buvljak pa dosta stvari možemo nabaviti jeftinije ili nam doneti iz Mađarske...




mama kukunka -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (11.6.2012 22:42:16)

Gae, 100x sam u poslednjih nekoliko godina pomislila kako bih se rado evakuisala na planinu da sa bavim stocarstvom..al imam problem ovog velikog deteta sto ide u skolu...Generalno, ako imas gde ( a koliko sam shvatila ti u Cacku mozes da zivis) cini mi se da se lakse zivi sa 25000 plate, nego u beogradu sa 50000..
ako jos moze bastica da se zasadi-milina.
Dosli divlji oterali pitome.Ja sam se oduvek pitala sto neko ko je npr iz Valjeva dodje u BG da se zaposli u banci i placa stan/kredit 300eur, kad moze za nesto manju platu da zivi na svome, u tom istom Valjevu, i da kad mu se npr ide u pozoriste upali auto-sat i nesto do bg, malo se kulturno uzdigne i vrati se..Na kraju krajeva ova Srbija je toliko mala, da s'kraja na kraj stignes za 3h..Nemojte da me nesko pogresno razume, zaista je tesko ziveti bilo gde, mozda ljudi misle da je u Bg sve lakse..pa dodju trbuhom za kruhom..mozda bih, da nisam odavde i ja posla za svetlima velegrada..Ali sve sto velegrad nudi ja sam izivela u prvih 30 godina zivota. Ono sto jos ima da mi ponudi, ne bih volela da mi treba bar sledecih 30 godina..i zato smo se odlucili da se iselimo iz centra, i dosli u ovu vuko.ebinu, da uzivamo u prirodi i da nam deca zive zdravo..i da svakodnevno prelazimo 50 km tamo i nazad.Da su sretnija vremena, sa uzivanjem bismo to radila,a ovako kad ti je dnevno gorivo 1000 din, a ne mozes da ih zaradis postaje mucenje..mada, i to mora jednom da se okrene
.a kapiram da bi vi i stan mogli da izdate za 250eur..Tako, da, dok je Zaba jos mala, palite na 4-5 godina, pa posle gledajte sta moze da se radi u bg.cisto zbog skole..ako vam poljoprida i sumarstvo krenu, sedite tamo..nadji nesto da prevodis online..i bog da te vidi




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 7:53:09)

MK, jedino što bi mi smetalo ako bi se iselili negde je što bi Nevenini tinejdžerski dani bili malo osiromašeni jer ne bi mogla sama u grad, muka bi bila za izlaske u toj varijanti u kojoj ste vi sad... A bilo bi mi žao da joj uskratim sve te baljezgarije koje smo i mi pravili...

Ja sam se nadala da ćemo ovde da razmenimo konkretne informacije gde šta koliko košta i da napravimo jedam konkretan presek stanja u Srbiji...




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 8:12:33)


IZVORNA PORUKA: mama kukunka
Dosli divlji oterali pitome.Ja sam se oduvek pitala sto neko ko je npr iz Valjeva dodje u BG da se zaposli u banci i placa stan/kredit 300eur, kad moze za nesto manju platu da zivi na svome, u tom istom Valjevu, i da kad mu se npr ide u pozoriste upali auto-sat i nesto do bg, malo se kulturno uzdigne i vrati se..


Au [sm=smiley13.gif]





red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 8:45:40)


IZVORNA PORUKA: gae_gr


Ja sam se nadala da ćemo ovde da razmenimo konkretne informacije gde šta koliko košta i da napravimo jedam konkretan presek stanja u Srbiji...


Pa eto ja sam napisala neke osnovne troškove režije i sl. šta konkretno želiš još da se definiše? Meni je ova tema baš interesantna i takođe me interesuju troškovi života u drugim mestima...




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 8:52:26)

[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 9:58:02)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Danas sam bila u Tempu u Beogradu pa mogu da ispišem cene nekih od proizvoda koje kupih:

Kisela voda Knjaz Miloš - 36,90

Negazirana voda Aqua Viva - 37,71

Lav pivo PET 1l - 105,29

Ulje Dijamant - 143,19

Kore za pitu 500 gr - 64,99

Pelene Pampers zeleni 4+ pakovanje ok 74 kom - 1799,99

Pahuljice Milupa - 332,99

Chicco sapun - 157,49

Panirani odresci oslića - 209,69

Mleko Nestle junior 1+ - 458,99

Iriški sir, Imlek 1 kg - 708,29

Mlevena Plazma 300 gr - 311,98

Nes kafa 250 gr - 503,99

Omekšivač Lenor 2 l - 319,99 na akciji

S tim da su ovo cene sa uračunatih 10% popusta na ceo račun vikendom. Radnim danom je sve malo skuplje.


mrzi me da čitam sve postove, ali mogu ti reći da su cene iste kao i u Nišu.
I ranije kad sam išla kod tetke u Bg malo češće videla sam da su cene hrane iste. Garderoba i obuća verovali ili ne može da se nadje jeftinije u Bg nego u Nišu. Mango, Tera Nova i još neke prodavnice imaju veći izbor garderobe i niže cene kad su sniženja nego iste te prodavnice u Nišu.

Ja plaćam kiriju 130eura ( do pre mesec dana plaćali smo 150 pa smo malo pregovarali i spustili cenu) za stan od oko 50 mkv. Grejanje i ti objedinjeni troškovi za taj stan su 6000 din. I nije tačno ko što je Jeca gore negde pisala da manje koristiš auto. Koristiš ga isto tako kao i oni u Bg-u jer je javni prevoz mnooogo gori nego u Bg.
Taksi je skup, može se reći skuplji jer za iste pare predješ manju relaciju.

Plata mi je 24.000 din, a radim u državnoj firmi. Čistači su na minimalcu, oko 20.000din.
Mesečna kartica za prvu zonu je 1800din. Mm do Prokuplja plaća mesečnu kartu oko 7000, ali mu u to ne ulazi gradski prevoz, već samo relacija Niš - Prokuplje.
Patike smo Danilu platili 3500 din.
Igračke koštaju isto koliko i u Bg. Aksa je AKsa i ovde i tamo, Dexico takodje.

Pampers veliko pakovanje br6 je oko 1800 do 2000 din. Neznam da li još uvek negde ima ono pakovanje od 1600din.

Frizer ženski, pranje šišanje i oblikovanje 500din. Farbanje od 1000 pa naviše.

Mleko nam dodje prilično jeftino jer kupujemo u Niškoj mlekari ono u tetrapaku od 2.8%mm, i 1l je 70din. Pakovanje od 12 kom mi dodje oko 800 din

Trešnje su 180, 200 din., jagode takodje. Krompir, krastavas oko 60-80din (zavisi gde), a paradajz je preko 100 din

Hleb je od 40din naviše - zavisi gde i ko proizvodi. Burek je 1/4 oko 80 din. Sinoć smo danilu kupili lisnatu pitu koja je 55din.

Eto to je odprilike to




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:03:19)

e sad se setih... kafići

espreso sa mlekom 90din ( u klubovima fakulteta može negde da se nadje i za 65)
Nes kafa od 90 do oko 120din
sokovi su preko 100 din

jedino što je bolja usluga u Niškim kafićima nego u Bg. Neuporedivo bolja.




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:04:39)


IZVORNA PORUKA: dijana1

U manjem gradu je lakse ziveti, brzo se organizujes, ali je i dosadnije [sm=smiley13.gif]


Sve zavisi iz kog ugla gledaš.




Olga75 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:18:17)

ja da dodam , sveze sam iz mesare i sa pijace pa evo barometar [sm=smiley36.gif]
svinjski but - 500
svinjska ledja - 450
pilece belo - 380
mladi krompir - 30 - 50
tikvice - 50 - 80
jagode 200 - 250
tresnje - 200 - 250
visnje - 180 - 250
breskve - 250
krastavci - 80 - 100
jaja - 11 - 16
i ostalo mi izvetrelo iz pameti




Ana RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:24:39)

Ja kao sa marsa da sam pala, ne znam ni koliko košta hleb a kamoli nešto drugo. Em ne pamtim cene em ne gledam, znam da moram kupiti i džabe mi da gledam cenu. 




Olga75 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:29:58)

ma ni ja ne pamtim cene ali sad sam bas cerez ove teme popamtila ove [sm=smiley36.gif]
a hleb je izmedji 39 - 50 dinara , to je neki beli a zavisi od pekare do pekare , ja imace najvise volim Fidelinkin beli ali sad ga tesko nalazim , donose nam u Trgopromet ( meni najbliza prodavnica , mislim da su u sklopu Univerexporta ) neki iz Beceja , Zemuna , odakle li i nije mi jasna logika da je taj jeftiniji i bolji od Fidelinkinog a i trebalo bi pomoci da ona bolje posluje jer je pred ili u stecaju , verovatno se trebalo ugraditi [sm=smiley24.gif]
i tako sad sam svasta napisala pogotovo sto mi taj lebac u srcu lezi i eto [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:32:26)

evo npr. kod nas su pelene jeftine

pufies 1170-1200 din , sva pakovanja
pampers 1390-sva pakovanja, i to ona ekonomik...
vlazne maramice pampers-bilo koje od 150-190 din

sve su cene bez akcija

hleb 44 dinaara...




red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:32:29)


IZVORNA PORUKA: Olga RR
i tako sad sam svasta napisala pogotovo sto mi taj lebac u srcu lezi i eto [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lesica -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:32:34)

Evo mog sagledavanja stvari. Ako izuzmemo cene stanova,i pratecih troskova Beograd je ipak nekako najjeftiniji za zivot,a evo i zasto. Prvo i osnovno u BG-u je najvece trziste,samim tim i siri izbor opcija za kupovinu ( nekako mi se cini i proporcionalno ovome da veci regionalni centri kao sto su N.Sad,Nis... takodje imaju ovu opciju) Manja mesta mislim da trpe uprovo zbog ovog manjka konkurencije pa samim tim cene po prodavnicama vrlo cesto i jesu vise. Sa druge strane ukoliko je covek vec u manjoj sredini,ima neki stalan posao (citajte od 7 do 15) sa nekom prosecnom platom a pride ima i solidnu zemljicu i dobru volju da gaji cisto za svoje potrebe nesto voca i povrca i po koju gicu,koku,jagu, mislim da moze vrlo lepo i da kazem jeftinije da zivi.




Ana RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:33:19)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] neka, neka.






red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:33:26)

Unina mama a gde ste vi?




Sanchy -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:35:36)

Ne znam kakva je situacija sa stvarima po radnjama ali znam da kad god idemo negde po Srbiji pa svrnemo u neku kafanu tj.restorancic potrosimo upola manje para nego bilo gde u Beogradu...za to garantujem:) a za ostalo stvarno ne znam




Figaro88 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:36:46)

Ja znam da su jagode-250,paradaiz-180,ljuta paprika-10 din komad,jaja-13 do 16,mleko0.5l-49,i to zato sto sam ih jutros kupovala,inace zaboravim[sm=zmeden.gif]A mesecno za racune damo 11-12 hiljada,za sve ukupno.Patike za Andreu su bile 3600 sa popustom,maice za nju u AMK su 700....U Disu potrosimo oko 20000,mesecno,i jos bar 700 svaki dan.....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>