|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:37:34   
jabudic
Ja iskreno vjerujem da je to nešto prolazno, mada se plašim onoga što bi moglo biti.
Sad nam je težak period, i mm treba na operaciju, pa nam se sve skupilo.
Da mi je da ih izlječim, pa da odahnemuser posted image

Hvala vam! user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:40:26   
Klarita
Hoces, hoces, nego sta. Na tome ce se zavrsiti, dace Bog. A, mi saljemo pozitivnu energiju i punoooo zagrljaja i poljubaca za sve!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:41:40   
jabudic
Hvala draga! user posted image user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:52:13   
bubulence
samo da te po stoti put user posted image , brzo ce petak draga...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:00:31   
Olga75
uf Jabudic user posted image
ako ima gliste predpostavljam da svi pijete lekove
evo i tema KLIK

a sto se epilepsije tice , hmm , nadam se da nije ali svako takvo "ponasanje "karakterisu kao generalizovan epi napad i to je ta neka radna dijagnoza
mozda bi trebalo da nam i u temi o askarisu napises sta pijete i kako ste ustanovili dg
i znas , bice sve kako treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:01:48   
Anoniman
Jabudic, bice sve ok, sto ti kazes svasta se nesto nakupilo, i svasta nesto je to moglo da izazove, molim Boga da nije epilepsijauser posted image

Drzite se, pa da sto pre to pregurate, sve bude ok, i da zaboravite....

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:05:55   
jabudic
Hvala vam svima! user posted image

Olga, i doktorka mi je rekla da se sada sve karakteriše kao epi napad, i konvulzije, i kada djetetu padne šećer, pa bude u tom nekom stanju.
Nije mi prijalo kad sam pročitala dijagnozu na prijemu.

Na otpustu smo, doduše, imali konvulzije, ne pominje se epi napad.

Znaš li tišta može biti to mrdanje rukicama?
Strah me je da mu nisu ostale neke posledice?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:24:40   
serpica
Jabudic sin jedne moje prijateljice je ima nesto slicno kao tvoj,njemu se uvek desavao napad u snu samo se njemu ukocila jedna nogica i kad ga probude on se neseca nicega,preko dana je sve ok.Na MR nisu uspeli nista da otkriju kao sve normalno,na kraju su ustanovili da je to nasledan sindrom ne mogu da se setim kako se zove,jer su svi pregledi davali odlicne rezultate. On je odmah poceo da pije neke lekove i vise se nije desio napad tog inteziteta a kasnije su se izgubili skroz.Sad je momak od 20 god i odlicno funkcionise. Doduse jos uvek pije lekove i ide na kontrole ali zivi potpuno normalno.
Ne kazem da je i kod vas to slucaj,daj boze da izlecite te parazite i da sto pre ozdravite.Drzi se,moras,zbog njega,zbog svih.... user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:30:03   
jabudic
Samo da on bude dobro, ići ćemo gdje god treba.
Ne mogu iščekati petak. user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:42:32   
smeško
Jedini merodavan eeg je onaj u toku samih ,,sumnjivih'' dešavanja.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 14:48:09   
jabudic
Smeško, ljekari kažu da ako nešto ima, to će EEG i pokazati, nebitno kada.
Sad, teško da će ga neko raditi baš u tom trenutku napada, osim ako nije hospitalizovan, i ako je napad bio baš neposredno pred ili u toku pregleda, jer se zakazuje i čeka prilično.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:01:43   
jovicaa
jabudic user posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:04:11   
dunja RR
Jabudic, nadam se dušo da će sve biti ok i da će maleni biti dobro user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:09:12   
mali_mis
jabudic user posted image
Zelim vam da sto pre ozdravite i da sve bude u redu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:10:29   
smeško
Jabudic, znam. Ne mogu naširoko da pišem, moje desetomesečno user posted image me ograničava. On i ja smo bili na IMD-u u junu ove godine zbog iste stvari, a različitih simptoma. Njemu su eeg-om registrovali napad tek u trenutku dešavanja. Ala sam ga objasnila. Hoću reći da dobar eeg izvan napada može biti savršeno dobar, kao i nama, pa da opet postoje epi napadi.
Znam kako se osećaš, prošla sam sve to, pa još u bolnici. Znam da je pomisao na to jednoj majci strašna. Ali, najbitnije je da se dete na kraju dobro oseća, sa lekovima ili bez njih. I meni je trebalo dosta vremena i još uvek traje proces privikavanja na dijagnozu, jer nama su je potvrdili. Ali, nije ni to strašno, Maki se sad super oseća i pije svoju terapiju redovno. Neurolozi su nam rekli da to kasnije može i da se povuče, pošto razlog nisu našli.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:10:49   
jabudic
Hvala vam djevojke, divne ste sve! user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:11:56   
jovicaa
jabudic a zasto mu eeg nisu radili odmah to vece kada je bio napad?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:13:01   
smeško
Uz sve to, rećiće ti, čak i da potvrde epilepsiju, što kod vas još nije slučaj, da se to u današnje vreme vrlo uspešno kontroliše i leči. Da nije ništa strašno. Samo ti budi hrabra zbog malih mačića, biće sve u redu.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:20:22   
Klarita
Jabudic, moj rodjeni brat je imao sa tri godine tu krizu svesti, oko podneva bilo. EEG nista nije pokazao ni tada, ni ikada kasnijem hvala Bogu. Sada je momak od 25 (3.01. puni 26) nikada se napad nije ponovio i dace Bog da se i kod vas ne ponovi. Jedini problem koji je doneo taj problem je bolecivost majke prema njemu i neuspeh oko upisa policijske i vojne akademije jer je zaveden kao epi napaduser posted image Bio je na ispitivanjima nedelju dana, dobio je terapiju fenobarbiton cini mi se i eto...Jos jednom ti zelim da sve prodje na tom jednom napadu user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:22:33   
jabudic
IZVORNA PORUKA: jovicaa

jabudic a zasto mu eeg nisu radili odmah to vece kada je bio napad?


Jovice, zato što se EEG radi u PG, a mi smo hospitalizovani u Kotoru u skoro 23h.
ED: Rekli su kad bi se ponovilo u naredna 3 dana od prijema, odmah bi nas ambulantnim vozilom poslali za PG, ali kako je on bio skroz super, smatrali su da nije hitan slučaj.

< Poruku je uredio jabudic -- 6.10.2014 15:32:46 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:32:44   
mirkam
Jabudic,sigurna sam i vjerujem da će sve biti ok.Evo ja sam u Pg i ako ti na bilo kakav način mogu pomoći slobodno mi kaži.Upravo sam pisala u drugoj temi da sam sad došla od neutologa i baš smo pričali o eeg.Mi smo radili MR ali iz nekih skroz bzv razloga.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:33:37   
jabudic
Hvala ti, Mirkam!
Mi ćemo u petak u PG, pa javljam šta je bilo. user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:40:37   
Olga75
draga , ne znam zasto mrda rukicu
ali evo ja imam dg epilepsije i kontrolisem je , da zvuci strasno i kad guglas bude jos strasnije
ali moze da se kontrolise lekovima i stilom zivota
a te krize svesti mogu se javiti kod bilo koga , bilo kad , to je nenormalno praznjenje
ja sam imala jednu krizu , nakon par meseci drugi , posle par godina trecu ( generalizovani napad )
radila sam EEGe ko zna koliko puta i u snu i sa raznim provokatorima
dg mi je postavljena jer je bilo vise od tri napada
pila sam i fenobarbiton i eftil i tako
moze sa njom da se zivi
ali ne verujem da je to kod vas
mozda je samo jedan izolovani i to je to

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:42:33   
mirkam

IZVORNA PORUKA: jabudic

Hvala ti, Mirkam!
Mi ćemo u petak u PG, pa javljam šta je bilo. user posted image

Ma kakvi hvala.Ako ti do petka bude trebalo bilo šta u djecijoj bolnici da se provjeri,zakaže,bilo šta,samo kaži ja mogu uvjek skoknuti .

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 15:51:17   
jovicaa
jabudic, bice sve ok!
lekari me nerviraju, mogli su vas odmah poslati na eeg ujutro... zasto dete toliko da ceka... mada ne znam da li on pokazuje samo u toku napada ili i neko vreme posle napada...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here