|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
6.9.2011 12:46:25   
bubisarba
Ja sam se celo leto kupala na bazenu, ne javnom vec privatnom, gde nema puno ljudi i gde se higijena uredno odrzava, i bilo mi je super hvala Bogu. Da nije bilo toga ne znam kako bih prezivela leto. A inace mi je doktor rekao da mogu da idem i na more, ali ja se nesto nisam usudila. Voda nam svakako prija, ne treba samo preterivati.

_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu Jesenjin)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
14.9.2011 1:41:13   
radovanovic
Ja sam u 6 mesecu. Isla sam na bazen, 2 jezera i na more poslednjih 2 meseca. Izuzetno mi je prijalo! Bez suncanja i nisam imala nikakvih problema. U stvari, prvo pomeranje bebe sam osetila na plazi... user posted image

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
20.4.2012 19:22:57   
Bebilina
Ja plivam na javnom bazenu dvaput nedeljno, i jos povremeno u hotelima u kojima odsedamo. Za mesec dana cemo na more pa planiram i tamo plivati a i u bazenima hotela u kom odsedamo.
I u prvoj trudnoci sam isto i nikakvih problema nisam imala. Voda mi jako prija user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu radovanovic)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
20.4.2012 19:51:47   
Bebilina
E inace se bazeni na koje idem ne hlorisu vec se koristi UV i tehnologija dezinfekcije Ozonom- non stop. Znaci voda je stalno u pokretu i ako se desi da dodje do zagadjenja (jednom je bio slucaj krvarenja iz nosa) bazen se zatvara dok se voda potpuno ne promeni.
Jedan bazen ima pokretno dno i temp od 31st i u njemu mi i cerka ima casove plivanja. Drugi je olimpijski i temp je 28. Centar je 2god star i sve je ultra moderno i cisto.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
21.4.2012 0:12:42   
mamicak
Ja sam u osmom mesecu trudnoce bila na more. Dr mi cak rekla da je to ustvari odlicno za opustanje i mene i bebe:D:D:) I tih 10 dana se skoro pa i nisam vadila iz vode:D Vazno je bilo jedino da cuvam lice, jer ako u trudnoci dobijete fleke na licu od sunca, tesko se mogu skloniti ......(bar mi tako rekla moja dr).............Uglavnom kupala sam se s kacketom:D ali onim otvorenim:D..........cabrio ili kako se vec zove................i mazala se s faktorom 30. NIje mi bio cilj da pocrnim u trudnoci :D

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
6.5.2012 9:54:45   
MASHKA
a šta mislite o kupanju u ovim malim bazenima koje sada svi imamo ispred kuće?
u njih se stavlja samo hlor koliko znam i da li je on štetan? user posted image

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
6.5.2012 10:04:26   
nink
Mashka ja mislim da to ne moze da bude stetno,to ti je mozda i nasigurnije sto se bazena tice...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
6.5.2012 11:49:41   
MASHKA
nink i ja tako islim samo nisam sigurna za hlor...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
22.5.2012 10:15:02   
clover84
Ja planiram sa suprugom da idem u banju al nisam sigurna koliko je pouzdano da se kupam u bazenima?Nasla sam privatni smestaj u banji Vrujci koji ima svoj bazen racunam da manje ljudi se tu kupa nego na vecem glavnom bazenu..Kako cu ja znati da to meni ne prija?Glupo pitanje hahaha al moram

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.5.2012 17:47:22   
purplish
Clover, mislim da ti niko pouzdano tj 100% ne bi mogao reci da neces/hoces dobti neku bakteriju...mislim da ces morati sama procijeniti. Ali kada smo kod glupih pitanja, kako ti rece,  moze li mi neko reci ko je bio na moru u trudnoci, da li ulazak u more, znaci hladniju vodu, moze uticati na izazivanje nekih bolova ili tako nesto?

(odgovor članu clover84)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 15:38:35   
red3lilu
Kako dolazi sve toplije vreme i mene počinje da grize i burgija...Postavićemo bazen, ova dvojica će da se brčkaju a ja ću ko psetance da gledam u njih???
Dr. mi je zabranila kupanje u kadi u toploj vodi zbog širenja krvnih sudova itd itd... ali u bazenu koliko god pretresala logiku ne vidim ništa opasno, u ovoj kućnoj varijanti...
user posted image user posted image Molim iskustva..

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 18:55:11   
MicinaMama
nije dobro za mokracne kanale trudnice da se mnogo kvasi u bazenu...tako sam cula,ali opet mislim da ti malo kupanja nece naskoditi.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 18:59:51   
Odri Hepbern
Red ja mislim da ne bi trebalo da imas neki problem zbog toga. Samo pazi da klinci ne ulaze blatnjavih nogica unutra i da ga ne prljaju. Sigurno ce ti brckanje po ovom vremenu prijati.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 19:03:00   
red3lilu
Pa baš sam puno razmišljala o tome...jednostavno ne nađem ništa kontra tj. loše. Sve opcije sam preslišala, a nemam nameru da se kiselim ceo dan nego više onako buć, za ublažavanje vrućine pa posle 10-15 minuta napolje...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 19:29:48   
Bebilina
Red sto rece Odri ako znas koju i kakvu vodu sipas i da se nece zaprljati onda nema brige.
Purplish ja sam se sad na letovanju na kraju sedmog meseca kupala u otvorenim (ali grejanim na 32 stepena) i zatvorenom bazenu u kompleksu svakodnevno i po vise sati, u moru led ledenom par puta user posted image i nikakvih problema. Navikla sam na plivanje i prija mi, planiram do poslednjeg dana ici na bazen. user posted image Ako je trudnoca uredna hladna voda nece biti problem, cak ce prijati telu zbog bolje cirkulacije. Bebac bi mi po izlasku iz vode obavezno lupao jedno vreme jer ko zna koliko je vise kiseonika dobio. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 19.6.2012 19:32:52 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 19:56:27   
red3lilu
Čitala sam na nekoj temi, mislim da si ti Bebilina pisala, kako kod vas bazeni imaju pokretno dno, i čiste se uz pomoć jonizacije??! Mislim vauuuuu!!
Nećemo prljati ako bude prljav svakako se neću kupati, a mi to ako se desi u toku sezone ispustimo pa napunimo ponovo

hehee, kako sam prolupala, pa eno par posova više, ozonomuser posted image , ane jonizacijomuser posted image
tako moćno zvuči ko da spejs šatlove praviuser posted image

< Poruku je uredio red3lilu -- 19.6.2012 20:07:30 >

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 20:17:34   
purplish
Skroz sam zaboravila da sam postavila ovdje pitanje, koliko dugo sam cekala na odgovor user posted image user posted image .
E Bebilina, hvala ti za info user posted image , lijepo je cuti iskustva trudnica koje su se kupale u 7. mjesecu trudnoce...ja idem na more sljedece sedmice i taman ulazim u 7 mjesec. Izgleda da je to hit ove sezone, posto znam jos nekoliko trudnica koje ce ovog ljeta ici na more, takodje u 7.mjesecu user posted image .

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 20:29:07   
Torbica
Red, sto se bazena tice, opusteno i slobodno. Ja sam mog ginekologa pitala kad sam nosila sina a bilo je leto. Cerkicu sam vodila na javni bazen vise puta nedeljno i ja se sa njom brckala i uzivala i nikakvih problema. Sad u februaru smo muz i ja uzivali u Dubaiju, svaki dan i more i bazen, a evo ici cemo i ovih dana, tj za vikend! Ja nisam nikad imala problema ni sa sekretom, mokracnim kanalima pa valjda nisam sklona a ni trudnoce mi nisu rizicne, pa sam opustena. U svakom slucaju, onoliko koliko ti prija!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
19.6.2012 20:53:09   
red3lilu
Ma bućnu ću se pa ću da vam opisujem kakav je osećaj user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
20.6.2012 0:17:27   
Bebilina
Red i purplish user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
20.6.2012 8:07:50   
ana77
Ja idem na more u nedelju, bicu pred sam kraj sestog meseca i ostajem do 7.8., tad cu vec biti osmi (duze nisam htela da ostajem, ipak bi mi bilo malo riskantno) :)! Javljam iskustva :)!
Ne mogu da docekammmmmm da se malo bucnem i gledam u daljinu i mirisem more :)!

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
15.7.2012 8:40:17   
aleksandrova
mi treba da krenemo na jezero za neko vreme...voda je topla i cista al ja i dalje ne znam da l da se kupam...nekako me plase sve nesto kao 8mi mesec si nije bas pametno...a dr rekla da smem samo da se pazim...ipak jos uvek ne znam user posted image sta vi mislite... + nosim malo nisko

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
4.8.2012 12:59:58   
mufika
Nasim javnim bazenima bas ne verujem, uvek je guzva a ja volim da PLIVAM. Najbolje bi bilo more ali mi je predaleko pa sam se odlucila za "zive" vode za koje znam da su ciste. Trudnoca mi je normalna, zatvorena sam, nikad nisam dobila infekciju zbog kupanja pa sam tako u 8. mesecu otisla prvo na Tisu - bilo je predivno! Proslog vikenda smo bili na mrtvoj tisi, to je u stvari jezero, zasticeno prirodno dobro. Voda je bila super, jedva sam izlazila iz nje! Nema bolova, opusteno, beba miruje, stomak i ekstra kilazu kao da nemam... svima toplo preporucujem iskustvo kupanja u trudnoci user posted image

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
11.3.2013 14:08:25   
TheZvoncica
Citala sam na nekom drugom forumu sve pohvale za SC "11 april". Kazu da im je bazen bas cist, a voda je 28 stepeni u srednjem i malom bazenu, a 26.5 u velikom. Skoro su renovirali zatvorene bazene. Na njihovoj stranici uvek mozete prveriti za taj dan kolika je temperatura vode. Ulazim u 4ti mesec tako da racunam da bih uskoro mogla da odem licno da se uverim kakav im je bazen. user posted image


(odgovor članu mufika)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.3.2013 17:47:19   
Meisje
Upravo ae vratila sa bazena I odusevljena sam!! Mnogo mi je prijalo,nisam mogla da stanem da plivam! Preporucujem svim trudnicama,naravno uz konsultaciju sa doktorom,ja se sad osecam ko da bih trcalauser posted image
Nije mi prijalo da gnjurim I manji bazen sa bas toplom vodom...

(odgovor članu TheZvoncica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here