|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.3.2013 18:07:14   
Sanchy
Ja bas trudnicama ne bih preporucila kupanje u bazenima gde god u Srbiji jer s obzirom da kod nas nikakve kontrole nema ni po ovom pitanju pitanje je da li se voda hlorise kako treba ,menja itd...zasto jos i o tome razmisljati...,jezero,more po meni je ok,mada kazu ako se desi da se u toj situaciji zena otvori pa krene isticanje plodove vode necete ni osetiti ni prepoznati ni pravovremeno reagovati,,sad koliko je to realno da se desi ili ne zaista ne znam,,,ja sam trudnocu provela bez odlaska bilo gde na kupanje a inace sam strastveni obozavatelj vode,plivanja,ribolova ,sunca ,leta...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.3.2013 18:27:00   
Meisje
Naravno da ce svaka trudnica da se prvo konsultuje sa doktorom pa onda da razmotri gde su dobri uslovi pa tek onda da odluci da li ce da ide ili ne.
Mislim da je korisnije pisati sopstvena iskustva a ne nagadjanja I bespotrebna zastrasivanja jer je plivanje izuzetno korisno I preporucljivo u trudnoci pa ko moze sto da ne!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.3.2013 18:34:06   
Sanchy
Moje iskustvo je da bazene u Srbiji treba zaobilaziti u sirokom luku a pogotovu dok je zena trudna,eto,pa ko ce da strasi neka se strasi bolje i to nego da uopste ne razmislja o potencijalnoj opasnosti po bebu,,,izvini ako je to u suprotnosti sa tvojim stavom alki stvarno ne moramo odmah izvlaciti nozeve ukoliko neko drugacije razmislja,,stvarno svasta

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.3.2013 18:37:15   
Meisje
A na osnovu cega imas takvo misljenje,daj nesto konkretno a ne sta prica.carsija...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
24.3.2013 21:21:26   
anci kv
obavezno uz konsultaciju sa dr.ja sam pre za more ili reku,bazen nikako.previse svakakvih ma malom mestu

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 0:30:11   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Sanchy
mada kazu ako se desi da se u toj situaciji zena otvori pa krene isticanje plodove vode necete ni osetiti ni prepoznati ni pravovremeno reagovati,,sad koliko je to realno da se desi ili ne zaista ne znam

Apsolutno netacno, iz licnog iskustva user posted image
Na prvom porodjaju vodenjak mi je pukao u kadi za porodjaj, temperatura plodove vode je visa od one u kadi i odmah sam osetila razliku. I to meni nije pukao vodenjak kao balon pa sve oteklo odjednom, vec je deo ostao, pa oticao kako sam se pomerila, kad sam izasla iz kade, jos neko vreme po prvom naprsnucu.

Sa Maisje se apsolutno slazem, plivanje je u trudnoci fenomenalno i zaista treba pricati na osnovu konkretnog iskustva, a ne rekla-kazla ili strahova koje u sebi nosimo.
Ne moze se sve u isti kos i generalizovati bez dobrih osnova. U Srbiji itekako ima bazena kojima verujem, u banjama, spa centrima, dobrim hotelima. Ko voli da pliva i uziva u vodi u trudnoci ce u njoj uzivati visestruko. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 0:54:39   
Sanchy
Mozes da verujes kada ne zivis u Srbiji ,tako bih i ja verovala..kupajuci se u bazenu kroz koji prolazi ozon ...mislim stvarno..

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 11:27:27   
Meisje
To Bebilina,ja sam odusevljena kako prija plivanje,nikad vise nisam preplivala i jedva izadjoh iz vode!

Ima u Srbiji dosta novih ili renoviranih bazena samo treba imati informaciju i raspitati se...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 12:51:11   
mine
Meisje svaka cast za plivanje. samo se drzi onog prsnog stila.nemoj na ledjima. Plivanje ti samo moze pomoci.
naime plivanje i za trudnice i ne trudnice jako zdravo. Ne znam sta fali nasim bazenima ali to su preterane price o infekcijama.
Plivam 20 godina i nikada mi se nije desila nikakv infekcija. Malo vise povedes racuna o stilu plivanja, susenju kose, skines odmah kupaci. Sve umereno.
user posted image
IZVORNA PORUKA: Meisje

To Bebilina,ja sam odusevljena kako prija plivanje,nikad vise nisam preplivala i jedva izadjoh iz vode!

Ima u Srbiji dosta novih ili renoviranih bazena samo treba imati informaciju i raspitati se...


(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 12:59:48   
Sanchy
KLIK...uzivajte u kupanju ja stvarno nemam nista od toga ni protiv toga kada su u pitanju ljudi koje ne poznajem fakticki,poruku sam napisala cisto predostroznosti radi ali vidim da vas za to bas briga pa onda i mene...uzivajteuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 13:11:46   
mine
pa link je super...upravo govori cega treba da se pridrzavamo na bazenu..
i zasto si shvatila licno drugacije misljenje od tvog. Saveti lekara su nam razliciti, misljenja razlicita Boze moj...
eto npr ja nisam imala nikada neko lose iskustvo sa bazenom i kao takvo bih da podelim sa ostatkom ekipe..pa ko hoce nek izvoli ko nece nek ne ide...
Ako imas lose iskustvo napisi nam da znamo...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 14:06:22   
Meisje
E Mine to sam primetila,probala ledjno al ne ide nikako,bas sam teska i trazi mi veliki napor..isto tako gnjurenje,osecam neki pritisak na stomak tako da sam to izbacila iz upotrebe. Takodje,manji bazen koji je topliji mi isto nije prijao,samo ovaj veliki sa normalnom temperaturom..u tom manjem sam brckala nogeuser posted image

Pa to Sancy reci gde si bila i sta ne valja da ljudi znaju...

< Poruku je uredio Meisje -- 25.3.2013 14:07:22 >

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
25.3.2013 21:17:47   
Bebilina
Sanchy varas se ako mislis da ja I o srpskim bazenima ne pricam iz iskustva. Na srecu dolazim dovoljno cesto i imam prilike da odem do banja, spa centara, privatnih bazena, tako da bih prijavila bilo kakav problem jer nemam zasto da bilo koga bez razloga kudim ili velicam. user posted image

Meisje voda je neverovatna a plivanje zakon! Svaka cast user posted image
Mini user posted image
Ja sam poslednji put plivala par dana pred porodjaj I isplivala 20 duzina bez zastajanja. Osecala sam se sa ovom mojom krofnicom ko na jastucetu da plutam, nikad mi vece uzivanje nije bilo..user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
26.3.2013 11:29:57   
Meisje

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Ja sam poslednji put plivala par dana pred porodjaj I isplivala 20 duzina bez zastajanja. Osecala sam se sa ovom mojom krofnicom ko na jastucetu da plutam, nikad mi vece uzivanje nije bilo..user posted image

Hahahah,e bas to! I ja nisam mogla da stanem,sve jos jedan krug,jos jedan...user posted image

I ja sam otisla iz Srbije pre 3 god i bas sam zimi isla na bazene+sauna,ne znam za Srbiju ali za Bg znam

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
27.3.2013 10:30:45   
mine
meisje, nemoj ledjno zbog trbusnih misica...ne bi trebalo da ih naprezes jer su bas ti misici u upotrebi jacoj kod ledjnog plivanja. mozda da plutas ok...
drzi se ti prsnog i uzivaj..user posted image
ako je temp vode manja od temp tela a velika verovatnoca je da jeste ok je. termalni bazeni ne bi bili dobri u trudnoci.
IZVORNA PORUKA: Meisje

E Mine to sam primetila,probala ledjno al ne ide nikako,bas sam teska i trazi mi veliki napor..isto tako gnjurenje,osecam neki pritisak na stomak tako da sam to izbacila iz upotrebe. Takodje,manji bazen koji je topliji mi isto nije prijao,samo ovaj veliki sa normalnom temperaturom..u tom manjem sam brckala nogeuser posted image

Pa to Sancy reci gde si bila i sta ne valja da ljudi znaju...


(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
27.3.2013 12:18:29   
Meisje
Da,bas sam osetila kako me steglo svuda po stomaku i odmah sam odustala..samo prsnouser posted image
A za toplotu znam da ne valja,mm se cvario u toplom a ja sam se drzala onog hladnijeguser posted image
Tanks Mineuser posted image

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
17.4.2013 22:58:37   
buds_of_may
Trudnice, vidim pisete da ima bazena s dobrom vodom, pa napisite koji su i kako znate da je voda dobra. Meni nista ne znaci kad pise "privatan bazen", ne razumem sta to znaci. Dajte imena user posted image user posted image user posted image Bas bi mi znacilo!

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
16.8.2014 18:14:35   
Sanchy
KLIK...

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
16.8.2014 18:50:55   
dunja RR
Sanči, ne radi link

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća
16.8.2014 18:53:35   
Sanchy
KLIK

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 95
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here