RE: Ulošci u porodilištu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


mama Jo -> RE: Ulošci u porodilištu (29.4.2018 3:27:45)

[img]https://s18.postimg.cc/kcqitpbdh/Screenshot_20180429-032517.png[/img]

Ovo belo - zeleno pakovanje sto pise Abri. Let...
Eto na sajtu simbex, ja sam uzela bas kod njih, samo u lrodavnici u NS




MimaKos -> RE: Ulošci u porodilištu (29.4.2018 4:45:37)

Kod nas nema te radnji, kupice brat, on je u NS, vredi akonsu toliko dobri, namucis se sa obicnim baa




Sanidej -> RE: Ulošci u porodilištu (23.2.2019 16:48:13)

Obicni mrezasti iz Akse..




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 5:12:56)

Preporuka za Galenikine mrezaste uloske, daleko bolji od Nive, Care, Venere, Dr.Soft i Boni. Mreza im je krupnija i oblik im se ne menja kad se dugo hoda i pomera. U Veru kostaju svega 84 dinara. 




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 8:58:07)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Preporuka za Galenikine mrezaste uloske, daleko bolji od Nive, Care, Venere, Dr.Soft i Boni. Mreza im je krupnija i oblik im se ne menja kad se dugo hoda i pomera. U Veru kostaju svega 84 dinara. 



Ovako izgedaju:
[img]https://i.postimg.cc/6qgbmdzq/CBB4-EBFC-F319-4-A28-AB55-C36034479-C37.jpg[/img]





nata11 -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 9:07:02)

Koliko pakovanja je dovoljno poneti u bolnicu?
Jel ih i kasnije koristite ili predjete na klasicne? 




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 9:26:15)

Nato, posto bas ogromna vecina porodilja dozivi epiziotomiju jedini dozvoljeni i higijenski ispravni su bas ti mrezasti ulosci. Rana mora da dise, a ti ulosci su od cistog pamuka. Potrebno ti je jedno pakovanje u boxu gde se poradjas, jer ti babica njih stavi kad prelazis iz boxa na odeljenje. Tako je bar u Frontu i Visegradskoj. Na samom odeljenju ti treba bar jos dva, tri pakovanja i to naravno zavisi koliko dana ostajes u bolnici. Ja sam stavljala po tri odjednom i tako sam stalno bila cista i nigde mi nije curelo ( ni po krevetu ni po spavacici).





BubaBubica -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:12:00)



Hvala na preporuci, u prodavnicama nisam videla ali ću da potražim u apoteci. Nadam se da nismo baš tolika nedođija da nemaju ove uloške.




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:16:12)

Bubice, ima u apoteci. Ne znam sta imas od radnji u svom mestu, ali ima ih sigurno Maxi, Aksa, Dm, Lily, Roda...





dunja RR -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:19:52)


Nato ja i posle porođaja kuci koristim mrezaste. Prirodniji su a ipak ne lije toliko kao za vreme ciklusa (posle CR) , pa ne moraju klasični. 

IZVORNA PORUKA: nata11

Koliko pakovanja je dovoljno poneti u bolnicu?
Jel ih i kasnije koristite ili predjete na klasicne? 






BubaBubica -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:22:20)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubice, ima u apoteci. Ne znam sta imas od radnji u svom mestu, ali ima ih sigurno Maxi, Aksa, Dm, Lily, Roda...


Ništa od navedenog. Nažalost mala smo sredina i nemam puno izbora. A sećam se da su mi jedni ulošci imali jako iritantnu mrežicu a ne mogu da se set_im koji.





dunja RR -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:23:55)

Bubi, hoces da ti posaljemo? 




dunja RR -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:25:30)

Doduse ja ne videh ove Galenikine hm, sad vidim da njih hvali fili. Koristila sam razne, ali nisam ove videla nigde. 




BubaBubica -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:28:55)



Ako ne nađem javljam. Videh samo Boni, e sad ne sećam se da li su Niva bile ok ili su baš one imale onako oštru mrežicu, ili su to bile Boni... Kad imam pamćenje ko kokoška. I bese neke na V..? Ne mogu da se set_im.




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:44:34)

Meni su jedino ti gore na slici drugaciji i udobniji. Ovi ostali su mi bukvalno isti. Jedino nisam probala vir. 




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:46:59)


Dunja, tih Galenikinih ima samo u Veru. Meni je bas krivo sto nisam znala za njih do pre neki dan. Bas mi odgovara takva mrezica, nekako je krupnija i sam ulozak ne mrda. Naravno, finese su u pitanju da ne bude da preterujem. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Doduse ja ne videh ove Galenikine hm, sad vidim da njih hvali fili. Koristila sam razne, ali nisam ove videla nigde. 






bubulence -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:47:29)

Nato ja sam nosila po 4 pakovanja u porodiliste ali su mi donosili jos. Drugi put sam odmah po dolasku kuci prelazila na obicne boni ali tada nisam bila secena i nisam morala da susim ranu.

Prvo put sam imala epiziotomiju i krvarila sam 9 nedelja, stalno sam koristila te mrezaste




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 11:50:45)


Boni i Niva su meni gotovo isti, nisu bili grubi. Nivu prodaje apoteka Srbotrade iz Bg koja vazi za najpovoljniju apoteku sirom nase zemlje. Mozes kod njih sve online da porucis, a sigurno ti i svasta treba posle porodjaja ( povidon jod, gazice za pupak, kozmetika za bebu, mast za bradavice ako dojis, vitamini...). 

IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Ako ne nađem javljam. Videh samo Boni, e sad ne sećam se da li su Niva bile ok ili su baš one imale onako oštru mrežicu, ili su to bile Boni... Kad imam pamćenje ko kokoška. I bese neke na V..? Ne mogu da se set__im.






nata11 -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 16:42:53)

Ja sam preko Akse porucila 1 pakovanje Venera cisto da vidim kako to izgleda. A inace sam alergična na sve sem Naturele koja i ne upija nesto kao Always i ostali '''' plasticni'' pa cu poruciti jos.
Inace Srbotrade ima bas finih akcija mozes stvarno sve poruciti. Ne znam samo da li imaju gratis postarinu. 




nata11 -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 16:43:31)

A jeste nosile u porodilistu pelene za odrasle?

Jel ima pptrebe za tim prvi dan, dva? 




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 17:12:59)

Nato, u Srbotrade apoteci postarina je gratis uz racun preko 5.000rsd. A pelene za odrasle nisam, a neke porodilje su kupovale podmetace za krevet. Ja sam stavljala po tri mrezasta i nisam nigde procurila. 




Duškić -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 17:23:35)

Ja po dva, ali sam isto 4 pakovanja ponela Niva ulosci su bili. Posle mj je suprug donosio razne.




bubulence -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 17:45:02)



IZVORNA PORUKA: nata11

A jeste nosile u porodilistu pelene za odrasle?

Jel ima pptrebe za tim prvi dan, dva? 



Mislim da zaista nema potrebe. Sada sam pokusala da nadjem na netu ali nema, u radnji gde sam uzimala bamboo pelene sam uzela i njihove uloske. Uzela sam samo 5,6 komada da probam. Savrseni su i ogromni, tacno dodju kao manje pelene. Potrazicu ih opet u NS, tamo postoji radnja gde se prodaju njihovi proizvodi




kamičak -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 18:03:55)

Kakve pelene za odrasle, mrezasti ulosci i gacice da ih drze su dovoljni




Filadendronka -> RE: Ulošci u porodilištu (30.4.2019 23:57:00)


Moja drugarica je koristila pelene za odrasle m dok je bila u porodilištu. Tako joj odgovaralo, mada su to bas izuzeci. 
IZVORNA PORUKA: kamičak

Kakve pelene za odrasle, mrezasti ulosci i gacice da ih drze su dovoljni






Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>