|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 12:44:49   
nina26
Joko, sad mi pade na pamet, pa rekoh da ti napisem i ovo:

sto se tice tvojih jajnih celija, ako vec idete na donaciju sperme, mozda bi ste mogli da pokusate da oplodite tvoje j.celije specijalnom tehnikom, koja vrsi analizu vec oplodjenih embriona na nekoliko genetskih mutacija.

Sad cu da potrazim koja je bese to tehnika, i znam da to rade u Pragu, Mica Slavljenica ide tamo bas zbog toga.

Ne znam samo kakva je situacija sa tvojim hormonima, i da li mozes da proizvedes nekoliko j.celija ali ne bi bilo lose, ako vec imas u porodicu nekog sa down sindromom to se najlakse otkirva.

Moj dr kod koga sam radila VTO, je izdvojio gene kod oba roditelja koji su rodili dvoje slepe dece, roditelji nosioci a nemaju problema, samo na deci se odrazi. I on odradi tu tehniku, izdvoji te gene, i rodi se ziva i zdrava devojcicauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 12:44:52   
17 joka
Štetice,za sada mi netreba,imam skoro 6 kutija koje cu brzo potrošiti jer ja pijem 6 na dan.
moj organizam trazi konjske doze.

Javiću se mila ako mi zatreba ,hvala do neba sto mislis na meneuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 12:50:03   
nina26
Evo nasla sam, zove se PGD (preimplantacijska dijagnostika embriona).

Jel si cula za to?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 12:51:28   
17 joka
user posted image user posted image ajde Niana pokusacemo i to samo sumnjam da cemo sad imati sredstava za to.

meni je u poslednje vreme sve pocelo da funkcionise imam manje kg- 13 ,hormoni na granici, ciste se smanjile, imam ponekad ovulaciju nisam nesto posebno pratila ovih meseci.

ali jako cudan organizam imam i sve se brzo okreneuser posted image .

ja nikako nebih bila mirna, a iskreno nebih imala snage da gledam dete kako se muci , jer sam mnogo šta sve prošla.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 12:56:07   
17 joka
Nina,nisam čula za to,ali planiram sve da probam
nadam se uspehu jako,ali za svaki slučaj imacu u viduuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 12:57:36   
nina26
pa pitaj prvo za tu tehniku na toj klinici, jer sam 99% sigurna da mogu da otkriju bar down sindrom, ako nista drugo. Ne mogu naravno sve mutacije da se otkriju, njih par, ali opet mislim da je jako korisno u slucajevima kao sto je vas.

Izvini sad ako sam ti unela nedoumice, ali dobro je ispitati sve mogucnosti pre nego sto se odlucis za nesto.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 13:04:01   
nina26
"(parovi u procesu IVF cije se celije ispituju na genetske anomalije u cilju prevencije Down syndroma i ostalih sindroma)"

ovo sam nasla u jednim online novinama, a evo o kojoj klinici je rec, ali mislim da u Pragu to vecina radi:

http://www.pragueivf.com/sr/metode-lijecenja/pgd-pgs/

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 13:09:30   
17 joka
Nina, nisi mi unela nedoumice,samo smo odlucili ovako zbog svega,umoriš se ponekad od svega,zeliš da na najbolji načinsebi sve poboljsas i ubrzas i to smo uradili, o ovome cu razmisliti.

Hvala ti puno!

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 13:15:45   
nina26
U potpunosti te razumemuser posted image

Pogledaj sve lepo,stavi na papir, nemas sta da izgubis, samo mozes da dobijesuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 20:59:32   
17 joka
Upravo sam saznala da ako u ponedeljak i utorak na UZ sve bude uredu u petak putujemo za Prag

sad mi nije dobrouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 21:06:55   
Figaro88
Jooooookooo to je to,priblizilo se,sad sam i ja uzbudjena,mm me pita da li sam normalna sto se kezimuser posted image Bice sve ok na uz-u,i onda po bebicuuser posted image Zelim vam puno srece,mislicemo na vas i drzati palceveuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 21:09:37   
madamme
Jao, Jokouser posted image Pa, to je lepa vest!
Bice sve u redu, ne brini, bila sam u pragu pre 4 godine, to je predivan grad, grad umetnosti i ljubavi, nema sanse da se vratis bez bebe!
Budi srecna i zahvalna sto mozes to da priustis! Bice sve OK, ubedjena sam! Opusti se i raduj se tom putu!user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 21:11:16   
17 joka
joj hvala ,Boze koliko me ubi neizvestnost i razmisljanje,koliko mi vasa podrska znaci,svaka reci zlata vredi

joj Figaro nadam se jako i jako se priblizilouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 21:15:48   
17 joka
madame, ja se radujem i gradu i putu i svemu ali postupak mi je kao da putujem na mesec, majke mi toliko mi je nestvarnouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Europe IVF International ,PRAG
17.7.2012 21:59:54   
nina26
Uuu super priblizio ti se terminuser posted image

Bice sve uredu, samo pozitivno i prasimo te sve user posted image sa RRuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.7.2012 0:33:34   
17 joka
prasite me jako ,jako toliko mi je to potrebno.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.7.2012 1:09:29   
Zemunka85
Srecno JOKO!

Mene na pomen PRAGA u kombinaciji sa temom trudnoca asociraju lepe stvari.
Moja rodbina je isla tamo. Oni 9 ili cak 11 god pokusavaju u Srbiji. Nema sta nisu probali. Pred kraj prosle god su prvi put otisli tamo i evo, ona je trudna. Blizanci. Dva decaka.

Bice sve to dobro.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 18.7.2012 1:14:51 >

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.7.2012 11:03:00   
Bebana17
Joko, svi od srca navijamo za tebe. Ja imam pitanje za tebe, da li mozda znas (posto ti nemas stimulaciju) da li imaju lekara u Srbiji (u Beogradu) koji radi u dogovoru sa klinikom iz Praga, gde mozes da obavis stimulaciju i monitoring, a onda samo odes u Prag i uradis aspiraciju i kasnije transfer?
Meni je ta klinika vrlo primamljiva, ali zbog troškova oklevam (ne znam da li bih skupila dovoljno), ali mozda kada bi stimulaciju ovde odradila naslo bi se para... ni sama nisam pametna.
Slala sam mejl u Leskovac i Novi Sad, a sledeci mi je Prag na spisku.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.7.2012 12:29:03   
17 joka
Bebana,nije to toliko skupo,stimulaciju verovatno mozes raditi u Srbiji,mislim da je cena postupka kao i svugde uz uracunatu stimulaciju oko 3000e

oni sarađuju sa jednom privatnom klinikom iz Beograda, otišla sam tamo jednom i nikad više
jer i oni uzimaju procenat sebi i to bas veliki pa ti dođe skoro duplo vise.

ajde ako ti nije problem sacekaj da se vratim, bice to posle prvog pa cu se bas sve na licu mesta informisati i preneti vam.

Zemunka, Bebana, hvala vam puno,nadam se da cu se i ja vratiti sa makar jednimuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.7.2012 13:15:02   
Štetica
Joko kako se priblizava tvoj odlazak sve cesce razmisljam o tebi,koliko si jaka kada si se odlucila na takav korak. I sve vise se nadam da za sve nas postoji resenje samo treba doci do nega. Zato drzim fige za UZ i da nam dojes pravo u prvo.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Europe IVF International ,PRAG
18.7.2012 13:21:08   
17 joka
hvala, mila moja Štetice, i ja neprestano mislim na vas, koliko ste mi sve do jedne drage,koliko mi puno znaciteuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Europe IVF International ,PRAG
23.7.2012 17:12:35   
17 joka
Prošla sam pakao zadnjih dana zabrinutost i razna razmisljanja mi nisu dali mira
Strah da donatorka dobro neodreaguje i da sve propadne.
Konačno suu mi danas javili da je ona spremna za punkciju koja ce biti obavljena u sreduuser posted image user posted image

strah je i dalje prisutan sutra ja imam UZ da proverimo stanje endometrijuma,nikada nisam imala problem ali eto nikad se nezna,samo se nadam i sutra dobrim vestima pa da konacno mirno spava i spakujem za polazak!

uh zaista je jako tesko.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Europe IVF International ,PRAG
23.7.2012 17:18:18   
Jole84
Joko šaljemo ti puno pozitivne energije,da sve bude u najboljem redu,dobri ste vi ljudi,Bog će da vas nagradi user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Europe IVF International ,PRAG
23.7.2012 17:22:59   
17 joka
user posted image user posted image hvala kumice moja draga!

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Europe IVF International ,PRAG
23.7.2012 17:26:35   
Veca77
Joko,držimo palčeve! Biće sve u redu. Daće Bog da se vratite u Srbiju sa user posted image user posted image ! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here