|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:39:27   
Anoniman
Svake tri nedelje idem u kupovinu. Od onog momenta kad se vratim iz kupovine, kačim spisak na frižider. Zapisujem sledećim principom: ne pišem kad ostanem bez, recimo, pirinča. Otvorim kesu, vidim da mi je 0stala još jedna, a trošim recimo dve mesečno, i odmah pišem za sledeću kupovinu. Tako retko kupujem po lokalnim marketima, gde je sve duplo skuplje.
Tri dana pre nego što krenem u nabavku, sto puta pregledam ceo stan, ne bih li proverila spisak.
Meso kupujem po potrebi, u mesari-evo zašto: ako ga skladištim u zamrzivaču, mm mi svaki dan traži da mu pečem krilca za večeru, pa da mu napravim ovo ili ono...meni to nije teško, ali ne mogu da mu objasnim da to jako mnogo košta, lakše mi je da mu kažem da nemam u zamrzivaču, i spremim mu tople sendviče, omlet, testo sa sirom, ili već nešto smislim. Ovako, svaki dan prošetam do mesare i kupim šta mi treba, sveže.
u prodavnici kupujem samo sveže salate, svaki dan.

Ono što je meni najveći spas je zamrzivač pun gotovih i polugotovih (domaćih) jela.
Kuvanu hranu nikad ne bacam. Koliko god da ostane, za jednu osobu, dve, tri ili brdo, kao kad kuvam sarmu ili pasulj, sve pakujem. Onda dođe visok datum, a ja samo vadim iz zamrzivača.
Isto tako, bećar paprikaš, pečene paprike, to spremam kad su paprika i paradajz najjeftiniji, zamrzavam i čuvam za crne daneuser posted image

I uvek se trudim da maksimalno iskoristim sezonu tikvica i španata. Izuzetno jeftine i hranljive namirnice, koje se mogu spremiti na jako mnogo načina.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:40:08   
pepino
Ja nemam nikakav savjet da dam!user posted image
Uopste ne znam da stedim,da mi nema muza davno bi bili prosjaciuser posted image
Ja Boga potrosi,a sto se tice hrane kad idem u prodavnice uopste ne gledam i ne pamtim cijene,nemam pojma kad me neko pita koliko je npr. kg bananauser posted image niti znam gdje je sta jeftinije
A kupim vise svega za kucu,odemo u neki market,ali mi to moze biti par dana da mi nesto ne zahvali,opet moram u prodavnicuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:40:28   
Anck Su Nmaun
Ispisah sve i nestade mi struje ..pa da  user posted image user posted image user posted image user posted image

Inace o ekonomisanju mislim da to potice dosta od kucnog vaspitanja .... Od malena  me mama ucila ekonomisanju , pa sto me naucila-naucila ne volim da preterujem ali   u granicama normale! Mm malo manje pazi na to sto mene cesto izludjuje ( baci pare ne neke stvari koje nam npr. uopste nisu bile potrebne)!

Sto se tice shopinga idemo jednom nedeljno (obicno vikendom)  po namirnice u market, i tu nakupujem sve sto mi je potrebno za narednih nedelju dana!Inace svaki dan kuvam!
Zivimo trenutno samo od njegove plate koja je iznad drzavnog proseka, da se moze ziveti koliko- toliko normalno , naravno da se ne razbacujemo i ne preterujemo sa nekim hirovima, stim sto nam samo za stan i troskove ode
20 000 user posted image user posted image user posted image   jer smo jos uvek podstanari ufff
Ponekad se pitam kako uspevaju da zive ljudi koji primaju minimalac ???????

IZVORNA PORUKA: Nedja

Tri dana pre nego što krenem u nabavku, sto puta pregledam ceo stan, ne bih li proverila spisak.




Bas tako... sve lepo zapisujem i kad odem u market nema frke... inace u radnjama skoro nikad ne kuoujem sem hleba!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 5.7.2010 13:46:10 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:44:48   
Anoniman
Nedjo, ti bas dobro vodis racuna o finansijama, tj. hrani na sta i najvise ode tokom meseca! Svaka ti cast! ja ne umem nikako da se uskladim, a napravila bih tonu jela za zamrzivac, sto mogu nego eto nesto ne ide, a jos i nemam rernu, vec samo plocu za kuvanje, jer nismo mogli po budzetu pri useljenju da kupimo i rernu!
ja sam dosta pocela da pratim gde su kakve cene... smao sto se jako cesto menjaju, pa je tamo gde je bilo jeftinije sad skuplje i obrnuto, i onda mi je najlakse da odem u rodu kash and carry i to je to!

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:44:49   
pepino
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ispisah sve i nestade mi struje ..pa da  user posted image user posted image user posted image user posted image

Inace o ekonomisanju mislim da to potice dosta od kucnog vaspitanja .... Od malena  me mama ucila ekonomisanju , pa sto me naucila-naucila ne volim da preterujem ali   u granicama normale! Mm malo manje pazi na to sto mene cesto izludjuje ( baci pare ne neke stvari koje nam npr. uopste nisu bile potrebne)!

Sto se tice shopinga idemo jednom nedeljno (obicno vikendom)  po namirnice u market, i tu nakupujem sve sto mi je potrebno za narednih nedelju dana!
Zivimo trenutno samo od njegove plate koja je iznad drzavnog proseka, da se moze ziveti koliko- toliko normalno , naravno da se ne razbacujemo i ne preterujemo sa nekim hirovima, stim sto nam samo za stan i troskove ode
20 000 user posted image user posted image user posted image   jer smo jos uvek podstanari ufff
Ponekad se pitam kako uspevaju da zive ljudi koji primaju minimalac ???????



Upravu si za ovo,a ja to nikada nisam ucila od roditelja,kod nas je bila parola,,Dok ima nek ima,kad nestane nek prestane,, sto je naravno pogresno itekako,mjesto da sam ucila na greskama svojih roditelja ja ponavljam istoriju,znam biti i gorauser posted image
Muz zna da trosi a zna i da ekonomise,uglavnom misli vise od mene na stednju

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:47:45   
Anoniman
Mm je gori od mene, isto kao kod tebe... ja sam bolje avspitana u tom pogledu, ali pored njega sve to gubi draz, jer on uvek donese kuci necege sto jos uvek imamo (npr. suhomesnato, koje se brzo kvari pa ga bacim), i to nikako da mu isteram iz glave, jer on ide logikom, ma samo da vama dvema nista ne fali, pa gomila gomila!

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:50:43   
Anoniman
Trinny, draga...
Ja kod roditelja nikad nisam razmišljala o finansijama.
Onda sam ostala trudna a moji insistiraju da ne napustim faks, kažu-oni će da nam pomažu, koliko god treba.
Naučila sam da se protegnem, i uzduž, i popreko i dijagonalno, jer-koliko god da su oni moji roditelji, i zaista imaju dovoljno para da nas pomognu šta god treba-neprijatno mi je da tražim pare, osim kad su mi neophodne.Tako da mi faktički živimo od jako malo para. Tata me jednom u 3-4 nedelje odvede u megamarket, i kaže uzmi štsa god ti treba. A meni bude glupo da mi on kupuje kremice i pene za kosu, pa kupim samo hranu idetetu pelene, paposle odem i dokupim.
Naučila sam jeftino da kuvam, a kvalitetno. Naučila sam da ne bacam pare, nikad ne kupujem grickalice u šetnji, ne jedem van kuće, ne vozikam se taksijem i prodala sam auto da ne "bacam" pare na gorivo. Da je teško-teško je, al moje dete UVEK ima sve što poželi, i svaki dan ga pitam-šta mama da kuva-on kaže šta hoće i uvek sve možemo da se dogovorimo i ostvarimo.
Dešavalo se da imamo za hleb i litru mleka, pa kupim pola hleba, pola litre mleka i njemu sokić i grisine, i sve je na svom mestu. On nikad nije osetio ništa, ni kad smo imali mnogo, ni kad smo grcali.

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:51:32   
Anck Su Nmaun
Pepino tako i mama mog muza  ,,dok imam imam -na sta ja  luudim, pa sad ja ispravljam krive drine!
Ne bih mogla tako nikad ,  uvek ostavim koji dinar sa strane kad stigne plata i zaboravim na to, da ako dodje do ne predvidjenih troskova ( ali bas neki veci)  imam rezervu!
To mm zna ali ne zna gde ih drzim user posted image user posted image

Sto se tice zamrzavanja hrane , ja probala al moj dragi razmazenko to nikako ne voli!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 13:57:45   
bluka
da dam i ja svoj doprinos ovoj temi.

trenutno živimo od jedne plate, a nekad smo zajedno zarađivali 3-4 puta više nego što imamo sad. sreća, pa ni tad se nismo razbacivali parama, oboje smo iz porodica gdje mame nikad nisu dozvolile da im ostane prazan novčanik na kraju mjeseca.

uglavnom, u veću kupovinu idem svake 2 do 3 sedmice, nemam veliku ostavu, pa nemam gdje ni skladištiti veće količine. svakodnevno, ili svakih par dana, kupujem hljeb, lako kvarljive namirnice (pavlaka, mladi sir, meso i sl) kao i voće i povrće u lokalnim prodavnicama, piljarama ili na pijaci. ne ganjam popuste i akcije, ali ako se zadesi da sam u kupovini kad ima neka akcija, naravno da je iskoristim.
meso kupujem u malo većim količinama, tek da imam par paketića da mogu uvijek smisliti šta sutra, prekosutra, sljedećih par dana za ručak.

i obavezno pravim spisak, tako se vratim kući sa svim što mi treba, a ako sam naišla na nešto baš povoljno i to je završilo u korpi.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:02:49   
Anoniman
Ja sam pokušala na sve načine , i opet ostanem kratka pred kraj meseca user posted image . Kad početkom mesca dobijemo parice - odemo i kupimo sve sa famoznog spiska što nam treba . I onda - desi se da , kad prebacimo drugu polovinu meseca - frižider ostane prazan , a u novčaniku jedva nešto novca . Šta sad ? Nama jako veliki novac odlazi na mesečnu kiriju (podstanarska muka) i na komunalije , kredit i kupovinu na rate . Recimo , kupili smo TV na rate , jer nismo imali keš , pa smo to otplaćivali po 3 000 svaki mesec . Taman to otplatili - evo sad kupili klimu opet na rate , pa opet mesečno po 3 000 . Ne mogu drugačije , nemam toliki keš .. Sreća pa je sav nameštaj u stanu naš , to smo kupili od novca dobijenog na venčanju . Dakle - primanja su nam skromna , ali računajte i sami 16 000 kirija , 12 000 računi , 10 000 rata za kredit , 3000 rata za klimu ... i kako god da okreneš - il' sam luda , il' nemam odakle ... user posted image  

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:04:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Trinny, draga...
Ja kod roditelja nikad nisam razmišljala o finansijama.
Onda sam ostala trudna a moji insistiraju da ne napustim faks, kažu-oni će da nam pomažu, koliko god treba.
Naučila sam da se protegnem, i uzduž, i popreko i dijagonalno, jer-koliko god da su oni moji roditelji, i zaista imaju dovoljno para da nas pomognu šta god treba-neprijatno mi je da tražim pare, osim kad su mi neophodne.Tako da mi faktički živimo od jako malo para. Tata me jednom u 3-4 nedelje odvede u megamarket, i kaže uzmi štsa god ti treba. A meni bude glupo da mi on kupuje kremice i pene za kosu, pa kupim samo hranu idetetu pelene, paposle odem i dokupim.
Naučila sam jeftino da kuvam, a kvalitetno. Naučila sam da ne bacam pare, nikad ne kupujem grickalice u šetnji, ne jedem van kuće, ne vozikam se taksijem i prodala sam auto da ne "bacam" pare na gorivo. Da je teško-teško je, al moje dete UVEK ima sve što poželi, i svaki dan ga pitam-šta mama da kuva-on kaže šta hoće i uvek sve možemo da se dogovorimo i ostvarimo.
Dešavalo se da imamo za hleb i litru mleka, pa kupim pola hleba, pola litre mleka i njemu sokić i grisine, i sve je na svom mestu. On nikad nije osetio ništa, ni kad smo imali mnogo, ni kad smo grcali.



Ma znam, ista situacija, i mi mozemo i kod mog tate i kod njegove mame, uvek nam pomognu kad god treba i nikad ne prave pitanje, al kako ti kazes meni bude neprijatno, jer nisam navikla da se razbacujem i uvek sam imala svoj zaradjen dinar, pa su jako rano moji prestali da me finansiraju... ali eto jos uvek ne umem da izadjem na kraj sa troskovima, jer smo nas dvoje jos uvek u fazi privikavanja jedno na drugo, s obzirom da sami zivimo tek 3-4 meseca. Sve hocu da se potrudim da stedljivo kuvam, ali mi slabo ide, jer jako cesto npr pravimo meso, przimo i slicno, na sta ide vise para, a mm voli uglavnom sva takva jela, sto mene posebno nervira, jer je gori od deteta hiljadu puta, iako svima prica kako moze da jede bilo sta, sto naravno nije tacno!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:04:57   
LillyT
Nedjo, ja cu kod tebe na kurs. Svaka cast. Mi smo od skoro poceli da skupljamo racune jer retko kad uspemo da ustedimo. Meso uopste ne kupujemo jer mm-ovi zive na selu i sve od njih donosimo. Idemo s vremena na vreme u megamarkete po mleko, hemiju, kozmentiku i ostalo. Ja sam uvek bila troskadzija, a mm stedljivko, pa taman ucimo jedno od drugoga. Beba nam je za sada najmanji trosak, nama bukvalno cure pare. Sada cemo se presabrati da vidimo gde to bezi novac.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:06:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Nedjo, ja cu kod tebe na kurs. Svaka cast. Mi smo od skoro poceli da skupljamo racune jer retko kad uspemo da ustedimo. Meso uopste ne kupujemo jer mm-ovi zive na selu i sve od njih donosimo. Idemo s vremena na vreme u megamarkete po mleko, hemiju, kozmentiku i ostalo. Ja sam uvek bila troskadzija, a mm stedljivko, pa taman ucimo jedno od drugoga. Beba nam je za sada najmanji trosak, nama bukvalno cure pare. Sada cemo se presabrati da vidimo gde to bezi novac.


a mi se sve nesto presabiramo i nikako da ukapiramo na sta najvise ode novac!

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:06:49   
Anoniman
Bubo, znam da zvuči smešno-al dok imate para-kupujte više u tim velikim nabavkama. Ima jako mnogo stvari koje mogu duuugo da stoje.I suhomesnatih i mlečnih proizvoda imaš sa rokom od mesec i više dana, sirko, dukatela, razne viršle, slaninice...kupiš, recimo celu salamu (ne znam šta jedete, dajem samo primer), odsečeš pola, a drugu polovinu u zamrzivač. Istog je ukusa. Isto to možeš i sa sirom da uradiš.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:08:03   
Anoniman
Inače , želim da naglasim da ni mm ni ja nismo iz porodica koje se razbacuju , i niko nam ne pomaže finansijski ( moja mama , doduše , pošalje paket sa sela kad god može , šta bih ja bez nje ) . Verujte da u poslednje vreme ne odlazimo ni do grada na kafu jer nas posle grize savest user posted image . Sedimo kod kuće i otpadamo ...  Ne razbacujemo se , zaista ... Ja ne pamtim kad sam bez ustezanja kupila sebi neki komad garderobe , a mm pogotovo ... Evo sad je beba na putu i ponekad me stvarno uhvati prpa kako ćemo se snaći finansijski . Trudim se da kuvam ekonomično , ali još uvek nisam tako vešta domaćica pa da mogu da napravim klin čorbu ni od čega user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:08:40   
Anoniman
Nedjo, a zanima me, ako nije tajna, jel kad dobijete novac, jel "ostavite u neku slamaricu' , pa vadite po potrebi ili kako?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:12:00   
bebironcic
Uh....tesko se u danasnje vreme izlazi na kraj.....bukvalno sav novac nam ode na racune i namirnice za kucu....i to ne sve,a o nekoj ustedjevini nesmem ni da pomislim jer sa ovakvim primanjima nista se ne moze ostaviti na stranu....ovde u unutrasnjosti su plate ocajne.....user posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:12:30   
Anoniman
Trinny, što se tiče kuvanja...ja sam kod mojih navikla da za ručak jedem meso, i kašiku povrća ili supu. Navikla sam i sebe i muža da sada jedemo obrnuto. Varivo ili povrće je glavno, a meso je prilog, i uvek brdo sezonske salate. Pravim i zimnicu, kisele paprike, turšiju, ma svega. Vremena je trebalo, naravno, i to je išlo postepeno, i tada sam to radila isključivo iz zdravstvenih pobuda, a sada mi to jako ide na ruku. Naučili smo dete pravilnoj ishrani, mm može bukvalno bez mesa da jede, a bogami i ja. Lepo kuvam, znam da napravim sve, i mnoga jela napravim od "otpadaka"-nađem u frižideru pola paprike, pola tikvice, jedan paradajz, glavicu luka...obarim pirinač, malo mesa i eto neko improvizovano kinesko jelo, uz mnogo začina, naravno. Začine i soja sos uvek imam, jer su me upravo oni hiljadu puta izvukliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:14:19   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja sam pokušala na sve načine , i opet ostanem kratka pred kraj meseca user posted image . Kad početkom mesca dobijemo parice - odemo i kupimo sve sa famoznog spiska što nam treba . I onda - desi se da , kad prebacimo drugu polovinu meseca - frižider ostane prazan , a u novčaniku jedva nešto novca . Šta sad ? Nama jako veliki novac odlazi na mesečnu kiriju (podstanarska muka) i na komunalije , kredit i kupovinu na rate . Recimo , kupili smo TV na rate , jer nismo imali keš , pa smo to otplaćivali po 3 000 svaki mesec . Taman to otplatili - evo sad kupili klimu opet na rate , pa opet mesečno po 3 000 . Ne mogu drugačije , nemam toliki keš .. Sreća pa je sav nameštaj u stanu naš , to smo kupili od novca dobijenog na venčanju . Dakle - primanja su nam skromna , ali računajte i sami 16 000 kirija , 12 000 računi , 10 000 rata za kredit , 3000 rata za klimu ... i kako god da okreneš - il' sam luda , il' nemam odakle ... user posted image  

Vidis,mi to nista ne bi mogli pa ni na rate da uzmemouser posted image


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:15:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

Nedjo, a zanima me, ako nije tajna, jel kad dobijete novac, jel "ostavite u neku slamaricu' , pa vadite po potrebi ili kako?


Ako misliš na novac od mojih, ne dobijemo ga na taj način. Od njih tražim kad mi već za nešto treba, određena suma novca, recimo, za popravku kompa, i to ode na to. Nikad ne tražim "da mi se nađe". A mm ne dobija platu, nego radi za dnevnicu, tako da nemam u tom smislu problem. Ali imam problem kad je loše vreme,on ne radi i po 4-5 dana, i za to vreme ne dobija ništa. A te pare koje svakodnevno donosi, ne mogu da stignem da "uštekam", jer odu na svakodnevne potrebe. Tako da...desi se, naravno, da on radi i po 15 dana bez slobodnog dana, onda se nešto para skupi, pa rastegnemo...snalazimo se kako znamo i umemouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:16:13   
SUPER MAMA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Nedjo prava domacica.Svaka tebi cast, evo skidam kapu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:16:24   
Anck Su Nmaun
Trinny pa mislim da bi ti tako bilo lakse, da ostavis nesto sa strane i zaboravis, bar ja tako radim!
Inace sve moje prijateljice kad stigne plata troseeeeeeee, pa posle kukaju, a uvek su iamle vise od mene a ja se nikad ziva ne bih cula, jednostavno vole da trose!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:16:32   
bluka
IZVORNA PORUKA: Nedja

Trinny, što se tiče kuvanja...ja sam kod mojih navikla da za ručak jedem meso, i kašiku povrća ili supu. Navikla sam i sebe i muža da sada jedemo obrnuto. Varivo ili povrće je glavno, a meso je prilog, i uvek brdo sezonske salate. Pravim i zimnicu, kisele paprike, turšiju, ma svega. Vremena je trebalo, naravno, i to je išlo postepeno, i tada sam to radila isključivo iz zdravstvenih pobuda, a sada mi to jako ide na ruku. Naučili smo dete pravilnoj ishrani, mm može bukvalno bez mesa da jede, a bogami i ja. Lepo kuvam, znam da napravim sve, i mnoga jela napravim od "otpadaka"-nađem u frižideru pola paprike, pola tikvice, jedan paradajz, glavicu luka...obarim pirinač, malo mesa i eto neko improvizovano kinesko jelo, uz mnogo začina, naravno. Začine i soja sos uvek imam, jer su me upravo oni hiljadu puta izvukliuser posted image


baš tako. sa jednom paprikom i tikvicom može se svašta napraviti. mi ne jedemo meso svaki dan, ne više od 4 puta sedmično. volimo sve jesti, ja uživam u kuvanju i onda je lako. još ako čovjek posti duge postove, vrlo brzo uđe u štos 'ekonomičnog i kreativnog' kuvanja. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:19:05   
Anoniman
Jbg , znam , ali mi smo morali da kupimo i TV i tu famoznu klimu ... Niko nam ništa nije kupio , sami smo sve ... Dobili smo nešto novca na venčanju i od toga kupili frižider , veš mašinu i jedan krevet ... Mi se nismo uselili kod mojih ili njegovih pa da imamo na čemu da spavamo , nego aj' polako sami sve ... I nismo imali TV . eto uzeli ga na rate ... A klimu sam morala da uzmem prvenstveno jer me strah od zime , moraću da se opremim i kaloriferima zbog grejanja u našoj zgradi koje nije regularno spojeno na toplanu . Prošle zime smo se više smrzli nego ugrejali , a sad na zimu dolazi beba . 

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:22:57   
bebironcic
Ma,ok...razumem...ali sam cisto prokomentarisala da kada bi mi uzeli nesto na rate ili kredit...ne bi imali odakle da isplacamo sve to...jbg.....eto sada su mi proradili zivci....sve se zivo vrti oko para!

< Poruku je uredio bebironcic -- 5.7.2010 14:23:24 >


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here