|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:23:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Bubo, znam da zvuči smešno-al dok imate para-kupujte više u tim velikim nabavkama. Ima jako mnogo stvari koje mogu duuugo da stoje.I suhomesnatih i mlečnih proizvoda imaš sa rokom od mesec i više dana, sirko, dukatela, razne viršle, slaninice...kupiš, recimo celu salamu (ne znam šta jedete, dajem samo primer), odsečeš pola, a drugu polovinu u zamrzivač. Istog je ukusa. Isto to možeš i sa sirom da uradiš.


Neđo , upravo tako i radim !!! Mama me naućila ... Kupujem salame , pola zamrzavam , sireve i namaze , kupim pile pa ga raskomadam pa u friz ... Kupovala bih ja i više , ali se plašim ako potrošim previše novca tako odjednom - šta ću posle ako zatreba pred kraj ? I uvek zatreba pred kraj , i uvek fali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:24:06   
Anoniman
E stvarno Nedjo svaka ti cast, prava si domacica! Ja pokusavam sa mm da razvucem, al stvarno trosimo pare na gluposti, jer on "ne zeli da bude rob" kuce, para... ne znam kako da mu izbacim tu naviku, jer ser cesto posvadjamo oko toga! Stalno vice, moramo da se pristedimo sad malo, a odma sutra ode da kupi ovaj filmic, onaj... grickalice... i tako to! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:24:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Nedjo, ja cu kod tebe na kurs.


Organizovaćemo inergalaktičkeuser posted image iliti međugradske kurseve - kako ne trošiti pare, koje btw i nemašuser posted image Smejem se, a nije mi ni smešno, ne želim nikome da mora da uči ovo sveuser posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:25:38   
Anoniman
pa sta cemo Nedjo, moramo da naucimo, jer je takvo vreme... mi iako nemamo mala primanja, opet ne mozemo da izadjemo na kraj sa parama!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:26:44   
Anoniman
Bubo, ako će ti svakako pred kraj biti malo, bolje da ti bude malo, a pun frižider, nego da ti bude malo, a ti pritom gladna, zar ne?
Što manje imaš, manje trošiš na nepotrebno. Ako ti manje ostane na gomili, možda ćeš manje trošiti na stvari koje nisu baš neophodne. Tako je kod mene slučaj.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:27:28   
bebironcic
Blago vama...kad neko ko nema mala primanja ne moze da izadje na kraj,sta onda oni sa minimalnim primanjima da kazu....normalno,niko od nas nije kriv sto je to tako....

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:28:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

E stvarno Nedjo svaka ti cas_t, prava si domacica! Ja pokusavam sa mm da razvucem, al stvarno trosimo pare na gluposti, jer on "ne zeli da bude rob" kuce, para... ne znam kako da mu izbacim tu naviku, jer ser cesto posvadjamo oko toga! Stalno vice, moramo da se pristedimo sad malo, a odma sutra ode da kupi ovaj filmic, onaj... grickalice... i tako to! 



Trinny , da te utešim , mm neće sebi NIŠTA da kupi , pa makar to bile i čarape i čips... I opet nemamo dovoljno user posted image Filmove skida sa interneta , a grickalice - pa nakokamo onih kokica najjeftinijih pa grickamo , i opet smo švorc negde oko 20 - og  user posted image . Više ne znam koji smajli da stavim, sad mi postaje smešno ... i tužno ...user posted image

< Poruku je uredio BubaMira -- 5.7.2010 14:30:43 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:30:41   
Anoniman
Neđo svaka čast.user posted image
Ti si žena zmaj i primer mnogima, bez obzira koliko da zarađuju i sa kojom lovom mesečno raspolažu.
Odrasle smo na sličan način i mogu da kažem da se trudim da vodim politiku sličnu tvojoj.Kod nas se ništa ne baca.
Do plate u novčaniku moramo da imamo bar 500 dinara.
Naši imaju domaće životinje s tim se svekar petlja a mi mu finansijski pomognemo (recimo, mm je uzeo 6 ćurki svekar ih odgaja  s tim da plaćamo hranu za životinje).
Jako volimo ćureće meso i naravno da ću ako već imamo uslove da sama sebi napunim zamrzivač.
Svinjsko meso ne kupujemo jer svekar takođe i o njima vodi računa user posted image
Svakih deset__ak dana se ide u market ali se ne natrpamo ... recimo da se potroši 5.000 dinara plafon.
Naizmenično - mm i svekar.(sveki *ladi kesu za to vreme! user posted image )
Za sada je tako jer smo sami bez dece i nije nam problem da se tu i tamo počastimo ili uštedimo  ..
Nismo neke trošadžije i ne patimo od brendova, markirane garderobe, ne znam kakve hrane kari i pizdarije...



< Poruku je uredio kaliopi -- 5.7.2010 14:36:17 >

(odgovor članu bluka)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:35:26   
Anoniman
Slatka mi je Neđa , ona bi uspela da napravi onu moju "Niodčeg klin čorbu" , pa još bi i ukusna bila ... user posted image Ja još n'umem da se snađem tako dobro u kuhinji user posted image . Kad god hoću da izinproroviziram - uvek ispadne nešto BLJAK i onda moram novu klopu da sprema pa potrošim io namirnice za sutra ... user posted image Zato me muž moli da on kuva vikendom , kaže : lakše mi da sam zbrčkam nešto nego da popravljam tvoje "specijalitete" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:37:53   
Anoniman
eto bebironcic, neko bi sa nasim primanjima pevao na sav glas... a mi ne umemo da izadjemo na kraj, iako sve sto kupim, ja gledam da ustedim maximalno, kad odemo u big shoping, a uveliko nam se smanjila potrosnja zbog toga... ali opet, pored 2 kredita zbog kupovine stana, i opremanja... a jos uvek nam treba mnogo toga za stan, samo sto smo sad stopirali kupovinu, jer zelimo sebi da priustimo more ove godine, pa odvajamo pare za letovanje.
Ne vredi, pratim svaki dan vesti, i svaki dan je neko novo poskupljenje, evo sad najavili struju za 35-40% gore! i kazite mi jel to normalno, a skoro su je poskupeli!

a sto se tice kuhinje, ja se polao snalazim,i sta god da napravim novo, meni to uspe, samo sto jos uvek nisam vicna da pravim kao ti Nedjo! ne znam bas jos da se snadjem od nicega da napravim, i da je jos i ukusno! pa valjda treba praksa, a?user posted image


< Poruku je uredio Trinny -- 5.7.2010 14:39:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:38:04   
Anoniman
Hvala vam žene drage na lepim rečima...al tužno je to umećeuser posted image
BubaMiro, završavam svoj mini-kuvar za domaćice-početnice, pa ću ti poslati mailom ako hoćešuser posted image
Podstakle su me drugarice da ga napišem jer su mi dosadile sa konstantnim "a kako sad praviš ovo, a kako ono"...ili sa pitanjima "a šta da napravim od jedne tikvice i dva jajeta, a da nahranim nas troje"...pa sam se dala u škrabanje...ništa speijalno, domaća, klasična jela, al objašnjena da ne možeš da omašišuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:39:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Slatka mi je Neđa , ona bi uspela da napravi onu moju "Niodčeg klin čorbu" , pa još bi i ukusna bila ... user posted image


Imam recepte za barem dve ovakve čorbeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:40:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Hvala vam žene drage na lepim rečima...al tužno je to umećeuser posted image
BubaMiro, završavam svoj mini-kuvar za domaćice-početnice, pa ću ti poslati mailom ako hoćešuser posted image
Podstakle su me drugarice da ga napišem jer su mi dosadile sa konstantnim "a kako sad praviš ovo, a kako ono"...ili sa pitanjima "a šta da napravim od jedne tikvice i dva jajeta, a da nahranim nas troje"...pa sam se dala u škrabanje...ništa speijalno, domaća, klasična jela, al objašnjena da ne možeš da omašišuser posted image



jel ti to ozbiljno?! daj, bre, zeno, salji postom, a mi cemo pare!!! pa ako se tako snalazis, a jos i da podelis sa nama manje iskusnim.. jaoj, zeno pa ti si spas!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:41:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Hvala vam žene drage na lepim rečima...al tužno je to umećeuser posted image
BubaMiro, završavam svoj mini-kuvar za domaćice-početnice, pa ću ti poslati mailom ako hoćešuser posted image
Podstakle su me drugarice da ga napišem jer su mi dosadile sa konstantnim "a kako sad praviš ovo, a kako ono"...ili sa pitanjima "a šta da napravim od jedne tikvice i dva jajeta, a da nahranim nas troje"...pa sam se dala u škrabanje...ništa speijalno, domaća, klasična jela, al objašnjena da ne možeš da omašišuser posted image



Čuj nje , je l' hoću ! Pa naravno da hoću user posted image user posted image user posted image . Ima i ja da bidnem domaćica , neće više moj muž da mi otima kecelju !!! Valda ondaK ućarim i koju 'iljadarku , pa da kupim kasicu - prasicu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:41:30   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: LillyT

Nedjo, ja cu kod tebe na kurs.


Organizovaćemo inergalaktičkeuser posted image iliti međugradske kurseve - kako ne trošiti pare, koje btw i nemašuser posted image Smejem se, a nije mi ni smešno, ne želim nikome da mora da uči ovo sveuser posted image



Po meni je to odlika pametnih ljudi. Ne mogu reci da kuburimo s novcem (nemamo dugovanja, kiriju i te krupne stvari), ali volim da se razumno ophodim prema njemu. Bez obzira na to koliko neko zaradjuje, smatram da je ok biti racionalan u potrosnji i voditi racuna o troskovima.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:42:36   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Trinny

eto bebironcic, neko bi sa nasim primanjima pevao na sav glas... a mi ne umemo da izadjemo na kraj, iako sve sto kupim, ja gledam da ustedim maximalno, kad odemo u big shoping, a uveliko nam se smanjila potrosnja zbog toga... ali opet, pored 2 kredita zbog kupovine stana, i opremanja... a jos uvek nam treba mnogo toga za stan, samo sto smo sad stopirali kupovinu, jer zelimo sebi da priustimo more ove godine, pa odvajamo pare za letovanje.
Ne vredi, pratim svaki dan vesti, i svaki dan je neko novo poskupljenje, evo sad najavili struju za 35-40% gore! i kazite mi jel to normalno, a skoro su je poskupeli!

a sto se tice kuhinje, ja se polao snalazim,i sta god da napravim novo, meni to uspe, samo sto jos uvek nisam vicna da pravim kao ti Nedjo! ne znam bas jos da se snadjem od nicega da napravim, i da je jos i ukusno! pa valjda treba praksa, a?user posted image


sigurno Trinny...ipak je u Bg malo bolja finansijska situacija.....ne znam kolika su vasa primanja,ali veruj mi,sigurno duplo veca ako ne i vise od nasih,a cene su svuda iste....a sto se tice poskupljenja....to,na zalost, vise nikog ne iznenadjuje....samo se pitam do kada ce takouser posted image


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:42:49   
Anoniman
Kakva pošta drage moje, i kakve pare, ja to sve kuckam na kompuuser posted image
Nije to nikakva topla voda, al nadam se da će biti od pomoći. Kome treba, nek mi pošalje na pp e-mail, i čim završim, a nadam se do kraja nedelje, šaljemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:44:50   
Anoniman
LillyT...nisam mislila ništa loše...jedno je poštovati novac i biti racionalan, a drugo je od jednog dinara praviti dva, i klin čorbu bez ičega, na to sam mislila, da ne želim nikomeuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:46:36   
Rivana

IZVORNA PORUKA: bebironcic

IZVORNA PORUKA: Trinny

eto bebironcic, neko bi sa nasim primanjima pevao na sav glas... a mi ne umemo da izadjemo na kraj, iako sve sto kupim, ja gledam da ustedim maximalno, kad odemo u big shoping, a uveliko nam se smanjila potrosnja zbog toga... ali opet, pored 2 kredita zbog kupovine stana, i opremanja... a jos uvek nam treba mnogo toga za stan, samo sto smo sad stopirali kupovinu, jer zelimo sebi da priustimo more ove godine, pa odvajamo pare za letovanje.
Ne vredi, pratim svaki dan vesti, i svaki dan je neko novo poskupljenje, evo sad najavili struju za 35-40% gore! i kazite mi jel to normalno, a skoro su je poskupeli!

a sto se tice kuhinje, ja se polao snalazim,i sta god da napravim novo, meni to uspe, samo sto jos uvek nisam vicna da pravim kao ti Nedjo! ne znam bas jos da se snadjem od nicega da napravim, i da je jos i ukusno! pa valjda treba praksa, a?user posted image


sigurno Trinny...ipak je u Bg malo bolja finansijska situacija.....ne znam kolika su vasa primanja,ali veruj mi,sigurno duplo veca ako ne i vise od nasih,a cene su svuda iste....a sto se tice poskupljenja....to,na zalost, vise nikog ne iznenadjuje....samo se pitam do kada ce takouser posted image


Zivot u Beogradu je jako skup

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:48:22   
Anoniman
Što se tiče racionalisanja u novcu , zvuči mi ok ona ideja koju je Taške negde napred napisala - koverte za svaku namenu , pa raspodeliti ... Uf ... Možda i to da probam ...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:49:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Hvala vam žene drage na lepim rečima...al tužno je to umećeuser posted image
BubaMiro, završavam svoj mini-kuvar za domaćice-početnice, pa ću ti poslati mailom ako hoćešuser posted image
Podstakle su me drugarice da ga napišem jer su mi dosadile sa konstantnim "a kako sad praviš ovo, a kako ono"...ili sa pitanjima "a šta da napravim od jedne tikvice i dva jajeta, a da nahranim nas troje"...pa sam se dala u škrabanje...ništa speijalno, domaća, klasična jela, al objašnjena da ne možeš da omašišuser posted image


Ih tužno... ti si velik čovek i sutra će i tvoje dete biti jer će naučiti da ceni sve što stekne - i svoje i tuđe će poštovati.Pa lako ćeš ako se obogati u međuvremenu ... user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:49:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Kakva pošta drage moje, i kakve pare, ja to sve kuckam na kompuuser posted image
Nije to nikakva topla voda, al nadam se da će biti od pomoći. Kome treba, nek mi pošalje na pp e-mail, i čim završim, a nadam se do kraja nedelje, šaljemuser posted image



ja ti saljem na pp pod obavezno, pa vis emi se smucilo da kuburim svaki put pred soping, jer ne znam sta da kupim za hranu... jer ne znam ni sta vise da napravim a da pristedim! joj, Nedjo, bices mi pravi spas... ma ne samo meni!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 14:51:09   
Anoniman
Kaliuser posted image
Trinny, šalji i čim završim poslaću tiuser posted image
Možda ću ja,jednog dana, k'o Bri Van de Kampuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 15:01:26   
Anoniman
poslala! a ti bi mogla vec sad kao ona! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kucni budzet
5.7.2010 15:04:51   
Lu
 
Ne idem više u velike nabavke, nego kad mi nečega skoro nestane onda dokupim a inače prije nakupujem puno stvarčica pogotovo hrane kojoj istekne rok ali i neke sitnice koje mi nikad neće trebati a u tom trenutku izgledaju jeftino, sada kažem sebi ne treba mi to taman i da je džabeuser posted image .

Prije nisam birala jeftinije proizvode ali sada da, nije to nekvalitetnija roba nego samo nema ime, nije brand.
Koliko se može uštedjeti tako nisam bila ni svjesna,  sav novac koji bi dala da sam uzela brand, ostavim po strani tj. imam crni fond za koji ne zna ni mm jer on smatra da pretjerujem i da me vidi šta sad pišem ubio bi seuser posted image
Ja kažem štedi se kad se ima, a kad se nema ...

Ja imam prednost što živim na selu i to koristim maksimalno.

Pravim dosta zimnice i imam zamrzivač, vjerujte mi ne pamtim kad sam kupila meso,  salamu, hrenovke ili neke druge mesne prerađevine a priznećete da na to ide puno love ali jesti se mora!



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here