|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:41:50   
Verus
Uglavnom kazu da je ok preneti 2 nedelje, jer u stvari, niko nije siguran koji ti je tacno termin.  E sad, i moja drugarica je prenela 41, i onda su zakazali indukciju, jer vise nisu hteli cekati.  Njoj nije pucao vodenjak, i onda dr. sami probuse, sa tankim stapicem, tada i vide kakva je pl voda.  Uglavnom, ja mislim da bi tvoj doktor u ovom trenutku vec trebao da ima plan sta i kako.  Ja bih insistirala, a ne da cekaju da se desi ssamo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:53:58   
Anoniman
Sutra je dan D , idem tamo (a tamo nema mog doktora , tamo ni jedan nije moj) , pa ću da vidim . Pogub sam totalni , valjda ću se sabrati pa znati šta da tražim i na čemu da insistiram . Šta ću , nisam se uopšte peipremala na ovu opciju porođaja , ja sam u glavi imala samo klasiku - prska vodenjak kod kuće , kontrakcije , bolnica ...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 15:51:53   
choopa choops
Kolicina se provjerava ultrazvukom, a boja amnioskopom-amnioskopskim tubusom (mislim da se tako zove). Meni nisu radili taj pregld, ali koliko cujem malo je neprijatan pregleduser posted image Ali pri kraju trudnoce je svaki pregled neprijatan, bar meni je bio user posted image valjda zbog velike prokrvljenosti materice.

Btw. ja sam imala visak pl. vode koji se stvorio zbog gestacijskog dijabetesa. Matija se nije bas jako pomjerao tih zadnjih 2 dana, te su me stoga poslali na inducirani porodjaj. user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 16:30:51   
Verus
Ne brini bice sve ok.  Naravno, znas da te moraju redovno kontrolisati tokom porodjaja.  I ja sam se plasila indukcije, i iako mi je puko vodenjak nisam se dovoljno brzo otvara, a porodjaj treba da se desi u tih 24h ako pukne vodenjak, pa su me indukovali.  Porodila sam se bez epidurala, i bilo je sasvim ok.  Nisam zalazila.  Kontrakcije su pred kraj bile neizdrzive, tako da je guranje bilo kao jedno veliko olaksanje!  Guranje uopste nije bolelo. 
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Sutra je dan D , idem tamo (a tamo nema mog doktora , tamo ni jedan nije moj) , pa ću da vidim . Pogub sam totalni , valjda ću se sabrati pa znati šta da tražim i na čemu da insistiram . Šta ću , nisam se uopšte peipremala na ovu opciju porođaja , ja sam u glavi imala samo klasiku - prska vodenjak kod kuće , kontrakcije , bolnica ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Višak plodove vode
8.1.2015 10:20:28   
Trcosava
Evo i ovde da ispišem. Pre jedno 3 nedelje je konstatovano da imam višak plodove vode. OGTT sam radila oko 20 nedelje trudnoće i on je ok. Koliko me i sećanje služi, meni je šećer na svakoj kontroli krvi bio ok. Dr bi da iskljči šećer kao uzrok plodove vode, ali kako na zadnja dva pregleda je bebin želudac skrečn skroz, sve izgleda ukazuje na to da bebac ima zatvoren jednjak, odnosno da ne guta plodovu vodu, otud i toliko plodove vode.

Iskreno, više bi volela da ja imam šećer, nego da bebac mora na operaciju odmah po rođenju, ali ostaje mi ponedeljak da vidim šta i kako. Tad opet na CTG, šećer i UZ. Bubrezi izgledaju ok na Uz, tako da ostaje samo da još jedanput proveri jednjak.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Višak plodove vode
8.1.2015 10:57:46   
degu
Joj Trco user posted image i ja se nadam da je šećer, stvarno je strašno i pomisliti da bebac ide na operaciju odmah po rođenju, al biće sve ok user posted image nekad dr-i preteruju, nekad ne odmere dobro na uz tu plodovu vodu. Ja sam navodno imala veliki manjak plodove vode, da sam morala hitno u bolnicu da se javim sutradan, međutim porođaj mi je već tu noć krenuo a kad mi je pukao vodenjak baš i nije bilo tako malo plodove vode kako mi je ovaj dr izmerio. Drži se user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Višak plodove vode
8.1.2015 11:31:39   
wivern
Kao sto ti rekoh bice to sve ok. Sto kaze Degu i oni cesto pogrese, a obzirom na tvoj porodicni secer mislim da je to u pitanju. Neko je skoro pisao na ogtt testu, cini mi se, da mu secer nisu nasli kad je radjeno sa glukozom ali sa insulinom jesu. Ili obratno, uglavnom nije ti secer jos iskljucen.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Višak plodove vode
8.1.2015 11:33:39   
Trcosava
Sad ću turim ja rezultate od šećera. A u ponedeljak neće raditi insulin, već klasičan šećer u krvi. Zanči ne idem opet na OGTT nego klasično merenje.

Ma verujem i ja da će biti sve ok. MORA user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Višak plodove vode
8.1.2015 11:38:28   
wivern
Nego sta ce, nego uvek mora neki stres pred kraj, to je valjda normalno.
Ajde Luka covece izlazi, ceka te tvoj janez Maksim user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Višak plodove vode
8.1.2015 16:03:02   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: wivern

Nego sta ce, nego uvek mora neki stres pred kraj, to je valjda normalno.
Ajde Luka covece izlazi, ceka te tvoj janez Maksim user posted image

user posted image sad će on, kao i Maksa što je došao brzo user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 14:17:03   
madre
Ima li ko iskustva sa visokom plodove vode? Meni dr rece da imam visak, da je beba krupnija i da odradim ogtt... Ja malo citala o tome i bolje da nisamuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 14:42:41   
Zemunka85
Madre - ja. Sada kada sam videla da je tema aktivna najezila sam se kada sam se setila koliko sam ja bila na ivici ludila zbog toga, bukvalno!
Na netu ne citaj, jer sam ja iz tih razloga poludela.

Ono sto ja znam - da je DR to totalna nepoznanica.
Moze da ukazuje na gestacijski dijabetes, pogotovo ako je beba krupnija, ali i na neke druge stvari, ALI i ne mora.
Kod mene niti je bio GD, niti krupnija beba niti iiiiista od svega, niti se zna sto je bila plodova voda toliko povecana.

Na kraju rodila sam najnormalniju zdravu bebu.
Ako te nesto vise zanima - sta i kako se kod mene desavala, napisacu, ali eto znaj kod mene nisu uopste otkrili uzrok a i sam mi je doca priznao da im je visak plodove vovde jedna velika nepoznanica - kada se ispostavi da na kraju sve bude ok, a najcesce je tako.

Po netu pise svasta, uzas zivi!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 14:45:23   
madre
Hvala ti! Je l ti to bilo u prvoj ili drugoj trudnoci?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 14:49:26   
Zemunka85
Sad u ovoj drugoj. Vidjeno je u 21. nedelji na EUZ. AFI je bio 225, a normalan je 120. Kasnije je pao na 180 (gornja granica je 190) i tako se i zadrzao do kraja.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:27:39   
vonavoj
Madre,nisi radila ogtt test?
Hoce da bude visak plodove vode ako su rezultati povecani..ja cu u utorak da radim ogtt test..
Nemoj da panicis unapreduser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:29:44   
Maslacak15
nista madre kao sto i sama rece prva pretpostavka im je gestacijski dijabetes. Ne znam jesi li radila OGTT test? Mislim da tu ima i dosta varijacije jer nisam sigurna da doktori taj AFI umeju da mere kako treba uvek. Mislim da zavisi i od p olozaja bebe, kako se nameste dzepovi itd. Eventualno uradi ogtt ali mislim da ne treba da se sekiras oko toga....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:34:26   
madre
Sutra cu raditi. Ne panicim! Citala sam malo, i svasta bre moze biti! Moj stomak je stvarno mnooogo veliki pa sam i zbog toga pocela da umisljamuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:38:59   
vonavoj
A sta kaze dr ? Jel bebac veci u odnosu na nedelju u kojoj si?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:46:05   
madre
Pa ja sam tad bila 29+5, a bebac odgovarao 31+2, imao 1680gr.

< Poruku je uredio madre -- 4.3.2018 16:47:35 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:48:18   
Maslacak15
nije to nista mnogo, to je samo 8 dana razlike.....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Višak plodove vode
4.3.2018 16:53:12   
madre
Ma ne nervira mene ta razlika, nego taj visak i sta cu sa njimuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Višak plodove vode
6.3.2018 10:00:29   
Zemunka85
Madre, meni je beba rasla u dan tacno, a ja sam molila Boga da bude gestacijski dijabetes, jer je to bila najbolja opcija od, naravno najbolje objasnjenje je da je sve ok i da oni ne znaju sto je tako, ali to bi mi bilo stresiranje do kraja (kao sto i jeste), ovako sam molila Boga da je GD i da dijetom ja sve to resim.
OGTT je bio dobar i to me je jes vise uplasilo, ipak - ja sam od 20. nedelje do kraja bila na dijeti i bila sam bas disciplinovana.
Kao sto sam napisala, voda se vratila u normalu - na gornju granicu. Ne znam da li zbog toga.
Oko 30 nedelje kada sam shvatila da samo o tome mislim, pozvala sam DR koji je video taj visak, da me opet pogleda.
Trazio je vrednosti sa UZ koji su bili u medjuvremenu. Kako se PV smanjila i nisam vise imala tu dijagnozu, on me je uveravao da je sve ok i da nema potrebe da se plasim.
Da je trudnoca stanje od 9m i da se uvek moze uociti nesto sto izlazi iz njihovih okvira normalnog, ali da ako iz kontrole u kontrolu to bude sve bolje - da nema razloga za brigu.
Na kraju je sve bilo bas onako kako su me uveravali.
Mene je NET najvise pokopao, Iako nisam istrazivala konkretno na tu temu, bas da se ne bih isprepadala, nekim okolnim putevima sam opet dosla do informacija sta bi to moglo biti.
Nemoj to raditi, ako je UZ ustanovljeno da je sa bebom sve ok - sto je jako bitno (ja sam imala jos neka mala nepoklapanja sto me je dodatno izbezumljivalo), onda probaj da zaboravis!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Višak plodove vode
6.3.2018 11:43:41   
madre
hvala ti mnogouser posted image moja beba je nesto krupnija i da ti iskreno kazem i ja sam se negde, koliko god da je to glupo, nadala da je GD, ali nije, tu je sve ok. ima i kod mene dodatnih nepoklapanja... ne znam da li ti mislis na nesto manji zeludac koji vam je video zivanic, lepo se secam toga? u svakom slucaju, idem sutra, pa cemo videti... kod nas je afi blizu gornje granice, ne prelazi jos i nadam se da nece.

< Poruku je uredio madre -- 6.3.2018 11:45:45 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Višak plodove vode
6.3.2018 14:16:03   
Zemunka85
Madre, pa onda ti nemas visak plodove vode, gornja granica je skroz OK, ja kada sam dotle dogurala malo sam se opustila :D.

Sto se nepoklapanja tice, a bitno je za temu je sledece: (opet moram da napomenem da sam sama sebi najvise nabila pritisak) da, zeludac je bio nesto manji (vidim da je gore to i kod trce bilo u kombinaciji sa viskom plodove vode). DR je rekao da obzirom da je u pitanju i veliki visak plodove vode i nesto manji zeludac - treba da s eisprati, opet sa stavom da ej sve ok. Malo je prenaglio tu jer je pricao sta ce sve desiti i sta me ceka ako zeludac nije ok (ne secams e sada price, ali ovo sto je gore pisano, nesto sa jednjakom) pa me malo isprepadao. Moram samo reci da pre neki mesec kada smo isli na UZ kukova, taj DR radi i UZ abdomena, kada sam ga zamolila da pogleda nasmejao mi se i rece "Pa to je misic skuplja se i siri". Moj doca je sve vreme bio u fazonu sve je ok i bitno je da zeludac imna funkciju. Znaci ono sto u mom izvestaju stoji je AFI 225 i blago umanjen zeludac.

E sad, ono sto je jos na UZ vidjeno je "bela tackica na srcu". Lepo se vidi, bela koa sneg. Videla i ja i DR mi pokazao, ali on to niti je komentarisao, niti u izvestaju ista o tome napisao. Ali mene je i to opterecivalo. Kasnije sam na NETu nasla da se to zove "golf ball" tj hiperehogenifokus srca" da ej kod zdrave dece skroz zanemarivo tj fizioloska stvar- kao sto sam sada na to i zaboravila, ALI da moze ukazivati i na Daunov Sindrom. Guglajuci dalje - kao neki pokazatelj DS navodi se odnos FL/BPD koji ne sme biti (recimo, ne secam se) manji od 80%, a kod mene je 67% u tom trenutku, kao i visak plodove vode koji tkdj moze ukazati na DS. Tako da sam u tom trenutku imala 3 pokazatelja koji mogu ukazivati na DS, a i ne moraju. Moj Dabl test je bio IDEALAN i na UZ a i oba markera su bila u proseku pa je tada rizik za DS bio preko 11000 (33god) i nisam ni pomisljala na NIFTy (recimo), ali kada se sve ovo izdesavalo jako sam se jela sto nisam uradila. Opet kazem - to je sve bilo na tom UZ u 21. nedelji i sve sam to sama zakljucila :D.
Vec na sl UZ je sve to doslo na svoje (sem te tackice na srcu, koja je vrv i sad tu, to niko ni ne pominje), tako da sam se vremeon i ja smirila malo, narocito posle razogovra sa doktorom.
Opet moram reci, obrni okreni ne valja :D, moj Luka se rodio malo manji 3kg na dan termina te obzirom na to dobio DG u porodilistu Hipotonija. Naravno, sv eje to sada ok. Onda sam se jela, sto nisam jela tj sto sam drzala dijetu mozda je to doprinelo, ali eto tada sam mislila da tako treba tj mora.
Takodje poodova voda je bila zelena, bez ikakvih naznaka, a i porodjaj je bio ekstremno brz i lak, ali to zaista mislim da nema veze sa temom.
Kao sto rekoh meni se kolicina zadrzala na gornjoj granici sve vreme ....

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 6.3.2018 14:31:00 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Višak plodove vode
6.3.2018 15:37:55   
madre
hvala ti do neba na ovolikom objasnjenju! iskreno da ti kazem, meni je dr rekao da postoji visak plodove vode i da je beba krupnija, da odradim ogtt i da mu donesem. mozda je samo hteo da bude oprezan. tek juce kada si se ti javila ja saznajem da to i nije bas visak nego gornja granica kojom si ti bila zadovoljna. i meni je zivanic pomenuo nesto manji zeludac i jos nesto sto nije vezano za temu, ali tada taj nazovi visak nije uocen.
kada sad vidim oko cega si sve brinula! nije lako... drago mi je da je sve kako trebauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 6.3.2018 15:40:18 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here