RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Adriana83 -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (22.2.2012 7:50:32)

U prve dve trudnoce,cim sam saznala da sam trudna prestala sam da vozim bicikl. A inace ne silazim sa njega od aprila do novembra. Sad kad sam bila trudna( blizanci) vozila sam (uz konsultacije sa mojim gin) do 7. meseca trudnoce.I vozila obe starije cerke na biciklu.Jednu napred,jadnu nazad i moj stomak i ja jedva smo uspevali da se uglavimo izmedju ta dva sedista.Bila sam glavna atrakcija u selu,kad god se pojavim na pijaci [sm=smiley36.gif]




jelena038 -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (22.2.2012 8:44:50)

Bicikl u trudnoci je rizican samo zbog padova. Znaci, ukoliko zena ima vrtoglavice, grceve u listovima, ili slicno. Inace, svako ko vozi bicikl zna da je on, kada se podesi na najmanji napor (brzina i otpor), laksi i od najobicnije setnje.

Ako opet zatrudnim, ja cu nastaviti da vozim biciklo dok god mi stomak ne poraste. I jos jedna stvar, jedini stvarni lek protiv trudnicke opstipacije je voznja bicikla deset minuta rano ujutru na cistom vazduhu. Provereno.




Bebilina -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (17.7.2012 23:15:57)

Danas 38+5 i jos uvek mogu da vozim i vozila sam [sm=smiley1.gif] Prija mi, ne smeta mi stomak, cak mi je super kad se nagnem unapred, a njegove tezina oslobodi kicmu i istegne ligamente.
Pre 3ned sam poslednji put pre danasnjeg vozila, ali u to vreme su mi materica (i beba verovatno) naglo porasli i bilo mi je malo neprijatno u pognutom polozaju jer se telo prilagodjavalo (pretpostavljam). Danas susta suprotnost- nije mi se silazilo. [sm=smiley1.gif]
E jesu me pitali dal sam sigurna da mogu i hocu (komsinica pre polaska) [sm=smiley1.gif] i okretali se u prolazu za nama. Nemam nijedan dobar razlog da ne uzivam u voznji kad mi toliko prija.




mufika -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (23.7.2012 20:19:11)

Trudnoca nije bolest! U prvoj sam vozila do samog kraja jer mi je prijalo, sad ne vozim, jer su mi ukrali biciklo [sm=smiley19.gif] i nisam htela da se navikavam na novo. Ne vidim razloga zasto se u prvom i drugom tromesecju ne bi moglo nastaviti sa voznjom ako je inace sve u redu, kasnije zavisi od stomaka, da li mozemo [sm=smiley1.gif]




snješka -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (23.7.2012 21:06:48)

Ja sam vozila bicikl od prvog do posljedenjeg dana trudnoće, naravno koliko su mi vrijeme i posao dozvoljavali. Ne znam zašto da ne.




Anoniman -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (23.7.2012 21:28:00)

Meni je zabranjeno od prvog dana...




Meisje -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (30.10.2012 13:26:13)

Meni je bicikla prevozno sredstvo i vozim je sve vreme.
Posle ET doktorka mi je rekla da se ponasam normalno i radim sve sto i obicno tako da ja to i radim. E sad videcemo kako napreduje trudnoca da li cu nesto menjati..u svakom slucaju sve u konsultaciji sa doktorom!




malinaja -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (31.10.2012 19:21:39)

Ja sam isla na posao biciklom skoro do kraja.Mozda je to bilo hrabro ali nisam imala problema i bas mi je prijalo.Posle sam cula da nije bas preporucljivo.




bice devojcica -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (1.11.2012 7:38:34)

Ja obozavam da vozim bajs,poslednji put sam vozila negde u trecem mesecu,od tad sam prestala i jedva cekam opet da pocnem...  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Kata90 -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (13.12.2014 20:43:53)

ja sam do 6 tog meseca vozila biciklu bez problema,posle mi vec nisu dali[sm=smiley1.gif]




hanka -> RE: Vožnja na biciklu u trudnoći (13.12.2014 22:26:41)

Zabranjena voznja od prvog dana, a za sad i setnja i sedenje [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]