RE: Šumeće tablete u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


anci 81 -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 11:40:59)

Meni je dr. rekla da uzmem da pijem vit. C,ali ne u obliku sumecih tab. nego onaj od 1000mg u prahu-kesicama.
A sumeci Mg sam uzela na svoju ruku,posto sam citala na RR[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Ona mi ga nije spominjala.
Moracu da je priupitam,mada svaki dr. ima svoje misljenje.




ssanja -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 11:52:38)

e da dewojke da ne zaborawim htela sam odawno da was pitam uzimate li kalcijum u trudnoci ili sta koristite za wase zube?!pozzzz[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 11:53:38)

Fluorogal, ima tema. Čitaj tamo. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lothroniell -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 12:15:10)

Meni doktor nista nije rekao u vezi sumecih ali pre neki dan mi bila patronazna i rekla da uzmem magnezijum sumece i C vitamin onaj u kesicama sto se razmuti... [sm=zmeden.gif] A "MULTIVITU" stalno pijem, kod mene u kuci je uvek ima i ja pijem vise od jedne dnevno. Ali znam od pre da sumece ne valjaju inace, znam da je neka moja drugarica imala velih problema jer je pila sumece, ali ne znam tacno zasto, ta neka supstanca u njima je prilicno stetna za organizam a nisu zasladjivaci... Ako neko zna nesto o tome, bilo bi lepo da nam kaze! A ja cu zvati drugaricu da pitam pa cu vam javiti!




marija17 -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 12:18:58)

ovako ko pala s marsa upadam u temu,moja zaova je babica i ja dok sam bila trudna preporucila mi je i ona i dr da pijem svakog dana 1gr (100mlg) vitamin c,mamavit 1 tabletu i folnu kiselinu 5mlg po dve tabletice,

sumece i ostalo sam celu trudnocu pila (ja sam pusac pa mi je rekla obavezno da uzimam vitamin c)

pozz za sve trudnice [sm=bravo.gif]




cicko -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 12:41:56)

Meni je savetovano da uzimam sumece tbl.vit C od 1000mg, narocito ako sam anemicna i pri tom pijem neki preparat gvozdja, zatim sumeci magnezijum i sumeci kalcijum, s tim da ih ne pijem isti dan. Svaki drugi dan uzimam Ca, a svaki drugi Mg. Nisam pitala zbog cega tako, ali sam ja pre dva dana odlucila da pokusam da ih izbacim na kratko, jer sam skontala da mi se naduvava stomak. Pretpostavljam zbog vestackih zasladjivaca. A da, a za C vit pise da se strogo uzima za vreme ili neposredno nakon jela.




cicko -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 12:45:23)

Nesto sam cula da sumece tbl., Cedevita i ne znam sta jos lose deluje na zubnu gledj.




Anoniman -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 12:48:09)

Ja se kao pijan plota hvatam reci mog tate na ovom forumu, on je hemicar i rekao mi je da pijem te tablete, kao sto mi je rekao i moj doktor. Pijem ih oduvek, i to ili 2x500mg ili 4x250.
Ca mi je dr rekao da ne pijem, ako se ispravno hranim i jedem mlecnu hranu bar jednom dnevno-jogurt, parce pavlake i hleba...jer moze da dodje do...ne znam kako se to zove, da bebine kosti budu zdepaste, kratke a debele.




Anoniman -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 12:49:21)

IZVORNA PORUKA: cicko

Nesto sam cula da sumece tbl., Cedevita i ne znam sta jos lose deluje na zubnu gledj.


Cedevita nije preporučiva deci jer izaziva neke poremećeaje nervnog sistema (nije dokazano, tako sam čula...), pretpostavljam da iz sličnih razloga kažu da bi se i u trudnoći trebala unositi ograničena količina.
Ima tema o Cedeviti. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




She Ra -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (19.1.2010 23:37:52)

Sto se tice kalcijuma, uzimam ga samo preko mleka i mlecnih proizvoda.. Jedem to puno i nisam pila dodatne kolicine kroz tablete...

Na poslednjem UZ mi je Dr preporucio tabletice vitamina E i vitamina C ili umesto C da pijem luminadu, sto i radim..
Pre sam za to da izbegnem hemiju, pa sam se odlucila za sokice..




Mala Elena -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (25.8.2017 9:39:10)

Da li neko pije Biopharm 1000mg acerola C vitamin ? On je kao sumeca tableta. Ja ga pijem povremeno ali opetsam skepticna jer se sumece izbegavajuu trudnoci...[sm=zmeden.gif] Zna li neko zasto i da li gresim?




IvanaSK RR -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (28.8.2017 6:44:32)

ME, zašto ne uzmes obican vitamin C u tabletama?




Mala Elena -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (28.8.2017 8:45:04)

Nemam pojma, videh ovo izlozeno u apoteci i uzeh, a vidim nema uputstva gde bi pisalo za slucaj trudnoce. Nema veze, popice se, ako ne ja, ima ko ce [sm=smiley1.gif]




Srecko47E -> RE: Šumeće tablete u trudnoći (1.12.2017 1:29:08)

Dr mi je rekao da sumece smeju u trudnoci iako stoji ono kao i na vecini lekova.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]