|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 11:40:59   
anci 81
Meni je dr. rekla da uzmem da pijem vit. C,ali ne u obliku sumecih tab. nego onaj od 1000mg u prahu-kesicama.
A sumeci Mg sam uzela na svoju ruku,posto sam citala na RRuser posted image . Ona mi ga nije spominjala.
Moracu da je priupitam,mada svaki dr. ima svoje misljenje.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 11:52:38   
ssanja
e da dewojke da ne zaborawim htela sam odawno da was pitam uzimate li kalcijum u trudnoci ili sta koristite za wase zube?!pozzzzuser posted image user posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 11:53:38   
Anoniman
Fluorogal, ima tema. Čitaj tamo. user posted image

(odgovor članu ssanja)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 12:15:10   
lothroniell
Meni doktor nista nije rekao u vezi sumecih ali pre neki dan mi bila patronazna i rekla da uzmem magnezijum sumece i C vitamin onaj u kesicama sto se razmuti... user posted image A "MULTIVITU" stalno pijem, kod mene u kuci je uvek ima i ja pijem vise od jedne dnevno. Ali znam od pre da sumece ne valjaju inace, znam da je neka moja drugarica imala velih problema jer je pila sumece, ali ne znam tacno zasto, ta neka supstanca u njima je prilicno stetna za organizam a nisu zasladjivaci... Ako neko zna nesto o tome, bilo bi lepo da nam kaze! A ja cu zvati drugaricu da pitam pa cu vam javiti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 12:18:58   
marija17
ovako ko pala s marsa upadam u temu,moja zaova je babica i ja dok sam bila trudna preporucila mi je i ona i dr da pijem svakog dana 1gr (100mlg) vitamin c,mamavit 1 tabletu i folnu kiselinu 5mlg po dve tabletice,

sumece i ostalo sam celu trudnocu pila (ja sam pusac pa mi je rekla obavezno da uzimam vitamin c)

pozz za sve trudnice user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 12:41:56   
cicko
Meni je savetovano da uzimam sumece tbl.vit C od 1000mg, narocito ako sam anemicna i pri tom pijem neki preparat gvozdja, zatim sumeci magnezijum i sumeci kalcijum, s tim da ih ne pijem isti dan. Svaki drugi dan uzimam Ca, a svaki drugi Mg. Nisam pitala zbog cega tako, ali sam ja pre dva dana odlucila da pokusam da ih izbacim na kratko, jer sam skontala da mi se naduvava stomak. Pretpostavljam zbog vestackih zasladjivaca. A da, a za C vit pise da se strogo uzima za vreme ili neposredno nakon jela.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 12:45:23   
cicko
Nesto sam cula da sumece tbl., Cedevita i ne znam sta jos lose deluje na zubnu gledj.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 12:48:09   
Anoniman
Ja se kao pijan plota hvatam reci mog tate na ovom forumu, on je hemicar i rekao mi je da pijem te tablete, kao sto mi je rekao i moj doktor. Pijem ih oduvek, i to ili 2x500mg ili 4x250.
Ca mi je dr rekao da ne pijem, ako se ispravno hranim i jedem mlecnu hranu bar jednom dnevno-jogurt, parce pavlake i hleba...jer moze da dodje do...ne znam kako se to zove, da bebine kosti budu zdepaste, kratke a debele.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 12:49:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Nesto sam cula da sumece tbl., Cedevita i ne znam sta jos lose deluje na zubnu gledj.


Cedevita nije preporučiva deci jer izaziva neke poremećeaje nervnog sistema (nije dokazano, tako sam čula...), pretpostavljam da iz sličnih razloga kažu da bi se i u trudnoći trebala unositi ograničena količina.
Ima tema o Cedeviti. user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
19.1.2010 23:37:52   
She Ra
Sto se tice kalcijuma, uzimam ga samo preko mleka i mlecnih proizvoda.. Jedem to puno i nisam pila dodatne kolicine kroz tablete...

Na poslednjem UZ mi je Dr preporucio tabletice vitamina E i vitamina C ili umesto C da pijem luminadu, sto i radim..
Pre sam za to da izbegnem hemiju, pa sam se odlucila za sokice..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
25.8.2017 9:39:10   
Mala Elena
Da li neko pije Biopharm 1000mg acerola C vitamin ? On je kao sumeca tableta. Ja ga pijem povremeno ali opetsam skepticna jer se sumece izbegavajuu trudnoci...user posted image Zna li neko zasto i da li gresim?

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
28.8.2017 6:44:32   
IvanaSK RR
ME, zašto ne uzmes obican vitamin C u tabletama?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
28.8.2017 8:45:04   
Mala Elena
Nemam pojma, videh ovo izlozeno u apoteci i uzeh, a vidim nema uputstva gde bi pisalo za slucaj trudnoce. Nema veze, popice se, ako ne ja, ima ko ce user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šumeće tablete u trudnoći
1.12.2017 1:29:08   
Srecko47E
Dr mi je rekao da sumece smeju u trudnoci iako stoji ono kao i na vecini lekova.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here