|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i topla kupka
13.2.2010 18:01:40   
prijatelj
Mogu ti reći da sam se i ja smorila.Obožavam da se tuširam vrelom vodom.Od danas to prestajem da radim :)

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.3.2010 18:22:48   
Zoka81
Do sada sam bas cesto lezala u kadi, bas sam uzivala a i vrela voda mi je tako prijala ai kod tusiranja isto tako. Bas sam tuzna da ne snmem vise. Nije mi dr nista rekao. Majmun jedan.

(odgovor članu prijatelj)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.3.2010 18:36:17   
Dora
Ja se redovno kiselim u kadiuser posted image
Volim da napunim kadu toplom vodom i penom i tako da ležim i uživam...pustim muziku, prigušim svetlo, sipam sebi neki sokić...
To radim bar jednom nedeljno jer mi prija. Naravno, ne sipam vrelu vodu nego mlaku pa kad se ohladi dodam još vruće vode...
Ne verujem da može da škodi kad se ispune uslovi da kada bude potpuno čista (oribam je detaljno i isperem dobro baš pre nego što je napunim) i voda da ne bude jako vruća. Zaista ne vidim razlog to da ne radim jer imam normalnu trudnoću. Nemam problem sa bakterijama, gljivicama, sekretom, infekcijama...Da imam, ne bih se kupala u kadi.

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.3.2010 18:41:09   
lenaa
Ranije sam skoro svaki dan punila kadu i to bukvalno do vrha sad ne smem, samo se tusiram i to na brzinu to me uzasno nervira. Ovde zene pred porodjaj doktor tera da leze u kadi sa toplom vodom i idu stepenicama tako su mi rekli

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.3.2010 18:45:06   
lenaa
Evo ja dva puta pisem na istoj temi user posted image

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.3.2010 19:46:04   
bebuska
Meni je dr. kad sam otisla na vantjelesnu strogo podvukao da nema kupanja u kadi i dugog tusiranja samo kratko pod tus i to mlaka voda nikako vruca. I od tada se tako tusiram a inace jako volim vrucu vodu...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.3.2010 22:33:36   
magnetic
Meni je dr. isto odmah rekao da vise nema toplih i dugih kisheljenja u vodi,a sada malo-malo citam po casopisima i novinama o trudnoci da se preporucuje opustanje u vrucoj kupki.Ajd' sad budi pametanuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoća i topla kupka
16.3.2010 14:36:08   
Santorini@
Otkad sam trudna stalno mi je vruce,a i svi kazu da se trudnice mnogo brze zagrevaju nego hlade.
Topla kupka ce me sacekati posle porodjaja user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoća i topla kupka
27.3.2010 19:29:29   
aleksandraz
Licno jas vo prvata bremenost nekade do 8 mecec celo vreme si lezev vo kada ali koga mi padna cepot vo 8 mesec doktorot mi rece da izbegava iako nemase nekakvi problemi so toa.a sega vo ovaa bremenost pa niednas ne ja napuniv kadata e samo vcera i toa 15 minuti i pak mali nece nadvor.jas mislam deka toa vazi samo za onie so rizicna bremenost

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.5.2010 14:45:27   
Elvy
Evo moje iskustvo. Doktorka mi je rekla da se tusiram, sto i nije nekakav problem posto u stanu sam imala samo tus kabinu, ali je istovremeno rekla da su dozvoljene kratkotrajne kupke u toploj - ne vrucoj vodi. To su mi potvrdili i kad sam bila na odmoru u Kanadi, kad sam dobila prve i jedine kontrakcije do sad, pri čemu su mi rekli da legnem u kadu na nekih pola sata i da se opustim u toploj kupki, i opet naglašavam ne vrućoj. Plivanje i kupanje je dozvoljeno ali nikako u vreloj vodi.

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoća i topla kupka
20.5.2010 12:14:00   
tanjushans
Iskreno nacula sam samo da se ne valja PARITI u trudnoci, ali kupati??? pa trudnicama se preporucuju bazeni i more, kazu da je to extra priprema za porodjaj a i da se najlakse vezbe rade u vodi kada ste trudni.
No, bilo kako bilo ne treba nista previse upraznjavati, a mislim da je sve u granicama normale dozvoljeno
:)


_____________________________

V*O*L*I*M T*E

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoća i topla kupka
24.11.2010 21:13:57   
Anoniman
Nađoh temu , supeeer .

Cure ,meni se odavno već jaaako izležava u kadi ... Nisam sebi to zadovoljstvo priuštila celu trudnoću ,možda tek jednom , baš zato što sam negde pročitala da ne sme . I , evo , dogurah do 41 nedelje , i tako bih želela da se večeras bar na 15-20 minuta potopim u kadu . Šta mislite , da li mi je pametno to da uradim ? Htela bih samo malo da se opustim , mislim , šta se može desiti osim onog što već isčekujem - da krene porođaj ? user posted image
Ajde javite šta mislite , pa da se potapam user posted image

(odgovor članu tanjushans)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoća i topla kupka
24.11.2010 21:18:41   
JMPM
Ja mislim da sebi sada mozes da dozvolis taj luksuz user posted image !Obavezno ponesi fon u kadu da nam javis-krenulo jeeeeeeeee user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoća i topla kupka
24.11.2010 21:18:47   
anajid
Ja navijam da se potopis!user posted image
Sala,draga ja mislim da ti to apsolutno ne moze skoditi!Zato navali,a dodaj i onaj recept od Jece pride!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoća i topla kupka
24.11.2010 21:22:39   
Anoniman
Jej ! user posted image Idem , laganini ! user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoća i topla kupka
25.11.2010 11:12:52   
ivaj
Toliko volim da se tusiram vrelom vodom,da posle kupanja od silne magle jedva nadjem vrata od kupatilauser posted image
Ali taj luksuz nisam sebi smela da dozvolim u trudnoci pa nije ni bilo nekog uzitka.Zato se sad surim...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoća i topla kupka
5.12.2010 18:25:29   
njunjka
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Topla kada i djakuzi nikako ali plivanje u bazenu je dozvoljeno.
[/quote

Da, da bolje tusiranje, nego brckanje...a toliko mi fali, pa etericno ulje, pa svecice, pa casa dobrog vina...user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoća i topla kupka
16.10.2011 21:12:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Meni recimo to ginekolog nije rekao, ne znam da sam trebala znati... kao to je normalno da se zna... user posted image
Jel vama to ginekolog posebno naglasio?

Kod prve mi ne reče ništa, a sada na svakom pregledu naglašava.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoća i topla kupka
29.11.2011 18:28:05   
ivicad
Meni je doktor rekao da kupanje u kadi izbegnem- samo tuširanje. A zašto - stvarno ne znam.. 

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoća i topla kupka
21.2.2012 22:08:27   
pahuljce91
Ja sumnjam da sam trudna 2,3 nedelje,a danas sam se bas kupala u toploj kupki.Da li moze to da mi naskodi?user posted image

(odgovor članu prijatelj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoća i topla kupka
30.5.2012 15:05:02   
makimilo
Ovo mi je prva trudnoca, sada sam na pocetku 9 meseca . Babica koju sam upoznala sasvim slucajno, rekla mi je da koristim plivanje, jer opusta misice ledja i karlice. Tokom cele trudnoce sam koristila bar 2 puta mesecno toplu kupku, u kadi (koristim je jos uvek), naravno sa ne previse vrucom vodom, do 34 stepena.
Provela sam 3 dana u SPA Hotelu (u 8 mesecu trudnoce), gde sam takodje koristila njihove bazene sa termalnom vodom, jacuzzi (treba samo namestiti telo da ne udaraju mlazevi u bubrege i stomak) i saunu (maksimalno 10 minuta).
Mogu samo da kazem da se osecam izvrsno i da bih to preporucila svakoj trudnici bez problema i previse razmisljanja. user posted image

(odgovor članu pahuljce91)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoća i topla kupka
17.12.2020 18:10:26   
Anoniman
Jao ja sam tek danas saznala da ne sme da se tušira toplom vodom. A ja se šurila bukvalno...

 Osma sam nedelja, ginekolog mi bas nista nije rekao. Sta mislite da li sam mogla nastetiti nekako? 

(odgovor članu makimilo)
  Direktna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here