RE: Kako perete peškire? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


aleksandrova -> RE: Kako perete peškire? (11.12.2010 23:47:53)

na 90 i na 60 zavisi da li su beli il u boji...one velike sto su mi za kupanje posle jedne upotrebe bacam na pranje za ruke i lice menjam na 2 dana,neki kazu da preterujem mozda su u pravu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




caca81 -> RE: Kako perete peškire? (14.12.2010 12:15:58)

Obične peškire na 95 (kao beli veš), a one za plažu na 60.
Posle tuširanja peškir ide odmah na pranje, a ove za ruke i lice menjam svaki dan, još sam gora od tebe aleksandrova![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Didy -> RE: Kako perete peškire? (18.12.2010 22:46:51)

Na 90. Ne puštaju boju, nemam nijedan jako taman.




Ana RR -> RE: Kako perete peškire? (18.12.2010 22:50:41)

Isto na 90, kao i posteljinu, veš, krpe... Posteljinu koja je jačih boja perem na 60 stepeni.

Kad bih oprala peškir na 40 stepeni to mi je isto kao da sam ga samo potopila u vodu i osušila, jbg, meni to nije čisto.




magnetic -> RE: Kako perete peškire? (18.12.2010 22:55:37)

Uvek kupujem samo peskire koji mogu na 90 stepeni,tako da kod mene necete naci peskir jakih i tamnih boja




moja ciklama -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 11:53:18)


IZVORNA PORUKA: magnetic

Uvek kupujem samo peskire koji mogu na 90 stepeni,tako da kod mene necete naci peskir jakih i tamnih boja

[sm=bravo.gif]




anajid -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 11:56:28)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Isto na 90, kao i posteljinu, veš, krpe... Posteljinu koja je jačih boja perem na 60 stepeni.

Kad bih oprala peškir na 40 stepeni to mi je isto kao da sam ga samo potopila u vodu i osušila, jbg, meni to nije čisto.



Potpisujem,samo na 90 stepeni.




Anoniman -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:02:56)

ja sve perem na 30 ili 40 stepeni. Sada su i praskovi pravljeni da budu adekvatni za pranje na tim temperaturama, a i ne smatram da je peskir kojim sam se posle kupanja obrisla jednom ili dva puta kontaminiran da moram da ga otkuvavam.

Ne znam koliko ce to zaista da pomogne za opste dobro, ali mi je neodgovorno da potrosim toliku stuju i vodu za nesto tako.





dunja RR -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:36:17)

IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja sve perem na 30 ili 40 stepeni. Sada su i praskovi pravljeni da budu adekvatni za pranje na tim temperaturama, a i ne smatram da je peskir kojim sam se posle kupanja obrisla jednom ili dva puta kontaminiran da moram da ga otkuvavam.

Ne znam koliko ce to zaista da pomogne za opste dobro, ali mi je neodgovorno da potrosim toliku stuju i vodu za nesto tako.




Mišu moj isto razmišljamo i radimo

mada ja jednom u recimo dva - tri meseca ih otkuvam, pa onda opet na 30 uglavnom i tako..






MarijaBg -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:37:16)

90 ili 60, zavisi od boja. Isto kao i posteljina [sm=smiley1.gif] U principu i ves i carape bi trebalo tako prati, mada je to tesko izvodljivo fer sad svi nosimo lep ves koji se pere na 30 [sm=smiley21.gif]




MarijaBg -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:39:29)


IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja sve perem na 30 ili 40 stepeni. Sada su i praskovi pravljeni da budu adekvatni za pranje na tim temperaturama, a i ne smatram da je peskir kojim sam se posle kupanja obrisla jednom ili dva puta kontaminiran da moram da ga otkuvavam.

Ne znam koliko ce to zaista da pomogne za opste dobro, ali mi je neodgovorno da potrosim toliku stuju i vodu za nesto tako.





Na mokrim peskirima se za cas razviju razni mikroorganizmi, koji se unistavaju tek na 60 stepeni




Alexis79 -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:40:38)

 Ja  isto  tako razmisljam i radim.

Kontam da se obrisem peskirom kad sam vec cista.
Stvarno ne pamtim kad sam ukljucila masinu na 90 stepeni.
Jedino kad donesem iz sela neke peskire




dunja RR -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:43:19)

A donji veš kako perete?

Ja otkuvavam jer nosim isključivo pamuk a i suprug....pa onda dok se skupi




MarijaBg -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:45:25)

Mene je muka naterala da pazim, u trudnoci mi se pojavio ekcem. Razumem one koji nikad nemaju problema sa kozom da ne misle o tome...
Ali kada se brisemo sa koze spadaju ljuspice odumrle koze u kojoj zive mikroorganizmi [sm=hudicek1.gif] koji obozavaju vlazne peskire [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ponavljam ko nema problematicnu kozu neka ni ne misli o tome [sm=smiley20.gif]




jovicaa -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:47:18)

ja sam do sada beli prala na 90 a sareni(peskire, gace i carape na 60).. sada nesto razmisljam da pocnem i beli na 60.
inace ako imate neke gacice ili bilo sta drugo sto ne sme na visokoj temp da se pere, mozete da prepeglate i to je dezinfikovano, bolje nego pranjem na v. temp[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jovicaa -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 12:48:58)

peglanjem se unistavaju i stetne materije iz praska,  sto je super!
inace ja slabo sta peglam, ali posto sam ranije imala strasnih problema sa kandidom, peglala sam sve gacice, zato sto i u prasku ima materija koje irititraju




Anoniman -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:11:25)

Pa ne znam koliko tim mikroorganizmima treba da se razviju, ali moje se peskir osusi za pola sata, zimi na radijatoru, a i leti, jer ih lepo rasirim da se osuse pre nego sto ih bacim u korpu.

Mislim da je preterivanje sa higijenom jednako lose kao i nehigijena, jer se dovodimo u situaciju da postajemo rezistentni jedino na lekove.

Ja sam jednom prosla kroz to jer sam se prala i po 5 puta dnevno i presvlacila (dobila sam cistunsku bolest) i onda sam navukla problem sa gljivicama. Dok mi mm nije uveo restrikciju i kupanje samo jednom dnevno. Od tad nemam problema. Moja prijateljica se tim preterivanje od zdrave devojke dovela u situaciju da je ves odmah posle pranja peglan i svaki komad pakovan u posebnu cistu vrecicu. Jedva se izlecila. JA mislim da zbog takvis stvari dolai do ekcema, glivica i sl. Oslabljujemo imunitet i streso i ishranom a i preterivanjem u cistoci. Premazujemo stanove domestosima, sve trljamo antibakterijskim sapunima... Znam da vise nije kao kada su nasi bake i deke bili mladi ali mislim da ipak malo preterujemo. Mozda smo kao drustvo previse podlegli strahu koji nas zasipa sa TV reklama a da toga nismo ni svesni

Ja sve perem na 30 i 40 i ves. Ponekad nesto od toga opeglam, ves odavno ne, i cesto koristim susilicu za ves, mislim da ona poubija ako je nesto preteklo od bakterija. Za dete cu sigurno peglati, ali trudicu se da ne preterujem sa savljanjem pod stakleno zvono.

Danas mi nije dan, ser[sm=smiley35.gif] na koju god temu da se zakacim [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:15:42)

odecu na 30-40 stepeni, a peskire na 60. kao sto su vec neke rekle, ne smatram da su ne znam kako prljavi jer se brisem njima kad sam cista, koristim ih 2-3 dana, a i samo nas je dvoje u stanu. kad se osuse - opeglam i njih i ves i mislim da je to sasvim ok za ubijanje mikroorganizama.




anajid -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:17:01)

Mali Misu,apsolutno se slazem sa tobom,pogotovo u onoj recenici da je preterana higijena stetna koliko i necistoca.Treba biti umeren u svemu,pa tako i u tome.Medjutim imam jedan drugi problem.Ako perem peskire na 60 stepeni(na 40 nikad i ne ukljucujem) vremenom mi sav taj beli ves i peskiri naravno postanu nekako sivi,kao musavi.I od tada obavezno perem na 90.




New Mom -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:22:12)

Iskuvavanje na 90 stepeni, sve peškire, nemam neke da puštaju boje.




MarijaBg -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:22:26)

Slazem se za preteranu higijenu, ja skoro nista ne peglam. Kako cigancici iz karton naselja nikad nemaju probleme [sm=jezicek.gif]
Rekoh da me muka naterala, ali cim se porodim, vracam se na staro. Samo cu bebine stvari da peglam i perem na 90 [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:24:10)


Moram da pitam do detalja, ovako....pošto ne nosim dnevne uloške, niti ću ikada poželeti da ih nosim, kada imam ovulacuju (a imam često u godini) prosto mi na vešu ostane ta fleka....neki put operem i na 40C ali ona ostane , blago se vidi....

kada otkuvam, skine se,

kako vi rešavate taj problem, ako ne otkuvavate veš, ili nosite dnevne uloške?




Anoniman -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:24:36)

Pa to nije rutina, normalno je da ponekad uradis neke stvari da zadrzis kvalitet vesa, da ga malko osvezis. Ja svega imam po par komada, npr tri posteljine i cim vidim da joj vise nema osvezavanj u smece, pa se ozvezim novom. A i ko ce skladistiti tolike stvari. Secam se da je moja mama imale bre ceo plakar za to. Sigurno 30 dusecnh navlaka u opticaju, idi bre..




Lilly* -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:26:09)

Dunja, trebalo bi da se skine ako, dok je sveža, opereš hladnom vodom, zar ne?




dunja RR -> RE: Kako perete peškire? (20.3.2011 13:26:30)

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Moram da pitam do detalja, ovako....pošto ne nosim dnevne uloške, niti ću ikada poželeti da ih nosim, kada imam ovulacuju (a imam često u godini) prosto mi na vešu ostane ta fleka....neki put operem i na 40C ali ona ostane , blago se vidi....

kada otkuvam, skine se,

kako vi rešavate taj problem, ako ne otkuvavate veš, ili nosite dnevne uloške?



nisam bolesna čistunica, ali prosto moram da iskuvavam iz tog razloga....ali to je jednom u mesec dana, kada se sav taj veš skupi...možda i ređe, neki put ne nosim pamuk pa to ne iskuvavam




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>