|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.6.2016 20:00:40   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maraj

Samo da se covek istraumira i nista vise.

nefo sta je sa konzumacijom belanca i mmr vakcine? Negde sam citala da ne bi trebalo uvesti belance u ishranu pre proimanja mmr-a

Preporuka je da se belance uvede PRE primanja MMR vakcine! Neke komponente vakcine se gaje na celijskim kulturama fibroblasta pileceg embriona pa je pozeljno utvrditi da li postoji reakcija, odnosno alergoja na belance pre primanja vakcine! Inace, alergija na belance ne odlaze primanje MMR-a, jer je pokazano da je kolicina proteina belanca toliko mala i toliko obradjena da skoro da ne postoji verovatnoca da ce izazvati alergijsku reakciju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.6.2016 20:02:18   
Mariya
Nama još predstoji MMR. Pošto je od prošle godine svake 2-3 nedelje bila bolesna,nisam je odnela vakcinisanje. Sad već ima 20 meseci, zdrava je već 3 nedelje i mogla bih da je odnesem,ali pošto joj je u sredu skinut krpelj, a za 6 nedelja idemo na kontrolu zbog njega,ne znam da li sad da je nosim na vakcinu?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: MPR (MMR) vakcina
4.7.2016 17:12:43   
Mariya

Mame,pomagajte! da li da vodim H sutra da primi mmr? Najzad je zdrava nekoliko nedelja pa može da ga primi,ali za 16 dana idemo na more i plašim se da joj eventualni simptomi ne izađu baš tad ili do tad. Šta da radim?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: MPR (MMR) vakcina
4.7.2016 21:00:52   
vonavoj
Ne znam. Treba ugrabiti vreme. I ja cekam da ozdravi..pije panklav.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: MPR (MMR) vakcina
4.7.2016 21:15:32   
branki*
Mariya,ja bih cekala posle mora..sta znam,ipak.to je samo moje misljenje,ti najbolje znas i osecas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: MPR (MMR) vakcina
4.7.2016 21:17:19   
Khaleesi
Kako ti mislis tako je nejbolje, u pravu je branki moze i posle deset dana odlozis...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: MPR (MMR) vakcina
17.7.2016 17:50:52   
vonavoj
Sta mislite da li da vodim Joku ujutru da primi mmr..pa posle mora u vrtic?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.7.2016 9:34:47   
vonavoj
I da se javim,da je primila jutros MMR..malko je zaplakala! I nadam se da nece biti reakcija!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.7.2016 9:55:36   
wivern
Jao Von i ja cu Maksu cim se vrati iz krcedina.
Stalno je slinav zbog vrtica i kašljucav. Nikako da bude sasvim zdrav.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.7.2016 10:28:06   
vonavoj
prosla je upala uha,tacno 4 nedelje od kad je imala temperaturu..pa sad nije ni slinava niti kaslje...a i dr ide u avgustu na odmor,pa mi na more..a posle opet krece vrtic!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.7.2016 11:02:54   
wivern
Valjda cemo i mi uspeti. Moram odmah da zakazem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2016 9:48:08   
wivern
Bili danas u savetovalistu zbog potvrde, prvo su odmah hteli da nam daju MMR, ali na kraju su nam dali samo revakcinu pentaksima jer i tu kasnimo. Pa da se javimo u septembru i zakazemo za oktobar. user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2016 10:31:02   
vonavoj
I mi kasnimo sa revakcinom..ali mi je bila bitnija MMR,jer kad krene jesen,opet boleesti..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2016 10:36:55   
lesica
Joooj, i ja moram pod hitno da vidim kad nam dr radi, i da li uopste sme da primi mmr pre septembra.
Taman je sad zdrav, pa da iskoristimo to.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2016 10:52:01   
wivern

IZVORNA PORUKA: vonavoj

I mi kasnimo sa revakcinom..ali mi je bila bitnija MMR,jer kad krene jesen,opet boleesti..


I meni, zaboravih da napisem da mi je dala da vadimo KS jer slabo jede meso user posted image . Pa verovatno ceka da jos malo ojaca jer je na donjoj granici sa visinom i tezinom user posted image
Mada, smo se mi i ustalili sa bolestima iz vrtica.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.7.2016 17:12:41   
vonavoj
Mislila sam da sam zavrsila sa ovom temom,ali evo 10ti dan..idobila je temp... iz vrtica su me zvali,da ima 38.6 kad je ustala..cim sam je uzela,istusirala i spala je na 37.7..sad je imala 38..i dala sam joj paracetamol..
Vaspitacice kazu da je lepo jela,spavala..sve normalno,jedino kad se probudila je bila vruckasta..
A po telu ima sitne tackice,deluju kao osip,a mozda je i od vrucine..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.7.2016 23:35:59   
choopa choops
von moguće da su obje stvari reakcija na MMR. Ali mislim da je to normalno. Nas dr na svakoj sledećoj vakcinaciji ili kontroli pita kako je prošla prethodna, tj da li je dijete imalo ospi, temperaturu. Uopšte kako se ponašalo. Ne znam da li je možda praksa da se javiš njenom ljekaru čisto da pitaš da li je to to?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.7.2016 23:46:56   
serpica
Von meni je dr rekla da dete povucem iz vrtica 2 nedelje pre primanja mmr-a i dve nedelje nakon primanja. Znam da je kod vas to ne moguce jer radite.. nas ceka to septembra javicu kako je proslo.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: MPR (MMR) vakcina
28.7.2016 3:32:41   
Valerie
nama je dr rekla da posle 2-3 dana moze da se pojavi temp, posle oko 2 nedelje osip, a posle 3 nedelje, malko kao zauske, bar sam tako zapisala... dali smo joj cim je napunila 2 godine

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.8.2016 9:04:37   
serpica
Mamike jedno pitanje,
mali je napunio 3 god,planiram da mu dam MMR u toku sl.nedlje,da li ima potrebe pored kks i urina da radim i briseve grla i nosa? Cisto da budem sigurna,da li ste vi radile to pre davanja vakcine?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.8.2016 9:08:14   
vonavoj
Sad vidim ds ste pisale.a ja nisam odgovorila..bila je reakcija na mmr,tacno kako je dr rekla 10.ti dan..temp je trajala 24h i to je to..mislim,nije skakala,ali ju je lomila..
Serpice,ja sam samo jednom radila kks pre vakcine i nasa dr je rekla da nema potrebe,ona proceni na osnovu pregleda i na osnovu nasih reci,za mmr ne sme ni da kaslje,slinavi..

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.8.2016 9:24:27   
SunFlower
Moji su oboje primili sa 12-13 meseci, nisu nijedno imali nikakvu reakciju i nismo radili nikakve analize, samo pregled doktora i moja potvrda da je dete zdravo. Sin i revakcinu dobio prosle god (imao tad 4 ipo), bez reakcije. Mala ce uskoro i revakcinu jer se ovde da je druga doza nakon 2 meseca. Pa da prebrinemo.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.8.2016 11:23:46   
serpica
Boga mi ja cu da uradim sve analize,a Manju vodim na sistematski zbog polaska u vrtic pa kad vec njoj dajem briseve dacu i Tomi za svaki slucaj.
nego sam htela da pitam,
da li ako slucajno izoluju bakteriju moram da odlozim MMr ili ne?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.8.2016 12:50:23   
Sanjica26 RR
Nama predstoji vakcina u ponedeljak. Mi smo odlagali zbog njenih opstrukcija. Sad je sve ok. I pre polaska u vrtic smo mislili da to odradimo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.8.2016 13:14:39   
Mariya
Mi smo sačekali da se vratimo sa mora pa sam je odnela na vakcinu. Mi smo kasnili sa mmr i vreme je bilo za revakcinaciju pentaximom.
Ni kod nas se ne rade analize,dr pregleda dete,pita mene da li je sve u redu i kaže da li da primi ili ne. Nama je dr rekla da može obe da primi odjednom,tako je i bilo. Na pentaxim nije imala reakciju,čak se ni mesto vakcine nije zacrvenelo. A sad kad čitam post od von,setih se da je ona dobila mmr 8.8. a T 18.8.,znači 10 dana kasnije. Pošto joj ništa drugo ne fali,možda je T reakcija ma mmr? I njoj su se pojavile sitne crvene tačkice na stomaku i leđima.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here