|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:08:17   
Mala Elena
user posted image
Sve nevakcinisane na rr. Matore smo koke user posted image

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:09:30   
Sarav
Ja sam 86 i primila sam 2 doze.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:10:27   
Srecko47E
Da li se moze privatno primiti?Nije mi za zafrkanciju zbog bebe a moramo se kretati..

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:14:17   
Sarav
Stvarno ne znam, verovatno bebin pedijatar može da ti kaže proceduru.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:15:44   
Srecko47E
Treba mi za mene.Beba ne sme jos 5.5meseci.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:18:23   
Sarav
Znam, ali se ja i za sebe usput konsultujem sa pedijatromuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.3.2018 14:20:29   
Dora89
Mi mlađi smo vakcinisani. 😉
Dete primilo kad je trebalo, sve ok.
A za ove što nisu hteli da vakcinišu decu, pa napravili epidemiju user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.3.2018 21:45:01   
vonavoj
Kada se prima revakcina? Pre skole?ili kad se napuni 7 godina?
Kao da zivimo u dve drzave? Kod nas u Pa se prima pre upisa u skolu,nebitno da li dete ima punih 7 godina ili ne?! A u Sm.Palanci se mmr prima kad dete napuni 7 godina..sto znaci da moze da se upise u skolu i bez mmra? Ko je lud?user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.3.2018 21:55:42   
Maraj
Von ja koliko znam i u bg-u je pred skolu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.3.2018 22:01:25   
Maslacak15
Von opusteno. Neznam kojim argumentima Su se vodili Ali medicinskim nisu...moja deca Su revakcinisana sa 13 meseci, Tako da ne vidim Sto neka nebi mogla da sest godina. Ovde je drugacija Sema mmr se prima pre prvog rodjendana i revakcinse posle dva meseca. I onda nema revakcinacije pred skolu.
S obzirom na ogranicen imunitet od jedne doze i na epidemiju koja vlada ja bi insistirala da Mi dete primi Jos jednu dozu pa makar imalo tek cetiri ili pet godina.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.3.2018 22:07:54   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kada se prima revakcina? Pre skole?ili kad se napuni 7 godina?
Kao da zivimo u dve drzave? Kod nas u Pa se prima pre upisa u skolu,nebitno da li dete ima punih 7 godina ili ne?! A u Sm.Palanci se mmr prima kad dete napuni 7 godina..sto znaci da moze da se upise u skolu i bez mmra? Ko je lud?user posted image


Mi smo je primili pre sedme godine, jer smo ranije kretali u skolu. Niko to nije gledao.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.3.2018 7:28:53   
IvanaSK RR
I sin je primio pre sedme godine, sa sest ipo. Na sistematskom za upis u skolu.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 7.3.2018 7:29:19 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.3.2018 10:15:31   
vonavoj
Kazem ja druga drzava!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 8:59:49   
Paharita
Mene zanima d ali neko poznaje dete koje je nakon mmr dobilo autiznam, znaci konkretno da znate da je to neko dete nakon mmr dobilo autizam. Sve cujem neke price , rodjaka moje drufarice i tako te fore rekla kazala ali niko da kaze onako konkretno jesete, moje dete ej nakon mmr dobilo autizam. Jel imate neke informacije o tome.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 9:04:21   
Misha i Ljisha
U ponedeljak sam pricala sa momkom koji radi u CDC u Atlanti (control deseas center) i bas smo pricali o vakcinama i konkretno MMR. Kaze izmedju ostalog zadatak je da prate i nuspojave vakcine, ali kaze autizam definitivno nije nuspojava vakcine. I naravno da ce svoju decu uredno vakcinisati. I da CDC prati i trenutnu situaciju u Srbiji. Takodje da je bivsa Jugoslavija nekada bila primer za vakcinaciju ostalim drzavama sveta.

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 9:09:45   
Maraj
Ljiso to sto je rekao da smo ranije biki primer. U to verujem.
S kim god da sam od starijih pricala...oni pojima nisu znali nista ni o jednoj vakcini. Samo kdu kod pedijatra, ovaj kaze spremite dete za vakcinu i to je to. Niko se tada nije suprotstavljao vakcinaciji. Ali i drugaciji je sistem bio u drzavi. Ljudi su verovali i drzavi i jedni drugima. Sad je neka apatija. Nepoverenje... iz toga proizilazi sve ovo...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 9:28:18   
mama Jo
Tacno, meni se majka sad cudom cudi kad joj ispricam za vakcine, kaze da nema pojma kad smo koju dobijali i koje su to uopste bile vakcine, kaze - primili ste sve koje su se tada primale...
Ali nije ninto bas dobro, i sasvim je logicno da su se promenile stvari od tada.
Ali da i ovo danas jeste krajnost - jeste sigurno.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 9:41:20   
lesica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

S obzirom na ogranicen imunitet od jedne doze i na epidemiju koja vlada ja bi insistirala da Mi dete primi Jos jednu dozu pa makar imalo tek cetiri ili pet godina.



Maslačak, na žalost, u našem srbistanu (namerno malo) je nemoguće i na insistiranje dati detetu mmr ranije od predviđenog. Da se odmah ogradim, možda bi dopustili u nekoj privatnoj ordinaciji. Ali kako je trenutno vrlo mali broj vakcina dostupan i u privatnoj praksi ( znam zbog nas matorih, trenutno čekamo mm i ja da nas pozovu kada stignu, da odemo da se revakcinišemo, antitela su nam kao da ih nemamo uopšte) mislim da ni od toga nema ništa.

Ja sam vrlo besna i na avaxe i na državu što je dopustila da dođemo do epidemije.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 22:55:14   
vonavoj
Da li to znaci da je nestasica mmra? Hoce li predskolci dobiti?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.3.2018 23:02:06   
lesica
Ne ne, ima mmr-a predviđenog za decu koliko znam, nego za nas matore koji bi da se revakcinišemo (jedino privatno je moguće) se kanda malo čeka dok nabave.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.3.2018 16:11:22   
Maraj
Less, zna li se cena?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.3.2018 17:31:01   
lesica
Maraj, 3900 tj. 4900 (u bolnici) je pregled infektologa plus 1900 je vakcina i valjda 750 dinara davanje vakcine.
1350 din je morbili IgG antitela, plus usluga vađenja krvi u biomedici.

Pa sve puta 2, eto pa sračunaj 🤐


Sutra ujutru idemo u dz bulevar, javili mi danas da dođemo ujutru.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.3.2018 19:15:11   
vocicana
Ja bi trebala da proverim antitela, jer sam s obzirom na godiste bila lisena kao I vecina ovde za revakcinu MMR vakcinom jer nsu imali para da je kupe.
Takav cu haos da napravim kada se vratim sl nedelje na posao zbog toga, jer cekaju a ne znam sta cekaju.
Samo nas bacaju u vatru. A narocito za taj deo imunologije, to ce centar da plati, ja ne!
Uzasno sam izrevoltirana I ljuta. Srecna sam sto ce moje dete da dobije revakcinu, ali ovo sto su nama uradili ja msm da nigde na svetu nema!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.3.2018 19:24:29   
Maraj
A u bas puno kosta...
Voci pa vas kao zdravstvene radnike ce vakcinisati drzava besplatno, jel da? Takva je prica bila na tv-u

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.3.2018 19:29:14   
vocicana
Jeste Maraj, ali ja sam u medjuvremenu kao dete prelezala neke za koje se nisu izjasnili koje su. Najverovatnije su bile Rubeolle, ali ja to sada ne mogu da znam. Ni infektolozi ni kozni se nisu nasli sa dijagnnozom, mama kaze da sam gorela dskoro 5 dana sam vozila 40 temp. Zato necu da platim imunologiju, platice centar, a da primim necu dok ne vidim sta je bilo.
Zvala sam glavnu sestru pre neki dan da je pitam sta se desava sa vakcinama, ona kaze, niko nista ne spominje, nista ne govori. Mozes li da verujes!?
A glavu u torbu stavljam za million stvari tamo, gde dolaze osugavljeni, po 6 meseci neokupani. Pa msm dokle misle.. Minimum nemamo uslova za rad, govore o nekakvoj zdravstvenoj zastiti. Fuj gadi mi se vise sve.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here