|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.4.2018 15:00:41   
IvanaSK RR
Hihihi, nasa beba user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.4.2018 15:04:43   
jess021
Ana, sta je Dultavax?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.4.2018 15:04:47   
Sanjica26 RR
Pratila sam vesti za ovu devojcicu. user posted image

Anci, vazno da ste zsvrsili sa vakcinom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.4.2018 15:08:10   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Ana, sta je Dultavax?


Vakcina koja se kupuje umesto domaće DiTePer + polio. Pošto smo i Pentaxim kupovali nismo ni sada hteli tu državnu. MMR je svakako uvozna (Priorix).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.4.2018 15:09:39   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Hihihi, nasa beba user posted image


user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.4.2018 15:25:37   
masaikiki
Starije dete je predskolac i treba da sada primi tri vakcine pred upis u skolu. MMR vakcinom nije vakcinisano do sada kada je trebalo, sada smo odlucili da je primi. Sto znaci da bi sada trebalo da primi di-te-per, polio i MMR ali ne revakcinu vec prvu dozu. S obzirom da se MMR sa godinu dana daje sama, ne zajedno sa drugim vakcinama, a revakcina se daje sa drugim vakcinama zajedno, pitamo se da li je ovo u redu? Da li je to potpuno ista vakcina, tj. znamo da je sastav isti tj. da stiti od istih virusa, ali da li je razlicite jacine, ili je prva doza jaca od revakcine? Posle koliko vremena bi u ovom slucaju trebalo revakcinisati dete?

< Poruku je uredio lesica RR -- 20.4.2018 16:12:11 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.4.2018 15:28:55   
Rosita
Najbolje ce Vam to reci pedijatar. Ista je vakcina.

< Poruku je uredio lesica RR -- 20.4.2018 16:12:35 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu masaikiki)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.4.2018 16:14:56   
lesica
Masakiki, ista je vakcina.
I nije čudno da se i u mlađem uzrastu da zajedno sa još nekom. Konkretno, u slučaju mog deteta - dobio je mmr i pentaxim istovremeno.

< Poruku je uredio lesica RR -- 20.4.2018 16:15:43 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:11:27   
jess021
Mila je 25.07. primila mmr. Posle nekih 8 dana je dobila neki temp 37.3 i blagi osip ispod vrata. Trajalo je neka 3 dana. Ja sam bila ubedjena da je reakcija na vakcinu, a onda juce cujem da su neka deca imala iste simptome a nevezano za mmr. Bitno da je proslo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:18:23   
Maraj
Jess mozda i jeste reakcija na mmr
I moj L je imao. I to negde 10.dan. i povisenu T i kao uvecane zlezdice iza usiju.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:20:27   
jess021
Maraj, kazem ti bila sam ubedjena da je reakcija, ali bukvalno iste simptome su imala i neka druga deca.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:22:10   
mama Jo
Mi smo primili pentaxim i beba je tu noc dobila tsmperaturu, tri dana trajalo i osim po stomaku i vratu. Dr mi je rekla da ne bi trebalo da je od vakcine... navodno, ni od jedne vakcine vise ne bude reakcija user posted image
To mi je malo bilo cudno, ali ko zna...
Nama su tada i zubi izbijali, pa ni ne znam da li je reakcija na vakcinu ili na prve zubice...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:26:30   
jess021
Eto vidis, slicni simptomi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:28:56   
mama Jo
Pa da... ali mi je skroz onda logicno da je od vakcine, a ona rece jaaaako retko sad da vakcine daju bilo koju reakciju...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:31:01   
jess021
Mama Jo, ne znam sta dr misli pod tim jer iste vakcine se daju unazad 3 godine, mozda i vise. Nisam sigurna na koji period misli.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 14:33:56   
Maraj
Pa jasam ubedjena da su L simptomi od mmr vakcine. I ako je mene pedijatrica ubedjivala da mmr vakcina nema ni jednu reakciju.
Pisala sam vec o tome.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 15:59:44   
Anck Su Nmaun
Nama su rekli da Pantaksim ima reakviju dok MMR ne. Srecom moji nikad nisu imali reakcije ni na jednu vakx.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 16:13:53   
mama Jo
Eto... opet sto misljenja razlicitih. Mislim na pedijatre, posle toga sam procitala kod jedne mame blogerke isto to da ,,nove" (sta god i od kad god ne znam tacno) vakcine ne izazivaju nikakve reakcije.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.8.2018 21:30:24   
IvanaSK RR
Mi bas od Pentaxima nismo uopšte imali nikakvu reakciju. Mm-r primili sa godinu i četiri meseca, reakcija je bila temperatura par dana povišena.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 15:11:10   
Rosita
Nama se bliži mmr. Treba da testiramo alergiju na mleko, ali od pulmologa smo dobili uput i za ostale alergene, nutritivne i inhalatorne. Dg astma in obs, ali nije zvanična, 3 opstrukcije za 3 meseca. Da li da prosto dobije mmr kad je zdrav ili da odradimo prvo sve oko alergija- to bi do uzrasta od 15 m trebalo biti gotovo. To se pitam.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 15:27:36   
vonavoj
Ja bi sacekala. Moje su sa 18 dobile,isle su u vrtic pa smo dugo cekali da budu potpuno zdrave. Ne kasnite nigde.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 15:37:39   
pari
I ja bih sacekala...ne mora da se zuri sa tom vakcinom...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 16:14:35   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Rosita

Nama se bliži mmr. Treba da testiramo alergiju na mleko, ali od pulmologa smo dobili uput i za ostale alergene, nutritivne i inhalatorne. Dg astma in obs, ali nije zvanična, 3 opstrukcije za 3 meseca. Da li da prosto dobije mmr kad je zdrav ili da odradimo prvo sve oko alergija- to bi do uzrasta od 15 m trebalo biti gotovo. To se pitam.





Prvo odradite sve oko alergija. Moja cerka je zbog alergija mmr dobila tek sa 3god i 2 meseca. Jeste da sam bila kao na iglama zbog toga ali ni alergolog ni pedijatar nisu bili za vakcinu. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 16:22:27   
Maraj
Pari i ja bi sacekala. Cak sam i L "odlozila". Prvo smo mu dali pentaxim pa onda mmr. Na kraju krajeva on se daje od 12-15 meseca...tako da sto ne bi sacekali. Ja sam L dala posle 2.rodjendana

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 16:22:30   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Rosita

Nama se bliži mmr. Treba da testiramo alergiju na mleko, ali od pulmologa smo dobili uput i za ostale alergene, nutritivne i inhalatorne. Dg astma in obs, ali nije zvanična, 3 opstrukcije za 3 meseca. Da li da prosto dobije mmr kad je zdrav ili da odradimo prvo sve oko alergija- to bi do uzrasta od 15 m trebalo biti gotovo. To se pitam.





Ja bih ga vakcinisala sto pre, cim bude potpuno zdrav. Alergije nisu razlog za odlaganje MMR-a. Znam da se pedijatri i alergolozi ogradjuju ali mi ni jedan nikada nije dao za mene adekvatne razloge zasto bi se odlagalo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here