|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 21:55:13   
Ivanka 75
Rosi, nikakvog poboljsanja  nema? Koji je ovo dan od pocetka osipa? 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 21:57:12   
Rosita
Bubi, ne može u pp. 


Ivanka, 7-8 dana, prvo u vidu malih tačkica pa je buknulo npr. od četvrtka.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 22:27:12   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Rosita

Bubi, ne može u pp. 


Ivanka, 7-8 dana, prvo u vidu malih tačkica pa je buknulo npr. od četvrtka.



Cerki moje drugarice sto je prelezala male boginje prosle godine su 7 dana pp izbijanju pocele da se smanjuju. Iskreno se na

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 22:28:06   
Ivanka 75
Iskreno se nadam da ces nam sutra javiti da se osip povlaci.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 23:27:46   
bubulence
Nisam znala da ne moze slika u pp...

Kod nas je bilo kao krupni ujedi, imam negde sliku ali dzaba kada ne moze da se salje. A da trazite uput za dermatologa? 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 18:40:55   
Rosita
Bili kod dermatologa, dijagnoza atopijski dermatitis (ekcem). Dobili didermal- acidi b emulziju da mažemo. Eto.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 18:49:53   
smeško
Eh, ti ekcemi. Mi to imamo sa M od znoja i ujeda. Ali nisu nam dali dijagnozu. Jer se samo tada javlja.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 18:54:31   
bubulence
Dobro je Rosi, sada bar znate sta je u pitanju


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 19:01:08   
Maslacak15
Rekoh ja. Atopijski Dermatitis -to je carobna rec za sve. Mit znaju kako nastaje nit kako se leci. Sve im je dermatitis. Ali ja se nadam da ce brzo da vas prodje. Ima hiljadu varijanti i ne Mora da znaci da cete ratovati stalno sa Tim. Mozda se zavrsi na ovoj epizodi.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 19:19:54   
Rosita
Ja ću mu još danas i sutra mazati flogocid. Tako sam rešila. Dok u petak vidi naš pedijatar. Kupila sam mu ovu emulziju al sačekaću do petka.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 20:37:40   
Maslacak15
I ja bih tako. Ipak su u pitanju kortikossteroidi i ja im malom detetu nebi mazala na veliku povrsinu bez preke potrebe i cesto. Svakako nece da skodi da apitate i vaseg pedijatra. Nego nebih da unosim zabunu, ali kako bi bilo da vi opet malo odustanete od mlecne ishrane? Skoro ste poceli zar ne? znam da su testovi ispali ok, ali nisu sve reakcije uvek gastrointestinalne. Ja nista nebih iskljucila. Ko sto rekoh oni o dermatitisima kod beba nemaju bas nikakvog pojma, sto se tice uzroccnika, prognoze itd. Nego eto tretiraju simptomatiku po potrebi.

Kad smo vecc na MMR temi, zakazala sam za sledeci cetvrtak revakcinaciju MMRom. Imala je trodnevnu groznicu prosle nedelje pa nam probade termin. Doduse ona je vec zasticena jel je primila prvu dozu u ponedeljak ali ja volim da odradim sve streberski po protokolu.user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 20:43:33   
Rosita
Ne znam maslačak, volela bih da budem načisto sa tim mlečnim. Problem se javio nakon 3 n skoro od kad koristimo mlečno. Da li je moguće? Uredno je prošao test. Jede dnevno reda veličine 1 nepunog kiselog mleka. Tako mi se ne ukida 😞. Pitaću i pedijatra. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 20:48:40   
Maslacak15
sad smo na pogresnoj temi ali ako si primetila ja slabo u sta verujem inace. Ali da bebe imaju problema sa proteinima kravljeg mleka - u to verujem. Ja nikad nisam radila testove ali sam intuitivno starijem sinu vratila AD mleko posto sam sa godinu dana presla na kravlje. On je kasljao na primer, lose spava i tako ...to su mu bili glavni simptomi. I ubedjena sam mda je A oset_ljiva. Zato ona sad pije HA Aptamil, znaci ne obican nego hidrolizovan. Dajem joj nekad malo jogurta ili sira ali ne mnogo... To je jedino sto bas gledam.
Inace koza joj se sredila otkako sam prestala da dojim. A imala je povremeno po koji ekcem. E sad ne znam od cega ali ja nikad nisam uspela da budem disciplinovana po pitanju eliminacione ishrane.

Ne tvrdim nista, ali vremenski se poklapa, ja mislim da je moguce......

Moze da bude problem i sto on ranije nije bio izlozen uopst4e? Posto ti si vodila racuna u ishrani a njemu nista nisi davala. Odlaganje moze da pojaca oset_ljivost, immuni odgovor se bazira na razvijanju tolerancije. NE znam, mozda i nema veze, ali ako se ne povuce i smanji osip ja bih na tvom mestu svakako probala da smanjim. Posto inace ne verujem da ce po pitanju samog osipa od njih doci puno korisnih saveta, to je sve tapkanje u mraku... I pricam ti pricu po pravilu. NA zalost.




< Poruku je uredio Maslacak15 -- 19.6.2019 20:54:06 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.6.2019 23:23:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Nego nebih da unosim zabunu, ali kako bi bilo da vi opet malo odustanete od mlecne ishrane? Skoro ste poceli zar ne? znam da su testovi ispali ok, ali nisu sve reakcije uvek gastrointestinalne. Ja nista nebih iskljucila. 



Htedoh i ja da predložim da ipak na neko vreme izbacite mlecno...  Mojoj mladjoj cerki koja je zapravo imala alergiju na km nikada test nije tu alergiju i potvrdio. Na testiranju sve super , mi dodjemo kuci i stavim joj kap mleka negde na telo ona se odmah ospe... Drugo, dok je samo sisala i nismo znali za alergiju imala je ekceme. Koji su se povukli cim sam ja izbacila km iz ishrane 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 8:51:02   
Rosita
Bubi, ali N je uradio test opterećenja. Znači pio je u bolničkim uslovima. Ne znam. Za sada neću, bar ne odmah, probaću da mu ovo saniram.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 10:39:32   
bubulence
Aha, znaci on je bas pio mleko. Nisam znala da i tako rade... Moju Masu su bockali...

Onda je moguce da je malo oslabio imunitet zbog vakcine i negde je moralo da se ispolji. Nadam se da ce brzo proci ❤️

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 11:46:50   
smeško
Rosi, nas je, na kraju, u Tirsovoj primio i Nestorovic. To je onaj dr koji sad iskace iz frizidera. M je imao osip po celom telu. Rekao nam je isto sto i Maslacak. Da su to bolesti u ekspanziji i da medicina jos uvek nema pravi odgovor na njih. Da je ekcem reakcija koze i da nije obavezno agresivno lecenje. Bebama i maloj deci je imunitet u sazrevanju i moze odreagovati na bilo sta. Da je M takve konstitucije i da ocekujemo jos reakcija koje, kako raste, mogu samo odjednom da izostanu. I stvarno M ne reaguje vise ni na sta osim na vrucinu i ujed komaraca. Tamo gde ga ugrize komarac izlazi osip na velikoj povrsini, a uglavnom je praceno i velikim otokom. Nije nikako bio za kort.steroid na tolikoj povrsini. Ko ce sada znati sta je vama najkorisnije. Ali, Maslacak je u pravu. Mislim, u skladu sa pricom dr, ja o tome ne znam nista. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 12:23:04   
Rosita
Da, bubi. 200 ml čistog kravljeg je popio na testu. Postepeno. Brate, pa gde 3 n posle reakcija.

Ali taj sport vezan za alergije je čudna rabota. 
Smeško, napisala je ona nama i l 74 miliaria dijagnozu.
Danas uzimam emolujentnu apotekarsku, sutra kod dr, pa ću da vidim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 13:01:17   
smeško
A koju kozmetiku koristite? Za oset_ljivu kozu?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 13:23:25   
Rosita
Joj, dobićemo pec pec. Pravo da ti kažem, smeško, nikad nije bilo problema i svaki put sam maltene menjala kupku, čisto zbog mirisa, stariji sin bi birao jer se kupaju skupa. Znači klasika neka, nivea, bekutan, mixa. Sad mi je pri kraju mixa neki oil gel za kupanje. To je to. Nikad nije bilo potrebe za bilo kakvim mazanjem. Za guzu kremica i eto.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 13:25:39   
Rosita
A apropo teme, da se vratim na nju, mislim zaista da ako dete ima sa kožom problema, možda može da sačeka da prođu jun i jul bar, pa da dobije mmr. Ja imam trun sumnje da je je i vakcina uticala. Mm kaže nije.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 13:27:53   
smeško
Mi cemo sacekati sa mmr-om do jeseni.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.6.2019 13:36:33   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

A apropo teme, da se vratim na nju, mislim zaista da ako dete ima sa kožom problema, možda može da sačeka da prođu jun i jul bar, pa da dobije mmr. Ja imam trun sumnje da je je i vakcina uticala. Mm kaže nije.





Bas zbog ovoga smo odložili mmr sa Sofijom. Primila je krajem avgusta vakcinu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: MPR (MMR) vakcina
21.6.2019 8:42:12   
Rosita
Kod N je osip bolje, kuc, kuc.


Naša dr misli da nije ništa od mmr, da nije ni mleko, ne izgleda joj tako uopšte.
Mažem mu emolijens, savetuje temeljnu zaštitu od sunca i aerius još par dana.
Videćemo, nadam se da ćemo proći bez didermala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: MPR (MMR) vakcina
21.6.2019 8:45:08   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Rosita

A apropo teme, da se vratim na nju, mislim zaista da ako dete ima sa kožom problema, možda može da sačeka da prođu jun i jul bar, pa da dobije mmr. Ja imam trun sumnje da je je i vakcina uticala. Mm kaže nije.





Kod nas dr ne daju mmr jun, jul i avgust. Osim ako neko insistira

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here