|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.11.2019 15:54:33   
smeško
Љишо, моја старија деца су по препоруци педијатра мало паузирала са дружењем са другарима после ММР-а. Каже да им та вакцина мало дуже обара имунитет, па је боље да на то не додамо и неки вирус. Мада је то смешно када нам се тата дневно сретне са 50-ак људи.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.11.2019 16:40:36   
lesli
Ljisho, ni smo nedavno primili mmr + varilix. Nama je pedijatar kada smo se dogovarali oko tih vakcina rekla da je dovedemo 3 nedelje pre odlaska u kolektiv. Ja sam razumela da je to zbog toga sto je zastita funkcionalna/potpuna nakon te 3 nedelje (toliko bi trebalo da traje formiranje antitela i evetualne propratne reakcije mogu u tom periodu). Nakon neki 11-12 dana od vakcine je imala temperaturu oko 38 neka 2-3 dana, malo vise spavala i bila malo razdrazljivija i to je bilo to.



< Poruku je uredio lesli -- 18.11.2019 16:42:22 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.11.2019 16:49:24   
vonavoj
Meni je dr rekla da ga ostavim 2 nedelje.. inace se razboleo bas strasno,mesec dana su se smenjivali virusi iako nije isao u vrtic..mada je primio 30.8..Posle 7 dana od vakcine je dobio 39.temp trajala 5 dana..virus..posle 6 dana.opet temp...posle 3 dana laringitis,posle upala uha..uzas..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.11.2019 16:58:45   
Misha i Ljisha
Mislim da cu ga ostaviti kuci. Mada sam ja licno rastrzana na sve strane. 3 posla meni binodhovaralo da ide u vrtic u zOstatku sam


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: MPR (MMR) vakcina
11.12.2019 23:46:50   
Slavkic
Ja sam deci dala bez problema



< Poruku je uredio lesica RR -- 14.12.2019 18:52:45 >

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: MPR (MMR) vakcina
12.12.2019 1:25:56   
flamingos
Xete ke primili sve vakcine i nikakvih problema nije bilo



< Poruku je uredio lesica RR -- 14.12.2019 18:52:59 >

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.12.2019 18:49:55   
Slavkic
I mi smo primili sve vakcine nije bilo nikakve reakcije



< Poruku je uredio lesica RR -- 14.12.2019 18:53:16 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.12.2019 18:52:14   
Dragce86
Moja deca su primila sve vakcine i nije bilo reakcije...

< Poruku je uredio lesica RR -- 14.12.2019 18:53:29 >

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.12.2019 18:54:12   
lesica
Molim vas da vodite računa i ne menjate nazive tema!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.12.2019 18:56:08   
Slavkic
U redu sto se tice MMR vakcine oba detet su je primila i uopste nisam razmisljala d li da im dam


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: MPR (MMR) vakcina
12.5.2020 23:37:07   
Filadendronka
Zakazah MMR za J posto krece uskoro u jaslice. Imam neki strah zato sto ne prica bas nista. Imunitet mu je grozan od kad je prelezao varicele. Razumem da mora da primi posto su morbile prilicno agresivne, ali to ne umanjuje moju paniku. 

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.5.2020 10:41:39   
Sanjica26 RR
I mi treba da primimo pre skole. Fil i ja sam se tako osecala. Mada i sad sw grozno osecam. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 18:14:12   
Maraj
Mi sutra primamo MMR. Zakazah za sutra za S vakcinu. Kako joj je ostalo da primi MMR i pentaksim...verujem da ce dr predloziti da primi obe istovremeno tj isti dan. Jel primao ko te dve vakcine odjednom (isti dan) ili da trazim da dodjemo za mesec dana opet user posted image

Zaboravih da napišem da ona ima 22 meseca. Do sada sam 2 puta odlagala vakcinu jer je bila prehladjena
Sad cemo nadam se konacno primiti..

< Poruku je uredio Maraj -- 18.5.2020 18:15:39 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 18:27:55   
Maslacak15
Maraj ako odlazes, odlozi revakcinaciju Pentaxima. JEl tu je pokrivena. Nemoj vise da pomeras MMR. To sam vec rekla s obzirom na koronu i celo ludilo oko vakcina ocekujem da ce ove godine jos vise dece preskociti / odloziti MMR. Nema nista na kugli zemaljskoj zaraznije od morbila. Njihov R faktor je 18. Nemojte da rizikujete. Moja Ana je primila vec dva puta sa 11 i 13 meseci. OVde se prima zajedno sa Varicelama kao tetravalenta tako da ne znam u kombinaciji sa pentaksimom. Ali ko sto rekoh s obzirom da verovatno treca tura ja mislim da pre pentaxim moze da ceka.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 19:02:27   
branki*
SložićU se sa maslačak.Što se tiče koju pre.

Moja boka je sa 3 god.pune i jače primila mmr.možda sam i pisala.apsolutno bez posledica.to jutro u7 i nešto primila,u 8 već bila u vrtiću. Prosto je moralo tako.Boza je primio sa godinu i po.i kod njega jeste bilo svačega. Ali ne mogu da garantujem da li je mir ili se samo poklopilo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 19:17:03   
IvanaSK RR
Maca sa godinu ipo primila mmr. Nije pricala skoro nista. Sad joj nekad kazem da malo ucuti 😀

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 19:42:28   
dunja RR
S sa 13 i po, nije ni hodao (ni blizu), nit pričao. Isto ako kod Iv, ne zatvara sad.

M tek prohodala, ali i dalje više puzi, hode tek tek, pređe u sobi par koraka i to je to, sve ostalo puzi, i zna par reči, onomatopeju.
Primićemo MMR verovatno sledećeg meseca, na sisteatskom, imaće tada 15-15,5m, zavisi kada nam zakažu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 20:03:49   
nata11
Nama vec zakazali sa 13m. Ne vezano da li bude pricala, hodala...

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 20:09:00   
pari
Mi smo primili sa tačno 15, sve je bilo super. I to, primila je taj dan dve...mmr i protiv varičela



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 20:11:27   
Maruska15
Da vam se prikljucim i ja posto imam dilemu vezanu za MMR vakcinu. Moja cera ima 20 meseci,trebala je da je primi sa 18. Ali bila je bolesna pa smo odlozili. Stigao mi je poziv za 28 maj,iskreno cula sam razne price vezano za tu vakcinu i autizam pa sam u velikoj dilemi da li da je odvedem da primi ili ne? Ja sam od prve vakcine DTP dobila šok i od tada do sada,a imam 27 godina ni jednu vise nisam primila.  Da ne pricam da sam sa 22 godine dobila morbile i bila na aparatima,skoro jedva prezivela... Zato se dvoumim strasno...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 21:37:07   
vonavoj
Bas zato sto si jedva prezivela,ne treba da se dvoumis. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 21:55:05   
IvanaSK RR
I manje je imala,godinu i četiri meseca.
Ja sam za vakcinu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 21:57:24   
physio70
Mmr je obavezna u nasoj zemlji pa dete mora da je primi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.5.2020 22:40:08   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: physio70

Mmr je obavezna u nasoj zemlji pa dete mora da je primi.


U Švedskoj nije obavezna... 

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.5.2020 9:02:00   
Maraj
Hvala maslacak na misljenju.
Ne znam ni sama sta da radim. Prima ona mmr sigurno danas. Sami jos ne znam.sta da radimo sa pentaximom...dal zajedno sa mmr ili za mesec-dvauser posted image
Videcu sta ce dr predloziti...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here