|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2009 16:49:56   
Anoniman
Mojoj komsinici cerka zivi u Londonu. Kod njih nema sirokog povijanja, i od prvoga dana stavljaju bebu da sjedi, a ono jadno bukvalno glavom dodje sebi u krilo jer nema snage da cvrsto stoji. I ona se bas zali kako je kritikovala cerku i da ludi od toga, a ova je samo iskulira i kaze da je to kod njih normalno.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2009 17:43:10   
mihi
Miljana kažu ortopedi u sedeći položaj kada beba sama pokušava da sedi!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2009 18:10:36   
božana
Ja sam moje dete sa navršenih pet meseci počela da stavljam da sedi po dva sata svakog dana.Tako mi je rekla doktorica-pedijatar kod koje vodim dete.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2009 21:05:45   
Maya21
Nama je dr koji je radio UZ kukića rekao da postoji pravilo 6,9,12 meseci a to znači: 6 meseci sedi, 9 prohodava, 12 samostalno hoda. E sad... ja sam starijeg sina stavljala da sedi posle 5. meseca a on je vec sa 10 prohodao samostalno. Sa 12 je već trčao user posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2009 21:23:52   
CVRKUTIC
moja devojcica je takodje sedela sa 5 mes. a prohodala je sa 12 samo sto nije htela da se vodi nego je sama isla od kreveta do stola i za 10 dana je krenula sama da hoda bez pridrzavanja


(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2009 21:35:55   
NadaR
 Nama je dr rekao od 6 mjeseci da sjedi po 15min dnevno.
Cvrkuticu, moja beba takodje ne zeli da ga pridrzavam... sam hoda uz stolic ili uz krevet ali ako bih ja da mu pomognem, odmah sjedne na pod.
Kad se ja odmaknem,on ponovo ustaje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu CVRKUTIC)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
18.7.2009 9:07:13   
simke
Eh,ovaj moj user posted image je cudo.Jos uvek nece da sedi sam.Kad sam pored njega sedi kao pravi,ali cim se odmaknem on se izvrneuser posted image Kad mu ponudim ruke on se pridigne direktno na nogeuser posted image Ali se zato prevrce sa stomaka na ledja i obrnuto,a pre nedelju dana je poceo i da puziuser posted image Sve mi se cini da ce prvo prohodati,pa onda nauciti da sediuser posted image
I nama je dr rekla od 6 meseca da ga stavljam da sedi ali da je naslonjen na jastuke.

< Poruku je uredio simke -- 18.7.2009 9:10:19 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
18.7.2009 12:58:19   
Anoniman
Xexe Mihi jesu li ovi uzvicnici kao pec pec po prstima, da ga ne stavljam da sjedi?user posted image user posted image user posted image user posted image
On vec hoda po londonskim savjetima user posted image
Salim se, ja samo govorim sta se tamo radi, luda kuca user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: mihi

Miljana kažu ortopedi u sedeći položaj kada beba sama pokušava da sedi!!!!!!




< Poruku je uredio Jeca RR -- 18.1.2010 8:08:55 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
19.1.2010 16:20:39   
gagana83
Danas smo bili na konrtoli kukova.Hvala Bogu,sve je u redu,jezgro se formiralo.
Pitala sam ortopeda kad smem da je stavim da sedi,kad u dubak i on mi je rekao da se sedeci polozaj preporucuje sa punih 5 a dubak sa punih 7.A posto je Una vrlo cvrsta i stabilna i odavno pokusava sama da sedne rekao mi je da je slobodno stavljam da sedi pomalo.Bas sam se iznenadila,nisam ocekivala to,znam da se ranije sedenje nije preporucivalo sve dok beba ne navrsi 6 meseca.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 18:22:50   
marince1
A kada se sme stavljti u onaj polozaj od 45 stepeni (mislim u kolicima)?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 18:26:28   
*Alexx*
Ja sam podigla Andreju sa otprilike 4.5 meseca. Dosadno je njima da samo leže, ovako je mnogo mirniji u kolicima i hoće da se vozi.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 18:34:22   
marince1
Hoce on da se vozi svakako,ali se nekako podize stalno,kao da bi seo user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 18:53:19   
*Alexx*
Ja bih mu podigla, a ti kako hoćeš user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 20:19:25   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Hoce on da se vozi svakako,ali se nekako podize stalno,kao da bi seo user posted image

Ja sam misljenja da ce beba sama pokazati kad je spremna za polusedeci ili sedeci polozaj.Ako se stalno podize znaci da je spremna.Malo mi je bezveze to:sa 5 meseci da sedi,sa 7 u dubak,pa ne razvijaju se sve bebe podjednako brzo,neka ce biti spremna pre a neka kasnije.
Ponavljam,ovo je samo moje misljenje,ne mora da znaci da sam u pravu!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 20:24:27   
Zoka81
I ja sam mislila da beba ne sme odma da sedi po rodjenju ali ovde je to drugacije, bebe se odma stavljaju da sede i nema tih podvezivanja ili kako se to vec zove vec obicne pampers pelene i to je to. Mada ja mislim da bi bilo bolje da se malo saceka sa sedenjem, barem par nedelja.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 20:37:31   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: marince

Hoce on da se vozi svakako,ali se nekako podize stalno,kao da bi seo user posted image

Ja sam misljenja da ce beba sama pokazati kad je spremna za polusedeci ili sedeci polozaj.Ako se stalno podize znaci da je spremna.Malo mi je bezveze to:sa 5 meseci da sedi,sa 7 u dubak,pa ne razvijaju se sve bebe podjednako brzo,neka ce biti spremna pre a neka kasnije.
Ponavljam,ovo je samo moje misljenje,ne mora da znaci da sam u pravu!



user posted image Slažem se!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 20:45:18   
Zoka81
Gagana83 moram da ti kazem da ti je dete preslatko ako je to tvoje na slici, ne mogu oci da skinem sa nje. Ima okice prelepe, jel ti je muz kinez kad to tako okice preslatke?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 20:52:42   
gagana83
Hvala puno Zoko,jeste moje jeuser posted image
Muz mi nije Kinez ali ima malo kose oci,to je povukla na njega.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 21:23:34   
marince1
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja bih mu podigla, a ti kako hoćeš user posted image


Dok se vreme popravi da mozemo negde kolicima on ce taman da ima 6 meseci user posted image

Salim se,i ja sam mislila da podignrm

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 21:46:37   
SUPER MAMA
Posto monika do 6 meseca je nosela siroki povoj nije imala ni mogunost da sedi.Ali pre kupanja na primer kada se raskomoti i samo po pampers htela je da sedi vec u 4 mesecu ali po preporuci ortopeda da nedodze nedaj boze do iscasenja kukova reko mi je da je nestavaljam bez obzira sto ona hoce.
kad aje napunila 5.5 meseci jedno vece ja sam je razgolitila pre kupanja na bracnom krevetu i kad ona od lezeci dok sam se okrenula vec je sela nasmejala se meni i pala na stranuuser posted image user posted image user posted image user posted image bila je smesna.
I od tada svaki put pre spavanja ostalja la sam je gola samo po bodi sama da se digne i da sedne ili joj pomognem ali bilo je skoro 6 meseci pa zatim smo skinuli povoj tako da je i pocela da sedi.

Inace savete od ortopeda postovala sam jer bilo mi je strah da se joj nesto nedesi jer kukovi se formiraju do 6 meseci tako su meni objasnili u Institutu za majku i dete.
Inace imam primer jedne poznanice koja je beba stavila sa 2 meseca da sedi posto njeno razmisljanje je bilo to sto njena mala se rodila sa 4900 i bila je cvrsta pa i tako i naprednija.Naime desilo se to da to sto je stavljala da sedi bukvalno to sam i moim ocima videla, da ne samo su se kukove iscasile nego i ceo kicmeni stub se deformisao.
Sada se kaje sto je to uradila jer mala je nosila i one kaijseve, dugo joj trebalo da nauci da sedi a jos nije naucila da hoda jer nemoze skroz da se ispravi i nosi korset.
Ovo je vec tuzno.Moj savet nemojte da zurite sve u svoje vreme.
Mozda nisam u pravo vi procenite.user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 21:50:02   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: gagana83

Hvala puno Zoko,jeste moje jeuser posted image
Muz mi nije Kinez ali ima malo kose oci,to je povukla na njega.


Stvarno je prelepa, nemam reci!!!! Sunce malo kako slatko gleda puj,puj da je ne urecem.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.1.2010 22:49:54   
Anitaaa
Mi smo sa 4 ipo meseca prešli u onaj poluležeći položaj a kad je naučio da sedi lepo ( sa 7 ipo meseci) počela sam da ga stavljam u sedeći

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.1.2010 1:03:58   
sneza24
I mi smo sa 4,5 meseci u polusedeci dr nam je rekla da moze.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.1.2010 9:13:59   
*Alexx*
Ja ne razumem šta znači "stavljati da sedi". Kako se to radi?
Prvo, Andrej ne može da sedi, sve i da hoće, jer se samo strovali na stranu. Drugo, u ležaljci je u polusedećem položaju, kao i u kolicima, ali tamo jako malo vremena provodi, jer neće čovek da bude statičan. Treće, jedino može da sedi u krilu, ali tada "sedi" tako što ga ja držim ispod pazuha, pa nije sva težina na dupetu, ili opet u poluležećem položaju. A ni to ne podnosi, po istom principu kao i ležaljka.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.1.2010 13:10:09   
Anoniman
Sa 6 meseci počni da ga stavljaš da sedi tako što ćeš poređati jastuke oko njega da mu daju ravnotežu.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Ovih 9 stvari je mami HITNO potrebno nakon...
Šta je to hitno potrebno majci nakon porođaja da bi mogla mirno da se posveti novorođenoj bebi? Proverite to u članku!



Click Here