|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.8.2010 8:21:51   
bebaa
On baš lepo sedi, imam bebu od 4 i po meseca i ona definitivno ne bi mogla ovako da sedi.
IZVORNA PORUKA: Didy

Evo sad nešto prebiram po glavi kad sam Stefana stavljala da sedi... Znam da je bilo jako rano i da se sam dizao i ljutio ako nije u sedećem. Pronašla sam datum kad je slikana ova slika. Tu je imao 4 i po meseca i sedeo je samostalno, nije se izvrtao. Znam da sam ga ostavljala bez problema na krevetu i da se "igrao" tako dok ja negde trknem. Na savetovanju nam je pedijatar sa 5 meseci rekao da može skroz u sedeći jer je jako čvrst i da ne postoji striktno pravilo (tipa od 6. meseca), već da je svaka beba priča za sebe.
user posted image


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.8.2010 10:34:12   
Nanica1
Dr preporucuju od nekih 4-4.5mes polusedeci a od 6 sedeci. Medjutim, to se ne moze primeniti na svako dete. Ja sam sledila svoj instinkt i pre svega svoje dete. Kada sam videla da se jako uzdize ja sam ga polako pocela podizati jer smatram da mu vise moze naskoditi ako ga ne podignem u smislu opterecivanja kicme. U polusedeci sam ga podigla negde sa 4mes a u sedeci nesto pre 6 kada sam videla da stabilno sedi i da sa ne klati!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
1.9.2010 9:01:36   
Iwana87
koliko vidim i medju vecinom vlada ne pre 6 misljnje.Neznam sta da kazem,Mihajlo je davno u polu sedecem na 30 a sad na 45,jos nedelju pa se podizemo za jos jedan stepen.Za sedenje nije spreman.Ali onog trenutka kad ga stavim u sedeci i on ne pada ostaje tako.Meni je to sve individualno,kao i za hodanje,ako je po nekom redu onda bi sva deca trebala sa god dana da prohodaju,a mnogi to urade mnogo ranije,ili mnogo kasnije.i to je pokazatelj da nema pravila.Komsija stavljao dete od 4,5 meseca u dubak,u inostranstvu i pedijatri mu rekli da treba jer je dete spremno za sedenje,naravno ne da dodiruje pod.Dakle,ja sam sa 6 meseci jurila dubkom po kuci i cak uspela da razbijem glavuuser posted image Mihajlo od drugog meseca pokusava da se podigne,i vremenom sve vise i vise uspeva.Pomazem mu tako sto radimo vezbice i podizem kolica na stepene.Ako ovako nastavi uskoro cemo i da sedimo.

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.11.2010 19:24:14   
Anck Su Nmaun
Moja je po malo pocela da sedi vec od 5 mes, ali tek po malo, pa malo vise..i sve tako, dete jednostavno nije vise htelo da lezi i tacka, pa necu je sigirno gurati u nazad samo zato sto je to tamo neki dr. mr. rekao...



(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.11.2010 21:22:02   
indy_25
Blago vama moja beba nikako nece da sjedi a 8 mjesci joj je za par dana user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
23.12.2010 16:19:38   
Anoniman
Mi sedimo user posted image user posted image user posted image

Par dana je bila borba...one ustanu..pa se prevale napred...ja vracam u lezeci....a juche i danas stavim ih u ogradicu...zavalim u beluga jastuke...a one se isprave i sede...ni levo ni desno...ni napred...lepo pravo sede user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 21:52:10   
goda
Mi sedimo naslonjeni na naslon kreveta ali nekada kada hoće po svaku cenu da stavi nogicu u usta pođe da se prevrne na nos pa se nekako prevali u stranu i smeje se,njoj to zanimljivo.user posted image user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 22:53:28   
Iwana87
Mi sedimo skroz i to lepo,neko vreme,duze ili krace,sve zavisi od interesovanja.Ako je igracka koju zeli na drugom kraju ogradice onda ne sedi ni 2 minuta vec se prevrne na stomak,e to me vec nervira jer odmah kenka,nece na stomak ni 2 minuta,sve sam probala i puzala da mu pokazem i lezim sa njim,ma jok.Sto se stabilnosti tice stabilan je super,pocinje polako da se podize i na nogice,u ogradici malo manje,tesko dupeuser posted image ,a u krevetcu koji je jos uvek na gornjem nivou se bas uspravlja .

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 22:57:56   
Brana
Moj Laki je poceo da sedi sa 5,5 meseci ali naravno nestabilno tek sa 7-8 je stabilno sedeo!
Indy ne brini samo ga stimulisi da sedi i on ce sam traziti,neke bebe nece da sede hoce da stoje ili da puze sve je to individualno!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:21:53   
IVA 11
Mi smo od 6-og poceli da ga stavljamo u sjedjeci, nestabilan je jos uvijek naravno, moze malo sam, ali se izvrne brzo. Gledala sam slikice po forumu gdje bebe sjede naslonjene na neki jastuk u obliku potkovice user posted image , i bas mi se dopalo! Bas me zanima ima li to kod nas da se kupi...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:24:19   
Brana
Nisam to videla verovatno ima!Ja sam Lakija podupirala obicnim velikim jastukom nisam znala za taj!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:31:45   
IVA 11
Mnogo je dobar. Sad sam gledala po netu, to je ustvari jastuk za dojenje, ali ja sam gledala kako bebe bas fino sjede opkoljene njim i ne mrdaju u stranu. user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:37:42   
Brana
Super,to je najbitnije da je udoban i kada se doji beba a tek kada sedi jos bolje jer od tada postaju sve nemirniji!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:38:16   
Anoniman
Da.....to je jastuk za dojenje...ja sam ga i kupila s namerom da ga koristim kad one sedele...a i ja i mm smo stalno na tim jastucima ....user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:41:51   
IVA 11
Hehe. user posted image Danas cijeli dan mislim na taj jastuk, sjutra cu ga potraziti, jer nam ovi obicni jastuci ne pomazu, ili ih uzme rucicama ili se i preko njih izvrne u stranu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:42:29   
Brana
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Da.....to je jastuk za dojenje...ja sam ga i kupila s namerom da ga koristim kad one sedele...a i ja i mm smo stalno na tim jastucima ....user posted image

user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:44:29   
Brana
iva beba ti je prelepa!user posted image
joj a ovaj moj uzme pa prebaci sebi jastuk na glavu i onda ga skine i pocne da se smeje!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:48:34   
IVA 11
Hvala ti! user posted image Ne vidim ti tiker, koliko ima tvoja bebica? user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:50:36   
Brana
Moj malisa ima 11,5 meseci!
user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2010 23:53:24   
IVA 11
Veliki momak! Eh, kako vrijeme proleti! Mi malo van teme, al ajde! user posted image user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:02:52   
Brana
user posted image user posted image
bice pecuser posted image
da znas da leti idemo u neke druge temice!


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:03:09   
New Mom
Mi smo konačno naučili da se sami dižemo u sedeći položaj (7 meseci i nedelju dana).user posted image
A čvrsto sedimo već nekih mesec i po.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:06:53   
Brana
IZVORNA PORUKA: New Mom

Mi smo konačno naučili da se sami dižemo u sedeći položaj (7 meseci i nedelju dana).user posted image
A čvrsto sedimo već nekih mesec i po.

super,bas je napredna beba,svaka cas_t!user posted image
To je otprlike taj period za sedenje pocevsi od 5,5 - 6 meseci pa nadalje!user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 25.12.2010 0:09:51 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:09:30   
New Mom
Čvrsta je ona, savladala je klaćenje pri sedenju za par dana. I brzo pokontala da se rukicama može spasiti od padanja na nos.user posted image
Ali tek sada je uspela da se sama ispetlja od ležanja do sedenja, mislila sam da nikad neće (dug nekako to period).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:14:42   
Brana
IZVORNA PORUKA: New Mom

Čvrsta je ona, savladala je klaćenje pri sedenju za par dana. I brzo pokontala da se rukicama može spasiti od padanja na nos.user posted image
Ali tek sada je uspela da se sama ispetlja od ležanja do sedenja, mislila sam da nikad neće (dug nekako to period).

user posted image
jeste dug ,moj lakisa kada je poceo da se dize iz lezeceg u sedeci polozaj to je bilo prvo se nasloni na lakat na stranu pa se polako dize!
A smesni su mi u pocetku kada sede a nestabilni pa klimaju cas u jednu cas u drugu stranuuser posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



Click Here