RE: Podvezan jezik (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


New Mom -> RE: Podvezan jezik (1.6.2014 11:24:24)

Ovo trece, za divno cudo, rodjeno bez toga, sa normalnom resicom. U soku sam.[sm=smiley36.gif]




QueenJ -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 11:16:10)

I moja Emilija ima podvezan jezik. Ja sam primetila odmah u bolnici da je drugačije nego kod mene (iako nisam znala da bi moglo da joj smeta). Mada, ona može da se isplazi i lepo sisa. Tek nam je dr u savetovalištu na prvoj kontroli rekla da bi to možda trebalo secnuti, ali pošto joj ne smeta, da pratimo do sledeće kontrole.




New Mom -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 11:20:02)

Moj savet ti je da to secnete. To odradi orl za 3 sekunde makazicama. Videces da ce bolje sikiti (pravilnije ce hvatati bradavicu), a to u perspektivi moze da smeta kod govora.
Posle 6.meseca se to radi u totalnoj anesteziji.




New Mom -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 11:21:29)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Ovo trece, za divno cudo, rodjeno bez toga, sa normalnom resicom. U soku sam.[sm=smiley36.gif]

E ispostavilo se da nije tako.[sm=smiley36.gif] Primetila sam da cokce dok sisa, pa smo ipak otisli kod orl gde je receno da ipak definitivno treba secnuti i njoj. Imala je 2 meseca.




World -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 12:21:53)

Aleksa ima tu resicu, sad mu je mjesec i po.. pedijatar koji nas je otpustao iz bolnice je rekao ako se samo ne povuce da dodjemo za mjesec dana i to mu sjecnu, medjutim nasa pedijatrica kaze ma jok, niposto sad, to se radi za 7-8 mjeseci ako se ne povuce do tada[sm=zmeden.gif]

Citam sad ovo pa sam u nedoumici, da li da trazim neko trece misljenje dr-a i sta je bolje uraditi?




New Mom -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 12:42:04)

Secni. Ja sam sa svo troje prosla (nasledili od mene). Ako se puno ceka resica zadeblja pa se secne u totalnoj anesteziji. Ovako bukvalno ti drzis bebu i orl makazicama kao za nokte secne, stavi gazu i to je to. Za 15-20 min beba moze da sisa.




Mala Elena -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 13:04:23)

Ja zaista prvi put cujem za ovo , nisam do sada imala prilike. ..[sm=zmeden.gif]




World -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 15:40:59)

NM, jesi li cula ikad da je to samo od sebe puklo ili nestalo?




doktorkakristal -> RE: Podvezan jezik (12.9.2014 15:46:08)

koliko znam ovde to resavaju odmah,znam neke zene cije su bebe imale taj problem,kao sto rekose gotovo za minut,ja mislim da se posavetujes i sa ORL




mila83 -> RE: Podvezan jezik (11.11.2014 19:41:59)

Evo i ja se prvi put susrecem sa tim, moja treca beba ima upravo to, juce je napunila 7 nedelja i nutricionista na Institutu majka i dete je to primetila, a u porodilistu i u savetovalistu niko nista! A ja sam odmah primetila da mi je cudno sto joj vidim donje desni, nikako jezik da vidim napolju , a o coktanju na siki i flasici da i ne govorim.Beba ne moze da napravi vakum ustima i samim tim lepo da jede. Jos mi nista nisu rekli kada ce to da joj secnu. Znaci sto pre, to bolje ? To ne krvari puno..?




mila83 -> RE: Podvezan jezik (3.6.2015 17:04:53)

Vidim moja poruka poslednja ovde,jos kad sam bila na IMD...strucnjaci da, sve se bojim.Dosao taj hirurg da pogleda,kaze nema ona podvezan jezik.Toliko o strucnjacirma nutricionistima,ustvari to je savetnica za ishranu(sa IMD) tamo videla. A T je coktala i tesko jela jer je uzasno veliki pritisak u plucima imala i nije mogla da jede i dise u isto vreme....




QueenJ -> RE: Podvezan jezik (4.6.2015 13:47:34)

Strašno. Sve stručnjak do stručnjaka.
Mi smo konačno dobili uput, pa ću je sledeće sedmice voditi kod orl-a da secne.




sonyasha -> RE: Podvezan jezik (4.6.2015 15:36:00)

Nama su rekli da moramo da secnemo sa pet meseci, i trajalo je sekund, nije stigao ni da zaplače! Drago mi je da smo to rešili, mada je meni baš bila frka, jer kod sikenja tada nije bilo promene a da nismo secnuli verovatno bi ga mučio izgovor nekih slova.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]