|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
10.7.2014 18:02:59   
Maslacak15
Jeco to je poznato nezeljeno dejstvo klomifena samo je kod nekih zena manje izrazeno a kod nekih vise. DA ne ulazim preterano u detalje, princip rada klomifena je da zavara telo da misli da je estrogen nizi nego sto jeste i podstakne lucenje FSH koji onda utice na jajnike da folikuli rastu. Nevolja je sto i endometrijum cesto postaje manje osetljiv na estrogen tj slabije reaguje na njega, a estrogen je odgovoran za zadebljanje endometrijuma. Ne moze tu mnogo stosta da se uradi, probaj mozda sa nisko doziranim aspirinom da poboljsas prokrvljenost. Zasto uopste uzimas klomifen, da li obicno nemas ovulacije ??Pozdravljam te

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Klomifen II deo
10.7.2014 18:31:14   
jeca ph
hvala, Maslacak, na ovako detaljnom objasnjenju user posted image
vec 4 god se trudimo al nece pa nece, bila sam na programu za vto pre dve god i odustanem posle hsg kad je dosla na red laparoskopija, moja dr je mislila da nema potrebe jer je jedan jajovod potpono prohodan, a jedan samo delimicno nije, medjutim i dalje nista a god prolaze, pa sam odlucila da krenem opet polako sa tim procesom, i odmah posle briseva i jednog uz su mi ukljucili klomifen, al evo dva meseca nista a bas sam se ponadala i dr je bio ubedjen da ce drugi mesec biti uspesan, ipak od juce opet klomifen user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Klomifen II deo
11.7.2014 12:40:26   
jeca ph
imam jedno pitanjce, mogu li imati odnose za vreme koriscenja klomifena? meni menz traje samo dva dana tako da smo vec treceg dana.. nadam se da nismo nesto zeznuli??

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 10:01:49   
iva80
Vidim da tema miruje već više od mesec dana, ali...
Prošlog ciklusa sam pila Klomifen (znači bio stimulisan ciklus + pregnil, ali prirodno mućkanje, nije bila inseminacija)...počeo mi je novi ciklus, 5.dan danas....Moja nedoumica je sledeća-- grudi su mi neverovatno nabubrele i osetljive, baš su nadute. Nikada ih ovakve nisam imala na početku novog ciklusa (samo mali nadražaj pred ovulaciju i to je to)-- da li je moguće da je ovo i dalje uticaj Klomifena??? Negde pročitah o njegovom produženom dejstvu...ali ja sam ga samo jedan ciklus pila (5 dana po 2 dnevno).
Hvala unapred na eventualnom pojašnjenju! (i da, menstruacija mi je bila jaaaako bolna, muka mi je pripala od bolova, i 3 dana poprilično obilna)

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 10:38:21   
egipcanka
Cao devojke....Ja sam od danas pocela sa Klomifenom,prvi put....Valjda ce biti uspesno....user posted image ...Gde nalazite Klomifen da kupite?Ja sam juce sveeee apoteke obisla i na jedvite jade nasla u jednoj i na pitanje zasto kao to je strani uvozni lek....Znate li sto ga nema?Pozz...

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 14:03:26   
iva80
Privatne apoteke ga obično imaju ili mogu da ti naruče...ja sam u privatnoj našla, grčki je.

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu egipcanka)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 15:25:01   
jeca ph
IVA, meni je ovo cetvrti mesec sa klomifenom, i bas nikakvih propratnih i nezeljenih dejstava nisam imala, a vala ni zeljenih user posted image jesam se ugojila 4-5 kg za ova 4 meseca, al mozda i nije od klomifena user posted image a procitala sam ovde da neke devojke bas burno reaguju na klomifen, a tacno je i da ima produzeno dejstvo... ma samo da zavrsi posao sve ce da se istrpi user posted image

radim u apoteci, privatnoj, i mi ga nemamo , moze samo 'na crno' da se nabavi, tako da ga, bar kod nas u gradu, retko gde ima, meni npr nabavlja gin ...

srecno devojke... kada je zena zdrava 90% je uspesnost user posted image klomifenom, ali ja sam maler, za sve u zivotu, pa mi tako nije cudno sto spadam u onih 10% kojima nije pomogaouser posted image

pozz user posted image

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 16:42:11   
egipcanka
Nema ga nigde...Ja sam samo na kraju posle obilazenja milion apoteka nasla u jednoj i to je Clomiphene citrate i cini mi se da je made in India...I to samo dve kutije je zena imala,kad sam je pitala kaze da su uvozni pa zato ih nema....Ja sam uzela neku vecu kutiju od 24...

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 18:09:29   
jeca ph
Nije problem sto je uvozni, vecina lekova se uvozi, nego sto nije registrovan kod nas ... tako i treba da pise, to je sastav, nije bitan proizvodjac..
super sto si nasla, bice ti to dovoljno, a ja navijam da vidis user posted image vec posle prve ture user posted image

(odgovor članu egipcanka)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Klomifen II deo
26.8.2014 23:37:24   
egipcanka
Hvala....user posted image Takodje i tebi....user posted image user posted image

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Klomifen II deo
13.9.2014 0:16:56   
bebac2009
Dobra Vam noc,drage dame.Posto ne znam kome vise da se obratim,mozda mi neka od vas moze pomoci.
2009.godine,dobila sam sina.Pet godina kasnije,i nakon operacije endomertrioze,pozeleli smo drugo dete.E,tada su se pojavili policisticno jajnici,pa OGTT,pa insulinemija,pa lecenje Sioforom i vezbama i dijetom..i evo,vec sest meseci nista.
Pa je moj Dr meni prepisao Klomifen od 2.-6. dana ciklusa,8.dana ciklusa na prvu kontrolu.Klomifen je od 50mg,1 dnevno.
E sad.
Da li je neka od vas tokom koriscenja istog dobila perut?
Sta jos da ocekujem od nezeljenih dejstva?
I...naravno...koliko je uspesan?
HVALA UNAPRED MNOGO!!!!!!!!!!
Ocajna mama.

(odgovor članu mirelaf)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Klomifen II deo
1.10.2014 13:08:33   
mirelaf
lijep poz svim trudilicama,dugo me nije bilo na forumu ja sam prije 9,10 mj uz komifen zatrudnila na zalost bila je vanmatericna trudnoca al se nisam predala odma sljedeci mj.menga je kasnila tako da mi aBd za 3 dana ulazimo u 9mj.i cekamo princezuuser posted image

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Klomifen II deo
11.10.2014 10:33:10   
bebac2009
Draga moja,toliko sam srecna zbog tebe,veruj mi,kao da se i meni desava.Uvek se obradujem kada cujem da je neko uspeo.BRAAVOOOO ZA DAMU,SAMO NEKA JE ZDRAVA I VESELA!!!!!!!!!!
pOSLE ONOG kLOMIFENA,JA PRIMILA I pREGNYL,PA NISTA...:((((
,OVOG MESECA OPET kLOMIFEN,verovatno ce opet i Pregnyl biti,ja ne gubim nadu.Jeste sekundarni sterilitet,mozda bih se samo trebala opustiti.
Zivim za dan kada cu i sina i supruga,i vas drage prijateljice,obradovati samo jednom recenicom - TRUDNA SAAAM!!!!!!!!!!!
E sad.Ja radim kao instrumentarka,citav dan sam na nogama,to je ok,ali imam zbog stitne zlezde kao th i blage sedative,ali se bojim,da li ne uticu na kvalitet jajne celije.Takodje,zbog insulinske rezistencije sam na Sioforu i dijeti.
Ako znate nesto o tome....
Ja znam da operisem,ali ginekologija mi i nije najjaca strana,tim pre,sto sam sina dobila tek kada sam zaboroavila da zelimo bebu.
Mozda ima malo i psiholoskog efekta.
U svakom slucaju,podrska ovde mi mnogo znaci.
Pijem Virak,Macinu travu,seme grcke trave....
Ma sve cu uraditi da opet budem ponosna mama,da ne spavam nocu i sve najsladje muke na svetu da prozivim opet.Pa i dva puta.
Hvala draga na odgovoru,ne odustajemo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s.da li negde rade besplatno VTO?

(odgovor članu mirelaf)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Klomifen II deo
7.11.2014 21:54:24   
mirelaf
Bebac:-)imal novosti?mislim da ne bi trebala piti macinu travu i vrkuru dok pijes klomifen,nema predaje ja ti držim fige i da nas aBd ubrzo obradujesuser posted image user posted image

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Klomifen II deo
10.11.2014 20:45:32   
bebac2009
Draga Mirlaf,
na zalost - nema......kasnilo je,nadala se,zamalo da castim,ali beta Hcg me ubio u ojam...evo treci mesec na Klomifenu,sao povecanoj dozi ( 50mg ujutru,50mg uvece),pa videcemo na karaju novembra.Ostala sam upravo bez posla,ali nesto se cudno desilo :BUKVALNO SAM ODLUCILA DA CU OVOG MESECA ZATRUDNETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BEZ IZGOVORA!Danas bila na kontroli,9.je dan,imam dve vece jajne celije na desnom,na levom mnostvo manjih.Cvrsto sam resila da ce se neka od njih oploditi i ugnjezditi.I iz sveg srca cu se radovati da to podelim sa vama.LJUBIM VAS SVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

(odgovor članu mirelaf)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Klomifen II deo
17.11.2014 21:20:04   
marinchica
Drage moje ja vam se pridruzujem. Klomifen , prvi mesec, dosad nikakvi bolovi, juce popila zadnji, 1x1 prepisan, muz ok, normozospermija, moji hormoni ok, osim AMH 4.5ng. Uglavnom citam da je oko 1.5 vecini ako ne i manji. Pokusavamo 2 godine, jedna biohemijska, i nece i nece od tad. ne smem vise da se nadam, ni naglas da kazem nista..... Jedva cekam svojuuser posted image
Pocela sam cak i sa snovima cudnim, totalno sam duhom klonula zadnje vremeuser posted image
Sutra UZ da vidimo gde smo.

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Klomifen II deo
18.11.2014 12:46:14   
bebac2009
Marincice,draga,
sve smes,sve treba probati,sve pokusati,ALI NIKAD DUHOM KLONUTI!!!!!!!!!!!Bice sve ok,i dok si u tom uverenju,na toj "vibraciji",beba ce doci...barem sam ja tako pocela da se ponasam,vodjena Anom Bucevic i njenim videima o samoisceljivanju,life motivima i sl.(zato kazem da sve treba pokusati),i ako nista drugo,opustenija sam,srecnija,i znam da je beba tu,da je samo pitanje trenutka kada ce doci,jer Bog,ili u sta vec verujes,zna najbolje kada je vreme za ostvarenje nasih zelja.I sve dok jadikujemo - nemam,nemam,necemo ni imati.Da probamo ovako - imam,tu je,stize,nemamo sta izgubiti:)))).
Ubedjena sam da ce sve biti u redu kod tebe,mene,svih nas ovde,jer mi jesmo kreatori sopstvene stvarnosti.Samo se treba opustiti.
I verujem u to.
Koliko si primera cula da su zeni rekli da NIKADA nece imati dece,a da je nakon izvesnog vremena,kada se opustila,i zaboravila,ostala u drugom stanju?
Ja sam svoje dete tako dobila.Dok sam brojala dane,bila napeta, - nista.Kada sam pocela spremati vencanje,vencanica,muzika,restoran,zaboravila sta mi je raditi - ostala sam u drugom stanju.
Zaista verujem da ce kod svih nas sve biti u redu.
I molim se,i molicu se da tako bude.
Saljem ti veliki zagrljaj,i molim te - glavu gore,cuda stvaramo mi.
p.s.znam da je neobicno da ovo pise neko ko se potpisao kao "ocajna mama",ali sta vise imam od tuge?Nemam sta izgubiti pozitivnim razmisljanjem i verom.
Sve najlepse,sve vas ljubim,prijateljice moje u buducij (a ko zna,mozda i sadasnjoj),radosti!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Klomifen II deo
18.11.2014 18:26:14   
marinchica
Kako me rasplaka s odgovorom...divna poruka! I ja vas sve pozdravljam, i navijam da uspemo, tu smo jedne za druge! Odoh na proveru kod doktora sta je klomifen uradio, valjda ce "napupiti" folikuli. user posted image

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Klomifen II deo
18.11.2014 20:55:46   
marinchica
11dc, jedan na levom 10mm folikul, na desnom 4 jedan vodeci 13mm. Doca kaze malo su porasli za 11dc, obzirom da je klomofen uziman. ono sto me interesuje, jel imala neka od vas situaciju takvu a da su tek kasnije nabubrili? Citala sam da tek od 5 dana od zadnje tablete moze da se ocekuje neki rezultat, ja sam zadnji popila prekjuce. Cudno mi je da mi je rekao da nisam dobro odreagovala, a i kad pogledam ranije UZ, bez klomifena su stvarno bili veci u ovom periodu??Kaze nista od IUI ovaj mesec da se cujemo za iduci, pa 2x1 klomifen da pijem....user posted image

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Klomifen II deo
20.11.2014 11:49:35   
bebac2009
Draga moja,
svaki organizam je prica za sebe.Ne znam kako tvoj lekar,ali mene moj nakon Klomifena kontrolise na 3 dana.I bila sam u takvoj situaciji,pa su narasli do 24!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zato ti ponavljam,ne kloni duhom.Ti si sada nadopingovana hormonima,ali oni ne deluju preko noci.Ukoliko si pila od 2. do 6.dana ciklusa po 1 Klomifen od 50mg,po mom iskustvu,jajne celije nabubre tek oko 13.dana.Zato bez brige.Nikada ne brini unapred.Nista dobro nece doneti.Ja verujem da ce sve biti u redu.I navijam za vas!
Ljubim te!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Klomifen II deo
27.11.2014 10:26:13   
bebac2009
I evo....sama sebi odgovaram..
Konjske doze Klomifena,Pregnyl....i danas dobila.Pa,dobro.Bice bolje iduci put,buduci da Klomifen vise ne smem,jos mi ostaje samo da privolim Gospodina supruga da uradi spermogram,pa ako sve to bude u redu,onda na produvavanje jajovoda,od cega se jezim,jer znam da boli...ok,zdravstveni sam osuditi, radnik,odradice mi to u anesteziji,tj,analgosedaciji,pa onda IUI,ili opet prirodno....ne znam sta bih rekla,zato se i obracam ,vama,drage moje ovde,jer sve mi imamo istu zelju.Ne,nisam klonula duhom,samo sam....malo umorna....dodje mi da od svega dignem ruke i zivim svoj zivot,radujuci se samo onome sto vec imam,jer smo prokleti,trazeci uvek ono cega nema,a dodje nam,tek kada zaboravimo na to....
Dakle...
Idemo dalje...
Svima vama od srca zelim dve crtice i predivan bol prve kontrakcije.Zelim vam razmazenost u trudnoci,i nezamenljiv miris bebe.Ako se neka javi sa dve crtice,verujte mi,radujem se,kao da se meni to desilo!!!!!!
p.s.je li ijedna od vas radila HSG?

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Klomifen II deo
27.11.2014 10:50:14   
Modessty
IZVORNA PORUKA: bebac2009

I evo....sama sebi odgovaram..
Konjske doze Klomifena,Pregnyl....i danas dobila.Pa,dobro.Bice bolje iduci put,buduci da Klomifen vise ne smem,jos mi ostaje samo da privolim Gospodina supruga da uradi spermogram,pa ako sve to bude u redu,onda na produvavanje jajovoda,od cega se jezim,jer znam da boli...ok,zdravstveni sam osuditi, radnik,odradice mi to u anesteziji,tj,analgosedaciji,pa onda IUI,ili opet prirodno....ne znam sta bih rekla,zato se i obracam ,vama,drage moje ovde,jer sve mi imamo istu zelju.Ne,nisam klonula duhom,samo sam....malo umorna....dodje mi da od svega dignem ruke i zivim svoj zivot,radujuci se samo onome sto vec imam,jer smo prokleti,trazeci uvek ono cega nema,a dodje nam,tek kada zaboravimo na to....
Dakle...
Idemo dalje...
Svima vama od srca zelim dve crtice i predivan bol prve kontrakcije.Zelim vam razmazenost u trudnoci,i nezamenljiv miris bebe.Ako se neka javi sa dve crtice,verujte mi,radujem se,kao da se meni to desilo!!!!!!
p.s.je li ijedna od vas radila HSG?


nije tačno da boli. Hoću reći svi smo različiti ali HSG ne boli, nema potrebe da se plašiš. Ja sam nakon HSG-a ostala prirodno u drugom stanju! imamo temou o HSG KLIK
Na klomifen sam reagovala užasno pa mi dr više nije smeo ni da ga pomene user posted image
Glavu gore i biće bebe! user posted image Čuda se dešavaju, samo treba da veruješ u njih i da ne odustaješ!

< Poruku je uredio Modessty RR -- 27.11.2014 10:52:57 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Klomifen II deo
27.11.2014 12:00:18   
mamica3
pozdrav,pokusala sam da procitam vase postove,nisam isla puno unazad,ali i ja sam jedna od vas..klomifenka..uz to i sioforka vec 1,5 god.
u vise navrata sam pila klomifen i nikada nisam osjetila nus pojave,pa sam napravila pauzu od jedno 6 mj,pa prosli mjesec uradila hsg i sad ovaj ciklus na klomifenu,juce bila na uz 11dc D 2*20,1*17;L 1*20 endometrij samo 7,folikula ima al endometrij po meni nijek,mada dr kaze da je u redu...svima zelim da sto prije ugledate user posted image naravno i ja sa vama,prosla sam puno klomifena,puno folikulometrija pa ako mogu nekako pomoci bar svojim iskustvom tu sam...
za sve velikiuser posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Klomifen II deo
28.11.2014 9:54:57   
mamica3
13dc poslije klomifena,bila O,endometrij sekrecijski 11mm, desno i lijevo po zuto tijelo,i sad na cekanje...

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Klomifen II deo
28.11.2014 16:34:01   
marinchica
Evo i mene. ja bebac nisam radila HSG, to mi je jedino ostalo i nikako da se nakanim sve mislim da ce se desiti trudnoca. Danas mi je 21dc, prvi put pijem klomifen, i pojavilo mi se maaalo rozikasto u sekretu, rekoh gotovo, stigla je mesecnica-7 dana ranije...sacekam malo...nista, ne pocinje. Sekret nerastegljiv. Sta li su ti klomifeni sad napravili Bog ce ga znati. Da mi je vreme za ciklus...nije, ja na 28-30 dana dobijam. Nista mi nije jasno...

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here