|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
28.11.2014 20:27:03   
bebac2009
Marinchice,glavu gore,mozda je to i implantaciono krvarenje!Navijam i molim se i za tebe,i za sve nas ovde!
NASTAVLJAMO BITKU ZA BEBE!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Klomifen II deo
8.1.2015 0:06:55   
madre
drugari, jedno pitanjceuser posted image
ja imam ovulacije, ali retke...40,50,60dc! znaci ako ih imam u svakom ciklusu, to je manje od 6godisnje...
ako se npr. dogodi 45dc, to znaci da je jedan mesec kompletno izostala. moje pitanje je da li bi klomifen u mom slucaju izazvao ovulaciju oko 14-20 dc i samim tim mi skratio ciklus na 28-35 dana?
naravno da vi ne znate kako bih ja reagovala na klomifen, ali me zanima da ako bih uopste reagovala da li bi se ovulacija dogodila u za to predvidjeno vreme ili bi se dogodila onda kada bi i bez klomifena? da li bi ubrzao ovulaciju?
nisam sigurna da li se on daje samo zenama koje ih nemaju bas nikako ili i zenama kod kojih su retke pa da budu cesce ili da ih ubrzaju, kako god?
nisam sigurna ni da sam sama razumela ovo sto sam napisalauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Klomifen II deo
8.1.2015 10:45:54   
Maraj
Madre ja sam pila klomifen kada sam radila IUI. Nije mi pomerio O vec je ucinio da iman po par folikula i na jednom i na drugom jajnikz. Inace meni su O uvek oko 14dc. Verujem da kada bi ga pila da bi ti pomerio O ranije jer se on pije 5dana- bar sam ga ja toliko pila i isla na folikulometrije u tom periodu. Inace nakon klomifena primila sam stop injekciju-pregnil. Mislim da ta dva leka i idu zajedno tj moras i da osiguras pucanje tih folikula koje klomifen stvori da ne bi prerasli u ciste

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 15:49:41   
Kiškum
Je li vam klomifen odložio menstruaciju, devojke? Sad čitam da je normalno da produži lutealnu fazu za koji dan... E, samo mi je to falilo!

_____________________________

Za sreću je potrebno makar troje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 15:52:34   
Maslacak15
Kiskum a koliko ti kasni? Jesi radila test?

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 15:59:53   
Kiškum
Draga Maslačak, ne znam ni kako da objasnim, odnosno da li mi uopšte kasni. Ja inače imam na otprilike 31 dan menstruacije, ali su mi ovulacije uvek 17. ili 18. dana (godinu dana bazalne, tračica, folikulometrija i progesterona). Ovog meseca sam pila klomifen i doktorka je 15. dana ujutro videla da su pukla oba folikula (to se poklopilo i sa mojom bazalnom). Upravo mi se završava 15. dan lutealne. Znači, generalno mi ne kasni, ali s obzirom na ovulaciju, tobož ulazi u kašnjenje.
Uh al sam ga nacifrala. Izludeću načisto.
I hvala ti, lepa moja, što pitaš user posted image user posted image

_____________________________

Za sreću je potrebno makar troje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 16:08:34   
Maslacak15
sve sam ukapirala, ipak sam ja profiuser posted image Ok znaci test nisi radila... Ovo ti je prvi mesec na klomifenu? Koliko je bilo folikula, 1?

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 16:11:24   
Kiškum
Znam da si profi, ali ja ga zapetljam u mrtvi čvor, sama ne znam jesam li došla ili pošla user posted image
Nisam radila test, muž mi je konfiskovao testove do prirodnog kašnjenja user posted image

Jeste, prvi mi je mesec na klomifenu, imala sam dva folikula.

_____________________________

Za sreću je potrebno makar troje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 16:15:25   
Maslacak15
pa to je ok. Znas ja sam uradila zilion negativnih testova u tih 30 ciklusa pokusavanja delimicno i jako rano na 12 dpo jureci senku koje nikad nije bilo. A ta dva puta kad sam stvarno bila trudna uspela sam da sacekam do cetvrtog dana kasnjenja. Valjda zato sto sam znala da sam trudna.. Mnoge zene kazu da im lici kod mene je razlicito od PMSa ali se ta razlika jasno uocava tek dan pred dobijanje.... Kako se osecas??

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Klomifen II deo
11.1.2015 16:22:55   
Kiškum
Pa i ja mislim da je ok, mada upadam u apstinencijalne krize :)
Osećam se više manje isto. Nikada nisam imala nijedan ozbiljan umišljeni simptom, mislim da me je to i izvuklo da potpuno ne prolupam. Ne osećam se trudno, nažalost. Jedino me boli donji stomak, kao da ću da dobijem, zadnja dva tri dana. Verovatno sam samo preterala s plivanjem.

_____________________________

Za sreću je potrebno makar troje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Klomifen II deo
16.1.2015 11:01:18   
mamica3
jutro i ovdje,
ja sam ponovo ovaj mjesec na klomifenu,pa da pokusam jos jednom..
maslacak ako mognes virni moj nalaz hormona na crticama...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Klomifen II deo
16.1.2015 20:40:39   
madre
mamice, navijam da bude poslednji i uspesanuser posted image
kiskum, kod tebe je upalilo sa klomifenom! znaci, mali odmor pa opet klomi i znas vec sta josuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 16.1.2015 20:41:55 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Klomifen II deo
22.1.2015 21:05:49   
madre

IZVORNA PORUKA: madre

drugari, jedno pitanjceuser posted image
ja imam ovulacije, ali retke...40,50,60dc! znaci ako ih imam u svakom ciklusu, to je manje od 6godisnje...
ako se npr. dogodi 45dc, to znaci da je jedan mesec kompletno izostala. moje pitanje je da li bi klomifen u mom slucaju izazvao ovulaciju oko 14-20 dc i samim tim mi skratio ciklus na 28-35 dana?
naravno da vi ne znate kako bih ja reagovala na klomifen, ali me zanima da ako bih uopste reagovala da li bi se ovulacija dogodila u za to predvidjeno vreme ili bi se dogodila onda kada bi i bez klomifena? da li bi ubrzao ovulaciju?
nisam sigurna da li se on daje samo zenama koje ih nemaju bas nikako ili i zenama kod kojih su retke pa da budu cesce ili da ih ubrzaju, kako god?
nisam sigurna ni da sam sama razumela ovo sto sam napisalauser posted image

evo sada sam nasla podatak da se ovulejsn dogodi 5-10 dana posle poslednje tablete... tako da, odgovor na moje pitanje je verovatno da, ovulacija bi se desila ranije...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Klomifen II deo
26.1.2015 12:57:20   
najmilije
ijep pozdrav..OVAKO u subotu 24.01.2015 sam bilana folikulometriji,folikul je bio 20 mm,danas sam bila opet na folikluometriii nema tog folikula,znaci pukao je juce dali kad bi danas imala odnos dali bi nesto znacilo,ili bi bilo kasno!hvala i da pila sam klomifenda napomenem..

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Klomifen II deo
5.3.2015 3:29:37   
gogili75
Moja dr mi je rekla da 5-og dana počnem da pijem klomifen a da na folikulometriju dodjem 14-15 dc ili 10 dana od klomifena, vidim da devojke idu od 2-og dana pa pitam da li mi je dobro rekla...

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Klomifen II deo
6.3.2015 7:06:08   
Maraj
Ja sam isto pila id 2.dana. jesi li se konsultovala sa dr?

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Klomifen II deo
6.3.2015 13:25:27   
gogili75
pa doktorica mi je i rekla da počnem 5 dan da pijem i da dodjem kod nje 14 dan, a imam redovne cikluse na 28 dana uglavnom

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Klomifen II deo
6.3.2015 13:26:36   
gogili75
bojim se da ne bude kasno, da ne preraste

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Klomifen II deo
6.3.2015 15:14:43   
Maraj
Pa ne znam sta da ti kazem. Ako ti je tako dr rekla ti tako uradi. Nece prerasti. Ti ces piti klomifen od 5-10 dana neces odma primiti pregnil mozda ojo 13-14 dana

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Klomifen II deo
6.3.2015 15:38:31   
jess021
Gogili, ok je to. Pocinje se od 2-5 dc.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Klomifen II deo
20.4.2015 16:14:33   
Tiana Ns
Pozz svim buducim mamama.. user posted image
Evo i ja da vam se pridruzim. Klomifen sam pila 2 meseca, na 12dc sam imala dva folikula, na oba jajnika po jedan od 14mm i 15mm. Danas, na 15dc imam samo jedan folikul od 19mm na levom jajniku. Dr kaze da je zadovoljan, da je ovaj jedan sasvim dovoljan i odlican, a ja sam nesto skepticna. Sutra ciljani odnosi i prekosutra opet na ultrazvuk da vidimo sta se desava i treba li da mi da inekciju (pretpostavljam Pregnyl). Moja je briga ta sto se bojim da je taj jedan folikul malo, s obzirom da ih vecina vas ovde ima po nekoliko. A da, prvi mesec na klomifenu nisam imala ni jedan folikul. Znacilo bi mi ako bih cula i vase misljenje o mom stanju, jer sam i pored toga sto je dr zadovoljan, ja nekako tuzna.. hvala vam unapred, i zelim vam srecu.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Klomifen II deo
20.4.2015 21:31:53   
Maraj
Tiana klomifen se i daje zenama koje imaju probkem se ovulacijom. Verovatno ti ga je dr zbog toga i prepisao . Nemoj brinuti kad hoce hoce tada je i jedan dovoljan. Ja sam imala par folikula kada sam pila klomifen ali ja nemam problem sa ovulacijama i nemam pcocs. Dosta devojaka sa pcocs pije klomifen. Ja sam isla na IUI pa sam zato i pila klomifen

(odgovor članu Tiana Ns)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Klomifen II deo
20.4.2015 23:47:35   
Tiana Ns
Pa da, i ja imam pcocs, i nemam redovne ni menstruacije ni ovulacije. Hormoni su mi poprilicno losi, jer pored svega imam problem i sa nadbubreznom zlezdom. U svakom slucaju, zadovoljna sam sto je klomifen uspeo sada da mi omoguci te folikule, i posebno ovaj 1 ali vredan, nadam se da cu se radovati za koju nedelju..user posted image Tebi hvala na odgovoru, stvarno mi je znacio, da sa nekim podelim ove klomifenske muke. Veliki pozdrav i poljubac!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Klomifen II deo
21.4.2015 6:42:06   
Maraj
Bice to sve ok pod nadzorom lekara. Verovatno ce ti dati da vadis estradiol da vidi kvalitet tog folikula pred amo pucanje

(odgovor članu Tiana Ns)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Klomifen II deo
21.4.2015 9:38:37   
jess021
Tijana, Klomifen je jedna od najblazih stimulacija i ne ocekuje se neki veliki broj folikula, tako da ne brines. Nekad zene i u postupku vto imaju samo jednu jc, a stimulacija je kud i kamo jaca.
Nadam se tvom uspehuuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here