|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
3.7.2017 23:04:53   
Ana RR
Nestrpljiva, ja sam pila klomifen, prvi put sam imala spontani, drugi put nije došlo do trudnoće i iz trećeg puta smo dobili klinca.

Da li si radila folikulometriju? Primila pregnyl?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Klomifen II deo
19.7.2017 17:24:41   
J.J.
Drage devojke i žene, da li vas još uvek ima na ovoj temi?
Nova sam ovde! Veliki pozdrav svima! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Klomifen II deo
13.6.2018 13:04:22   
ivannna
pila sam klomifen ali dr ipak nije radila iui jer mi folikul nije pukao ni 2 dana nakon stop injekcije, bio je 18x16mm a endometrijum samo 6,9mm

dobila sam nakon 25 dana i evo vec 2 dana krv je dosta tamna,braon a na ulosku izgleda crno,cak sam imala i 1 komadic velicine jagodice palca
da li je ovo normalno i da li ste imali nesto slicno?

< Poruku je uredio ivannna -- 13.6.2018 13:06:47 >

(odgovor članu J.J.)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Klomifen II deo
13.6.2018 13:11:29   
Maslacak15
ivanna to je jedan od poznatih mogucih negativnih efekata klomifena da kod nekih zena tanji endometriujum. On blokira receptore na celijama za estradiol pa time endometrijum slabije proliferise. Ko sto rekoh kod nekih je manje kod nekih vise izrazeno. ZAsto folikuli nisu pukli to vec nebih znala....

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Klomifen II deo
15.6.2018 10:37:36   
ivannna
hvala maslacak na odgovoru!

klomifen mi je pomogao da dobijem 1.dete ali sada sam 5 godina starija pa je moguce da se u medjuvremenu dosta toga promenilo

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Klomifen II deo
15.6.2018 22:00:12   
vocicana
Ivanna navijam da nas obradujes, mislim na tebe stalno. Ljubim te, moja bazalkauser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Klomifen II deo
3.4.2021 22:10:30   
veselicaa

IZVORNA PORUKA:  Anoniman
Pozzz pijem clomid za plodnos radila sam preglede hormona i ostalo sve je u redu ali doktor svejedno mi dao clomid i pila sam ih drugi dan ciklusa sve do zadnjed ciklusa a ginekolog nit me narucio na pregled niti nista da bih pratio dal regiram na tablete molim vas neki savjet!!!




(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Klomifen II deo
4.10.2021 20:47:21   
Mačak25
Vidim da tema nije aktivna vec dugo ali hajde da pitam😀 Treba da pocnem da pijem klomifen ali ne znam gde da ga nabavim. Da li znate mozda gde ga ima? Hvala...


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Klomifen II deo
4.10.2021 21:27:24   
flamingos
Mačak,potraži po apotekama.Pila aam ga u sklopu terapije za migrenu koju mi je neurolog prepisao pre par godina,ali sam ga izbacila pošto mi odlaže ciklus.Sad,možda tako moj organizam reagovao,šta znam...


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Klomifen II deo
4.10.2021 21:34:17   
Mačak25
Hvala na odgovoru, trazila sam u par njih i uglavnom ga nema, rekli su mi cak i da nije registrovan. Potrazicu jos...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Klomifen II deo
4.10.2021 21:37:43   
flamingos
Nema na čemu.Srećno u potrazi za lekom.❤


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Klomifen II deo
4.10.2021 21:42:19   
flamingos
Mačak,pobrkala sam,klometol je moj lek u terapiji.Izvini.Svakako sam iz najbolje namere htela da ti pomognem.Svaki post koji je višak ovi nadležni za to neka pobrišu.Pila sam i klomifen,davno...


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Klomifen II deo
5.10.2021 1:20:19   
lesli
Macak, ja sam ga dobila na klinici gde smo radili VTO.
Ustvari, ja nisam dobila klomifen, nego femaru. Mislim da su ta dva leka slicnog dejstva.Pitaj da li moze zamena, ako je i femara uopste registrovana i ako je ima po apotekama.

Ako ne onda da pogledas u apoteci Igor. Ili eventualno Laurus.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 9:14:33   
Mačak25
Zdravo, nasla sam klomifen i pocela da ga pijem. Imam po jedan veliki folikul na oba jajnika ali je endometrijum samo 5mm, danas je 10.dc. Dr ocekuje ovulaciju u nedelju ali mislim da je ipak mali, tako da mi ocigledno pomaze za ovulaciju ali zato ljusti endometrijum:(

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 19:55:53   
Leptirica92
To ne mora nista da znaci. Ja sam ga pila samo 2 ciklusa i ostala trudna. Prvi puta se nista nije desilo, a druga tura je upalila. Nekome upali iz prve, nekome iz deset_e, ali bitno je da ima ovu. U svakom slucaju sretno :)

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 20:13:17   
Mačak25
Hvala na podrsci😀 Smorila sam se zbog endometrijuma. Inace vidim da nemam toliko sekreta sada u plodnim danima kao u regularnom ciklusu bez klomifena. Ja oset_im ovulaciju svaki mesec i imam sve simptome ali kada izvadim progesteron nakon 7 dana od ovul. on je uzasno nizak. Da li se nekome mozda desavalo nesto cudno sa vidom na klomifenu? Ne mogu nazovem zamucenje vida vec kao da mi kasni slika, neprijatno skroz... to mi se desilo prvi dan, i poslednji 5. dan, pa sam se uplasila i nisam popila poslednju tabletu... danas mi je vec bolje.


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 21:28:09   
lesli

IZVORNA PORUKA: Mačak25

Hvala na podrsci😀 Smorila sam se zbog endometrijuma. Inace vidim da nemam toliko sekreta sada u plodnim danima kao u regularnom ciklusu bez klomifena. Ja oset__im ovulaciju svaki mesec i imam sve simptome ali kada izvadim progesteron nakon 7 dana od ovul. on je uzasno nizak. Da li se nekome mozda desavalo nesto cudno sa vidom na klomifenu? Ne mogu nazovem zamucenje vida vec kao da mi kasni slika, neprijatno skroz... to mi se desilo prvi dan, i poslednji 5. dan, pa sam se uplasila i nisam popila poslednju tabletu... danas mi je vec bolje. 


Macak, mislim da je klomifen poznat po tome sto ima taj efekat da moze da “tanji” endometrijum 😕Valjda ne uvek, ali se desava nekim zenama. Ako misle da treba mogu da ti daju estrofem uz njega, da poprave endometrijum. Ili eventualno da u sledecem ciklusu probaju sa femarom. Mislim da kod nje nema tih problema sa tankim endometrijumom.
Inace za vto je meni klinika trazila bar 9mm da bi se islo na transfer 🤷‍♀️
Zamucenje vida nisam imala, ali sam imala grceve u listovima od femare. Prosli su cim sam prestala da je uzimam.


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 22:06:48   
Mačak25
Hvala na odgovoru, meni je inace oko 9,10 mm oko ovulacije. Tako mi je uglavnom bilo, bas sam gledala izvestaje sa redovnih kontrola i sa prvom trudnocom sam prosla skolski. Sada mi se cini da je ovo bas malo... Nista, videcu kasnije sta ce mi reci...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 23:45:58   
Leptirica92
Klomifen ima dosta nus pojava. Mene je u drugoj turi, kada nam je i uspjelo, svih 5 dana glava bolila nenormalno, i mutilo mi se pred ocima. Jedva sam izgurala. Ali tad je i odradio svoje, dok u prvoj turi vas nista, nikakva nus pojava 🤷‍♀️


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Klomifen II deo
22.10.2021 23:52:19   
Mačak25
Aha, jesu grozne nus pojave stvarno. Ali ajde i to cu da preguram, samo me nervira sto tanji endometrijum. Koliki je bio tvoj endo. ako se secas?


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Klomifen II deo
26.10.2021 12:19:40   
Mačak25
Juče bila na UZ 13. dc. Endometrijum 9mm, porastao je, levi jajnik folikul od 23 mm, desni jajnik 20mm, doktoru se ne sviđa taj od 23 mm, misli da je prevelik. Ja od jutros imam bas bolove, pogotovu me levi jajnik boli, bili smo aktivni sinoć pa cu videti sutra na pregledu da li su pukli...

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Klomifen II deo
31.10.2021 11:29:30   
Mačak25
Nema nikog ali nema veze, da se javim:) Pukli su folikuli, edometrijum je 9,4mm. Tako da su svi uslovi ispunjeni... Stavljam utrogestan od 200mg, čudno mi je sto me ne bole grudi, ma nista. Samo oset_im ponekad kao blage menstrualne bolove. Da li znate da li ima svrhe vaditi progesteron 7.dana od ovulacije ako koristim utrogestan? Zanima me da vidim kakva je bila ovulacija, jer mi je pre bio bas nizak...

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Klomifen II deo
31.10.2021 14:36:07   
lesli
Odlican endometrijum!Nema svrhe da vadis progesteron jer koristis i utrogestan. Srecno!

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Klomifen II deo
31.10.2021 16:58:26   
Mačak25
Važi, hvala puno na odgovoru. Ništa, onda samo preostaje čekanje...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Klomifen II deo
7.11.2021 9:35:56   
Mačak25
Zdravo drage žene, pozitivna sam na koronu. Radila sam test na trudnoću 11 dpo, neki najoset_ljiviji od 5 i negativan je. Radila sam čisto da znam zbog lekova... Sta mislite o tome da idem na hsg? Ne bih se zezala sa klomifenom i trošila jajne ćelije ako su mi neprohodni jajovodi. Imam jednu trudnocu iza sebe, prirodno smo došli do nje, protekla je super ali ne znam da li se nešto desilo u međuvremenu... Sada razmišljam o sledećim koracima pa rekoh mozda i to da ispitam... Sta vi mislite? Veliki pozdrav za sve...

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here