|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
25.12.2012 17:12:55   
mamica3
poslije prve ture imala sam biohemijsku potpuni ab V/VI nedjelja,pa sam pravila pauzu taj ciklus i onda popila još jednu turu i više nisam...

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Klomifen II deo
26.12.2012 12:50:51   
mala_74
Evo da se i ja javim, od ovog meseca sam na klomifenu.... 3 -7 dan ciklusa. Mislim da sam osetila sve moguce nus pojave.... od nervoze do pospanosti, vrtoglavice, mucnina.... i osecaja bljak...
Bila na folikulometriji danas mi je 17 dc i danas treba da navalimo, inace ciklusi su mi na 24 dana i bas sam se bila izbedacila kada mi je dr rekla da i pored klomifena folikuli mi nisu najbolje porasli....
inace svi hormoni sem progesterona su mi ok ali jednostavno u ovulaciji mi folikuli ne porastu dovoljno veliki....
Eto to je moje iskustvo za sada....
pozzzz i da nam svima deda mraz donese jednu bebicu.....

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Klomifen II deo
26.12.2012 15:28:25   
Nik Name
Mala_74 nemoj da se bedacis glavu gore sve je to OK. Ja sam vec drugi cikulus na klomifenu. Prvi put mi lijevi jajnik nije uopste reagovao, a na desnom sam imala folikula kao u prici. Ovulacija mi je bila isto kako kod tebe bas kasno s obzirom da dobijam na svakih 25 dana. Taj put sam dobila 31 dan. Ali od user posted image nista. Prvi put sam bila OK sa klomifenom, ali zato drugi put mogla sam ujedati, toliko nervoze nisam u zivotu zapamtila. Drugi put mi je lijevi jajnik opet slabije reagovao, bilo je folikula ali sitnijih. Sad cekam ishod i nadam se najboljem.

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Klomifen II deo
27.12.2012 17:03:41   
mamica3
drage moje kod mene je bilo ovako,dva puta sam pila klomifen,poslije prvog puta super folikuli i taj mjesec ugledam pozitivan test i GM i sve,al ubrzo moja radost prestaje i sve ode u V/VI nedjelja,taj mjesec preskočim i onda opet tura klomifena s tim što sam tražila da mi daju pregnil i folikule pucaju 100% al na žalost ništa dva ciklusa poslije ne pijem ništa sem malo čaja od virka i imam dobre folikule al user posted image i dalje nema...nadam se da ce biti...moj savjet je da obavezno pratite rast folikula i obavezno preignil,a ako ne pregnil onda UZ da vidite jesu li pukli folikuli jer se desava da ne puknu iako je sve u redu,ja nisam imala nekih problema dok sam ga pila al izgleda da je sad došlo do nekog hormonalnog poremećaja,možda je klomifen kriv a možda i nije ne znam,samo znam da treba biti jako oprezan kod upotrebe jer često tanji endometrij i smanjuje zalihu jc....pozdrav za sve

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Klomifen II deo
28.12.2012 9:25:11   
mala_74
bila opet juce na folikulometriji i idem u subotu, konacno mi je porastao folikul a danas je 19dc.... kako je krenulo malo je falilo da ng docekam kod ginekologa.....
inace od klomifena mi je bas bilo lose, nervoza itd.... u sredu sam bila skroz pukla i krenula da placem bez razloga da se bukvalno tresem.... cak sam i posle 5 meseci apstinencije zapalila cigaretu, pa nakon toga bormazepam i jedva sam se smirila....
dr mi je rekla da danas krenem u akciju :)

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Klomifen II deo
28.12.2012 9:46:17   
Jole84
Mala nije valjda dotle došlo,to ti je više psihički nego od klomifena.
Klomifenke,navijam za dobre folikule i blizančiće user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Klomifen II deo
28.12.2012 10:38:31   
Nik Name
Jole84 to mi je najveca zelja za NG.

mala_74 molim te bez sikiracije. Ja sam tako zadnji put prolupala pa mi folikuli nisu rasli, a uzrocnik je stres i samim tim povisen prolaktin. Radi ono sto te smiruje, pusti laganu muzikicu, bjezi od stvari koje te iritiraju jer ti je to najkraci put da posizis. Kratko i jasno mozak na pasu zeno i kuliraj. Znam lako je reci, ali kako realizovati pored tolike zelje za bebom, neizvjesnosti i samog uticaja klomifena. Ali moramo se truditi ako zelimo ugledati svoje sunce.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Klomifen II deo
28.12.2012 14:10:56   
mamica3
pozzz drage moje,i ja sam u istoj situaciji kao i vi zato vam jedino mogu reći pokušajte zaboraviti da pijete klomifen uopšte ponašajte se kao da pijete neke vitamoine jer stres je nama jedna velika prepreka za sve...user posted image

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Klomifen II deo
28.12.2012 22:39:21   
mala_74
Nickname, jedan od razloga sto sam pukla je bio i taj je naravno kada si na terapiji moras da ides na folikulometriju.... idem privatno da bih sto manje odsustvovala sa posla i prime me preko reda maltene prvu, ako ne prvu onda drugu ali opet kasnim na posao, i moja sefica mi je rekla da sledeci put ako ne stignem do 11 da uzmem od slobodnog dana.....
nekako nisam ocekivala da cu ja biti jedna od onih koja ce imati problema da zatrudni ali eto....
devojke zelim vam jednuuser posted image u sledecoj godin...

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Klomifen II deo
28.12.2012 22:48:14   
Nik Name
Draga moja nista nije vrijedno tebe, pa ni ta tvoja seficauser posted image . Znam, ako se zbog necega nerviram to je posao dok sam radila, ali treba razmisljati o tome sta ti je krajnji cilj i pokusati se sto manje nervirati kako bi ostavrila dugo ocekivanu user posted image . I meni tesko pada pomisao da sam bas ja ta koja ima problem sa zacecem, jer je moja percepcija i vidjenje svega bilo puno jednostavnije.

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Klomifen II deo
2.1.2013 12:10:11   
mamica3
pozdrav i ovdje,jeli se nekoj desilo da joj klomifen poremeti ciklus...

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Klomifen II deo
2.1.2013 15:50:41   
Nik Name
Meni nije. user posted image dosla tacno u dan. Da je bar zakasnila da se nadamuser posted image

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 13:41:01   
mala_74

IZVORNA PORUKA: mamica3

pozdrav i ovdje,jeli se nekoj desilo da joj klomifen poremeti ciklus...


Ja sam odmah nakon klomifena dobila utrogestan 100mg vaginalno (meni je progesteron na poslednjem merenju bio 0,65 , 18dc) pa mi je DR dala i rekla da ako je doslo do oplodnje pomocice a ako nije ne moze da steti....
Ja sam trebala da dobijem 1.1 ali zbog utrogestana znam da necu... Koliko dana nakon prestanka sa njime treba da ocekujem da dobijem, tj nakon koliko dana mogu da radim test?

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:00:17   
mamica3
hvala vam meni se ipak malo poremetilo,al mislim da je sad opet ok

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:22:03   
Jole84
Žene ima li klomifena po apotekama? Trebaće mi za mart,pa ako je nestašica opet da polako počnem da tražim user posted image
Pitala sam u Mađarskoj,onako usput u par apoteka,ali nema ga.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:41:03   
vojvodjanka87
Ja bas danas nasla kod mene u jednoj obliznjoj apoteci ima koliko ocesuser posted image Donece mi ih ivih dana neko trazila sam 50 komada tj jedno pakovanje ako zatreba da bude pri ruci.

< Poruku je uredio vojvodjanka87 -- 3.1.2013 22:43:02 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:44:22   
Jole84
E pa super,pogledaću po gradu,pa da nakupujem zalihe user posted image
50 komada user posted image pa ti planiraš da piješ klomifen čitave godine user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 3.1.2013 22:45:19 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:49:16   
vojvodjanka87
Ja sta sam sve rekla sveki da mi kupi slogirala se zena,zlu ne trebalo nek je tuuser posted image Jole ovi gde sam ja nasla imaju to uvek jer donose lekove iz madjarske tako da sve moguce imaju bar tako kazu,sto je dobro nizasta ne treba recept.Hehe pa ne nego tolika je kutija nisam ni pitala za manju,ma samo nek se ima,ja cu tri meseca da pokusam ne vise strah me je.I da 600 din izadje ta kutija od 50 kom 50mg,mislim da je povoljno?

< Poruku je uredio vojvodjanka87 -- 3.1.2013 22:51:52 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:52:29   
Jole84
Čini mi se da su u jednoj apoteci u Mađarskoj imali,ali nisu hteli da mi daju. Prošle godine je muž išao do Makedonije i Grčke da mi nabavi,bila je velika nestašica.
Ako ne nađem,eto me u tvom gradu,da pijemo kaficu i odvedeš me do te apoteke user posted image
Ona koju sam ja nabavljala imala je 10 tableta,5 dana po dve,tačno. Taj tvoj je neki gigant klomifen user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 3.1.2013 22:53:34 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Klomifen II deo
3.1.2013 22:58:23   
vojvodjanka87
Mozeeeuser posted image nije to bas u mom gradu nego u jednom selu u blizini zamisli jedno selo ga ima a gradovi kao ns i bg nemaju,ma ima i neko pakovanje od 100kom cu kupim njega pa delimouser posted image Jedna devojka mi je dala broj tel jos jedne apoteke u bg koja ga ima tako da bice ,ne treba se sekiratiuser posted image Hmm zaboravila sam i pregnile da narucim mozda ce mi i to trebatiuser posted image

< Poruku je uredio vojvodjanka87 -- 3.1.2013 23:00:22 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Klomifen II deo
4.1.2013 9:49:11   
mamica3
pozdrav ženice,samo vodite računa da ne pijete pregnil duže od tri mjeseca pa pauza šest mjeseci,jer i kad se prestane piti on ma dejstvo na folikule.tako bar kažu...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Klomifen II deo
4.1.2013 10:57:00   
Anoniman
Mamice,hoćeš reći klomifen:-)

(odgovor članu mamica3)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Klomifen II deo
4.1.2013 11:02:49   
vojvodjanka87
Hmm moze li ko objasniti kako taj pregnil deluje i da li je obavezan da se pije uz klomifen?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Klomifen II deo
4.1.2013 11:06:55   
mamica3
ma luda sam ti ja skroz,naravno mislim na klomifen i obavezan pregnil poslije njega,izvinite ženice bas sam pukla...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Klomifen II deo
10.1.2013 9:12:03   
mala_74
Dobila sam nako 31 dana user posted image izgleda da mi je kombinacija klomifen/ utrogestan pomerio malo ciklus.... i taman sam se ponadala i htela da radim test kad ono mucak...
idemo dalje.... danas cu da zovem Dr pa da vidimo sta dalje....
pozzzzz devojke i srecno....

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here