RE: Mravi! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Mariya -> RE: Mravi! (5.12.2014 17:45:07)

Mi imamo mrave onda kad im je sezona[sm=smiley36.gif]2-3 puta godisje navale. Sad izgleda nije, puna kuca mrvica a mrava nigde[sm=jezicek.gif] Resavamo ih se tako sto skrivena mesta, npr iza namestaja prskamo biocid-om, sprej za muve sa produzenim dejstvom isto deluje, a kad ih vidim na gomili, instant resenje - alkohol 96%. Drzim ga u inace u bocici sa rasprsivacem za dezinfekciju svega i svacega, pa samo isprskam mrave, oni crknu, alkohol ispari i onda ih usisam i resen problem[sm=zz_big_green.png]




dunja RR -> RE: Mravi! (15.12.2014 19:56:21)

Pre desetak dana su sporadično počeli da se pojavljuju u kuhinji i kupatilu, a jutros i u našoj / bebećoj sobi, hvala Bogu nisu došli još do kreveca, već su za sada na suprotnom zidu. Dolaze mi sutra da ih srede, zvala sam danas, imamo još pravo u okviru garancije. Znači čim se prolepša vreme, jer je ovih dana nešto viša T, eto mrava. Užasni su. Danas ceo dana idem za njima i eliminišem ih [sm=smiley36.gif]




QueenJ -> RE: Mravi! (10.3.2015 10:43:30)

Ooo, kako se obradovah kada sam našla temu! Ne moram da otvaram novu. [sm=zz_giggle.gif]
Ne znam odakle su se stvorili. To je strašno! [sm=zz_help.gif]
Mile po celoj kući, a ne mogu da nađem odakle izlaze. Bacala sam so kao da radim u Srbija putevima, cela kuća bela. Pa ih nema. Usisam, posle dan-dva, eto ih opet. Vidim da ste zadovoljni Raid kućicama i da ne škode bebi. Moram probati. Cena?




branki* -> RE: Mravi! (10.9.2016 9:14:35)

Kod mene se pojavili mali crni mravi,dosadni su!![sm=hudicek1.gif]




choopa choops -> RE: Mravi! (10.9.2016 11:34:13)

Kod nas ih ima, ali dosta manje nego kod komšinice pored. Ona je morala da zove ove iz zavoda za deratizaciju da joj prskaju kucu i jos ih ima. Inace najbolje prirodno sredstvo protiv mrava je rasol od kupusa ili kurkuma. Ostalo slabo djeluje, počev od praškova pa nadalje.




branki* -> RE: Mravi! (10.9.2016 14:27:49)

Chupka,mislis da je prasak slab?ja bas hocu da uzmem neki poljop apoteci,ne znam ni sta ima.nemam ni rasol,ni kurkumu.




choopa choops -> RE: Mravi! (10.9.2016 23:45:33)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Chupka,mislis da je prasak slab?ja bas hocu da uzmem neki poljop apoteci,ne znam ni sta ima.nemam ni rasol,ni kurkumu.

Ma šta znam...To sa praškom mi je sve nekako kratkotrajno, nema ih malo i onda opet dođu. A plus je otrovno, pa ja nisam smjela i da stavljam zbog I. Ranije sam korstila onaj Baygon, i bio je OK, ali više ga nema kod nas...A tata je prosuo rasol prošle godine i od tada se mravi nisu pojavljivali![sm=bravo.gif] Doduše valjda je ta kiselina toliko jaka, da je spržila i korjen kiwija u blizini [sm=smiley36.gif], ali bitno da nema više mrava!




nata11 -> RE: Mravi! (11.9.2016 12:36:19)

Meni se pojavili u delu gde stoji hleb. Sada sam stavila praska za pecivo (negde sam to procitala) pa cu videti. Ja ne volim da koristim u kuhinji ta jaka sretstva.




choopa choops -> RE: Mravi! (11.9.2016 14:53:00)

Da to za prašak za pecivo sam i ja čula. Ako ti ne uspije probaj sa kurkumom, isto je prirodna, pa može svugdje.




branki* -> RE: Mravi! (11.9.2016 18:42:50)

Sad cu i ja da stavim prasak za pecivo.prvi put cujem,ali me nista ne kosta da probam!




dunja RR -> RE: Mravi! (11.9.2016 19:21:07)

Meni ništa nije pomagalo, samo čovek koga nam je preporučila naša maslačak, i sredio je stvar sa prirodnim sredstvima, bezbednim za bebu /tada je S bio beba, a mravi su kdisali na krevetac, zbog mlekca).




nata11 -> RE: Mravi! (1.10.2016 20:02:58)

Ovo sa praskom za pecivo ne deluje [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Mravi! (1.10.2016 20:53:56)

ne deluje,nato,ja sam isto probala,nista[sm=smiley13.gif]




MaraSima -> RE: Mravi! (16.1.2018 13:39:26)

Čim otopli eto ti mrava i kod mene :( ali so, biber, cimet to malo poprskam i oni prođu. Ali se vrate u još većem broju pa lepo pozovem čoveka čim krene toplo vreme popska mi kuću nekih sat vremena ne smem da budem u prostoriji, za to vreme ja odem u šetnju i kada se vratim samo pokupim mrtve i to je sve :D


Reklamiranje je zabranjeno.




Srecko47E -> RE: Mravi! (24.2.2018 0:34:28)

Kucica za mrave.Zakon!




Anck Su Nmaun -> RE: Mravi! (24.2.2018 7:31:12)

Cimet mozda. Kad sam imala problem citala sam da se ppspe cimet po coskovima i uglovima da teta svu tu gamad.




dunja RR -> RE: Mravi! (28.4.2020 23:22:36)

Pojavili se, opet! Posle 6 godina, grrr, stavila so, videću da li deluje..
Za sada u kuhinji, iza lavaboa.




flamingos -> RE: Mravi! (28.4.2020 23:31:00)

Dosadni mravi.Možda odu.😀Ako se ipak odomaće,pozovi higijenski zavod i poprskaju-rešen problem.





Mirko Svirko -> RE: Mravi! (28.4.2020 23:33:11)

Mi smo imali prosle godine te male napasti. Jedva smo ocistili. Za sada ih nema. 





flamingos -> RE: Mravi! (28.4.2020 23:42:00)

Mi smo u onom stanu u kone smo ranihe živeli, imali"buba ruse",tek koje su to napasti.Dlšli ljudi iz higijenskog,stavili nešto jedva vidljivo u štok od vrati,uz ivice parketa,nije otrovno za ljude i rešili smo ih se očas.Verujem da ima nešto slično i za mrave.





dunja RR -> RE: Mravi! (28.4.2020 23:46:21)

Dolazio mi je ranije čovek, pre 6 godina, preporuka naše Maslačak, isprskao nešto što nije štetno za nas ljude, 2 puta je bio. Sa tim sredstvom je prskao čak i unuci kosu kada je imala vaške, sećam se da mi je pričao. I dao mi je flašu za svaki sličaj, toga nečega, stajala je do prošle god u kupatilu, i bacih je, kntam prošao je garant rok. Nije mi zatrebala jer on to sredio tada.


Buba Ruse mrziiiim, imali smo ih jednom ovde, nekako smo ih se sami otarasili.




flamingos -> RE: Mravi! (28.4.2020 23:51:05)

Pa to,postoji nešto i za njih,raspitaj se.Što kažeš možda i rok istekao.Srećno-da odu i nikada se ne vrate.❤





flamingos -> RE: Mravi! (29.4.2020 12:03:53)

Dunja,kakva je situacija sa mravima?





dunja RR -> RE: Mravi! (29.4.2020 16:24:13)

Sinoć sam sa solju zapušila sve rupe u kuhinji i oko spavaće sobe koja graniči sa kuhinjom jer sam primetila da izlaze i iz ćoškova na laminatu, i danas ih nema, videćemo za dalje ..




flamingos -> RE: Mravi! (29.4.2020 17:39:01)

Super.Nadam se da neće više da se pojavljuju.❤





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>