Šta je za vas SREĆA? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Anoniman -> Šta je za vas SREĆA? (9.1.2009 10:37:43)

Evo šta kaže Wikipedija:

Sreća (ili radost) je subjektivno stanje zadovoljstva životnom situacijom[1], povezano sa osećajem ispunjenosti i uživanja. Pojam sreće je bio naširoko proučavan i objašnjavan kroz čitavu ljudsku istoriju, što oslikava univerzalni značaj koji ljudi pridaju sreći. Mnogi etičari su sreću smatrali najvećim dobrom i ciljem ljudskog ponašanja.
U stanja koja su blisko povezana sa srećom uključeni su zdravlje, bogatstvo, uživanje u životu, sigurnost, zadovoljstvo i ljubav. U stanja suprotna sreći uključeni su patnja, tuga, strepnja, briga i bol. Sreća se često povezuje sa prisustvom povoljnih uslova kao što su porodični život ispunjen ljubavlju i ekonomska stabilnost. Nepovoljni uslovi, kao što su uvredljive i ponižavajuće lične veze, gubitak zaposlenja i konflikti, smanjuju izglede za ličnu sreću. Međutim, mnogi mislioci smatraju da sreća umnogome zavisi od stava koji čovek zauzme u takvim, nepovoljnim, uslovima.
Premda ideal sreće sadrži težnju za beskonačnim trajanjem, nasuprot nesreći koja zahteva prolaznost, sreća se u stvarnom životu uglavnom javlja na trenutke, a trajnije kao projekcija u budućnost (u vidu nade) ili u prošlost (podsećanje na drage uspomene). Štaviše, neki psiholozi i filozofi tvrde da »sreće uopšte nema sadašnjosti«, jer je čovek spoznaje tek na ruševinama propale sreće.[1]


A ŠTA VI KAŽETE?




Lu -> RE: Šta je za vas SREĆA? (9.1.2009 10:58:43)

Meni je sreća trenutni i prelazni osjećaj.
Sada sam sretna jer mi je dijete bolje i odmah mi sve oko mene izgleda pozitivnije i bolje,na sve gledam sa optimizmom.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Šta je za vas SREĆA? (9.1.2009 11:00:30)

Da bi čovek bio srećan, mora da se raduje svakodnevnim sitnicama, jer se krupne stvari dešavaju retko u životu.




Jeca* -> RE: Šta je za vas SREĆA? (9.1.2009 11:33:09)

Pade mi na pamet ona Andrićeva: "Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni. I i jos čudnije, kako nam često baš to malo nedostaje".
Kao i stihovi Desanke Maksimović: "jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok sama od sebe nagoveštaj da"




Anoniman -> RE: Šta je za vas SREĆA? (9.1.2009 11:37:53)

Svaka čast jecika [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (9.1.2009 17:09:30)

[Sadržaj poruke je obrisan]




kumara -> RE: Šta je za vas SREĆA? (15.1.2009 0:12:51)

Sreca... jedna vrlo relativna stvar. Tacno kako ste rekle pre mene - treba se radovati sitnicama, obicnim stvarima, a ne cekati neko cudo! Ja sam shvatila da me u stvari raduju neke za druge ljude banalne stvari, ali to mi je dovoljno! [sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: Šta je za vas SREĆA? (19.5.2012 23:50:34)


IZVORNA PORUKA: Jadrasim

Put ka sreci za mene je ustvari put do moga usvojenog deteta. Mozda je to nekom cudno ali nema srece bez dece[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Meisje -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 11:09:48)

Za mene je sreca kad neko radi nesto lose,na primer ogovara itd, i onda ga razotkriju a on jos vise srlja u porpast! Onda sam srecna sto sam normalna osoba!




NadaR -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 11:18:53)

... kada mi dijete ozdravi .. [sm=smiley27.gif]




Anoniman -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 11:47:22)

[sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 18:25:53)

Kad se nas troje mazimo a sin kaže da smo mu mi najvažniji u životu i da je sretan što smo mu baš mi mama i tata[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image]




moja ciklama -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 20:58:40)

Moja sreća je što sam se udala za mog muža[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 21:34:58)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Kad se nas troje mazimo a sin kaže da smo mu mi najvažniji u životu i da je sretan što smo mu baš mi mama i tata[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image]

[sm=smiley27.gif]
moja porodica je za mene sreca i volim sto ce nas biti puno [sm=smiley1.gif]




PoisonEve -> RE: Šta je za vas SREĆA? (27.5.2012 22:31:08)

Zdravlje...samo zdravlje




vukosava -> RE: Šta je za vas SREĆA? (28.5.2012 4:51:12)

Evo jedan primer. Sedim danas na karuselu/vrteski, drzim cerku u krilu, vrtimo se ja joj nesto pricam da se ne boji, cvrsto drzim i ona mi se nasloni na mene totalno i zagrli me. A ja se topim...

Evo ovaj bas, bile smo na spratu u beloj klupici, tri voznje klikni

[img]http://www.visitfortwayne.com/blog/wp-content/uploads/2011/09/Glenbrook-2.jpg[/img]




vukosava -> RE: Šta je za vas SREĆA? (28.5.2012 4:52:46)


IZVORNA PORUKA: Jeca*

Pade mi na pamet ona Andrićeva: "Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni. I i jos čudnije, kako nam često baš to malo nedostaje".



Upravo. Znakovi pored puta. Samo ih treba prepoznati i slediti i eto srece.




tijatija -> RE: Šta je za vas SREĆA? (28.5.2012 7:26:40)

moja porodica ( deca ) , zdravlje ... E to mene cini srecnom [sm=smiley27.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Šta je za vas SREĆA? (28.5.2012 8:29:38)

Moja decica i mm..naj vecu srecu sam pored njih oset_ila!
Oni su moj zivot!

Osmesi moje decice i ljubav mog muza![sm=smiley27.gif] Sve ostalo se cini malim pored toga!




Lilla -> RE: Šta je za vas SREĆA? (28.5.2012 8:56:38)

Sreca je budjenje uz Hanelovu "pjesmu" svako jutro, njegov osmjeh uz bacakanje kada me ugleda, sreca je to sto je naucio da mi da "eskimski poljubac", i to sto razdragano cici kad ugleda mm-a kad dodje kuci sa posla, sreca su njih dvojica zajedno, zdravi, zadovoljni, sretni. Sreca je moj zivot uz njih. I jos zdravlje mojih (ostalih) dragih i bliznjih.




liliana -> RE: Šta je za vas SREĆA? (12.3.2013 0:54:42)

Sreća... sreća je što sam uspela da rodim svoje dete!!!
Sreća je kada me ujutru pogleda svojim najlepšim plavim okicama i kaže:"A tu si ti, mama!"




malenac76 -> RE: Šta je za vas SREĆA? (12.3.2013 15:00:00)

sreca je zdravlje moje porodice , smijesak mog bebana i slinavi poljubac, njezni pogled moga dragog kad misli da ne vidim da me gleda,.. srecu cine male stvari i ima ih u svakom danu [sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Šta je za vas SREĆA? (12.3.2013 15:02:51)

e  ja  zamisljam  srecu  bas  onako  kako  je  Malenac  to  objasnila ,jos  uvek  cekam  potpunu  srecu




Sanja90 -> RE: Šta je za vas SREĆA? (12.3.2013 15:05:19)

Sta je za mene sreca tesko je objasniti...ali defintivno je to moja porodica.




Figaro88 -> RE: Šta je za vas SREĆA? (12.3.2013 15:08:55)

Sreca je kada smo svi zdravi,i kada smo zajedno,sve ostalo je manje bitno....




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>