|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.11.2015 8:26:14   
Valerie
ne znam kako misle za pancicev caj - poklopljeno do tacke kljucanja. dvaput mi provrilo... kako misle da vidim tu tacku c c c. sad sam skuvala otklopljeno, svasta. ma popicu i onaj prethodni provreli koji se ohladio...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.11.2015 14:01:32   
choopa choops
Valerie pitaj u temi lekovi i dojenje...Ubij me sad, ali mislim da sam ja pila baš Palitrex zbog zuba...

A ovo za čaj se ne sjećam, ali ja stavim vodu da proključa, stavim kašiku čaja, sklonim s vatre i poklopim dok se ne prohladi...

< Poruku je uredio choopa choops -- 22.11.2015 14:02:55 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.5.2016 10:35:00   
Sandricak
Zdravo svima.. ja sam u 29.nedelji i vec dva dana me ubija dole stomak tj.mokracni deo.. piski mi se stalno, imam pritisak dole, odem piskim i peed kraj mokrenha me boli... leukociti 13... dabas mi se pijavilo malo sluzave krvi na papiru posle mokrenja. Rekla mi sesta od dr da pinem prolom i brusnicu caj jer tek 20.og moze da me primi dr jer ne radi.. jel zna neko sta je to?

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.5.2016 12:02:15   
Ana RR
Sandricak, uradi analizu urina i urinokulturu, taman da ti bude gotovo do 20og pošto se na urinokulturu duže čeka. Verovatno je neka bakterija.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.5.2016 12:08:26   
Milena18
Sandricak, ja sam imala baš te simptome pre par godina kad sam imala neku bakteriju, proteus vulgaris se zvala, čini mi se, mada sve one daju slične simptome. Kao što Reče Ana, uradi urinokulturu, taman će ti stići na vreme.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.5.2016 12:31:43   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sandricak

Zdravo svima.. ja sam u 29.nedelji i vec dva dana me ubija dole stomak tj.mokracni deo.. piski mi se stalno, imam pritisak dole, odem piskim i peed kraj mokrenha me boli... leukociti 13... dabas mi se pijavilo malo sluzave krvi na papiru posle mokrenja. Rekla mi sesta od dr da pinem prolom i brusnicu caj jer tek 20.og moze da me primi dr jer ne radi.. jel zna neko sta je to?




Moze i pesak u mokraci da bude,uradi uz bubrega.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.5.2016 13:57:32   
Sandricak
Isla ja kod dr i trazila da me prime, nidam mogla da trpim i cekam. prepisan mi ginodaktanol i palitrex... ginodaktanol po jedna vaginaleta a palitrex 2x2 dnevno upala mokracne cevi... a kad prodje dao mi uput za urinokulturu i bris uretre... hvala na odgovorima...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.5.2016 14:14:24   
Maraj
Sandricak uzmi i brusnicu. Ne moze da skodi. Samo ti moze pomoci

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.1.2017 15:23:08   
tamara837
Ja sam zbog bakterija dobila Palitrex i Urobitrat caj ..njega sam odmah bacila po dolasku kuci...arome..saharini ..itd...a antibiotik smo se ja i mm slozili da ipak ne pijem jel ne znam ni koja je ni koliko bakterija...Uzeli smo Pancicev caj i ta daaaaaaaaaa juce nalaz cist

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2017 1:30:24   
Skockica
Ja sam vrlo brzo pošto sam saznala da sam trudna dobila užasno upalu bešike da mi se pojavila krv u mokraci. Dr mi prepisala amoksicilin da bi se tek kad sam sve to popila kad su mi radili urinokulturu ispostavilo da je moja bakterija imuna na taj antibiotik. Onda mi nisu smeli dati drugi nego sam Mogla piti samo tablete od brusnice, unositi puno vitamina C i piti caj za besiku. Eventualno paracetamol ako dobijem temperaturu. Bas sam se napatila. Užasno peckanje i osećaj da će mi bešika ispasti i stalni osećaj da moram u wc su bili neizdrzivi. Ne ponovilo se.
A to sve kako izgleda jer sam na bazen isla a kako sam inace sa bešike oset_ljiva, hladna Voda i mokar kupaci ucinili su svoje.

< Poruku je uredio Skockica -- 9.1.2017 1:31:24 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
20.2.2017 14:16:45   
Mucko
u 1 ml urina nadjeno je dve vrste gram pozitivnih koka u ukupnom broju 25000.Verovatno kontaminacija.Detaljna identifikacija i antibiogram nisu radjeni. MOLIM VAS DA MI NEKO OBJASNI OVAJ NALAZA,PLASIM SE IMALA SAM DVA SPONTANA. Unapred hvala 😘😘😘😘😘

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
20.2.2017 14:59:33   
Zemunka85
Mucko, pa u urinu su ti nadjene 2 bakterije. Obzirom da su dve, vrv je uzorak bio kontaminiran tj zagadjen pa otud i one. Tj obavezno ponovi nalaz, detaljnije se operi pre i neka casica bude otvorena tek tada. Rez urina ti budu za par sati.
Urinokultura nije radjena, nzm sto, pa otuda nema ni antibiograma, ali msm da ti ni ne treba do ponovljenog nalaza.

(odgovor članu Mucko)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
20.2.2017 18:27:41   
Mucko
Pa to mi je sa urino kulture,a obican urin mi ne pokazuje da imam bakterije,kao sve ok. Moram sutra da ponovim. 😘 hvala ti puno

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
20.2.2017 19:57:37   
Zemunka85
Sorry ja sam prolupala :D. Svakako da je radjena UK cim to pise, ali nzm kako ni antibiogram ...
Svakako cim urin nije nista pokazao, to je kontaminirano.

Ponovi i ne brini.

(odgovor članu Mucko)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
20.2.2017 21:17:03   
Mucko
Hvala puno na odgovoru. 😁😁😁😁😘😘

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.3.2017 19:39:55   
Debeljuca88
Pozdrav svim,imala bih jedno pitanje,ako ste u mogucnosti da mi pomognete.U 31oj nedelji su mi brisevi i urin ukazali na Esherihiju coli,lecila sam je vaginaletama poliygynax 12dana i 2l minimum vode.Doktor mi posle toga nije ponovio briseve,jer kao nema potrebe.Nestali su i simptomi.Sada sam 38+5 i pojavili su mi se isti simptomi kao ranije i povecani su mi leukociti i granulociti sto ukazuje na bakterijolosku infekciju,verovatno se esh.vratila.U ponedeljak cu raditi briseve,pa se plasim posto je vec sam kraj,da li moze da ugrozi bebu ?I iskomplikuje nesto.Inace ce biti CR jer je bebac karlicno.Hvala unapred.

(odgovor članu Mucko)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.3.2017 19:46:57   
Zemunka85
Ja msm da ako je CR nece biti problema, opet javice se neko ko bolje zna.
Svakako, ne verujem da sme da se zapostavi samo zato sto je kraj trudnoce...

(odgovor članu Debeljuca88)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.3.2017 20:45:59   
Debeljuca88
Hvala na odgovoru,u ponedeljak cemo videti sta kazu brisevi,nadam se da ce sve biti ok.Hvala

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
10.3.2017 22:00:31   
Bunnyca
Debeljuca , ne bi trebalo da imas problema, posebon sto si na kraju.Bakterije ( e coli i slicne) su opasne iz razloga da ne dodje do spontanog, odnosno prevremenog porodjaja ii da ugrozi plod.Ti si vec na kraju a i carski je, tako da ne brini

(odgovor članu Debeljuca88)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
28.3.2017 14:11:26   
MaRa94
Cao drage trudnice. Jos uvek nisam zvanicno trudna, ali eto gajim nadu da jesam. Ovog meseca smo moj dragi i ja imali nezasticene odnose i iskreno se nadam da sam ostala u drugom stanju.
E sada, radila sam sve analize pre nego smo resili da resimo da krenemo da radimo na bebi i sve je bilo poprilicno u redu, to sto nije bilosredila sam ali sada mi je pronadjena eserihija coli u vaginalnom brisu 20 000, a u urinu oko 80 000. Doktorica mi je prepisala Ospamox 1000m 1 na svakih 12 sata, trajanje 7 dana. Mene je strah da krenem da pijem antibiotike ukoliko sam ostala trudna. Da li to moze da steti plodu? Moja mama je bila da nosi rezultate i zato nisam pitala doktoricu o tome, posto trenutno nisam u Srbiji. Da li da krenem da pijem lek ili da sacekam da se posavetujem sa doktoricom?

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
28.3.2017 15:39:20   
choopa choops
Ja bih sacekala da vidim da li je uopšte došlo do trudnoce, pa ukoliko jeste, onda savjetovala sa ginekologom.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
11.6.2017 9:06:07   
mama Jo
Kazite mi, drage zene, da li je cesto mokrenje u trudnoci znak da ima nekih bakterija? Vrlo cesto idem u wc, nocu 2-3 puta... usla sam u 2.mesec... na pocetku prve trudnoce sam imala eserihiju i zaista bih volela to da izbegnem ovog puta... nalivam se cajem od brusnice i vodom, pokusavam sto zdravije da se hranim, ali to precesto mokrenje me bas izludjuje. Pitala sam dr i rekla mi je da je to skroz normalno... a ja nemam mira prosto, i volela bih da cujem necije jos iskustvo ☺

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
11.6.2017 11:50:50   
IvanaSK RR
Ja sam isla jako cesto u trudnoći da piskim. Desavalo mi se i pet, sest puta, a vise nocu. Nisam imala bakterije.
Ako ti sumnjas, daj urin na analizu. A ginekolog nek ti odradi bris.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
11.6.2017 12:47:04   
mama Jo
Da, sumnjam, i idem bas u utorak da dam urinokulturu a u sredu da mi odradi bris... pa da budem sigurna da nije nista, ili ako vec jeste da mi dr konkretno kaze sta da pijem. Ali hvala puno, nekako se smirim kad cujem da je jos neko bio u slicnoj situaciji i da je u trudmoci cesce piskio 😁

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
11.6.2017 12:50:57   
IvanaSK RR
Super sto ides, javi rezultate.
Ma, mene je trudnoca "nervirala" dosta zbog tolikih poseta toaletuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here