RE: Urinarne infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (30.9.2012 23:08:21)

Izgleda da sam i ja zakačila ovu pošast [sm=hudicek1.gif]
Imam konstatnu potrebu za mokrenjem, i pritisak na bešiku, a poslednjih dana me jesu boluckali bubrezi. Pijem prolom vodu, u nju se kunem, i posle pola litre ove vode, situacija je već bolja.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (30.9.2012 23:18:38)

a brusnica i uva?




Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (30.9.2012 23:20:15)

Uvin čaj [sm=smiley11.gif] Kažem, ja se kunem u prolom vodu, kojom brzinom moj organizam odreaguje na tu vodu, to je prosto neverovatno. Meni više ništa drugo ne treba!




anajid -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (1.10.2012 7:35:51)

Snelle meni svaki put pomogne Uroloski caj za trudnice Josif Pancic.Bas je super,on onako sve bakterije ocisti.Evo sad ga pijem vec treci dan i nemam ni belo pranje ni te neke simptome urinarnih infekcija.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (1.10.2012 8:17:11)

Mene od Pančića jako boli želudac...[sm=smiley13.gif]Ja krkam brusnicu svakodnevno.




anajid -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (1.10.2012 8:21:34)

A da moze i brusnica,super je.[sm=bravo.gif]




Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (3.10.2012 13:49:14)

Ginekolog mi je prepisao cefaleksin, i to dve kutije [sm=smiley13.gif]
Kaže dok budu gotovi rezultati urinokulture bakterija (koja god da je problem) može da se namnoži i da napravi užasan haos, pa da ne rizikujemo.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (3.10.2012 14:47:43)

Meni bili radili test dok sam ležala u bolnici. I na onom običnom se pokazalo da imam MNOGO bakterija (uzeli uzorak u 18h), pa sam ujutro radila urinokulturu na prazan stomak sve onako zakačena na infuziju, moš misliti kako sam se zaprala [sm=smiley36.gif], i urinokultura potpuno sterilna... Eto ti ga na!




tijatija -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 14:05:04)

Leukociti u mokraci 70 [sm=zmeden.gif], u ponedeljak idem da predam urin za urinokulturu.Jel je imao neko slicno ?




Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 14:25:40)

Meni su rezultati u ponedeljak. Ne znam šta to može biti.
Evo, vidi ovo:
Leukociti - normalno: do 5
-Nalaze se u sedimentu mokraće kada se radi postojanju zapaljenskog procesa i infekciji. Obično se uz veliki broj leukocita javlja i povećan broj bakterija, pa je u ovakvoj situaciji preporuka uraditi i urinokulturu.


Izvor




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 16:10:40)

Meni su onda bili leukociti 10-15, pa eto sve bilo sterilno.... Nisam više pametna.




tijatija -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 16:23:59)

Pre dva meseca su mi bili 20-25 , radila urinokulturu i bila je sterilan, samo mi je prepisao cefaleksin i dosta caja. Pre neki dan sam imala strasne bolove, mislila sam da cu da se porodim , uradila nalaze... leukociti 70 [sm=zmeden.gif], mislila sam da mi se to povuklo..




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 16:30:33)

A što si uopšte dobijala cefaleksin, ako je bila sterilna? [sm=zmeden.gif]




tijatija -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 16:36:53)

To sam pocela da pijem odma to jutro kad sam ponela nalaze, nisam cekala rezultat, imala sam jos po nesto poviseno ali urinokulturu sam radila samo radi leukocita. I sad sam dobila cefaleksin .




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 16:40:13)

Ni meni nije jasno od čega su leukociti povišeni ako je sve uredu... Jedino što mi pada napamet je da su mi to veče dali onu običnu plastičnu čašu što se drži u aparatima za vodu, a za urinokulturu sam piškila u medicinsku sterilnu čašicu.




tijatija -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (5.10.2012 16:47:18)

E ni meni nije jasno... Jos sad ako budu sterilni bas me interesuje sta ce mi reci..




zmajče -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (7.10.2012 9:40:00)

Stigao mi nalaz urinokulture imam ešerihiju 700.000 nisam trudna,pijem čajeve al peckanje je strašno čak mislim i da imam pesak sutra idem kod doktora da mi prepiše antibiotik .Nago već dva dana imam temperaturu 37.3 uveče a tokom dana je ispod 37 tj nema je. Koliko je ovo sve opasno brine me ta temperatura verovatno je jaka upala jooooj ne znam više šta da mislim




Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:01:39)

Temperatura ti je zbog ešerihije, antibiotici će to srediti, tj. s obzirom kada si pisala post nadam se da je do sada sve ok.
Meni su stigli rezultati urinokulture, nakon terapije cefaleksinom, koju nažalost nisam mogla do kraja da sprovedem, jer su mi kapsule užasno iritirale želudac. Moj ginekolog se frapirao kada je video da mi je rezultat 10 miliona, takođe u pitanju ešerihija [sm=smiley13.gif] Baš me je uplašio, jer mi je rekao da je izuzetno opasno ako se ne izleči, jer napada bubrege i dovodi do T od 40 stepeni. Prepisao mi je antibiotik - Pancef, koji je izuzetno jak. Iskreno se nadam da će mi pomoći, boluckaju me bubrezi i nadam se da neće doći do toga da mi beba bude ugrožena [sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:07:40)

Neće biti. Pancef će rešiti stvar, za najviše 3 dana ćeš biti kao nova.[sm=smiley1.gif]

Inače, leukociti u urinu znače infekciju u organizmu, nema veze da li je čaša sterilna ili ne, oni se ne stvaraju napolju.




Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:10:28)

Znaš šta me jedino buni? Ginekolog mi je rekao da misli da kutija ima 10 tableta, mada u stvari ima 5. Ne znam da li bi mi u tom slučaju prepisao 2 kutije [sm=zmeden.gif] Sutra idem da ga pitam.




tijatija -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:38:48)

Koliko dana ce ceka za nalaz urinokulture? Prosli put sam dala privatno za 2 dana a sad od srede cekam rezultat [sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:39:54)

Ide 1 dnevno? Onda ti trebaju 2 kutije, urinarne se leče bar 10 dana.




New Mom -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:40:42)


IZVORNA PORUKA: tijatija

Koliko dana ce ceka za nalaz urinokulture? Prosli put sam dala privatno za 2 dana a sad od srede cekam rezultat [sm=smiley13.gif]

Ja sam privatno čekala 2, a državno 3 dana.




Snelle -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:43:11)

Kako kod as to brzo ide! Ja sam čekala nedelju dana, tačno!
Znači, ipak 2 kutije? Uf, majku mu, valjda bebi to ne smeta. Još kad vidim na recepu: Ne preporučuje se tokom trudnoće....




boba 11 -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (14.10.2012 22:44:52)

Snelle postoji caj u Nemackoj raspitaj se da li bi smela,ja sam narucila mojoj cerkici od 3 godine.Zove se Solubitrat Uro i kazu da je jako dobar.Kosta valda 5e kutija,pa ako mozes probaj da nabavis za eserihiju[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>