|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.3.2014 12:47:54   
Anoniman
Da li je neka trudnica imala vise urinarnih infekcija u toku trudnoce?Ja imam vec trecu za redom,uvek razlicita bakterija,pila sam 2 puta antibiotik,jednom amoksicilin,drugi put cefaleksin.Pijem i dosta vode,i Pancicev caj,nista ne pomaze!Ne znam vise sta da radim!Nadam se samo da te bakterije ne uticu na bebu!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
11.5.2014 8:46:23   
MakiJ
Mene muce bakterje, pocela sam sa cefaleksinom 3x1, Nisam odusevljena sto pijem antibiotik u trudnoci ali i bakterje me nerviraju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
1.6.2014 13:55:04   
Tamarilos
Ja sam popila 3x2 cefaleksina dve kutije i posle samo dosta tecnosti i izlecila sam se,a imala sam je bas dosta. Negde oko milion na ml nesto bas uzas.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 12:01:34   
Valerie
ima li neko iskustva sa klebsijelom. ja nikad cula, a u nalazu mi je 500.000. uzas.
ne bih antibiotike dok ne dobijem, za svaki slucaj. bas ime boli besika user posted image

(odgovor članu Tamarilos)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 12:11:51   
bubulence
valerie ja pijem vec drugu turu antibiotika zbog infekcije. mislim da su u trudnoci manje stetni antibiotici nego infekcija.
ako sam u toku, ti ocekujes user posted image ? vidi sa dr sta ti preporicuje. jer infekcija moze da bude jako losa za plod. pij dosta tecnosti, caj od brusnice , uve... uva se pije oko 2 solje na dan, najvise 7 dana. brusnica mora oko 1,5l dnevno i moze duze da se pije...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 12:21:33   
Valerie
hvala bubulence user posted image
ma znam da bi AB nili najefikasniji. dr mi je rekla da mogu cefalexin u svakom slucaju, al se ja tripujem :((( postoji ozbiljna sansa za user posted image , a ne bih bila mirna. citala sam negde da je neko tu bakteriju izbacio samo cajevima, pa se i ja nesto nadam. mislim da cu za pocetak da ponovim UK. ali sam ocajna, ne mogu da spavam od ovih groznih tegoba smrc

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 13:23:00   
choopa choops
Vlerie mislim da se čajevima može rješit jedino ako je mali broj neke bakterije.
Npr. meni je bilo 1200 proteus mirabilis i dr mi nije prepisala antibiotik, već samo da pijem Prolom vodu, čajeve od brusnice i Utisept kapsule (to su neke prirodne na bazi hibiskusa, iako u uputstvu stoji da nisu ispitane na trudnicama). I ne znma jesam li se rješila, tek za tri dana idem da ponovim UK.

Ne znam šta bih ti savjetovala, osim da se raspitaaš kod doktora.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 15:11:00   
Valerie
user posted image ne vredi, moracu ab, pola miliona je bas mnogo. tesi me sto je O bila samo pre 3 dana, tako da jos mozda i nema nista. (mada bih tako volela da bude)
palitrex dakle sme?
500mg na 8 sati? i koliko dugo treba da se pije?
i da li jos nesto uz to, probiotik ili nesto drugo, protiv gljivica, kojima sam naklonjena?
hvala vam puno, ocajna sam, odvratni bolovi

< Poruku je uredio Valerie -- 9.1.2015 15:23:57 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 15:31:38   
choopa choops
Nemoj na svoju ruku ništa. Zovi ili otiđi kod dr pa pitaj.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 15:37:05   
Valerie
dr mi je rekla da mogu cefalexin. provericu dozu. zbunila me apotekarka, koja je napisala 2puta2 od 500mg. sto mislim da je previse. u uputstvu pise da je standardno doziranje 500mg na 8 sati. i onda je kutija za 5 dana, a mislim da treba 7 dana...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 15:45:17   
doktorkakristal
VALERIE cefaleksin se i daje najcesce 2x2 od 500 mg tako da ne brini to je ok doziranje,neki lekovi se mogu piti na razlicit vremenski period nema razloga za zabunu i brigu
e da i to je lek koji je bezbedan po plod to ti je palitrex u stvari

< Poruku je uredio doktorkakristal RR -- 9.1.2015 15:46:07 >


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2015 16:08:31   
Valerie
user posted image hvala, divne ste. vec mi je bolje (bar u glavi :)

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 18:14:05   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops
meni je bilo 1200 proteus mirabilis i dr mi nije prepisala antibiotik, već samo da pijem Prolom vodu, čajeve od brusnice i Utisept kapsule (to su neke prirodne na bazi hibiskusa, iako u uputstvu stoji da nisu ispitane na trudnicama). I ne znam jesam li se rješila, tek za tri dana idem da ponovim UK.




Radila sam opet UK i sad mi je stiigao ovaj nalaz!
user posted image

Ništa mi nije jasno? Zna li neko šta je sad ovo? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 19:09:21   
Trcosava
Koliko ja umem da čitam, pieš da imaš stafilokoke???
Ono gore koagualza? pojma nemam

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 19:22:38   
wivern
koagulaza-negativan stafilokok je dijagnoza, a cini mi se da se leci antibioticima-klasika.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 19:24:53   
choopa choops
Da, taj donji dio sam i ja ukapirala, a onda nađoh ovo

IZVORNA PORUKA: AndreaK

IZVORNA PORUKA: bea83

Evo mog nalaza urinokulture i ništa mi nije jasno, pa molim za pomoć ako se neko razume
Piše sledeće: koagulaza negativan staphylococcus 5000/ml
a ispod napomena: antibiogram nije radjen, ukupan broj bakterija nije signifikantan za urinarne infekcijeuser posted image


Bea83 Ta kolicina bakterije nije infekcija...nema potrebe leciti antibioticima, ispiraj uretru tako sto ces piti dosta tecnosti, cajeva...



Znači ne bi trebalo biti opasno, zvaću dr sutra. Samo mi nije jasno otkud sad Stafilokok, a prije bio Proteus miravbilis.
Radila sam nalaze u različitim labaratorijama...
Ništa nastavljam sa ispijanjem tečnosti dok ne vidim šta kaže dr.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 19:29:15   
wivern
Choopo to je normalno u trudnoci, da imas gomile tih bakterija ali da nije infekcija. Samo pij dosta tecnosti. Meni je dosta pomogao i caj za urinarne infekcije za decu i trudnice. Ne pijes ga case dnevno i superiska, izgurah celu trudnocu bez eserihije koju inace cesto imam.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 19:30:46   
choopa choops
wiv ja nikad nisam imala urinarne infekcije. Ovo mi je prvi put...A imam čaj, pijem ga tu i tamo, nego mi je gadan...

Hvala vam na info user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
14.1.2015 22:17:32   
wivern
Sta sam ja ispisala u prethodnom postu to samo ja znam user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
16.1.2015 13:43:13   
choopa choops
Cvrc user posted image Sad zovnuh doktoricu, kaže Palitrex kapsule 500mg 2x2, 5dana. A ja mislila ne treba ništa user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.1.2015 18:21:35   
lolle
Zdravo svim damama. Imam jedno pitanje za vas. Naime prilikom analize urina (radjena je urinokultura) utvrdjen je odredjeni broj bakterija, klebsiella, i moja dr mi je rekla da mogu da popijem Monural. S obzirom na to da sam tek 5nedelja+4dana plasi me, zato sto je ipak u pitanju antibiotik. Da li neka od vas ima slicno iskustvo? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.1.2015 19:29:26   
Valerie
ja pila palitreks u trecoj nedelji. imala istu tu bakteriju. po antibiogramu meni je bio ponudjen palitreks, koji je bezbedan u trudnoci, kao i amoksicilin. za monural ne znam

(odgovor članu lolle)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.1.2015 19:32:06   
lolle
Hvala Valerie user posted image Nego meni je dr to prepisala prosle nedelje ali ja nisam uzela. Verujem da nema neke razlike sto je jedna nedelja vise. U svakom slucaju veceras cu da popijem. Hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.9.2015 12:12:00   
Animsaj9
Ja sam pila caj od brusnice za ciscenje urinarnih kanala i pomaze.

(odgovor članu lolle)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
22.11.2015 7:38:31   
Valerie
samo da proverim, tokom dojenja sme onaj pancicev caj za bakterije u mokraci za trudnice i decu? sta jos sme?
i sme i palitreks tokom dojenja, zar ne?
izgleda da opet imam upalu besike, pa da se podsetim user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here