|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija, astma i trudnoća
22.9.2011 16:11:47   
bea83
Zaboravih da dodam da mi je doktorka (ginekolog) rekla da, znajući moje iskustvo od prošle godine, ipak kupim aerius i držim uvek uz sebe, pa kad osetim da mi je neophodan da ga uzmem. Više koristi nego štete, posebno u mom slučaju. Poslušala sam je i kupila. Evo i dalje je tabla nenačeta, ali je vučem sa sobom stalno. Imala sam par napada ali su trajali kratko i bili prilično slabi u odnosu na stanje koje sam očekivala. Tako da prodjoh bez lekovauser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.9.2011 20:48:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance

bila kod pulmologa u ZOV da pitam, kaze da ne prekidam terapiju pre porodjaja nikako i da iz njegovog iskustva sto on zna ni jedna od moje dve pumpice ne pravi problem prilikom otvaranja na porodjaju.
da i terapiju nastavljam redovno i za vreme dojenja


Daj bože da je u pravu. user posted image
Javićeš nam, pa da ostale ženice znaju.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Alergija, astma i trudnoća
28.9.2011 9:47:16   
jance
da, pitala sam na kraju i ginekologa juce ipak pa mi je rekao da ventolin (ginipral) u takvim slucajevima ima ucinka samo ako se daje direktno u venu, i da se ne brinem, porodjaj kad krene, onda je krenuo i nista ga nece zaustaviti...
ja se ipak za svaki slucaj trudim da vise ni ne koristim Ventolinsku pumpicu a Symbicort samo jednom dnevno, sto je sigurno, sigurno je user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Alergija, astma i trudnoća
28.9.2011 22:18:08   
Inica
Ja hvala Bogu nemam za sada nikakvih problema. Koristila sam ventolin par x pre par dana,uglavnom uvece, ali to je bilo na psihickoj bazi (teze disanje), tj zbog nervoze, i tu je problem sto mi trenutno pomogne, i vec za 2-3h opet imam taj neki "kratak" dah. I onda sam sebi "rekla ne", prestala sam da uzimam ventolin, i proslo me je brzo sve to..

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Alergija, astma i trudnoća
28.9.2011 22:27:34   
PoisonEve
Jel moze ventolin dojilja da koristi?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Alergija, astma i trudnoća
28.9.2011 22:37:22   
jance
Inice ventolinska pumpica i jeste takva, traje najvise 4 sata , tako su meni rekli, zato sam dobila ovu drugu.

sad, ne znam kakav je kod tebe slucaj, dali je gusenje iskljucivo na nervnoj bazi ili je u pitanju jos nesto...

u principu ako imas problem sa disanjem a trudna si, idi kod pulmologa da ti da neku preventivnu pumpicu jer je veci problem i za tebe a i za bebu ako ostanes bez vazduha nego sto doticna pumpica moze da napravi...
sve kontrole koje sam ja radila u stvari i nisu bili zbog leka samog nego zbog bolesti....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Alergija, astma i trudnoća
28.9.2011 22:38:35   
jance

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Jel moze ventolin dojilja da koristi?



evo bas napisah malko ranije da mi je pulmolog rekao da nastavim sa terapijom i za vreme dojenja redovno a u terapiji mi je i ventolinska pumpica po potrebi.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.9.2011 10:48:39   
Inica
Jance, znam da je veca steta da se ne uzme pumpica, i nisam takav "slucaj" da mi je disanje bas otezano.. Na psihickoj bazi sam pocela delimicno skoro da imam "gusenja", tj nije klasicno gisenje, vec nekako kao "kratak dah", pa ne mogu lepo da spavam nocu, ili me probudi, i cim uzmem odmah mi je bolje. Ali srecom, to se retko desava.  Klasicno gusenje- to ukljucuje otezano disanje, "skripanje" u plucima, svrbe me brada, usi i tako to user posted image Ali i to se retko desava, 1-2x godisnje mozda..

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Alergija, astma i trudnoća
22.11.2011 13:51:03   
grongi
Drage moje, pomoc...pre nekog vremena bila sam kod doktorke za bolove u grlu..ona me je poslala kod orl..tamo je konstatovana alergija... dobila sam presing i neki sprej za grlo...popila sam jednu tabletu i onda saznala da sam trudna i prestala...tegobe su se javile pre tri dana ponovo...upravo mi je lose...malo me gusi grlo i grebe..ne znam sta je u pitanju...a tek sta raditi...da li je neka imala nesto slicno i sta je resenje....

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Alergija, astma i trudnoća
26.11.2011 22:21:11   
cockic
e devojke da li moze neka da mi pomogne ovako kasljem vec dva meseca
i odem kod dr on kaze ako ne prestane do sutra ili palitrex ili eritromicin.

kao da sam bila u nekoj bezveze ustanovi a ne u domu zdravlja.
i nebitno pocnem ja palitrex ali meni se kasalj nije smirio a na plucima
nemam nista onda mi je privatni lekar preko telefona rekao da uzmem
ventolin sprej koristila sam ga kao mala u sred noci kad mi je falio
vazduh.e sad bas otezano disem i onako me tera da stalno kasljucam
a nemam sta.
pa sad ne znam sta da radim ovi iz dz stvarno nemaju pojmauser posted image
bezveze me nakljukao sa tim palitreksom.

(odgovor članu grongi)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.2.2012 15:00:52   
lenox
Moze li mi neko reci da li ste mogle koristiti pumpicu(Ventolin) na samom porodjaju?

Inace imam astmu od 2,5 godine,doduse ne pamtim kada sam imala napad ali pumpicu uvijek nosim sa sobom,i pretezno me krene gusiti kada se nesto uznemirim,inace je alergijskog karaktera...
da vas ne gnjavim ali sam sto se tice toga svasta prosla...


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.3.2012 10:24:00   
Anoniman
Obrati pažnju da ako slučajno budeš morala na CR, treba da odradiš pripremu za anesteziju. Konsultuj svog pulmologa o tome.
Ja se nisam prirodno porađala, ali da jesam, pumpica bi išla sa mnom. Ne bi postojala šansa da mi je uzmu.

(odgovor članu lenox)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Alergija, astma i trudnoća
24.3.2012 20:27:12   
lenox
Hvala ti tashuser posted image
za sada nemam jos indikacije za CR,jedino jos moram ocnom,posto nosim sociva....
ali i ja se necu odvajati od pumpice to je sigurno...
kako je tebi bilo kada si ustala iz narkoze jesi li imala gusenja?
i jesi li morala nesto dodatno raditi od uobicajenih analiza za CR?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Alergija, astma i trudnoća
24.3.2012 20:57:37   
Anoniman
Ima tema o analizama pred CR. Ides kardiologu, izmedju ostalog. Nisam imala gusenja, dobila sam terapiju venski pred sekciju. Prvi CR je bio u totalnoj anesteziji, tada sam kasljala, zbog tube koju moraju da stave, drugi je bio u spinalu, tada kaslja nije bilo. Pri tom sam ja pusac.

(odgovor članu lenox)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.3.2012 11:01:12   
lenox
e moja tash i ja sam pusac,nije da sam bas strastveni ali ipak pusim....
moram to nekako izbacitiuser posted image
sto se tice priprema za CR znam sta treba kao i za svaku operaciju u totalnoj narkozi,vec sam mislila da treba nesto posebno...
iskreno se nadam da necu morati na CR,ne ostaje mi se toliko u bolnici,ovako samo 3  danauser posted image
pozdrav.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.3.2012 13:05:27   
jance

IZVORNA PORUKA: lenox

Moze li mi neko reci da li ste mogle koristiti pumpicu(Ventolin) na samom porodjaju?

Inace imam astmu od 2,5 godine,doduse ne pamtim kada sam imala napad ali pumpicu uvijek nosim sa sobom,i pretezno me krene gusiti kada se nesto uznemirim,inace je alergijskog karaktera...
da vas ne gnjavim ali sam sto se tice toga svasta prosla...




ja! i Symbicort i Ventolin su mi celo vreme bili pri ruci, konsultovala sam pulmologa u ZOV, dali bi moje koriscenje tih lekova moglo da napravi problem prilikom porodjaja, on je rekao da po njegovom dosadasnjem iskustvu to nije bio problem i ja sam bila ok. takodje nemas problema za dojenje, i to sam proverila..


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lenox)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.3.2012 20:59:02   
lenox
tnx jance...
znam sebe panicar sam sigurno ce mi trebatiuser posted image
evo cijelu trudnocu koristim ventolin,i moj dr mi je rekao da nema nikakvih nezeljenih pojava sto se tice bebe.....

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Alergija, astma i trudnoća
28.3.2012 8:27:22   
jance
da, to sam i ja mislila, pre laparo sam valjda pola pumpice izvukla. no sada ces imati puuno vise drugih problema, veruj mi, pumpica ti nece pasti na pamet.
ja je nisam koristila valjda mesec dana posle porodjaja uopste, vec sam se obradovala da mi nece vise trebati, a onda je krenula zima i intenzivno grejanje, pa suv vazduh i morala sam...

a sto se bebe tice, osim hipospadie (izvucene kozice na pisi, sto je u principu estetski problem) mojoj bebi nista ne fali...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lenox)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Alergija, astma i trudnoća
22.7.2013 0:26:07   
viking
Da li je neko koristio Alveco ili Berodual pumpicu tokom trudnoće?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Alergija, astma i trudnoća
24.7.2013 20:31:58   
doktorkakristal
Ako ti nije kasno evo odgovora,svaka pumpica je apsolutno bezbedna u trudnoci lek deluje na nivou pluca i mala koncentracija odlazi u krvotok ,a i to sto ode nema uticaja na plod,ja sam asmaticar koristim Seretide disk,jer se meni pogorsalo u trudnoci.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.7.2013 12:57:55   
Sanjica26 RR
Da li moze da se uradi neki test za alergiju sad dok sam trudna? Vec od smog pocetka trudnoce imam problem sa alergijom. I pre sam imala, ali sad je bas izrazena.
Simtome koje imam su svrab usiju i grebuckanje grla. Ne mogu da spavam nocu. Sad mi je krenulo i curenje nosa. Nekad imam utisak ne cesto da ne mogu da dodjem do vazduha. Razmisljam da se javim nekom alergologu, ali ovde je pitanje da li ima valjanih.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.7.2013 13:10:51   
viking
Hvala doco, pitala sam već ginekologa u DZ pošto sam išla u međuvremenu po doznake, rekla je da isto što i ti user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.7.2013 15:45:13   
doktorkakristal
SANJICE ne znam sto se proba tice,u smislu da li pokazuju dobre rezultate u trudnoci,posavetuje se sa alergologom,ako osecas gusenje obavezno kod pulmologa jako je bitno da se na vreme otkloni jer steti bebi,kapi za nos izbegavaj nisu pouzdane sem onih na pricipu fizioloskog ali to ne pomaze,antihistamik moze ali da te ja ne savetujem javi se alergologu.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Alergija, astma i trudnoća
11.11.2013 9:54:20   
Milica cica
Baš sam i ja htela da postavim pitanje o štetnosti pumpica, ja sam pre koristila Berodual i Symbicort u kombinaciji, u trudnoći mi je dr prepisao Ventolin i Pulmicort. Evo sve do sada nisam imala problema sa otžanim disanjem, ali sada već ima par dana mi krenulo i ova kombinacija mi ne pomaže. Imam i Berodual, ali mene bilo strah da ga koristim.

< Poruku je uredio Milica cica -- 11.11.2013 9:55:03 >

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Alergija, astma i trudnoća
11.11.2013 9:56:51   
Milica cica

IZVORNA PORUKA: viking RR

Hvala doco, pitala sam već ginekologa u DZ pošto sam išla u međuvremenu po doznake, rekla je da isto što i ti user posted image

Znači i Berodual je bezbedan?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here