RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


boba 11 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (3.2.2013 8:55:40)


IZVORNA PORUKA: boba 11

Dobila sam rezultat KKS za sina i jedino sto mu prilicno odskace je Alkalna fosfataza 298/(36-120)
na googlu sam nasla da moze biti uzrok nekih bolesti ali i da je cesto povecano kod dece u razvoju ,zna li neko vise o ovome?

?????????????




Olga75 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (3.2.2013 11:02:38)

Bobo ,predpostavljam da je povisena jer je on dete u razvoju ali svakako cete kod pedijatra pa ce te on smiriti [sm=smiley1.gif]




boba 11 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (5.2.2013 18:58:50)

Kaze mi dr da je malo povisena i neki croslaps je povecan,takodje ima neko malo prosirenje u desnom kuku i skoliozu kicme u vratnom delu i dobio je brufen mesec dana i ranisan pola tab.Sledece je endokrinolog i fizijatar[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (26.9.2013 16:46:29)

Jole82, trebam da uradim krvnu sliku, šta tu sve spada, pomagaj[sm=smiley1.gif]

Ako ima neki spisak? Ili oni u labu znaju sve kada im kažem krva slika?




jole82 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (26.9.2013 18:25:42)

Ej izvini Dunja...sad sam tek dosla do kompa..bilo vreme za klopu i spavanje gospodjicino :)
Ako ti je dr reako KKS (kompletna krvna slika) to je to i u labu sigurno znaju
A ako je receno i biohemija moras i to da im napomenes...
Da se razumemo nisam ja ekspert nego znam to onako
Ugavnom pod krvnom slikom se podrazumeva ono eritrociti , hemoglobin, hematokrit, leukocti, nutrofili, trombociti, sedimentacija (negde je potrebmo napomenuti i sedimentaciju, jer to rade zasebno), a pod biohemijskom analizom se podrazumevaju trigliceridi, holesterol, enzimi jetre (ast, alt) urea, kreatinin, gvozdje i naravno glukoza...
Ako imas negde stare nalaze mozes da vidis sta je sta i da su odvojena ova dva dela...ili da vidis sta ti je trazeno prosli put od biohemije(jer koliko znam tu se svaka stavka posebno narucuje, dok kod KKS ide sve u paketu sem eventualo sedimentacije, koju neki posebno zahtevaju da se napomene da bi je uradili)
Pa cisto ako ti dr nije precizirao ti odradi i KKS i biohemiju (zbog secera, jel te...)al potrazi sta ti je prosli put trazeno od te bihemije pa to i ponovi, jer ja ne znam sta traze zbog tvog postupka
I da naravno HbA1c obavezno napomeni!
Mozda zam malo konfuzna, al mislim da mozes da uhvatis nit...ako nesto treba tuJ sam [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (27.9.2013 22:09:06)

Jole, hvala ti [sm=smiley31.gif]

Napisala mi dr. u mailu samo krva slika, ali možda je bolje da zbog glukoze uradim i biohemiju, videću. U svakom slučaju ipak u ponedeljak radim, tako da ima vremena :)




Janncica -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (25.11.2014 13:26:32)

Ovako...
Spremam S za vadjenje treceg krajnika. Vadili krv u cetvrtak i danas podignem rezultate jer ih sutra nosim kod dr da pogleda,a njemu:
WBC 13.1 (4.50-10.40)
Lym# 6.7 (0.90-5.46)

PCT 3.4(1.5-3.2)
Sve ostalo je normalno. On nema temperatru,niti je imao,U cetvrtak kad je vadjena krv,popodne je poceo nos da mu curi i da kaslje.Inhaliram ga i bolje je.
Izlaze mu 4 zuba,ako to ima veze i do proslog utorka je pio ab za upalu usiju.
Sutra idem u svakom slucaju,ali me ovo bas zbunilo.




Sanjalicaaa -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (23.10.2015 14:19:39)

Ne znam u kojoj bih temi pitala. Zna li neko šta znači smanjeni monociti u krvi? Tokom cele trudnoće su smanjeni. Ne znam da li ima veze sa trudnoćom ili ne [sm=zmeden.gif]




Animsaj9 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (26.10.2015 19:52:02)

Verovatno da u tvom slučaju da ima, ne znam da li si pre trudnoće kontrolisala krvnu sliku?




Ana RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (8.12.2015 21:00:57)

Žene, da li znate da li se ove analize rade u domu zdravlja ili moram privatno: analiza krvi sa ANA, c3, c4. igG, igA, igE.




jess021 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (9.12.2015 19:46:26)

Ana, znam da su Igg, IgA, IgE imunoglobulini i ja mislim da se to ne radi u domu zdravlja. U NS se radi u klinickom centru.




mama Jo -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (30.4.2018 18:06:36)

Uglavnom ne znam 😊




mati -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (30.4.2018 18:14:17)

Ja samo osnovne, ne znam ni sta je pokazatelj cega. A kad pitam nisu raspolozeni za objasnjavanje. Jos VB ima drugacije skracenice od civilne pa mi nista nije jasno.




MimaKos -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (30.4.2018 20:29:21)

Ja ono sto me zanima, ali uvek podeblja kad nesto ne valja pa pitam za znacenje




dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 10:44:37)

Povišene su mi transemninaze, ALT je 100 (gornja granica je 55) a AST je 52 (gornja granica 34).
Brinem se, radim opet nalaze za 6 dana, reekla mi dr, ako rasu i dalje, da odmah idem kod hepatologa.
U trudnoći su mi bile ok.




Sanidej -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 11:59:59)

Da li pijete lekove ili ste skoro pili (antibiotike npr), prelezali virusnu/bakterijsku infekciju, proveravali masnoce u krvi? 




Ana RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 12:07:16)

Suzi, pa što ti nije odmah zakazala? Nadam se da će sve biti ok [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 12:15:11)

Pa rekla je tek ako rastu dalje onda da idem kod hepatologa.
Sani, bila sam prehladjena nekih 10-15 dana pre vadjena krvi, ali nisam pila antibiotike. Pila sam metil dopu za pritisak do pre 15ak dana. 




vocicana -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 12:26:38)

Nisu to strasne transaminaze, ali jesu povecane. Da ti se uradi uz stomaka, ne mora nista da znaci.




Sanidej -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 12:32:43)

Najverovatnije je metil dopa uzrokovala porast transaminaza. Prehlada takodje moze doprineti. Nemojte brinuti zbog ovih vrednosti jer gledamo i odnos AST i ALT (koji nije problematican u ovom slucaju), a ne samo pojedinacne vrednosti. Svakako je potrebno pracenje kao sto ste vec culi.




Maslacak15 -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 12:37:34)

Dunja pisala Sam ti na WhatsApp U. Transfuziju krvi nisi primala?  Infekciju Si zalecila? Znam da si bila gadno prehladjena pre Par nedelja? Ja Sam jednom imala U sklopu atipicne pneumonije.Transaminaze mogu da skoce privremeno Ali Ako se brzo ne normalizuju ja bi isla kod interniste....





dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 12:58:33)

 Hvala vam!Maslackonjo probala sam sad da otvorim wtsup, nece, nesto me zeza. Elem, valjda sam zalecila, mada je u trenutku vadjwnja krvi mozda jos bila prisutna prehlada. Znam samo da sam tada imala dve groznice na gornjoj usni, tj. Imam jednu jos uvek. prvo izasla jedna desno pa druga levo. Umorna sam, iscrpljena, pao imunitet. 




dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 15:16:22)

Da li bi bilo dobro da pijem sada surutku zbog jetre, i da li smem uopšte surutku dok dojim?




lesli -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (11.4.2019 15:20:34)

Dunja ja sam je pila. Meni je ona u jednom momentu bas jako prijala nakon porodjaja, onako hladna iz frizidera.
Ne vidim sto ne bi smela...

Nadam se da ce analize biti ok uskoro 🤗




dunja RR -> RE: Da li razumete one silne skracenice sa nalaza krvne slike? (18.4.2019 12:13:08)

Jutros sam vadila krv, porasle su još malo transaminaze i zakazala za sutra pregled i UZ abdomena kod hepatologa, rekla mi moja dr da hitno odem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>