Jabukovo sirće (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


Anoniman -> Jabukovo sirće (3.8.2009 12:23:22)

Za šta se upotrebljava jabukovo sirće?

Jabukovo sirće je najpoznatije kao sredstvo za mršavljenje,a često se priemnjuje i za smanjenje nivoa masti u krvi. Jabukovo sirće se koristi kod artritisa, akni i drugih kožnih oboljenja, za smanjenje povećanog krvnog pritiska, kod glavobolja, kod hroničnog umora, za eliminaciju peruti, kod posledica opekotina i za smanjenje povećanog nivoa holesterola.
Jabukovo sirće je poznato i kao supresor apetita. Pektini iz jabuke vezuju masti i smanjuju njihovo usvajanje. Pektini su nesvarljiva celulozna vlakna, koja su prisutna u jabuci. Prema nekim teorijama jabukovo sirće doprinosi smanjenju aciditeta krvi, koje nastaje usled nepravilne ishrane. Jabukovo sirće se koristi i kod bolesti grla, za regulaciju probave, kod slabe cirkulacije. Koristi se i spolja protiv svraba i za kupke.

Kako deluje jabukovo sirće?

Jabukovo sirće stimuliše metabolisanje masti i tradicionalno se koristi za regulaciju telesne težine. Prema nekim studijama jabukovo sirće smanjuje nivo šećera u krvi i glikemijski index posle jela.

Detaljnije: prirodnilek.com


Ja sam još pre trudnoće kupila neko jabukovo sirće za mršavljenje. Pila sam ga po cele dane... kako? 1/4 sirćeta, ostalo voda, hladno. Prijalo mi je, jer je bilo leto. Nisam pila velike količine, nego mi je stajalo u čaši pa sam pijuckala. Nešto se ne sećam da je imalo efekta. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Jel probala neka od vas?

Videla sam i da postoje kapsule jabukovog sirćeta.




Lu -> RE: Jabukovo sirće (3.8.2009 14:00:35)

Dobro je za mnoge stvari ali ne ne smije se pretjerivati sa njim,pogotovo osobe sa niskim tlakom,jer snižava isti.




Verus -> RE: Jabukovo sirće (3.8.2009 17:39:51)

I ja sam pila ali nisam nesto primecival dejstvo.....mada, prirodno ima u sebi raznih minerala u tragovima i drugih za-telo-dobrih sastojaka pa je zdravo, kasicicu u vodu i malo meda.  Ja i danas cesto dodam malo u flasu od vode koju nosim na posao, tako da ne pijem samo vodu jer mrzim obicnu vodu da pijem....
Takodje je dobro i za vene i krvne sudove, sto iznutra (piti), sto mazati preko vena. 
Hm, ne mogu da se setim niceg drugog za sta se koristi sto Tasha nije vec navela....




Lilly* -> RE: Jabukovo sirće (8.8.2009 10:19:15)

Taman sam juče pročitala da jabukovo sirće razmućeno u čaši vode pre jela pomaže uklanjanju celulita i sprečava njegov nastanak, a takodje je dobro ta mesta masirati razblaženim jabukovim sirćetom svako veče pre spavanja, i onda ih namazati kremom protiv celulita (napisaću ovo i u temi o celulitu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image])




mikanica -> RE: Jabukovo sirće (10.8.2009 14:56:20)

smem li bar to da primenjujem dok dojim???




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (10.8.2009 14:58:42)

Ne znam dal bi menjalo ukus mleka.

Zašto ne piješ vode? Pij puno vode, voda ispira celulit.




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (24.9.2009 18:44:09)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pre par godina sam pila Jabukovo Sirće Za Mršavljenje. Dal ima efekta ili ne ustvari ne znam, jer sam nakon mesec dana konzumiranja istog ostala u drugom stanju. Sada sam odlučila da probam opet, kupila sam Voćno Sirće Od Divlje Jabuke Sa Dodatkom Ekstrakta Lincure (Gentiana Cruciata).

Na njemu piše: Uzima se pre, u toku ili posle jela u količini od 0,3dl. Ova količina se meša sa 2dl vode sa ili bez dodatka meda.

Prema vekovnom iskustvu naših predaka koren lincure u kombinaciji sa jabukovim sirćetom pomaže razgradnju masnoća u krvi, normalizuje pritisak i poboljšava cirkulaciju.





Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (24.9.2009 18:46:39)

Ja sam ga pila ali sam tada drzala i dijetu, tako da ne znam da li sam smrsala od gladovanja ili sirceta [sm=smiley13.gif] Ali znam sigurno da mi je dosta smanjivalo apetit kada ga popijem pre jela i nekako sam brzo bila sita [sm=smiley13.gif]
Tasho, koliko si platila i gde si kupila to sirce sa tim dodatkom?




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (24.9.2009 18:48:08)

U prodavnici, 65din, 0,5l. U tri prodavnice sam bila, u sve tri je bilo.

Proizvođač: ekofarm doo




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (24.9.2009 18:51:27)

Ja sam pila ono najobicnije jabukovo sirce u flasi od 1l. Pila sam sirce pa vodu (nisam mesala oba u istu casu) i nisam jela med posle toga. Mislim da mi ne bi mnogo pomoglo da sam ga mesala u vodi jer bi mi bio blag ukus i ne bi mi se smucilo da jedem. Ovako kako sam ga ja pila, odmah posle sirceta zeludac bi mi se zatvorio [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (24.9.2009 18:53:03)

Meni je to zamena za sokić. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:21:02)

Stižem iz prodavnice zdrave hrane. Kupila sam pogrešno jabukovo sirće. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Od istog proizvođača ima sirće i za mršavljenje. Ja sam nešto lupetala, pa čak i na glas rekla "jao kako lupetam", na šta mi je prodavačica rekla "ma ne lupetaš. Ja sam uz sirće za mesec dana skinula 6kg". [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Pitam šta je radila. Kaže, sirće ubija želju za slatkim. Za doručak je jela uglavnom voće, mada se nije striktno držala, ako je htela sendvič - jela ga je. Obilan ručak. I večera kako kad. Uz svaki obrok je u 2dl vode sipala supenu kašiku jab. sirćeta i pila umesto soka.




mamanp -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:24:22)

Napisi ko je proizvodjac tog sirceta. Ja sam se jedno vreme kljukala sircetom, al nisam uspevala da smrsam.




pahulja76 -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:29:58)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Uz svaki obrok je u 2dl vode sipala supenu kašiku jab. sirćeta i pila umesto soka.


ja sam pre 3 god. pila, ujutru pre dorucka i pre rucka po casu-2 kafene kasicice razmucene u 2 dl vode.... i jela sam sta sam htela i odrzavala kilazu... otkako sam prestala sa tim ugojila sam se 5 kg [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:33:49)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prodavnici, 65din, 0,5l. U tri prodavnice sam bila, u sve tri je bilo.

Proizvođač: ekofarm doo



Ima različitih vrsta. Jedno je za cirkulaciju, jedno za mršavljenje, ostalo ne znam.




mili15 -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:35:07)

I ja sam ga pila pa sam zaglavila u bolnici zbog toga i doktor mi je rekao da jabukovo sirce unistava zeludac.A ako zelite da skinete suvisne kg pogledajte na google UN.dijeta,koja ustvari i nije dijeta vec odvajanje ugljikohidrata ,bjelancevina itd.
Moja snaha je skinula 30 kg za malo vise od pola godine (a nema sta nije probala i sve to bez uspjeha),a ja 5 kg za za 15 dana i nikad se kg nisu vratili.




pahulja76 -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:37:25)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prodavnici, 65din, 0,5l. U tri prodavnice sam bila, u sve tri je bilo.

Proizvođač: ekofarm doo




Ima različitih vrsta. Jedno je za cirkulaciju, jedno za mršavljenje, ostalo ne znam.



za mrsavljenje imas od dr. Andre-a (ima jos 2-3 vrste, za salate, protiv holesterola...jer su sa razlicitim biljkama) a ima i u staklenoj flasici Nature`s best-prirodno sirce od divljih jabuka za mrsavljenje i opste zdravstveno poboljsanje pakovanje od 250ml, 500ml i 750ml.




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:38:56)

Ima tema o UN dijeti. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ja nemam mogućnosti tako da se hranim jer... prosto mi to nije zgodno jer sam većinu dana van kuće.




mamanp -> RE: Jabukovo sirće (25.9.2009 10:56:44)

Ja sam pila (ubijte me ne znam ime proizvodjaca) nekakvo sirce za mrsavljenje u staklenoj flasi sa lekovitim travama . Rezultat: kg ostali isti, a novcanik smrsao jer je bilo preskupo a ja se nalivala ko luda.




saaja -> RE: Jabukovo sirće (29.11.2009 16:00:32)

Realno, je li iko SAMO od ovoga smrsao?




Suncicabg -> RE: Jabukovo sirće (27.1.2010 16:14:33)

I ja sam pila jedno vreme svako jutro masicica meda, kasicica sirceta i malo vode pomesano i .....nista




Anoniman -> RE: Jabukovo sirće (27.1.2010 18:03:31)

Prodavačica u prodavnici zdrave hrane. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




cipiripi -> RE: Jabukovo sirće (27.1.2010 18:06:17)

cinjenica je da je zdravo..ali ako se ishrana ne dovede u red dzaba ti sirce...
a sa druge strane ne treba ni preterivati sa istim..
dobro je i u kombinaciji sa medom.




*Amra* -> RE: Jabukovo sirće (27.11.2013 11:52:49)

Ja sam pila jabukovo sirće u kapsulama pre dve godine i za par meseci smršala 9kg. Ti kilogrami se vise nikada nisu vratili. Sada bih htela da smrsam još 5 kg, koliko mi je ostalo od tada. Počela sam da pijem ujutru razblaženo u mlakoj vodi dok ne kupim kapsulice, jer ne stižem zbog posla...




vikiveki -> RE: Jabukovo sirće (27.11.2013 11:58:05)

Ja nisam znala da jabukovo sirće ima da se kupi u kapsulama.Gde te kapsule imaju da se kupe i koliko je zdravo na taj način skinuti kg?




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>