Kozje mleko (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Mariya -> Kozje mleko (18.9.2012 11:10:14)

Ne nađoh temu o kozjem mleku...


U prilici sam da svaki dan uzimam sveže kozje mleko od komšija. Pročitala sam i čula već hiljadu puta da je kozje mnogo bolje i zdravije od kravljeg mleka. Da li vi deci dajete kozje mleko ?




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 11:57:10)

Ne, možda i probam jednom - kad se set_im. Ali ne bih dala "sveže od komšije". 




minavb -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 11:58:26)

[sm=jezicek.gif] Neću da kažem kako sam to protumačila sveže od komšije.




Mariya -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:01:55)

Naravno da joj neću davati sveže već prokuvano, mislila sam na to da mogu da joj svaki dan donosim mleko koje nije prerađeno, u tetrapaku itd.




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:04:29)

I ja sam na to mislila. Ja volim tetrapak, i volim kada mleko preradi neko ko se u to razume. 




minavb -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:05:06)

Uvek prednost dajem namirnicama sa deklaracijom i atestom, naročito onim koje su lako kvarljive i visoko rizične kao što su mleko i mlečni prozvodi. Ne kažem da će se neki maler sigurno desiti sa komšijinim mlekom, ali kao što već negde napisah, nikad ne možeš biti previše oprezan kad su deca u pitanju.




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:12:42)

U svakom slučaju: kozje mleko - zašto da ne? Samo se ne slažemo oko izvora istog. I ne znam u kom uzrastu početi davati. 




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:12:43)


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja volim tetrapak, i volim kada mleko preradi neko ko se u to razume. 


Takođe. Neši ne dajem ni mlade sireve koji nisu upakovani, kada je počeo da krade iz mog tanjira taj sa pijace, prestala sam da ga kupujem.
Kozije mleko sam pokušala da dam jednom, Neša ga je pljunuo, iako je bilo iz onog malog tetrapaka sa slamčicom.




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:14:05)

Nisam probala, kažu da je gadno (tj, mi nismo navikli na taj ukus). Ja sam razmišljala da probam da ga mešam sa kravljim, pa ga tako postepeno naviknem na ukus, samo se nikada ne setim da kupim.
Jel sme da se meša?




minavb -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:19:59)

Ne, dolazi do burne hemijske reakcije[sm=jezicek.gif] NAravno da sme. (izvinjavam se, danas sam malo luda)
Mleko ne pijem nikakvo, ali obožavam jogurt i sir od kozjeg mleka.




jovicaa -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:19:59)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ne nađoh temu o kozjem mleku...


U prilici sam da svaki dan uzimam sveže kozje mleko od komšija. Pročitala sam i čula već hiljadu puta da je kozje mnogo bolje i zdravije od kravljeg mleka. Da li vi deci dajete kozje mleko ?

ako tvoj komsija redovno kotrolise to mleko, zasto da ne. i ako pere ruke cesto[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:24:15)

IZVORNA PORUKA: minavb

Ne, dolazi do burne hemijske reakcije[sm=jezicek.gif]


[img]http://www.dodaj.rs/f/1p/139/3qN2GXLv/1/nuclear-explosion.jpg[/img]

ovako? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




minavb -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:24:40)

Redovna kontrola, sigurno[sm=smiley36.gif]
Svaka tura pomuženog mleka mora da se testira, a mikrobiološka i zdravstvena analiza su skupe za male proizvođače. To takođe ne garantuje da mleko nije kontaminirano nakon uzimanja uzorka.
Tašo, baš tako.[sm=jezicek.gif]




Jeca* -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:24:55)

sa ovim se apsolutno slažem
inače, kozje mleko sad ima da se kupi u svim "boljim" marketima...ja nikako da se osmelim da probam [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jovicaa -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:29:54)

dobro ako komsija redovno odrzava cistocu sisica kozjih i svojih ruku i posude u koje muze....[sm=jezicek.gif]
zezam se, ali ako bih ja imala komsiju koji ima kozu, i ako bih imala poverenja u njega, znaci ako bih znala da je koza zdrava, da je higijena na nivou i da ponekad kontrolise mleko, verovatno bih prednost dala tom domacem pre nego tom u tetrapaku, ali skuvanom naravno.
samo posto nemam nikakvog komsiju, tj nijednog sa kozom, moracu da kupim u tetrapaku.




madre -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:30:09)

mariya, bogiju sam uvela kozije mleko sa pune 2 godine, da ga pije uvece umesto adaptiranog, koje je do tada pio[sm=smiley1.gif] lepo ga je prihvatio...




minavb -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:35:39)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

dobro ako komsija redovno odrzava cistocu sisica kozjih i svojih ruku i posude u koje muze....[sm=jezicek.gif]
zezam se, ali ako bih ja imala komsiju koji ima kozu, i ako bih imala poverenja u njega, znaci ako bih znala da je koza zdrava, da je higijena na nivou i da ponekad kontrolise mleko, verovatno bih prednost dala tom domacem pre nego tom u tetrapaku, ali skuvanom naravno.
samo posto nemam nikakvog komsiju, tj nijednog sa kozom, moracu da kupim u tetrapaku.

E pa to je zato što ne znaš kritične tačke kontaminacije namirnica. [sm=smiley1.gif] Dakle, sterilisano mleko pakovano u aseptičnim uslovima.




madre -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:37:38)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

dobro ako komsija redovno odrzava cistocu sisica kozjih

zagulih se[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:40:30)

Najlepse je i najbolje direkt iz sise pa na vatru da se prokuva..jaaooo nikad vise necu to imati na selu.. odose svi [sm=smiley13.gif]
Ali to je najsladje, najukusnije i .. i.. sve [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:46:43)

ma dobro ja kazem da bih ja stvarno dala, ako bih imala poverenja u tu osobu i to je to. sva deca koja se lece od astme i slicno, piju domace sa sela, verovatno ljudi to ne bi radili, da je to mleko otrovno.




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:50:07)

Moja mama je pulmolog i nikada nikome nije rekla da pije domaće sa sela.
Od astme se ne lečiš, to je neizlečivo. Možeš samo ublažiti tegobe.




jovicaa -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:51:58)

nisam napisala izlece od astme, nego lece




Anoniman -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:53:58)

Leči se nešto što će da se izleči. Možda grešim. Uglavnom, ne mislim da kozje mleko ima veze sa astmom. 




jovicaa -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 12:59:49)

leci se sve i svasta, a ne izleci se sve i nije svakom lecenju cilj izlecenje, cilj lecenja je cesto i samo ublazavanje simptoma. barem koliko ja poznajem srpski jezik, ali to nije tema[sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Kozje mleko (18.9.2012 13:02:11)

Kakve veze ima mleko sa sela sa astmom? Niko ne kaće da je to mleko otrovno, već da je mogućnost da bude mikrobiološki i zdravstveno neispravno, veća.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>