|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:38:22   
nina83
IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: nina83

Leki, mislim da mnogi smatraju da je porodjaj bez epidurala prirodniji jer zena tada aktivno ucestvuje u svom porodjaju. Kada dodju naponi i treba da izgura bebu, ona oseca svoje telo i zna koliko snage moze da utrosi. Cula sam da se desavalo da porodilja sa epiduralom zavrsi na CR jer ne moze da izgura bebuuser posted image Kad joj kazu guraj, ona gura, ali ne oseca da li jos jace treba i koliko ona zapravo gura. Tada se ona ne muci, ali se beba muci.

Da, svasta ljudi pricaju. Neki veruju i da su ih oteli vanzemaljci. Ja se poradjala epiduralom, ne da sam osecala apsolutno sve, osim bola, nego sam posle dva sata ustala sa stola i odsetala u svoju sobu. Beba se muci kada se majka ne muciuser posted image  Sta sve ljudima pada na pamet!? Ali stvarno! Kako li se moj beban mucio dok sam se ja poradjala, bas me zanima? I porodila sam se onog trenutka kada je prestalo da boli, zato sto sam tada bez ikakvih problema mogla da radim sve sto mi je dr govorio, jer me nije bolelo. Opustila sam se , otvorila skroz i zavrsila posao odmah. Pretpostavljam da se ti nisi poradjala, jer ni malo nema smisla to sto pises. Zena ne oseca da li treba jace da gura ili ne. Zena ima napone i u skladu sa njima gura, htela ili ne. Koliko ce dugo da zadrzi potisak, da li ce dijafragma biti spustena ili ne, sve to govori babica ili lekar, tako da tu stvarno nema nikakvog pametovanja. Smatram da sam vrlo aktivno ucestvovala u svom porodjaju, osecala svoje telo, bez problema izgurala bebu i - gle cuda primila epidural. Misljenja sam dakle, potpuno suprotnog. Kod odredjenog broja zena, koje imaju tezi porodjaj, epidural i njima i bebcetu olaksava i ubrzava celu pricu. A sto se tice zavrsavanja porodjaja zapocetih epiduralom carskim rezom - no comment. To mi je druga dimenzija cele price. Neko, potpuno nekvalifikovan, nemajuci celu klinicku sliku ispred sebe (koja mu ne bi nista ni znacila jer nije kvalifikovan), zakljucuje da je zbog epidurala porodjaj prolongiran i da je bilo nuzno zavrsiti ga CR. I da ponovim, po n-ti put (pomislice ljudi da zaradjujem od prodaje epidurala) u Francuskoj zene koje odbiju epidural idu kod psihologa na razgovor jer se tamo pitaju koji problem ima majka kada zeli da je boli, a ne mora da je boli i kako ce to uticati na vaspitanje deteta. Ne solim ja nikome pamet, neka svako radi kako mu je volja, naravno, ali ovo pisem samo zbog zena koje su u nedoumici jer kolaju svakakve glupe price.

Imas strucno misljenje o epiduralu na temi Epidural da ili ne. Ja nikog ne napadam, samo iznosim svoje misljenje i time ne vredjam nikoguser posted image
Nema potrebe da zauzimas toliko odbrambeni stav, ovde svi iznosimo svoja misljenja i iskustvauser posted image
Nek svaka zena bira kako ce se poradjati, ako je u mogucnosti, njena stvar.
A, sto se psihologa u Fr. tice, iskreno, prvi put cujem. user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:44:33   
Rivana
ja sam htela sa epiduralom ali na moju veliku zalost alergicna sam na neke anestezije pa nisam mogla kad su mi rekli da ne mogu da moram sve prirodno tek onda me uhvatila panika od porodjaja.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:49:26   
Leki 77
Ja nisam brinula i bilo je ok. Stvarno mislim da nema razloga za brigu. Moja koleginica se 1. put porodila sa epi, 2. nije stigla da ga primi i kaze da je migrene vise bole od porodjaja. Koliko god da te puno boli, boli i prodje. I to je to. Prodje. A ostane jedna diiiiiiiivna bebica da te budi nocima user posted image . Jednima je ovako, drugima onako, ali koja god muka da je kratko traje user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:52:35   
Rivana
ja sam imala brz porodjaj a kazu da ni to nije dobro

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:54:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

ja sam imala brz porodjaj a kazu da ni to nije dobro


imala sam i ja i to oba puta ...a zašto ne valja?????

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:57:04   
Rivana
ja sam se jako pocepala kazu da je to zato sto je porodjaj bio brz a beba velika

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:59:37   
Leki 77
Lepo sam napisala :"Ne solim ja nikome pamet, neka svako radi kako mu je volja, naravno, ali ovo pisem samo zbog zena koje su u nedoumici jer kolaju svakakve glupe price. " Ako mislis da zauzimam odbrambeni stav to znaci da me napadas? Ja to tako nisam dozivela. Iskljucivo kao razmenu misljenja. To sam i naglasila. Samo ne bih da zbog praznoverja nekoga boli kada ne mora. Ali ako neko voli da ga boli, neka ga boli, njegovo pravo, naravno. A to za Fr je tacno, posto je suprugova sestra ginekolog i radi u Parizu. U stvari, ako ona laze mene i ja lazem vasuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 16:00:18   
Anoniman
aaaaaaaaaaa... pa valjda i to zavisi sve


(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 16:10:11   
Verus
Moram se sloziti da smo ovde da iznosimo svoja misljenja, NE da ih namecemo, ma sta oni bili.  Kao sto si ti Leki ubedjena da je epidural najbolja stvar na svetu, tako druge zene misle da je prirodni porodjaj (a pod prirodni mislim BEZ ikakvih drugih dodataka), najbolja stvar. 
Epidural ima svojih rizika, nemoj da mislis da nema.  Znam zenu koja se 3 puta poradjala epiduralom, prva dva puta super, treci put je kuci otisla u invalidskim kolicima da nastavi brigu o sada, troje dece.  Mali rizik je povreda nerava i invaliditet, ali rizik postoji.  Naravno, kao sto postoje istrazivanja koja su u korist epidurala, tako postoje i ona druga, koja navode da deca koja su rodjena pod epiduralom slabije napreduju u pocetku  i duze im treba vremena da se "oporave", reaguju na zvuk, svetlost itd.  Na zeni je da odluci i sudi sta i kako zeli.
A sto se tice toga da zene salju kod psihologa???? Ovo prvi put cujem! I sama zivim na zapadu i to NIKAD nisam cula.


(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 16:30:46   
Leki 77
Izvinjavam se svima kojima sam nametnula svoje stavove. Ne znam kako je moguce da sam tako nesto ucinila, ali ako jesam, izvinjavam se. Nikako mi namera nije da nametnem nekome svoje misljenje. Samo da podelim svoja iskustva. A posto zivis na Zapadu, svesna si da se epidural praktikuje u 80-100% slucajeva. Jedino mi se ne dopada ovo - druge zene. Ispade kao da samo ja mislim da je epidural dobar. A iskreno, osim na forumu, nisam cula ni za jedno negativno iskustvo. A to sto navodis da je tvoja prijateljica ostala invalid posle 3. porodjaja zbog epiduralne, je nesto sto sam mnogo cesto citala na netu da bih verovala da je istina. Ispade da svaka protivnica epidurala ima po jednu takvu prijateljicu, sto mi dodje kao masovna pojava invaliditeta posle epidurala. Svaka intervencija, ukljucujuci i vadjenje zuba donosi svoje rizike. Pa i prelazenje ulice. Ne bih kometarisala takve stavove.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 17:53:04   
Verus
Leki, ne mislim da bi iko ovde lagao o tako necem strasnom (prijatelju koji je ostao invalid), a pogotovo ne ja.  To me je, iskreno receno, jedino uvredilo u tvojim postovima.  Epidural u Americi, moze da bira ko zeli, isto kao i bilo gde u svetu, niko ti nista ne namece, ako hoces prirodno izvoli, ali ti naglase i podsete te da si "to sam zeleo" jer svako zna da porodjaj nije lak....

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 18:02:03   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Leki, ne mislim da bi iko ovde lagao o tako necem strasnom (prijatelju koji je ostao invalid), a pogotovo ne ja.  To me je, iskreno receno, jedino uvredilo u tvojim postovima.  Epidural u Americi, moze da bira ko zeli, isto kao i bilo gde u svetu, niko ti nista ne namece, ako hoces prirodno izvoli, ali ti naglase i podsete te da si "to sam zeleo" jer svako zna da porodjaj nije lak....



BTW, u temi o epiduralnoj sam citirala deo stranice "ugovora" koji se daje trudnicama u gaku koje se odluce na epiduralno o mogucim rizicima, i statiskima o tome koliko se cesto desava. Sansa da zena ostane paralizovana (pobogu zeno, zabadaju ti iglu u kicmu??), jeste jedna u 250 000.  Eto, posto mislis da lazem, dala sam ti statistike, kojima ti izgleda jedino verujes. 
Nemam vise sta da kazem u vezi ovoga, stvarno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 8:11:33   
Anoniman
U potpunosti se slazem sa Leki 77.
Najvise se iznerviram kada cujem starije zene (obicno tu, kao po pravilu, spadaju svekrve, tetke i babe od muzeva) da se protive epiduralu: Ej jes sada, bas ti treba anestezija! Mi smo sve kao to imale, ko nas je pitao, pa sta nam fali! Ima i ti da se mucis, jesi cula, da osetis, vise ces da cenis..!!??

Ljubomorne su!

Zene danas zaista treba da iskoriste to sto im se nudi i olaksaju zivot sebi sto vise mogu.Niko im nece reci hvala ti sto si se mucila dok si se poradjala.
Ili mozda vole da ih boli?
Ja skidam kapu onima koje to prolaze prirodno i koje se poradjaju brzo itd, ali takvih super srecnih  zena je malo. Jos nijednu nisam upoznala da je bila odusevljena porodjajem.
Ali znam dosta njih koje su se porodile sa epiduralnom i koje o porodjaju pricaju sa osmehom na licu.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 10:03:17   
marince1
IZVORNA PORUKA: Anoniman

U potpunosti se slazem sa Leki 77.
Najvise se iznerviram kada cujem starije zene (obicno tu, kao po pravilu, spadaju svekrve, tetke i babe od muzeva) da se protive epiduralu: Ej jes sada, bas ti treba anestezija! Mi smo sve kao to imale, ko nas je pitao, pa sta nam fali! Ima i ti da se mucis, jesi cula, da osetis, vise ces da cenis..!!??

Ljubomorne su!

Zene danas zaista treba da iskoriste to sto im se nudi i olaksaju zivot sebi sto vise mogu.Niko im nece reci hvala ti sto si se mucila dok si se poradjala.
Ili mozda vole da ih boli?
Ja skidam kapu onima koje to prolaze prirodno i koje se poradjaju brzo itd, ali takvih super srecnih  zena je malo. Jos nijednu nisam upoznala da je bila odusevljena porodjajem.
Ali znam dosta njih koje su se porodile sa epiduralnom i koje o porodjaju pricaju sa osmehom na licu.



user posted image user posted image user posted image
Odustacu od svog misljenja samo ako to moj ginekolog bude zahtevao!
A one koje mi sole pamet (tetke,babe,ujne,svekrve) Mogu da crkniu!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 10:14:11   
Anoniman
Moja mama je imala super porodjaje. Kaze, da nije oba puta odrzavala trudnoce rodila bi bar 10-oro. Kamo srece da se i ja tako lako porodim user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 16:49:14   
BINCE
ja sam uvijek za normalan porodjaj...tj.prirodan naravno kome nije potrebno drukcij.e...ja cu da idem sasvim prirodno bez ikakvih injekcija i tableta...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 17:11:14   
indy_25
Ja sam za prirodan porodjaj i drugi put cu prirodno nisam nikako za epidural. Normalno je da boli a ta bol prodje odma cim rodis i vise ga se bas i ne sjecas ma nista strasno.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 17:25:10   
sephora
kada sam bila trudna prvi put kao i svim prvorotkama glava mi je bila puna raznih prica(uglavnom strasnih), saveta, misljenja,... bila sam sludjena i uplasena pogotovo sto je moja tetka izgubila prvo dete na porodjaju (danas ima dva velika sina) ali cela familija je bila u senci tog dogadjaja.
posto sam bila uplasena lepo sam otisla na psihofozicku pipremu trudnica i ZAISTA MI JE POMOGLO i da odagnam strah od porodjaja i u toku samog porodjaja-super sam prosla, jer je sve bilo onako kako smo tamo ucile. NISAM uzela epidural jer smo tada bili u strasno teskoj finansijskoj situaciji (snasli bi se bas da sam zapela) ali nisam htela da jos otezavam situaciju.
Drugi porodjaj: dogovorim sve za epidural (sada mi je muz lekar pa sam se poradjala kod njega u bolnici) da bas probam sada sa epiduralom, ali avaj, dodjem u bolnicu sa 9cm dilatacije, pravo na sto i pocinje napinjanje, opet nije bilo epidurala...i opet sam super prosla!
NISAM PROTIV EP. ALI NEKADA MORA I BEZ NJEGA!!!

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 21:00:20   
Anoniman
Ja bih volela prirodno,mada me uplasili sa merenjem karlice! user posted image Necu carski!!!!

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 21:06:07   
Verus
Odlucila sam se za prirodni.  Pod PRIRODNI mislim na onaj koji je priroda namenila, i svo dobro i zlo koje nosi. Bez ikakvih lekova. MM ce biti sa mnom, jedna prijateljica i dula-specijalno obucena zena/babica koja ce me voditi kroz faze porodjaja, pomagati masazama, raznim polozajima itd.  Naravno, nikada ne znamo sta nosi zivot i svaka situacija sa sobom, ali se molim i nadam da ne zavrsim na CR.   Nazalost ova bolnica nema opciju vodenog porodjaja, pa cu to morati da propustim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kakav porođaj biste želele?
6.9.2009 23:11:00   
sanji
Ja ću se poroditi prirodnim putem, bez epidurala, ako mačići ne naprave gužvu. user posted image Kažu da je bitno da se bar jedno okrene kako treba a to ćemo videti tek za mesec i po, dva! Ako me zeznu ne gine mi carski. user posted image Zavisi od njih!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 4:35:59   
New Mom
Da imam opcije: porodjaj u vodi, pratnja dule, bez indukcije/stimulacije, otpust kuci sto pre.
Da imam.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 8:33:08   
nikiteki
Ja sam zelela prirodno i tako sam se i porodila

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 9:12:22   
Anck Su Nmaun
Kakav...sto brzi i sto manje zadrzavanja u bolnici user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.4.2016 9:13:02 >

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 9:43:39   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Kakav...sto brzi i sto manje zadrzavanja u bolnici user posted image

Hahahaha, moze, slazem se sa tobom user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here