|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 9:51:22   
New Mom
Bogme, to „sto brzi" se ne slazem. Drugi mi je bio, kako kazu, rapidno brz. Beba nije stigla da se namesti kako treba u kanalu, bio je sav sa otocima. A meni najgori bogovetni oporavak. Nisam mogla sama da ustanem dva dana iz kreveta. Ma koje ustajanje? Nisam mogla da se okrenem sa ledja na bok od bolova. Prvu noc sam u 3-4 dela uspela da odspavam oko 40 min. ukupno.
Nek traje i nesto duze, samo da ne ide tako.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 14:39:33   
marinic
prvi porodjaj je traja jako dugo, brzo sam se operavila, beba i ja smo super prosli...nadam se da ce drugi
proci laganije, da me nece seci ida ceme manje boleti, naravno sa epiduralom....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 15:20:58   
BubaBubica
Ja sve više razmišljam da bi htela da ne stignem u bolnicu nego da se porodim kući ili u kolima user posted image da i muž prisustvuje porođaju jer neće da ide u porodilište user posted image user posted image

Znam da to izgleda super u mojim mislima ali znam da ne bih želela da se zateknem u takvoj situaciji. Želim da mi je porođaj kao prva dva, ako bude i lakši, još bolje! Mada ve imam osećaj da neću ovaj put tako lako proći, jer sam prve dve trudnoće neko vreme održavala i nosila bebe nisko, sad je totalna suprotnost, mogu puno više i nosim visoko.

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 15:23:26   
IvanaSK RR
Bubi, nema to veze sa tim sto ti je beba visoko.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 15:28:06   
Sanjalicaaa
I ja mislim da to nema veze.
Kad bih se treci put poradjala volela bih da se porodim pocetkom 9-og meseca tako da beba nema vise od 3500g user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 15:33:25   
BubaBubica
O da, i ja bih to volela user posted image ovo mi se ispunilo sa drugom trudnoćom, devojka je imala 2900 gr i lako sam se porodila.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 15:35:03   
IvanaSK RR
Sanjalice, ti radjas velike bebe :)
Mi smo na dan termina rodjeni sa 3300 gr. A sad ako me budu poradjali pre termina verovatno ce biti mrvica mala, a meni bas zao.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 15:38:49   
jocajaca
Djevojke mislim da ni to nije presudno što se tiče lakoće poroda. Moja mama kaže da je mene mnogo lakše rodila iako sam imala 4 kg od brata koji je jedva imao 3,2 kg.
Ja znam da idem na carski-treći po redu samo ovaj put ipak ću tražiti da mi ga rade u spinal. Još uvijek imam onaj ružni osjećaj vađenja tubusa iz grla pošto sam se na prošlom porodu baš u tom momentu probudila kad su ga vadili. A  što se tiče oporavka nadam se da će biti brz kao I prošli put-ne daj Bože da bude kao poslije prvog, oporavljala sam se mjesec dana.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.4.2016 17:37:29   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Sanjalice, ti radjas velike bebe :)



Da znam da ce biti neko manje bebce uopste se ne bih plasila treceg porodjaja. Sa Ikom se malo iskoplikovalo pa se iskreno razmisljam da li bih se usudila jos jednom.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 13:13:48   
anica988
Ja sam se prvi put porodila uz epidural,i sve je dobro prošlo,ali sledeći put ću probati bez anestezije. Pripremam se,valjda će proći kako treba user posted image Jedino ću poneti Dianatal,da se ne mučimo ni ja ni beba.

Kako se vi pripremate za prirodni porođaj?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 17:16:25   
veselicaa
Oba puta prirodno,bez epidurala,bebe 3950 i 3960 a obe duge 56 cm.Sada mi je beba karlicno,tj bila je pre nekih mesec dana kada sam bila na uz,sada imam neki osecaj da se okrenula ali nisam bas sigurna.Volela bih i sada prirodno ali ako ostane karlicno moracu na carski.

(odgovor članu anica988)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:10:14   
Mariya
Aaaaaaa,kakva tema! Kakav bih porođaj želela? Pa brz i bezbolan user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:22:49   
isidora88
Prvi porodjaj, dug, uzasno bolan, oporavak trajao 2 meseca.
Drugi porodjaj 2 sata trajao, indukovan kao i prvi, ovaj put sa anestezijom, probudili me kad su bili naponi, jedino je bio bplan izlazak bebe jer su iakljucili anesteziju. Oporavak mi nije ni trebao, odmah ppsle porodjaja isla da se tusiram i setkala po sobi, sedela u turskom sedu, kao da se nisam poradjala. Nadam se da ce i treci porodjaj ako ga bude biti ovako lak i brz

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:22:57   
Tiziana
Ja sam oba puta imala porodjaj kakav bih pozelela.drugi jos bolji nego prvi.stotinu dece tako da rodim.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:23:16   
Tiziana
Ja sam oba puta imala porodjaj kakav bih pozelela.drugi jos bolji nego prvi.stotinu dece tako da rodim.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:23:31   
Tiziana
Ja sam oba puta imala porodjaj kakav bih pozelela.drugi jos bolji nego prvi.stotinu dece tako da rodim.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:24:00   
Tiziana
Ja sam oba puta imala porodjaj kakav bih pozelela.drugi jos bolji nego prvi.stotinu dece tako da rodim.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 18:24:32   
Tiziana
Ja sam oba puta imala porodjaj kakav bih pozelela.drugi jos bolji nego prvi.stotinu dece tako da rodim.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 20:32:38   
BubaBubica
Pošto smo već blizu porođaja, imam dve želje. Da bude sve u redu i da uspem da prepoznam da je počeo user posted image naravno kakav bi svaka žena htela porođaj, brz i što manje bolan user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kakav porođaj biste želele?
14.7.2016 23:42:26   
choopa choops
Ne žeilim više porođaje user posted image , a moji su bili za poželjeti user posted image Od prvog koji je protekao savim brzo za prvi porođoj, do drugog od 30min i trećeg rekordnog 20min user posted image Za razliku od trudnoća koje su bile za ne poželjeti nikom, porođaji se bili superiška user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kakav porođaj biste želele?
15.7.2016 9:27:17   
Mariya
Bubice,imate li vi tamo u Pančevu epidural?
Mi u Topoli nemamo.user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kakav porođaj biste želele?
15.7.2016 10:28:50   
BubaBubica
Ima ali bilo je nekih problema sa nedostatkom anesteziologa, pa ako je bio zauzet na drugom mestu onda nema od epidurala ništa.
I moji porođaji su bili dobri, prvi sat vremena bolova od uključenja indukcije do porođaja, drugi put 7 jakih bolnih kontrakcija i dva napona i gotovo.
Sab bi trebalo biti još brže i lakše a toga me je malo strah, da ne bude u autu user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 72
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here