|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:58:13   
viking
Ma da, nije strašno popiti čašu vina ili piva tu i tamo, ali ja sam to potpuno izbacila zbog šećera, alkoholna pića su puna šećera.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 21:00:08   
Ivanka 75
Pošto ja u trudnoći nisma imala ni mučnine niti sam povraćala najviše me bio strah da ne pojedem nešto to bi ih moglo izazvati (a inače nisam sklona tome).

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 21:09:20   
Torbica
Ma to za alkohol je sledeca prica...on prolazi kroz posteljicu i u plod jer je liposolubilan, i nezgodno je to sto fetus/beba nema mehanizam kao odrasli da eliminise alkohol, fale enzimi za detoksikaciju. Pa onda taj alkohol ostaje duze tu gde jeste i na taj nacin pravi ostecenje. Naravno, nece nikome biti nista od po koje case tu i tamo, ali nekako nisam...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.11.2013 17:15:13   
smeško
Nisam izbacila ništa od jaja, sira i sl. To su mi bitne namirnice u ishrani. Izbacila sam kafu, sokove, slatko, prženo i masno svakako ne jedem,... Alkohol i ne volem, pa nisam imala šta od toga da izbacim,...Ne mogu da se setim šta sam još ,,smanjila''. Ah, da. Izbacila sam pušače iz kuće!user posted image Pušači smeju da dolaze kod nas, ali ne smeju da zapale cigaretu! Šta ću, nisam pušač pa ih ne razumem.user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.11.2013 17:54:36   
pipi_coco

IZVORNA PORUKA: Jole84

Majko mila crći ću od gladi user posted image


Taman sam isto pomislila kad nabasa na ovu temu hahahahhaahuser posted image user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.11.2013 18:49:16   
viking
Ovo nikako ne treba izbaciti, naročito u trudnoći jer su to važni izvori proteina, jedino treba povesti računa i ne jesti jela koja sadrže živa jaja i ne treba kupovati sireve na pijaci.

IZVORNA PORUKA: smeško

Nisam izbacila ništa od jaja, sira i sl. To su mi bitne namirnice u ishrani. Izbacila sam kafu, sokove, slatko, prženo i masno svakako ne jedem,... Alkohol i ne volem, pa nisam imala šta od toga da izbacim,...Ne mogu da se setim šta sam još ,,smanjila''. Ah, da. Izbacila sam pušače iz kuće!user posted image Pušači smeju da dolaze kod nas, ali ne smeju da zapale cigaretu! Šta ću, nisam pušač pa ih ne razumem.user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.11.2013 18:51:50   
dijana1*
Samo ne treba ni preterivati sa jajima, i bolje ih je kuvati nego peciuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.11.2013 19:03:28   
viking
Ne treba preterivati ni u čemu, to se valjda već podrazumeva user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.11.2013 20:23:26   
smeško

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ne treba preterivati ni u čemu, to se valjda već podrazumeva user posted image

user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.1.2014 21:25:53   
dunja RR
A ovo za jaja se meni nekako podrazumeva, i totalno sam se zbunila kada mi je jedna RR trudnica rekla da u Frontu redovno daju za klopu trudnicama živa jaja, jao sada se ne sećam da li zbog gvožđa ili čega. I ne znam da li svima ili samo onim trudnicama kojima je gvožđe slabije. Ali opet, nekako, živa jaja u trudnoći user posted image Koliko se sećam radilo se o starijim trudnoćama, ali ne znam od kog meseca to primenjuju ..

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ovo nikako ne treba izbaciti, naročito u trudnoći jer su to važni izvori proteina, jedino treba povesti računa i ne jesti jela koja sadrže živa jaja i ne treba kupovati sireve na pijaci.






< Poruku je uredio dunja RR -- 22.1.2014 21:56:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.2.2014 13:02:41   
dunja RR

Da li je neka od vas jela konjsko meso u trudnoći?

Mm kupio danas konjske kobasice, sada sam malo istražila po netu, pa bih u toku nedelje kupila mleveno konjsko da napravim japrak (sarmice od raštike) jer imam raštiku u zamrzivaču. Raštika je puna gvožđa a konjetina i vožđa i proteina, pa mi zvuči dobro. Doduše, još mi je gvožđe dobro, ali padaće sigurno kasnije, pa da malo predupredim ..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.2.2014 13:08:28   
milicicak
Dunja, ja sam u trudnici jela konjsko meso makar jednom nedeljno i krvna slika mi je bila konjska :) pre trudnoce sam bas imala problema sa malokrvnoscu.
Inace, konjsko meso mi je bilo i jedno od prvih mesa koje sam uvela detetu. A i sad uglavnom koristim konjetinu kad pravim musaku :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.2.2014 17:07:46   
dunja RR
Hvala ti puno!

Počeću i ja sada, eto sa sarmicama, pa da predupredimo pad gvožđa koji sledi u narednim mesecima ;)

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.2.2014 17:32:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.2.2014 17:23:47   
17 joka
Konjsko meso moze samo da pomogne da steti nece zato Dunjice uzivajuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
21.10.2014 15:28:08   
Kata90
Izbegavam jaku hranu,jer mi se posle jako nadime stomak i ne osecam se dobro....a sem toga sve jedem i ne biramuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.10.2014 10:17:55   
wivern
Jedem sve isto kao i pre trudnoce, i nista mi se od hrane nije ogadilo..jos uvek user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.10.2014 10:51:58   
bubulence
malo mi smrducka meso ali ga jedem. evo bas mi je pilence u rerni user posted image .
uglavnom jedem sve...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.10.2014 10:57:52   
jovicaa
i meni se gadi malo meso, ali ga jedemuser posted image
i ne prija mi bas preteska hrana, juce sam pravila prebranac, jedva sam ga svarila.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.12.2015 20:42:36   
pipi_coco
Meni dr rekao da izbjegavam suho meso, zbog prevše soli koju sadrži, a ja ga baš vooooolim user posted image

Jedete li vi te suhoesnate proizvode u trudnoci?

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.12.2015 22:59:50   
MAMAMAJ
Pipi, ja to nešto slabo preferiram, ali sam se oko slave baaaaaš nakrkala pršute. user posted image
Ja u prvoj trudnoći nisam mogla da podnesem piletinu, i neko vreme posle porođaja.
Povraćala sam na pomisao na miris piletine. user posted image

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.12.2015 23:18:46   
Animsaj9
Ja jedem sveee, kao i pre, i u istoj količini, jedino što mi nekad smeta je crni luk ako ga ima i salati.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.12.2015 23:33:25   
sonyasha
U trudnoći sa V sam sve klopala, i sve mi je prijalo, meso i pomorandže najviše!
Sada sa Budom, ne jedem mleveno meso, od domaće supe, graška imam gorušicu tri dana, nisam mogla šljive, grožđe, jaja, sir, ne smem pasulj, gadi mi se pašteta...user posted image ludo i nezaboravno!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.12.2015 8:47:58   
emicaa
Ništa što ima friška jaja u sebi,meso koje nije do kraja pečeno,prženo,suhomesnate proizvode,tunjevinu iz konzerve,one budjave sireve(njih ne jedem nikad).Suhomesnato obažavam inače pa nekad prekršim pravilo pa pojedem malo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.12.2015 8:58:56   
dijana1*
Sveza jaja inace ne jedem. Budjave sireve samo u trudnoci izbegavam.
U prosloj trudnoci sam retko jela suhomesnate proizvode a u ovoj jedem skoro sve. Sta skoro jedem ama bas sve sto mi padne pod rukuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.12.2015 9:06:50   
emicaa
Meni je dr rekla da ovo ne jedem u trudnoći i pokušavam ispoštovati,jedino su mi suhomesnati problem user posted image i poželila sam brownies ali izdržaću user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here