RE: Urastanje noktiju (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


choopa choops -> RE: Urastanje noktiju (9.10.2015 22:12:22)

jesam. Dva dana sam kišala noge u toploj vodi sa sodom bikarbonom. Onda bih uzela jednu altaku nalik na one metalne turpije za nokte samo što je gore onaj špic zaobljen, nije oštro. I onda bih proobala da podignem taj dio da izguram do kraja. Jeste da oči ispadaju, ali kratko traje. Pa sam stavljala (pošto nisam imala ništa drugo [sm=smiley36.gif]) hloramfenikol za oči. Nosila širu obuću i to je to [sm=bravo.gif]

Neko mi reče da pomaže i paradajz da se stvalja, ali nisam eksperimentisala.




daca77 -> RE: Urastanje noktiju (11.10.2015 14:23:54)

Kato, kod pedikira ne smem, jer oni ne sterilisu instrumenta, a ja imam ranu na prstu...ne bih da me zaraze nekim virusom...
Choopo, sinoc probala i jos drzala led kako bih ublazila bol i nista nisam iscackala...ugao nokat nije uraso[sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Urastanje noktiju (11.10.2015 19:45:01)

Ne znam, kažu da treba kod hirurga onda. Kao tamo sjeku taj nokat. Mada, mnogi se kunu u pedikere. Znam da je to zeznuto, jer ako nemaš pedikera od ovjerenja, možeš da zakačiš svašta pa da ti bide još gore. Ne znam, jedino neko da ti preporuči neki salon koji je čist sto posto, ili da poneseš svoj pribor? [sm=zmeden.gif]




daca77 -> RE: Urastanje noktiju (13.10.2015 19:26:06)

Choopa, ne znam sta mi je vise ciniti[sm=smiley13.gif]
Danas je 37 dana kako gnoji...
Mm kaze da od veceras, on obradjuje ranu i da ce je do vikenda srediti...




Trcosava -> RE: Urastanje noktiju (13.10.2015 20:55:11)


IZVORNA PORUKA: daca77

Kato, kod pedikira ne smem, jer oni ne sterilisu instrumenta, a ja imam ranu na prstu...ne bih da me zaraze nekim virusom...
Choopo, sinoc probala i jos drzala led kako bih ublazila bol i nista nisam iscackala...ugao nokat nije uraso[sm=smiley13.gif]

Jel? Odakle to? Možda ne u onaj aparat za sterilisanje, ali valjda ga 100% alkoholom makar prebrišu? U moju pedikirku iz Beograda ja imam puno poverenje. Ovde i ne baš. Đžaba svi oni aparati i stolica što masira i aparatura za sterilisanje kad ne ume da sredi nokat i oko nokta kako treba.




daca77 -> RE: Urastanje noktiju (13.10.2015 21:45:32)

Trco, to briskanje alkoholom nicemu ne sluzi...tako se ne ubija virus Side i hepatitisa...a moja sveki je zato nadrljala u zivotu, morala na transplataciju u inostranstvu za sta je platila preko 100.000Eura...ja toliko para nemam, za nedaj Boze...




choopa choops -> RE: Urastanje noktiju (13.10.2015 22:12:34)


IZVORNA PORUKA: daca77

Trco, to briskanje alkoholom nicemu ne sluzi...tako se ne ubija virus Side i hepatitisa...a moja sveki je zato nadrljala u zivotu, morala na transplataciju u inostranstvu za sta je platila preko 100.000Eura...ja toliko para nemam, za nedaj Boze...


Iju [sm=smiley3.gif] Ma užas. Ne znam neka ti muž pokuša, možda će on lakše to da ti sredi. Ako ne, idi kod hirurga, šta da radiš...




daca77 -> RE: Urastanje noktiju (13.11.2015 18:29:13)

Konacno sam resila problem sa noktom...
ova grozota je izgledala ovako KLIK
A sada me uopste ne boli, ali su me zato osisali sa 5000din.u dr Vais.




milicicak -> RE: Urastanje noktiju (24.12.2018 8:33:20)

Mame, da li znate nekog proverenog kozmeticara koji radi pedikir za decu? Mini bubi svi nokti na nogama rastu na unutra bojim se da ce joj urasti. Vec mi je frka da joj secem nokte. A i hocu da mi neko profesionalan pokaze kako.




dunja RR -> RE: Urastanje noktiju (25.8.2019 19:34:12)

Meni nije urastao nokat, već sinoć, ne znam kako i od čega, odvalio se, znači visi sada, i osećam neprijatnost kada hodam.
Drugarica je imala sličan problem skoro, ali je odvalila nokat mehanički (možda sam i ja ali se ne sećam. ali moguće dok sam gurala kolica ili sl. ovih dana u jurnjavi stalno, pa moguće da nisam osetila). Kod mene je dobro ako se tako može reći, to što je nokat na malom prstu desne noge u pitanju, znači mala je nokatna površina, kod drugarice je bio palac, i morala je da ide neko vreme na redovna pervijanja (njoj je i krvario prst). Suma sumarum, nisu joj skidali taj stari nokat već je visio dok sam nije otpao, tj. dok ga novi nokat nije pogurao. Da ostavim tako i ja? Da ne idem kod dermatologa, ili kod koga se već ide u ovakvim slučajevima?
Plašim se samo da ga ne zakačim ovako jadnog, na nešto ..




dunja RR -> RE: Urastanje noktiju (25.8.2019 19:36:37)

I ne znam da li može da se inficira, da ga zavijem ..a najradije ga ne bih dotakla..




Ana RR -> RE: Urastanje noktiju (25.8.2019 20:22:37)

Dunja, flogocid je odličan za takve stvari ali možda ipak bolje da odeš da neko pogleda...




Duškić -> RE: Urastanje noktiju (25.8.2019 20:40:28)

Najbolje da ti pogleda neko. Ja stavljam neki melem na sve moguce [sm=smiley36.gif]




Milena18 -> RE: Urastanje noktiju (25.8.2019 22:47:01)

Jao Dunja i meni se isto desilo juče. Hodala sam na ulici iza muža, neka gužva je bila i on stane, a ja udarim u njega i odvali mi se deo nokta na palcu. Nije me mnogo ni bolelo, ali kada sam videla kako izgleda, bilo mi je baš muka. Kad sam stigla kući sipala sam povidon jod i zalepila hanzaplast. Možda nije trebalo, ali baš mi je frka da ga pogledam, a i plašim se da ga negde ne zakačim. Sada me više uopšte ni ne boli.


Javi šta si uradila i jesi li mazala nešto. Ja nemam pojma šta mi je činiti.




dunja RR -> RE: Urastanje noktiju (26.8.2019 4:03:52)

Milena, uh :(
Nije mi pao napamet jod, a imam ga, nego da ne bih prljala krevet, a nadam se da ću uskoro da legnem (zaglavih sa poslom), naprskah sada oktanisept, valjda je ok?

Anči, žene, dermatolog to pregleda ili ko? Da pišem dr Gorani ako je dermatolog i za ovakve slučajeve ..




Duškić -> RE: Urastanje noktiju (26.8.2019 6:12:40)

U pravu je Milena, mozes i povidon jod da stavis.




Milena18 -> RE: Urastanje noktiju (26.8.2019 8:33:13)

Dunja, sigurno može i oktanisept. Da li tebe to boli?Ja sam se usudila sinoć da skinem hanzaplast. Otpao je deo nokta već, sad i ne izgleda toliko strašno. 




dunja RR -> RE: Urastanje noktiju (26.8.2019 10:49:58)

Boli kada se dodirne, evo sad me sin zakačio.

A kada hodam onako, više je neprijatno nego što boli,valjda kako se pomera nokat dok hodam. 




Duškić -> RE: Urastanje noktiju (27.8.2019 6:25:32)

Sigurno se pomera dok hodas pa zakacinje.
Brzo da prodje.




jane1 -> RE: Urastanje noktiju (13.9.2019 20:41:49)

Kod hirurga se resava problem, kud nisam otisla ranije. Mazala antibiotske masti, a problem se uvek iznova javljao.




dunja RR -> RE: Urastanje noktiju (17.9.2019 2:50:17)

Na kraju mi je otpao, nisam ni primetila kada, 2-3 dana posle ovog mog pisanja, a novi je već tada bio narastao, bzv sam brinula.
Mala je to površina, verovatno je komplikovanije kada je veći prst.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni nije urastao nokat, već sinoć, ne znam kako i od čega, odvalio se, znači visi sada, i osećam neprijatnost kada hodam.
Drugarica je imala sličan problem skoro, ali je odvalila nokat mehanički (možda sam i ja ali se ne sećam. ali moguće dok sam gurala kolica ili sl. ovih dana u jurnjavi stalno, pa moguće da nisam osetila). Kod mene je dobro ako se tako može reći, to što je nokat na malom prstu desne noge u pitanju, znači mala je nokatna površina, kod drugarice je bio palac, i morala je da ide neko vreme na redovna pervijanja (njoj je i krvario prst). Suma sumarum, nisu joj skidali taj stari nokat već je visio dok sam nije otpao, tj. dok ga novi nokat nije pogurao. Da ostavim tako i ja? Da ne idem kod dermatologa, ili kod koga se već ide u ovakvim slučajevima?
Plašim se samo da ga ne zakačim ovako jadnog, na nešto ..





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]