|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grickanje noktiju
23.11.2015 13:04:45   
Zemunka85
Ja nemam jer smo u istom sosu. S tim sto moja L ima 3god. Ja nikada nisam videla da tako malo dete grize nokte. Ustvari ja ne mogu da verujem koliko se ona pretvara u mene. Tooootalno nesvesno ali sve me kopira, sve,sve,sve ... Mala ja, a to mi se uooopste ne svidja. Tacno je i to videla od mene, i da brzo prica i da se dere kada prica (tj 24h), da burno reaguje na sve ... sve, ali sve kupi od mene. Tako da ja verujem i ovo za nokte. Ali uuuopste nzm kako da je odviknem. Sto kazes sve sam probala, ne vredi ....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Grickanje noktiju
23.11.2015 13:14:37   
Trcosava
One priče mama će da ti namaze nokte, čak sam i minion nalepnice za nokte uzela - ništa ne paliuser posted image

Kažem, ostaje mi da probam da nađem to u apoteci, a noge... Spavaće u čarapama user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Grickanje noktiju
23.11.2015 13:28:44   
cockic
I meni lena gricka nokte počela je pre manje od godinu dana.gricka na rukama,a pre nedelju dana izgrickala nokat na noznom placuuser posted image opominjem kad je vidim prestane odmah.Kaže neće više i opet.za nozni sam je grdila,bila vez čarapa posle kupanja legla gleda crtani i gricka devojčica nozni nokat.to do sad nisam ni čula i videla da grickaju i na nogama.pre dva dana izgrickala na ruci do krvi.ja nisam grickala,sin ne gricka.ima neki lak od kaktusa danas kupujem ako ga lili ima.moram da probam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Grickanje noktiju
23.11.2015 13:38:52   
NadaR
Nadam se da je i kod vas samo faza . Mene je to izludjivalo, pogotovo kad smo napolju . Kupovala sam neki grozozo (nesto grozno uglavnom :-D) gel i mazala. Nista nije pomagalo. Odjednom je prestao i nikad vise nije grickao od 2010.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Grickanje noktiju
23.11.2015 13:41:47   
SunFlower
Ja taman planirala da pisem u temi!
Moj sin skoro poceo, nema mesec dana. Interesantna stvar da mi uopste nije jasno kad uspe da ih izgricka, 24h sam snjim, jedino u vrticu. Ne verujem da mu tamo dozvoljavaju da to radi, a ionako su za ta 4 sata stalno pod nekim aktivnostima.
Meni je to odvratno, ja nikad nisam grickala nokte niti mm, sve se tripujem dobice glisteuser posted image user posted image
Kazete ima nesto u DM-u, kako se to zove? Da trknem preko puta mi je, mozda imaju. Ja mislim da se nazalost tesko odvikavaju deca od togauser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Grickanje noktiju
23.11.2015 13:41:49   
Trcosava
Cokić u Ana na nogama gricka user posted image uhvatila je ja sa nožnim palcom u ustima

Probala sam i da je sramotim, ali ni to ne pomaže.

Nado, nadam se. Pričala sam malo i sa učiteljicom iz produženog boravka, pitala je jel ima nekih problema u školi (u vrtiću je jedan dečak recimo maltretirao) kaže nema. Već se mislim da je vodim kod psihologa user posted image

Sunflower - kod mene u DM nema. Pitala ja. Ne znam kako je kod tebe. U Srb ih ima standardno u DM-u.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 23.11.2015 13:43:10 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Grickanje noktiju
24.11.2015 8:20:52   
Anck Su Nmaun
Moja T ne gricka ali zato sam videla da cupka zanoktice pa i cesto napravi ranicu.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Grickanje noktiju
24.11.2015 10:28:04   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moja T ne gricka ali zato sam videla da cupka zanoktice pa i cesto napravi ranicu.


i moj Danilo po nekad to radi. Srećom ne stalno. A radim i ja kad sam nervozna i uopšte ne osteim kad krenem.

Ja bi rekla da je sve to na nervnoj bazi. To znači da dete ima neki problem koji ne zna kako da reši. I mislim da tu to sramoćenje i slično ne pomaže. To je jače od njih. Ali kako da došemo do toga šta ihmuči ne znam user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Grickanje noktiju
24.11.2015 11:09:05   
cockic
Juče nisam ulazila u lili u delti,videću danas ovde kod mene u naselju da li ima taj lak.mada i ja mislim da se to teško prestaje.ali vredi pokušati.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Grickanje noktiju
24.11.2015 13:18:41   
choopa choops
L je kao mala imala "pokušaj" user posted image grickanja noktiju, odnosno počela je da ih gricka jer je vidjela da to radi i brat od strica. I tako je bilo jedno mjesec, dva, a onda sam joj rekla da je to užasno loše, da se ispod noktiju nalaze nekakve bakterije jer sve dira rukama, pa ih prenese u usta i odna one njoj griickaju crijeva i tako dalje. Horoor sam joj ispričala. I našla na Googlu slike nekih bakterija i crvi, najodvratnije moguće i pokazala joj to. A ona je inače gadljiva strahovito. Jbg možda je malo radikalno, ali smo uspjeli user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Grickanje noktiju
25.11.2015 13:27:46   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moja T ne gricka ali zato sam videla da cupka zanoktice pa i cesto napravi ranicu.


i moj Danilo po nekad to radi. Srećom ne stalno. A radim i ja kad sam nervozna i uopšte ne osteim kad krenem.

Ja bi rekla da je sve to na nervnoj bazi. To znači da dete ima neki problem koji ne zna kako da reši. I mislim da tu to sramoćenje i slično ne pomaže. To je jače od njih. Ali kako da došemo do toga šta ihmuči ne znam user posted image

Uhh sta ih muci..kako dokuciti?
Ja cackam zanoktice kad sam nervozna pa se i meni desi eto.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Grickanje noktiju
26.11.2015 14:55:10   
Didy
Stefan je počeo kad se Sofija rodila, znači s tri godine. user posted image Kad je dobio novu vaspitačicu u predškolskom počeo je kožu oko noktiju da grize, do živih rana je jednom iskidao sve. Onda je letos prestao (ispale mu sve 4 mlečne jedinice i nije imao čime da obavlja posao) i kad je krenuo u septembru u školu, opet je počeo. Kod njega je definitivno problem psihičke prirode i ne možemo da ga rešimo. Jako je osetljiv i teško podnosi promene. Pričamo stalno i mm i ja kako pojede svu prljavštinu i sve bakterije, kako može da se razboli i da završi u bolnici, mazala sam mu neku kremu "grozozo" se zove, ali ništa ne pomaže. user posted image On sve to radi nesvesno. Kad ga opomenem, postidi se i prestane, ali čim se zamisli, opet su ruke u ustima. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Grickanje noktiju
26.11.2015 14:58:18   
Zemunka85
Didy isto je i kod nas. I moja L je basbasbas osetljiva i preemotivna. Sve gledam da je ojacam ali ne vredi. Toliko malo dete a toliko saosecajno. Brine nekada oko stvari koje uopste nisu za decu .. I sto kazes skroz je nesvesno. Prekine cim je opomenem. I ne vredi ....

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Grickanje noktiju
26.11.2015 15:07:41   
Trcosava
E pokazivala joj i ja sve i svašta, pošto i na nogama pravi haos, frka mi da ne krenu kasnije nokti na nogama da joj urastaju. Znam koje su to muke. Pokazivala sam joj i te slike, ali jok. Rekla sam da ima da odštampam onaj koksaki i da joj zlepim na zid kad se probudi da vidi user posted image

Sad čekam da kreu da joj ispadaju zubi. Nije mi samo jasno čime čupa nokte na nogama kad nema nokte na rukamauser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Grickanje noktiju
27.11.2015 8:58:15   
mali_mis
I A. sam sebi radi manikir i pedikir, kad mu ponestane materijala za grickanje, krece na moje nokte user posted image
CIm se ucuti, znam da mu je ili ruka ili noga u ustima. Ne pamtim kad smo mu sekli nokte, jer nema sta da se sece.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Grickanje noktiju
4.12.2015 8:04:49   
Trcosava
Ja sam zvanično digla ruke od opominjanja. Pre neko veče izlazi iz sobe, kuka da je zacepila noktat na nozi, da je sad boli. Da ja sad grickalicom. Rekla sam da mi ne pada na pamet. Juče dolazi i kaže mama ne trebaš da mi grickalicom ja sam zubima user posted image
Rekla sam i da ću da je vodim kod lekar ada joj iščupaju sve nokte na nogama. Užasnuta sam. Rekla sam joj i da se nadam da će da završi u bolnici od silinih bakterija koje trpa u usta.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Grickanje noktiju
29.1.2016 19:28:42   
IvanaSK RR
Mene jako nervira sto sin gricka nokte. I mazala sam mu ih i svašta nešto pokusavala, ali on i dalje. Muz i ja nikad nismo grickali nokte, a meni je to bas ruzno.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Grickanje noktiju
29.1.2016 20:11:37   
Zemunka85
Moja cerka je prestala user posted image user posted image
Ne mogu da veruejm! Mogla sam glavu na panj da stavim da nece uspeti jer nije lako. Navika je zeznuta stvar. Pa ja grickam nokte, nema sanse da prestanem pa sam mislila da nece i ona.
Ali uspela je. Jako jako jako sam ponosna user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Grickanje noktiju
29.1.2016 20:17:40   
emicaa
Zemunka uradi nadogradnju pa onda grickaj user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Grickanje noktiju
29.1.2016 20:26:03   
IvanaSK RR
Zemunka, savet?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Grickanje noktiju
29.1.2016 20:58:16   
Didy

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Moja cerka je prestala user posted image user posted image
Ne mogu da veruejm! Mogla sam glavu na panj da stavim da nece uspeti jer nije lako. Navika je zeznuta stvar. Pa ja grickam nokte, nema sanse da prestanem pa sam mislila da nece i ona.
Ali uspela je. Jako jako jako sam ponosna user posted image


Divno! Je l sama od sebe prestala ili uz tvoje opominjanje? Mi smo i dalje na istom. Ne vidim ga baš često da grize, ali pretpostavljam da u školi ne vadi prste iz usta, pošto nemamo šta da sečemo posle kupanja. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Grickanje noktiju
31.1.2016 8:11:27   
cockic
I moja cera prestala skoro,da sam primetila da samo ima nokte da joj isecem makazicama.sto nisam jako dugo user posted image ona kuci nije imala gde da vidi da neko gricka nokte bas niko u nasem okruzenju.da bi mi pre vise od mesec dana rekla kako je vaspitacica rekla nekoj njenoj drugarici da ce da dobije gliste valjda lena cula,a mozda su i njoj rekli.ja joj pricala,ali je bilo briga.samo da ovo bude trajni prestanak.
evo mazale smo nokte i kaze,ja cu da imam duge nokteuser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Grickanje noktiju
31.1.2016 8:24:13   
Trcosava
Blago vama. Ani sam nekako sanirala na nogama, ali to ako spava u čarapicama. Evo neko vreme nije i počela je opet da čupa nokte na nogama. Na rukama i dalje izgleda grozno. user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Grickanje noktiju
31.1.2016 11:05:18   
Zemunka85
Moja L je dobila up pluca, pa je vadila krv 3 puta i primila 5 boca. Staaaalbo sam drobila je to od prljavih ruku i msm da je iz straha od boca prestala.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Grickanje noktiju
9.2.2016 16:45:34   
Nini2211
Trcosava RR gde ste kupili minions nalepnice za nokte?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here