|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba i mamini nokti
30.6.2010 14:46:24   
New Mom
Do porođaja sam imala gel na noktima. Od porođaja su porasli i fino izgledaju i kontala sam da ih ne sečem bez obzira na bebi. Valjda je neću zakačiti.
Obožavam inače tamno crveni lak, kao da sam rođena sa njim, ali za sada sam stavljala samo bezbojni.
Međutim, moja nedoumica je ovo: juče mi jedna pedijatrijska sestra kaže da slučajno nokte ne lakiram jer šteti bebi (npr. kad joj izvlačim bradavicu iz usta i sl.). A pošto sam ja novopečena mama, kao i svaku čurku mogu da me pokolebaju. Vidim da manje više sve puštate nokte, ali kako sa lakiranjem? user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba i mamini nokti
30.6.2010 14:50:32   
*Alexx*
New Mom, prvi put čujem za to user posted image Kako osušen lak može da šteti bebi? Ne znam, neka me neko demantuje, ja mislim da je to glupost.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 30.6.2010 20:50:38 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba i mamini nokti
30.6.2010 14:53:07   
Anoniman
Verujem da se to odnosi na situaciju, recimo,kad lak počne da se ljušti, pa da beba ne proguta ni mrvicuuser posted image
Lakirala sam nokte posle porođaja, čim sam smogla snage i našla vremena.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba i mamini nokti
30.6.2010 14:56:02   
New Mom
Pa i ja sve kontam da ako je suv i ucelo da valjda ne može da bude ništa.
Ma uvek neko ima nešto da te upozori da ne radiš dobro (nekako nisam još čula reč pohvale za nešto, uhh).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba i mamini nokti
19.9.2010 22:09:41   
Tufna
Citajuci postove poceh da se pitam da li je ovo tema o urednosti ili o potencijalnoj opasnosti dugih noktiju za bebu user posted image smatram da zena nije zapustena ukoliko ima kratke i nenalakirane nokte. Na kraju krajeva, nijednu manekenku nisam videla sa dugim noktima user posted image a nokti deluju uredno. Elem lakiranje nema veze sa urednoscu.
Ja glasam za NE, narocito u prvim danima kada ste u frci, kada neke stvari morate brzo da obavite uvek postoji opasnost da svoju bebu povredite dugim noktima. Meni se npr. desilo da je u brzini zakacim i jako kratkim, onako zagrebem. Npr. kada su trebali da me prime na Institut za neonatologiju sestre su mi naglasile "isecenih noktiju dodjite". Sad sam pocela da ih malo pustam ali ne preterano, a naravno uvek su ocisceni i ispolirani pa lepo izgledaju i bez laka. Par puta sam namazala lak ali mi je to bilo gubljenje vremena jer vec do podne spadne od pranja silnih cucli, flasica. A jos ako treba da joj stavim gel na desni ili ako se ne daj Boze zagrcne pa moram prstima da joj vadim zalogaj iz usta, tek onda ne pomisljam da ga namazem jer ne bih volela da zavrsi u njenim ustima.


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba i mamini nokti
20.9.2010 22:20:50   
minna
Ja obozavam duge nokte i ne secam se kada sam imala ovako kratke nokte... Skratila sam ih posle porodjaja ali izgleda da nije bilo dovoljno jer sam u brzini jednom ogrebala bebu i odmah sam ih skratila do kraja, a onda sam izgleda preterala jer su me jagodice bolele koliko sam ih iseklauser posted image
Jos ih nisam lakirala i mislim da necu jos, nista im ne fali za sad fino izgledaju iako su kratkiuser posted image

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba i mamini nokti
21.9.2010 13:31:59   
goda
Eh,dugi nokti user posted image . Uvek sam imala jako duge nokte i ništa im nije moglo naškoditi koliko su čvrsti. Lakirala ih samo bezbojnim lakom jer tako lepo dođu do izražaja inokti i ruke. Isekla sam naokte pre nego sam otišla da se porodim nakoliko dana ranije,jer predhodni puta kada sam se porodila imala sam ogromne noktei bilo me je sramota i najradije bih sakrila ruke od stida,majka sa kandžama user posted image user posted image .

Još uvek ne puštam nokte i ne lakiram,čak šta više sečem ih po prirodnoj liniji,na polukrug da ne bih slučajno ogrebala Anu.


(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba i mamini nokti
6.10.2016 11:15:03   
emicaa
Svasta na ovoj rr ima user posted image
Ja sam kad se Dora rodila sasvim normalno lakirala nokte samo ima malo skracivala.Ne ufu mi bas kandze i mala beba.Sad su dugi ali ne nalakirani,opet ne predugi user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba i mamini nokti
6.10.2016 11:18:10   
Anck Su Nmaun
Skratila skroz, jer kao prvo nisam al par puta ih nabodem , i skratila do kraja. prezivecu par meseci bez noktiju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba i mamini nokti
6.10.2016 11:26:04   
Animsaj9
meni su bili kratki do nekog 4 meseca kad je D napunio, e onda sam stavila gel, ali kraci su

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba i mamini nokti
6.10.2016 17:07:09   
branki*
Kratki su mi,blago iznad jagodica.ne bih mogla sa dugim noktima,ipak,zbog boke.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba i mamini nokti
6.10.2016 17:15:16   
Khaleesi
Ja skroz kratim...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba i mamini nokti
6.10.2016 18:41:25   
isidora88
Moji su neke srednje duzine, malo iznad jagodica, inace sam imala i posle porodjaja duge nokte, nisam ogrebala bebca ali mi je lakse kad su malo kraci

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba i mamini nokti
24.12.2016 15:05:23   
Anck Su Nmaun
Upravo skracujem i ovo malo sto imam.. bas mi ne dostaju!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba i mamini nokti
24.12.2016 15:48:47   
Mala Elena
Trenutno su mali, u pokusaju da porastu.user posted image Retko kad da ih nemam, ovako kao Emica...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba i mamini nokti
24.12.2016 15:59:57   
emicaa
moji su sad skroz kratki,par njih se zagulilo pa sam se naljutil i sve ih isjekla user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba i mamini nokti
24.12.2016 22:01:12   
Animsaj9
neke srednje duzine, i do sada ga nisam ogrebala

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba i mamini nokti
24.12.2016 22:28:11   
veselicaa
Sada su mi bas kratki i stalno ih turpijam i poliram jer se plasim da ne ogrebem N.Kasnije planiram da ih pustim na neku srednju duzinu.Grozno mi kada mama ima duge nokte i malu bebicu,nikako mi to ne ide.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba i mamini nokti
25.12.2016 0:50:00   
LauraAndrija
Skroz kratki, a rastu kao ludiuser posted image stalno ih kratim.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba i mamini nokti
25.12.2016 10:01:59   
mali_mis
Ja sam misljenja da zena sa normalnom duzinom noktiju, znaci i oni srednje duzine (ne mislim na one dugacke koji sluze samo kao ukras, sa kojima ni ruke ne mozes oprati kako treba), moze fino da radi oko bebe, a da je ni jednog trenutka ne ogrebe.
E sad sto obicno nokti, kosa, stradaju posle porodjaja, to je vec neka druga prica user posted image

(odgovor članu LauraAndrija)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba i mamini nokti
25.12.2016 16:41:15   
IvanaSK RR
Meni su bili uglavnom kratki od kad sam se porodila. Tako mi je najlakše. Sad su malo porasli i spremam se ovih dana da ih opet skroz isecem.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba i mamini nokti
25.12.2016 20:37:41   
Maraj
Ja sam pre bebe uvek imala nokte. Uvek nalakirane. Ali uvek. Sada je to tesko. Gotovo nikad ih ne lakiram. A i kada ih nalakiram , to je na jedan dan tj za neku priliku. Kratim ih dosta cesto sada

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba i mamini nokti
31.7.2017 14:35:52   
Anck Su Nmaun
Uvak kratke dok su mali... ni ne volim da vidim mame sa kandzama a u rukama beba user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba i mamini nokti
31.7.2017 14:41:35   
Sanjica26 RR
Ni ja ne volim da vidim taKo Anck. Imala sam kratke i nisam se opterecivala zbog toga sto imam kratke.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba i mamini nokti
31.7.2017 14:42:07   
krin 40
Ja oduvek imam duže nokte.Svoje.Čini mi se sto godina.Navikla sam sa njima.Jedino što sam pred porodjaj skinula gel.Nisu kandže da moram da ih skratim ali nisu ni kratki.Redovno ih održavam kod manikira.Ne smetaju mi oko bebana

< Poruku je uredio krin 40 -- 31.7.2017 14:43:23 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here