Modrice i cvorici od injekcija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


dijana1* -> Modrice i cvorici od injekcija (5.11.2013 1:35:33)

IZVORNA PORUKA: simonida

Pozdrav,
Porodila sam se pre dva meseca, a na zalost pre pet dana dobila uzasan mastitis i kao terapija prepisano mi je 10 penicilina.
Nikad do sad nisam primala injekcije, do sad sam primila 4 i imam uzane bolove na mestima gde me bockaju.
Lezim kad ih primam, opustena sam koliko je moguce, masiram mesto uboda jos u ambulanti, sedim 15-ak minuta po primanju u cekaonici tj. sve sto mi sestra kaze ja ispostujem, ali me i pored toga uzasno boli.
Mozda je to i normalno ali ja nemam iskustva sa primanjem injekcija pa vas molim da mi kazete da li je ovo ok ili kakav osecaj je normalan kod primanjem penicilina????






vukosava -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (5.11.2013 4:30:14)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

IZVORNA PORUKA: simonida

Pozdrav,
Porodila sam se pre dva meseca, a na zalost pre pet dana dobila uzasan mastitis i kao terapija prepisano mi je 10 penicilina.
Nikad do sad nisam primala injekcije, do sad sam primila 4 i imam uzane bolove na mestima gde me bockaju.
Lezim kad ih primam, opustena sam koliko je moguce, masiram mesto uboda jos u ambulanti, sedim 15-ak minuta po primanju u cekaonici tj. sve sto mi sestra kaze ja ispostujem, ali me i pored toga uzasno boli.
Mozda je to i normalno ali ja nemam iskustva sa primanjem injekcija pa vas molim da mi kazete da li je ovo ok ili kakav osecaj je normalan kod primanjem penicilina????





Mene su u osmom razredu i prvoj godini u dva navrata zbog jake upale besike izboli ko reseto. 2 injekcije svako jutro - gentamicin i penicilin i uvece opet gentamicin - 3 x 10 dana - 30 injekcija. Nakon par dana dobijala bih modrice koje su pri kraju bile toliko velike da su jedva uspevali da me nekako ubodu, valjda treba tacno u odredjeni region da ubodu. A meni je pozadina uvek bila masala. Pa ipak 30 injekcija nije mala stvar. Joj kad se setim. I to nije bilo samo ta dva puta, vise puta u zivotu sam primala istu kombinaciju. I koliko me secanje sluzi, penicilin je uvek bio nesto sto jako pece kad se prima i pravi vece modrice...

Proci ce te, ne brini se. Bitno da ti se izciste dojke, ne bi ti davali to da ne moras da primas.




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (5.11.2013 7:22:24)

Kad mi je pojavio mastitis vise je bolelo nego porodjaj, a sad me ovo vise boli i od njega.
Mama i med. sestra kazu da je normalno da pecka dok se ubrizgava, ali meni zadnjica pulsira po ceo dan.
Plasim se da mozda nije doslo do neke upale jer ceo dan posle bockanja ne mogu da se oslonim na nogu.
Dok sam bila u porodilistu cimerka ga je primala, za cetiri dana ni jednom se nije pozalila da je bilo sta bili pa sam
tim vise uplasena zasto ja osecam ovoliki bol i pecenje [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Trcosava -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (5.11.2013 7:28:24)

Uf ljudi, mene penicilin nikad nije boleo.
Gentamicin i garamicin peku kada se brzo ubrizgavaju, a od njih sam imala tako neke da kažem čvorove i bolove (tkve da ne možeš npr da trčiš, kad se zadnjica pomera gore dole).

Mislim da sam penicilin dobijala kad sam bila mala, od 6. do 19. godine nisam primila ni jednu inekciju. Sa 6. sam primila penicilin, a sa 19. gentamicin




vikiveki -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (5.11.2013 14:23:56)

I ja sam isprimala dosta inekcija i raznih vrsta ali sam zapazila da kada mi daju određene med.sestre mene niti šta boli niti se crveni dok nasuprot tome ,kada mi daju pojedine sestre boli i u toku samog davanja a posle ostaju modrice i crvenilo




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (5.11.2013 19:56:25)

Jooooj drage moje, ja sam nacisto nadrljala. Posto mi temperatura nije spala jutros odem na kontrolu i dr mi prepise penicilin i gentamicin 2x dnevno.
Vikiveki znam sta mi kazes za razlicito davanje. Ova veceras mi je zveknula kao da bode svinju, mozak me je zaboleo. I dalje me uzasn boli, pri puta bi se porodila samo ovo da ne prpim.




vikiveki -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 11:33:23)

Simonida,šta da ti kažem drži se ,i gledaj tj.pazi ko će ti davati inakcije




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 20:44:01)

Ne mogu da biram, kod mene u Dz-u radi jedna sestra u smeni i na zalost uzane su.
Jutros sam opet imala temperaturu kad sam otisla i nisam imala snage da legnem,
unakazila me. Pojavile su mi se i modrice koje su uzasno tvrde, a injekcije cu primati dok se
grudi ne srede, kako ne smem ni da pomislim [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Olga75 -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 20:47:49)

kad dodjes kuci stavi hladnu oblogu i mazi po malo hepatrombinom
ako je bas sve puno cvorova mozda bi trebalo da krenu sa butinama
i obavezno dok drzis tupfer na mestu uboda masiraj blago




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 21:08:45)

Stavljam hladne obloge i kupus na smenu, a mesto uboda bas masiram.
Ja malopre kazem sestri (najljubaznije je zamolim) da samo malo pripazi jer me je jutros gotovo
neizdrzivo bolelo a ona mi kaze da joj nije jasno sta moze da boli i odvali me od zivota [sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 21:22:44)

Oldži, a da li ovo sme kod fraxija? Možda ne smeju hladne obloge jer je i beba blizu, a ja dajem u stomak. Nemam više gde da da dajem, ceo stomak mi je u čvorovima [sm=smiley13.gif]
IZVORNA PORUKA: Olga RR

kad dodjes kuci stavi hladnu oblogu i mazi po malo hepatrombinom
ako je bas sve puno cvorova mozda bi trebalo da krenu sa butinama
i obavezno dok drzis tupfer na mestu uboda masiraj blago





dunja RR -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 21:23:43)

I pop....ću više, svaki put mi u poslednje vreme krene krv, kao da svaki put pogodim krvni sud, jednstavno nemamm gde, sve majice su mi krvave ..




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 21:32:02)

Joj tebi stomak meni du.e, ne zna se sta je gore verovatno. Ne mogu da sedim kao covek, ne mogu da se sagnem oko bebe...
Jel imate neku tajnu sifru za med. sestre?




vikiveki -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 21:33:00)

Ih i te sestrte mi idu na živce...dobro one znaju šta boli....ja sam u srednjoj na praksi na infektivnom učila kako se daju inekcije...tako da znam da ništa ne boli kada iglu okrenu kako treba tj.oštrim delom igle, a jako boli kada kožu probodu sa onim tupljim delom igle...bitno je i da pre nego što daju inekciju taj deo malo lupkaju ili izmasiraju tako da se i ne oseti kad daju inekciju




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (6.11.2013 21:39:06)

E, a ja taj ubod i ne osetim, znam samo da sledi posle onog kad protrlja alkoholom, ali mi se cini kao da oktece iglu dok je u meni, a taj nesnosan bol pocinje kad pocne da ubrizgaba tecnost. Meni paralise u du.e i nogu i to traje satima.




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 13:45:23)

Upala mi jos nije prestala, grudi kao baloni, guza kao sito, glava kao bundeva od TT.
JUtros sam na svoj zahtev otisla u hitnu kod dezurnog doktora posle injekcije i zena mi kaze da se ujutru OBAVEZNO javim
svom Dr da vidim sa njim sta cu, ali ona misli da bi trebala da predjem na Longacef a ako mi ni to ne pomogne moracu da idem u bolnicu.
Kaze da nije videla skoro da se pored tolikih injekcija ploce na grudima jos uvek stvaraju.
Jos mi zena rece da bi najbilje bilo da predjem na iv longacef ali se on samo daje u bolnici, a ja ne bi ostavljala decu ako bas ne budem morala. Zgrozila se kad mi je videla kukove gde me bockaju.
Jel neko primao taj longacef, kakav je??




Olga75 -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 14:44:43)

SImonida a da li se izmlazas , stavljas kupus ili tako nesto na grudi ili samo daju antibiotika ? Nema potrebe za incizijama ? Nije mi jasno sta ti se desava [sm=smiley13.gif]




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 14:55:22)

Joj sve radim, izmlazam se, posle stavljam kupus....Ujutru kad ustanem imam TT, prvo se izmlazam (celu noc drzim kupus), istusiram se i oko 8 idem na injekciju, dovucem se kuci, opet se izmlazam, stavim kupus i malo dremnem...Tad valjda injekcije pocnu da deluju i budem ok par sati, ali vec oko 4 TT ponovo skace (ne bas uvek), grudi se skamene, opet injekcija, opet par sati bude ok i sve tako...
Jel longacef jaci od ovog sto sad primam??




Leax -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 18:50:38)

Ih i te sestrte mi idu na živce...dobro one znaju šta boli....ja sam u srednjoj na praksi na infektivnom učila kako se daju inekcije...tako da znam da ništa ne boli kada iglu okrenu kako treba tj.oštrim delom igle, a jako boli kada kožu probodu sa onim tupljim delom igle...bitno je i da pre nego što daju inekciju taj deo malo lupkaju ili izmasiraju tako da se i ne oseti kad daju inekciju


Eh Vik ti si me sada nacisto zbunila [sm=zmeden.gif] a koji je to deo igle tup?
Intezitet bola moze da zavisi od nacina aplikacije leka, od vrste leka koji se aplicira, od ubodnog mesta ,... ali od tupog dela igle [sm=smiley22.gif]




dunja RR -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 18:54:56)

Moja dr. se juča šokirala kada je videla stomak u čvorovima, rekla je momentalno pređem da dajem injekcije u butine. Na stomak obloge od alkohola i mazanje Hepathrombinom. Mnogo je lakše bockanje u nogu ..




Ana RR -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 18:55:56)

Joj Dunjči [sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 18:57:13)

Joj Dunja [sm=smiley13.gif] Smiriće se valjda sad malo.




Leax -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 19:03:51)

Uf Dunjci [sm=smiley13.gif] mi praktikujemo kod pacijenata koji primaju duze da kombinujemo mesto uboda odmah u startu l. ruka, stomak, l. noga, d. noga, d. ruka pa takou krug . Pitaj sestre koje ti daju injekcije da li moze tako neizmenicno [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (10.11.2013 19:10:16)

IZVORNA PORUKA: Leax

Pitaj sestre koje ti daju injekcije da li moze tako neizmenicno [sm=smiley1.gif]


L, sama sebi dajem, jer sestre ne znaju da daju fraxi, bez uvrede, ali tako je ( u startu nam je rečeno da izbegavamo sestre (a zaista meni su dve različite do sada dale, dva puta, obe pogrešno), one istiskuju vazduh a ne sme, i mora pod pravim uglom one daju pod ug. od 45). A i manje me boli kada sebi dajem, navikla sam, več mesecima to radim (prošla trudnoća i ova). Nemam ja problem sa tim, sestre su učili jedno, ali kod fraxija važi sve suprotno od drugih injekcija, pa mi je lakše da dam sebi, nego da nekog ubeđujem. Naravno da će svaka sestra da radi onako ja naučila (iz nekog razloga pogrešno, nisam ustanovila zašto) a ne kako joj kažem.




simonida -> RE: Modrice i cvorici od injekcija (16.11.2013 10:51:34)

Joooj ova agonija nema kraja, imam jos dva longacefa....Recite mi molim vas kako da ublazim ovaj bol u zadnjici i da razbijem cvorove koji su u onom delu gde me bockaju kao pesnica [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>