RE: Štitna žlezda (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


little_one -> RE: Štitna žlezda (13.12.2014 22:17:11)

Meni je dr koji je radio punkciju na osnovu ultrazvucnog nalaza rekao da je misljenja da je stitna za uklanjanje, i da ce punkcija pokazati samo koliko je hitno. Tako da je meni izvjesna ta operacija. Treba ovih dana ponovo da vadim hormone sa ponovljenim antitijelima i da idem kod dr i da vidim sta i kako dalje.

Hvala ti mnogo na odgovoru, nema zanemarivanja to je sigurno. Nalaz i meni djeluje kao da nit smrdi nit mirise. Po principu moze biti, a ne mora.




Maslacak15 -> RE: Štitna žlezda (13.12.2014 22:27:09)

Iskreno little lo mozda zvuci radikalno, ali sa stitnom je nekad najbolje kad je nema. Znam nekoliko slucajeva gde su se ljudi preporodili posle operacije. Moja tetka je dugo odlagala jel je bio tako neki slucaj - mora a i ne mora. Danas kaze:" da sam znala, operisala bi je dve godine ranije". Namucila se tih godina prilicno sa nizom tegoba zbog poremecene funkcije zlezde. Jel se terapijom uspostavi dobar hormonski balans i celo telo dovede u normalu. I to je lakse kontrolisati nego stitna koja promenljivo radi, ili radi ono sto ne treba da radi...
Ako ti pravi probleme a pride je i sumnjiva samo hrabro. [sm=smiley31.gif]




moja ciklama -> RE: Štitna žlezda (12.1.2015 11:36:41)

Terapija Eutirox 50.
Zadnjih 20ak dana osećam gušenje tj. kao da im stoji omča oko vrata..obavezno popodne sa pogoršenjem ka noći.
T4 92,37
FT4 13,43
TSH 2,380
Da li je potrebno povećati dozu Eutiroxa?

Da čujem Mišljenje?




Modessty -> RE: Štitna žlezda (12.1.2015 11:41:18)

meni je to gušenje i stezanje oko vrata obično znak da nešto nije kako treba. Tebi su rezultati dobri. Bilo bi dobro da se posavetuješ sa svojim endokrinologom. Možda će raditi detaljnije pretrage.
Ako si nešto bila pod stresom ili uznemirena može i zbog toga da se desi da osećaš gušenje.




moja ciklama -> RE: Štitna žlezda (12.1.2015 12:16:27)

I mene to gušenje brine. Baš je jako i učestalo.
Što se tiče stresa. Svi ga imamo. Ja u poslednje vreme..šištim od svega što mi se događa. Ali ovi gušenje me dokusuri!




Modessty -> RE: Štitna žlezda (12.1.2015 12:23:47)

ja kad sam besna moj muž odma zna da mi nešto sa štitnom nije kako treba




daca77 -> RE: Štitna žlezda (12.1.2015 12:27:28)

Vidim pominjete probleme vezane za stitnu i mene krajem ove nedelje ceka provera hormona i ako sve bude u redu, verovatno ukidanje Eutyroxa, ali videcemo...
Zanimljivo je da ja nemam gusenje,a ni opadanje kose...




jocajaca -> RE: Štitna žlezda (20.5.2015 13:09:18)

POslednjih desetak dana osjećam gušenje odnosno kao da mi konstatno stoji knedla u predjelu ove jamice na vratu, neraspoložena sam nekako se baš čudno osjećam, menstruacija mi kasni 10 ak dana a mislim da je mogućnost da sam trudna vrlo vrlo malena a I u prethodne dvije trudnoće se nisam tako osjećala, nedavno mi je I kosa jako opadala I nekako sam sva čudna. Šta misite vi da li je moguće da je ovo od štitne? Nešto sam čitala kažu može biti i od depresije nadam se da nije to. Mislim svakako otići kod dr.ali dok ne dođem na red da vidim šta vi mislite.
Hvala!




Anck Su Nmaun -> RE: Štitna žlezda (4.3.2016 7:17:54)

Cao devojke molim da mi se javi neko ko se razume u ove rezultate.
Zbog trudnoce prvi put sam sad radila analize stitne zlezde i Ft 3 mi snizen jt. 3,3 a ide od 3.5-6.5.

Sta to moze da ima za posledice i zbog cega se to javlja... totalni sam duduk sto se oviog tice [sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: Štitna žlezda (4.3.2016 7:31:13)

Da li si radila ft4 i tsh? AAko jei napisi koje su vrednosti. Kada tsh normalno radi, kada je u granicama referentne vrednosti a ft4 bude snizen, to ukazuje na smanjenu funkciju stitaste zlezde, a ako je pored normalnog rada tsh ft4 hormon abnormalno visok, izvan onih dozvoljenih vrednosti, to ukazuje na hipertireozu, ubrzan rad stitnjace. T3 se jako retko radi, specifican je i trazi se za neke odredjene stvari, ali ni tvoje odstupanje nije zabrinjavajuce. Zasto si radila hormone? Imas li nekakve tegobe?




Anck Su Nmaun -> RE: Štitna žlezda (4.3.2016 7:33:41)

Jesam ova dva su u normalnim vrednostima samo ovaj strci [sm=zmeden.gif]

Pa zbog bebe su mi dali da radim , zbog secera.




Anck Su Nmaun -> RE: Štitna žlezda (4.3.2016 7:37:08)

Ovako:
FT3 3,3 (3,5-6,5)
TSH 2,37 (0.35-4,95)
FT4 13,1 (11.5-22.7)




vocicana -> RE: Štitna žlezda (4.3.2016 7:50:21)

Rezultati su ti idealni, nemoj se brinuti. Imaces verovatno jos neku kontrolicu za t3, ali nemoj da brines. Ne treba ti terapija, to je cisto iz predostroznosti trazeno,, jer stitasta zlezda pravi probleme na raznim poljima. Bas se javi kada te endokrinolog pregleda, sta ce ti reci.[sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Štitna žlezda (4.3.2016 8:02:36)

Hvala puno Voci [sm=smiley31.gif]




Sladja 29 -> RE: stitna zlezda (9.3.2016 10:59:43)

Nisam znala da imam problemesa stitnom zlezdom ...slucajno se na ultra zvuku otkrilo...tako da sada idem na operaciju ...bas mi je frka jer slusam razne priče te nemoj ...ima da pijes lekove do kraja zivota ...te idi ...katastrofa ali vidim da ipakmoramna operaciju jer mi je funkcija veoma umanjena ...[sm=smiley13.gif]




little_one -> RE: stitna zlezda (14.3.2016 19:39:07)

Ako je operacija neophodna, sto ce ti sigurno tvoj dr reci, odstrani je. Meni su prije godinu dana odstranili citavu stitnu zlijezdu, i pored komplikacija sa parastitnom zlijezdom, operacija je najbolja stvar koju sam ucinila za sebe. Preporodila sam se. Tako da ne brini, samo naprijed i bice sve ok.




mati -> RE: stitna zlezda (20.2.2017 16:13:44)

Evo i mene ovde. Sta sve nece da me snadje.
Do sad sam par puta kontrolisala stitnu (zadnje dve god) prvo zbog vrtoglavice posle zbog Op. Svaki put je sve bilo dobro i u granicama.I sad mi dr radi UZ rane pa da pogleda i stitnu. Na levoj strani je vido neku kuglicu. Ali kaze nije hitno, dok mi prodje T i rana se smiri pa da dodjem tad kod endokrinologa.




ivaMark -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 14:58:14)

Stigli rezultati....

TSH 1.27 (0.27-4.20)T3 4 (3.1-6.8 )T4 12.9 (12-22.0)
To sto je skoro sve na donjoj granici nema veze nikakve, sve je ok?




Sanjica26 RR -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 15:06:37)

Ima tema pitajte dr, ali ne znam da li ce brzo da ti odgovori. Ne razumem se u tvoje rezultate.




ivaMark -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 15:07:05)

E da, hvala Sanjice. 





flamingos -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 15:47:42)

Sve ti je bliže donjoj granici.Najbolje da pitaš doktora.Pozdrav.❤





vocicana -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 16:02:46)

Nista to nije IvaMark, sve dok je u okviru referentnih vrednosti, nemas brige.
Moji su gori od tvojih, moji su skroz na donjoj, tj neki na 0,1 od gornje.




ivaMark -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 16:13:57)

Hvala vam...😊





vocicana -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 16:15:18)

Grlisa...
Taj status se menja, na zalost zene su vise pogodjene promenama i problemima stitnjace, ali ne gutaj, kazi to sto imas, ne trpi u sebi, pokusaj da to sredis.




ivaMark -> RE: stitna zlezda (31.7.2020 16:17:24)

voci, pogodi me u centar. Hvala na savetu🤗





Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>