|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.9.2016 8:31:12   
jovicaa
i ja sam jedva docekala da miloradovic podje u jaslice, to dete ne staje ceo danuser posted image
ali mi je tesko pala adaptacija, posto on bas jako place i kad ga ostavim i kad dodjem po njega.. ali kazu vaspitacice da je u medjuvremenu ok.
danas prvi put ostaje do pola 3.. valjda ce prezivetiuser posted image
sve mi je to strano, zato sto su aki i masa dosta dobro prihvatali od pocetka.

a ovaj drekavac kmekavac, mamoljub... ma samo kad je krenuo, da ja malo danem dusomuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.9.2016 8:40:44   
vonavoj
Trco,sta radis deci kod kuce kad nece kod tebeuser posted image user posted image
I moja J je krenula u novi vrtic,bez adaptacije..dobra je..vaspitacice kazu da ucestvuje,jede,spava i da je zrela i sad smo u izbacivanju pelena..ijaoj,kuku..ceo vikend je zapisavala..mada ona meni ide na nosu vec godinu dana,ali ne zna da trazi..videcemo danas u vrticuuser posted image
I da,uvek sam za brzu adaptaiju,ono tipa 2 nedelje do 12h,je glupost..

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.9.2016 9:58:43   
jovicaa
hej von i mi smo u procesu odvikavanja od pelene.. vec mesec danauser posted image nikako da skonta... sve on kapira, sve zna, skroz je zreo, ali nece u nosu nikako. najvise sto smo postigli je da povremeno ode napolje da piski u dvoriste....
srecom vaspitacice su stvarno ok i podrzavaju me, zajedno ga odvikavamo i tamo je bez pelene...
jadne zene ima da im zapisa sve zivo do tri... haos, prosto mi je neprijatno, ali sta da radim kad nekako sporo ide to odivkavanje. mada on ima tek godinu i pet meseci, ali nema to veze, nego tera inat..

on je isao prosle nedelje do 10, i od danas ostaje full termin.. e sad videcemo kako ce podneti... posto je tesko podnosio prosle nedelje.
iskreno ne znam ni kako ce zaspati tamo, posto ga ja jedva kod kuce uspavam.. bas je zahtevan...


< Poruku je uredio jovicaa -- 12.9.2016 10:00:43 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.9.2016 11:44:21   
vonavoj
Moja sve obavlja na nosi...ali kad je stavim..jer za sad jos ne trazi sama..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.9.2016 12:06:19   
IvanaSK RR
Jovicaa, ne brini mnogo, i moj sin se kuci tesko uspavljivao, ali u vrticu nije bilo problema.
Srecno privikavanje na vrtic i nosu...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.9.2016 16:26:41   
jovicaa
Hvala Ivana :)
Von pa to je isto ok, vremenom ce poceti da trazi..
Ali kod nas bas ne ide, nikako nece u nosu nista, hoce da sedne ali ne i da piski.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.10.2016 13:08:59   
suzi kju
Jao kako mene hvata frka i trema zbog polaska mojih mrvica u vrtić. Ne znam još uvek kad će tačno da krenu, nekog novembra, početkom verovatno, uh!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.10.2016 17:42:10   
branki*
Suzi,verujem da imas tremu,bice sve dobro!
Ja,kako sam se nadala,boka je super super!mnogo bolja nego kod kuce,sama zadpi,igra se,ne place,slusa,jede,sama drzi kasiku,milina!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.10.2016 17:45:25   
Khaleesi
Ocva moja je extr prihvatila ali je velika.
Mala, pa videcemo sledece goduser posted image bice sve ok Suzy lepse je u drustvu

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.10.2016 8:56:00   
Mala Elena
U vrtic rekose naredne, sada je u starijoj jaslenoj grupi, gde ima dece kao za jednu ipo grupu, ne znam zasto...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2016 22:41:36   
lesica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li je za vrtić potrebna neka deblja pidžama ili normalna? Uzela sam u Elpidi neku, ali nije nešto debela, kaže prodavačica da roditelji baš traže takve jer je u vrtićima toplo. AAli S se otkriva pa se malo plašim. Gde imaju deblje pidžame, i da li ih ima uopšte?


Rekli su mi da donesem jastučnicu kada krene da spava. Kolika to jastučnica treba? Ja imam samo jednu njegovu malu za mali jastuk, iz onog kompleta sa ogradicom, jer ni ne koristimo još jstuk, mada sam mu možda već trebala kupiti. Ali se on svakako vrti dok spava, najmanje bi spavao na jastuku. PItaću za jastuk u drugoj temi.

Gde na nađem posebno jastučnicu, pretpostavljam da treba mala?



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2016 22:46:52   
lesica
Dunja, obično ih skinu u bodić koji imaju ispod i navuku im donji deo, tako da ne opterećuj se posebno za pidžamu. Pidžama im najviše treba da bude prisutna zbog sanitaraca. Tek kad krenu u vrtić se skidaju u pidžame. Iliti kad još i nauče da se sami skinu/obuku.
A jastučnica, hmmm pa ima da se nađu po ovim radnjama koje prodaju posteljine, ili eventualno materijale a da šiju.
Meni mama sašila dve tri i to je to za vrtić.

E da, ima ih u jysk-u, nešto su baš jeftino

< Poruku je uredio lesica RR -- 10.10.2016 23:10:22 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 10:12:03   
adulence
e ovako da napisemo i nase iskustvo,krenuoli smo od 1.oktobra...i period adaptacije za sada super prolazi,ostaje ceo dan tj. od 9 do 15 h...njemu je tamo stvarno lepo i ne pati sto je meni najbitnije....moje iskustvo govori da sto su mladji lakse se adaptiraju.I Iva i relja su krenuli sa godinu dana i za sada nema nekih problema,spava jede,izbacili smo cuclu,sami i vrlo lako...mnogo je sladak kada dodjem a on sedi za stolom i rucka...i da jos jedna sreca je sto mu je jedna od vaspitacica Ivina vaspitacica,pa ga stalno gnjavi.I jedna zanimljivost u grupi svve decaci,sedmorica njih samo jedna devojcica...ajhahhah

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 10:25:13   
bebilule
Adulence, super sto je drugar Relja tako lijepo prihvatio vrtic. Mi cemo od 1. novembra na osam sati, a sedam dana ranije ce na adaptaciju po par sati dnevno. Samo ne znam kako ce mukica za spavanje i cuclu user posted image . Rano se budi, oko pola 6, 6 i vec je u 9 spreman za novu turu. Pokusala sam mu pomjeriti sama, ali nema sanse. Sta cu mu ja, neka spava po coskovima ako moze user posted image . A cuclu koristi kada se uspavljuje. Pokusacu i bez toga da vidim kako ce proci.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 10:43:20   
Maraj
Drage bravo. Suzi , adulence , bebilule , mi smo trugarice jos iz trudnickih tema...user posted image al ja jos ne razmisljam da L dam u jasle. Sta znam , bas mi je mali.... a i hvala Bogu ostavicu ga kod moje mame. Naravno krenuce i on u jasle i vrtic al nesto mi bas rano da ga sad dam...user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 11:22:00   
adulence
bebilule samo hrabro nema bolje od vrticke dece...cuclu ce mu sigurno dati kad se bude uspavljivao...i kod nas daju,prosto nasa je zelja bila da ostavi cuclu,mislim da nema vise potrebe za njom i nema....kao da je nikad nije ni koristio..R spavanje nije problem jer on i kod kuce u to vreme spava evo bas je sada zaspao,ali videces brzo ce on to usvojiti tamo je zivo veselo,deca muzika itd...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 11:51:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: lesica RR

A jastučnica, hmmm pa ima da se nađu po ovim radnjama koje prodaju posteljine, ili eventualno materijale a da šiju.
Meni mama sašila dve tri i to je to za vrtić.

E da, ima ih u jysk-u, nešto su baš jeftino


A koje dimenzija jastučnica da tražim, nemam pojma koliki su im ti jastuci. Ja imam i neke male jastučnice koje nam je izvezla svekrva, ali su one baš za male jastučiće.




Jel ova ok 40x40 KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 12:13:39   
suzi kju
Maraj i ja smatram da je rano. Ne bih odlagala nešto mnogo ali do godinu ipo bih. Da ja imam ovde mamu ili svekrvu odložila bih do godinu Ipo, ovako će krenuti sada.
Dunja i ja tražim jastučnicu, i nama je rekla kakvu god donesemo dobra je tako da ću noću već neku...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 12:30:47   
dunja RR
Suzi, sada mi Les objasnila da u vrtiću nema jastuka, tako da me baš briga sad, ma bilo koju ću user posted image
Ja se još čudim, što mi niko ne govori dimenzije jastuka, da znam šta da tražim user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2016 14:01:24   
bebilule
Hvala Adulence. Ne brinem nesto, snacice se on.
Maraj, ja bih maksimalno odlozila do proljeca. Ne bih duze. Drukcije je kada sa djecom rade vaspitacice, kada se druzi sa vrsnjacima... Ali svakako ga nema ko cuvati, mama mi radi.

< Poruku je uredio bebilule -- 11.10.2016 14:02:22 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.11.2016 13:35:44   
suzi kju
Mame jel u vrtićima imaju stolice za hranjenje? Gde sede deca dok ručkaju? Ja sam postala totalno luda s tom hranom odnosno hranjenjem i nežvakanjemuser posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.11.2016 13:43:03   
eca89
Imaju Suzi, ne brini uklopice se one super, mozda ce prvih par dana biti frka!
Ja sam isto mislila da ce A., biti haos, da se nece snaci, da nece traziti nosu, a ona extra! Iako ne zna jezik, kaze im na svom, jede sva, a ja budala nocima nisam spavala!

Gore je nama mamama, mi smo blesave!
Vidjeces da ce super biti, jos su u plusu, jer one nikad nisu same, uvijek imaju jedna drugu, sestrice!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.11.2016 13:46:25   
suzi kju
To jeste, svi mi kažu da su u prednosti jer ih je dve.
A da, u pravu si, ja sam stvarno luda zadnjih dana, očigledno smo sve iste. Muž me kaže da preterujem, al ne može on nikada da razmišlja kao ja.
Kad budem otišla kod vaspitačice sa zilion pitanja ima da joj se smučimuser posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 13:50:03   
IvanaSK RR
Suzi, sto se tice placanja, dete koje je tu sat vremena, trebalo bi da placa umanjenu cifru za taj dan. Ako im se javi na vreme da dete, na primer, nece doci u vrtic, plaćate umanjeno. Ukoliko se ne javite, cifra je ista kao da je doslo.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 13:53:51   
suzi kju
Pa ako su recimo prehlađena i ne idu po nedelju dve valjda se umanjuje? Nmg prehladu da predvidim i najavim user posted image
Veruj nekoliko stotina pa nek je hiljadu i više dinara ne cini mi ništa naspram njihovog bezobrazluka.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here