|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 14:01:18   
IvanaSK RR
Da, naravno, recimo ako je cifra kada ide 400 din, tada je 200 kad ne ide. Pa, javis im ujutru da dete ne dolazi, da bi oni to vodili kao opravdane izostanke i smanjili iznos. Kazes, na primer, dete je prehladjeno i nece dolaziti dok ne ozdravi.
Ako ne idu vise od pet dana u vrtic, treba ti i potvrda da su zdravi kad opet krenes.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 14:02:45   
suzi kju
Da da to znam. Samo jos da uzmem broj kome da javim kad ne budu isle. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 14:08:57   
wivern
Kod nas u vrticu se ne najavljuje nista, i da postoji umanjenje za te dane kada dete ne dolazi u vrtic.
Meni i mm je matora vaspitacica (jos je mm bio ziv kada nam je to rekla) rekla da se potvrda donosi preko tri dana. I ja sam glupaca redovno donosila tu potvrdu i tek na proslom roditeljskom ona se izlane i kaze preko 5 dana.
Doslo mi je da joj se na***** svega i svacega. Pri tome je meni rekla da mesecno donosimo plasticne case (sto je meni ok jer se ipak radi za dobrobit moga deteta) i na tom istom roditeljskom saznam da za to ne zna niko osim mene. Znaci samo ja sam donosila te case 6 meseci.
Onda me nisu upisivale kad donesem vlazne maramice pa sam jednom digla frku jer su mi tri puta trazili u toku meseca (2 puta sam odnela jer sam pomislila da je nestalo ipak je potrosni matrijal u pitanju) a treci put sam otisla i pogledala na spisak a meni uredno stoji -.
Au kad sam se razdrala, mlada vaspitacica mi je odmah upisala pluseve i za naredna tri meseca.
Nije meni tesko da kupim, nego nemoj da me pravis budalom.
Mlada vaspitacica nam je super, ali matora je .... bolje da se ne izrazavam.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 14:47:08   
suzi kju
Joi wiv strašno. Mislim da oni umeju vrlo dobro da procene ljude i da ih zakebavaju kao sto au to radili tebi tako sada rade meni.
Jer vidim dodje nekog decaka i samo kaze danas ce ostati pola sata duže, nek se navikava. A ja pitam koliko da ostanu sutra. Videli oni da ja slusam sve kako mi kazu.
Recicu im sutra i prekosutra po sat ipo onda do uzine i od sledece nedelje ostavljam ih na spavanje.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 15:04:35   
IvanaSK RR
Moje mišljenje je da ne treba dete odmah ostaviti ceo dan, ali isto ne treba ni po sat vremena danima. Naravno, to opet zavisi i od deteta.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 15:38:39   
suzi kju
Tako je. Ja bih prva prolongirala da one placu ali one su dobre, ne placu, igraju se.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 16:10:43   
Mariya
Ni kod nas se ne javlja kad ne nosiš dete u vrtić. Pola oktobra nije išla i umanjen nam je iznos vrtića za oko 300-350 dinara. Vaspitačica je rekla da za predškolce uvek treba opravdanje, a pošto je L u mlađoj grupi njoj ne treba, ali ako je vodim kod lekara da uzmem potvrdu.
Kod nas inače ima neka da tako kažem "taksa", dobijamo uplatnicu , ne sećam se da li je 1000 ili 1500 din. za potrošni materijal. Od toga se kupuju čaše, papirne maramice i sl. pa ne moramo da nosimo. Lično mislim da je bolje tako.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 16:15:40   
suzi kju
Ovde se donose jedino pelene. Za vlazne maramice mora da se potpise da rositelj zahteva da se za njegovo dete koriste vlazne maramice. Decu peru. Niko nije spominjao plasticne case tako da ne znam sta bih rekla. Da traze i ja bih kupovala i nosila kao wiv.
A za plaćanje mogu i da svratim da se raspitam kako funkcioniše.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 16:29:34   
IvanaSK RR
To za donošenje vlaznih maramica, plasticnih casa... zavisi od vrtica. Mi smo nosili jednom mesečno.
A ukoliko se ne javimo da dete odsustvuje (na dan, dva) ovde pisu neopravdane izostanke. Ukoliko bude previše tih neopravdanih posle nekog vremena oni pozivaju na razgovor, u fazonu, sta ce nam vrtic ako dete toliko izostaje neopravdano.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.11.2016 23:11:08   
wivern
Meni to za pozivanje na razgovor bzvz. Ako ja placam vrtic , i donosim od lekara potvrde kako moze biti neopravdano?


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.11.2016 11:30:23   
suzi kju
Danas sam malo duze pricala sa vaspitačicom,ova je jako fina sto je ove nedelje prva smena.
Sutra ostaju do spavanja a od sledece nedelje i na spavanju. Malo sam sada opustenija jer mi je objasnila da ih oni hrane, jer je meni to žvakanje i dalje najveće opterecenje i problem. Da ne brinem, da je vecina dece krenula u vrtic kao one,da nisu ni jeli ni hodali. Pa eto malo sam opustenija sada.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.11.2016 13:14:06   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Meni to za pozivanje na razgovor bzvz. Ako ja placam vrtic , i donosim od lekara potvrde kako moze biti neopravdano?


Wiv, neopravdani su ukoliko se ne donesu potvrde od lekara. Bilo je roditelja cija su deca odsustvovala po dan, dva, tri nedeljno, cuvale ih bake ili ko vec. I onda je fazon, sta ce im vrtic ako decu ima ko da cuva, a toliko dece je na listi koje, na primer, nema ko da cuva.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 9:20:59   
milicicak
Mame, kako oblacite zensku vam decu za vrtic? Ja sam u fazonu trenerka/helanke i gore duks ali je mini buba pocela da trazi da joj oblacim haljinice. Ja sam sva u tripu da ce joj biti hladno samo u hulakopkama a ne volim da joj oblacim helanke i carape ispod haljinice... Bas sam komplikovana user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 9:25:11   
IvanaSK RR
Milicicak, kod nas u vrtiću je bilo jako toplo i nikad mu nisam oblacila nista ispod trenerke.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 9:28:16   
Sanjica26 RR
Mi za vrtic kad je zima ne oblacimo haljinice.
Nase oblacenje se sastoji od helankica/trenerkica i bluzice. S tim kad joj obucem helankice mm im oblaci jos jedne pantalone koje posle skine u vrticu. Teodori sam na pocetku oblacila i hulahopkice, ali kod nas su vrtici pretopli.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 10:05:44   
milicicak
I kod nas u vrticu je toplo al mi opet nekao malo da ima samo hulakopke. A one debele grilonke nece da nosi, svrbe je...
Haljinice su definitivno neprakticne zimi a stvarno ne znam sta joj je da uopste trazi da ih nosi, do skoro je bilo polusatno ubedjivanje da obuce haljinicu kad krenemo negde user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 10:12:34   
IvanaSK RR
Milicicak, a da joj obuces helankice ispod haljine?
Verovatno je videla od drugarica, pa hoce i ona :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 10:27:19   
Sanjica26 RR
Milicicak, slusala sam svog decijeg ginekologa kod koga sam nekada isla na institut, da nije preporucljivo da devojcice nose dugo hulahopkice. A one Boga mi dugo budu u vrticu.
Inace gledam uzrast mini bube i to je taj period kad traze non stop traze haljinice. Tako je i T. Sad ne trazi, ali voli kad joj ponudim da obuce

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 12:19:23   
milicicak
Ne volem da joj oblacim helanke ispod haljine, meni je to ruzno user posted image ali izgleda da cemo tako jer ko mene sta pita user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 12:29:35   
Anck Su Nmaun
Ja sam odustala od borbe sa oblacenjem odavno.
Pogotovo sa mladjom , kakve je ona imala kombinacije, a meni sve sramota da je tako saljem ali posle nekog vremena.. ma nosi dete sta hoces samo kad si ti srecna.
A hopkice nose samo ponekad, ne prijaju im. To bas uz neku haljinicu. ma ni ja ih ne volim user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 2.12.2016 12:30:50 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 13:17:45   
IvanaSK RR
Ni meni se bas ne svidjaju helanke ispod haljine, ali bolje i to nego da joj bude hladno. Uzmes jednobojne, naravno, i resen posao :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 13:24:54   
Maraj
Ja L oblacim hulahopke ispod pantalona kada idemo napolje. Mislim da je ok i za vrtic. Kako dovesti decu do vrtica kada je hladno. Zato mislim da su hulahopke ok

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 13:57:11   
IvanaSK RR
Ja sam sinu oblacila hulahopke ili pidzamu ispod trenerke, pa tamo skidala i ostavljala u ormaricu. Ili neke deblje pantalone preko trenerke.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 14:00:12   
Sanjalicaaa
Kad god idemo napolje oblacim Iki hulahopke. Kad bude isao u vrtic necu jer ide iz stana u auto, iz auta u vrtic tako da nema potrebe. A tamo je pretoplo. Ali kad se zadrzavo napolje obavezno hulahopke.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.12.2016 14:05:28   
Anck Su Nmaun
Pa kad idu napolje moras stvarno. Ma da sam ja sad bas dobila za bebca neke carape ( jako je msesan u njima) do guze mu dodju, bas su super. Ne verujem da za vecu decu ima, bar ja nisam videla.
Ali u vrtiv=cima je jako toplo, bar u nasem jeste pa im hulahopke oblacim ispod bas kad nose nesto tano, tanke helanke , haljinu ili kad je u debelom minusu inace one punjene helanke samo.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here