|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:45:50   
Maraj
Sto se isi tice
Pisem novi post da mi ne istekne sesija
Da rekla sam da proba sa cokoladicom da privoli njene vaspitace. Njeno dete je jedino u grupi na adaptaciji i one ne zele da se posvete tom jedinom detetu.
Moj L je u grupi gde su sva nova deca. Jer L je krenuo u vrtic koji nema jasle. Sve su nova deca u mladjoj vaspitnoj grupi

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1651
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:46:59   
jess021
Maraj, sto si onda savetovala Isidoru da uradi isto sto i vi?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1652
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:50:32   
jess021
Batali!Imas apsolutno pravo da im odneses i 100€ ako tako mislis da treba, ali onda stani iza svojih postupaka i nema potrebe ni da se pravdas zbog toga. 
A ja zbog toga moga da protestvujem do sutra i ne mogu ti nista. 
Sa ovim zavrsavam sa raspravom na ovu temu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1653
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:53:12   
Maraj

IZVORNA PORUKA: jess021

Ivana, isuvise je ocigledno da sam se bas iznervirala 😅😅
Narocito sam oset_ljiva jer su i moje tek krenule u vrtic i svako jutro ostavljam njih dve placuci  

Jess pogresno si shvatila. Tvoje vaspitacice se ne zale na tvoju decu da prave probleme tamo.
Moj L utrci u grupi sav nasmejan. Ni ne okrene se da vidi gde smo mi.
Ali zato kada ga deka/tata/baka pokupe iz vrtica, one kazu njima da mama dodje sutra na razgovor. I tako par puta u roku od mesec dana. Pisala sam unazad koliko sam bila na razgovoru.
L skace po kreveticima, otima deci igracke, nece da ide sa njima na rucak vec hoce da se igra.
Ne znam vise ni sama sta su mi sve rekle.
Razgovaram sa L kuci. On obeca da ce biti dobar i sutra opet isti.
Onda smo se dogovorili da se izvini i vaspitacima. I da izvinio se uz cokoladu. Eto ako je to tebi problem, meni nije. On ke shvatio da je pogresio da nije lepi tako da se ponasa i izvinio im se. Uz cokoladu.
Nece ga one bolje gledati. I do sad su ga dobro gledale. Nije mi se zalio ni na sta u vricu. Ali on nije bio dobar tamo.
Tvoje odplacu i smire se.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1654
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:58:50   
Maraj
Ne razumem zasto sam prozvana da se "pravdam za svoje postupke". Lepo ste me pitale i ja odgovaram. Ne pravdam se.
I da, opet cu odneti cokoladu vaspitacima kada osetim potrebu da treba da odnesem.
Ne vidim nikakav problem u tome.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1655
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 11:09:37   
Rosita
Ja sam lično stava da se može počastiti nekim povodom ili kao znak zahvalnosti, a nema šanse da bih, nezadovoljna, nosila nešto, da bih bila zadovoljnija. Ako sam nezadovoljna to me frustrira i ljuti i mogu samo da pokušam da rešim problem razgovorom. Razumem svakoga, ali bih se ovde složila sa jess. Kao znak izvinjenja, hm, tu sam na pola.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1656
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 11:18:59   
bebilule
E znate šta, moje dijete neka se zahvaljuje čokoladama kada počne da prima svoju platu - ako bude mislio da tako treba. A do tada neka kao Ljisina D bere maslačke po livadi. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1657
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 11:26:12   
Milena18
Ja ne razumem zašto bi se dete od tri godine uopšte izvinjavalo na taj način nekome, posebno u periodu adaptacije. Za njega je to sve novo, za vaspitačice nije. Naravno da ćeš mu skrenuti pažnju da ne sme da udara vaspitačicu i da ne otima igračke. Ali da se sad oko toga pravi neka frka, ne vidim razlog. Samo što je krenuo, treba i njemu vremena da prihvati novu sredinu i da usvoji pravila ponašanja. Ako takvo njegovo ponašanje potraje, tražićete rešenje. Ne kažem da sad treba čekati i ne raditi ništa, daleko od toga. Ali ništa on nije uradio što vaspitačice već nisu videle ranije.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1658
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 11:48:24   
jess021
Milena, ti si moj covek😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1659
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 11:57:50   
Sanjica26 RR
Meni se nije svideo taj stav cim je Maraj napisala. Ali to je njen stav.




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1660
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 12:10:51   
Maraj
Ej zene, ja nisam ubila coveka. Odneli smo cokoladu vaspitacici. Ne vidim sto bi neko penio i nervirao se oko toga.
U tom trenutku sam smatrala da je to najpametnije.
Najbitnije je da se moje dete adaptiralo kako tako na vrtic, na dolazak novog clana porodice.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1661
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 13:35:04   
milena984
Mi smo takođe prezadovoljni ,Anasrasija ima 3g i mada je privatni vrtić u pitanju ali za sada,ovih 20-ak dana,nemamo nikakvih primedbi,vrlo su ljubazne i korektne ,imaju i logopeda,časove engleskog,obavezno šetanje u park kada je vreme lepo,škola sporta sve besplatno ,jedino što ona isto ima problem sa spavanjem jer i kući neće da spava u njihovo vreme(vrtića od 12-2) ,ona kući spava ili od 17-18 ili u 20h pa uglavnom do ujutru 7,8 i nikako doručak,to ne znamo šta da radimo jer ne jede do 15,16 h ništa samo užinu u vrtiću.To nam je jedini problem,sve ostale testove i analize je prošla sa najvećom ocenom .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1662
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 14:21:50   
Tiziana
Maraj, ja znam da je sada za vas vrtic big deal i da je lako meni sad pricati sve ovo sa ove distance. Ali polako, nema ni mesec dana kako ste krenuli, prerano je za bilo kakve zakljucke bilo da su u pitanju vaspitacice bilo da je u pitanju ponasanje tvog deteta.Imas decaka i zvace te milion puta na razgovor zbog njegovih nestasluka, sto bude bivao veci to ce stvari biti ozbiljnije. Pustite ga da se sam izbori za sebe i kod vaspitacica i kod drugara, a svako ruzno ponasanje sankcionisite unutar vasa cetiri zida i pricajte, pricajte, pricajte. sad je mali i ne razume sigurno ni zasto se izvinjavao ni zasto je odneo cokoladu, ali docice vreme, i to brzo, kada ce biti vrlo svestan svakog svog ruznog postupka. A ko zna, mozda se ispostavi da je gospodja u sto jakni vrhunska vazpitacica. 

(odgovor članu milena984)
Direktna veza do poruke: 1663
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 22:08:59   
Misha i Ljisha
Isi imas "otvoren dan" u vrticu. Vidi kad je pa idi na razgovor. To ti je najsigurnije da ce na miru da te saslusaju a ne na hodniku dok primaju decu.

Sta ste se uhvatile za cokoladu user posted image pa nose roditelji kod nas svasta. Evo znam jedni su poklonili celoj grupi ona jaja od stiropora da deca ne donose prava vec ta da saraju. Svi roditelji donose vlazne maramice i papirne ubuse i plasticne case. Ja odnela neki kancelarijski pribor. Nije to podmicivanje. Svasta se nosi u vrtic

Nego imate ideju kako da od deteta napravim kupus? user posted image nastupace na kupusijadi

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1664
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 8:39:22   
mama Jo
Mi smo dobili bas saopstenje sa neke sednice, evo pre neki dan je mama pisala u grupi- vlazne maramice, papirni ubrusi i plasticne case po detetu svaki mesec, 500 dinara po polugodistu za djacki dinar, i bilo sta sto mozemo a treba vrticu - da donesemo. Mi smo u jednom malom vrticu u zgradi, samo ta nasa grupa ima, samo ta prostorija jedna gde su deca... mame se u dale predlog da skupimo novac za krecenje te prostorije. Ali to je druga prica...

Nego, pitanje za mame cija deca placu user posted image nemojte me.ubiti ali meni jeste problem sto ona tamo placeuser posted image
Koliko dugo to traje/trajalo? Kako se vi nosite sa tim? I kako sve da joj pomognem u tome? Tesko joj pada odvajanje... svasta radimo, pricamo, pokazivala sam joj slike njenog najboljeg drugara u vrticu i pricam kako je srecan tamo... juce amo izasli napolje i stvarno samo neke bebe setaju sa majkama- ja joj pricam da su svi njeni drugari u vrticu, da ne placu... ona se vec danima sama igra sa svojim igrackama vrtica - i onda dodje i kaze mi ,,mama evo vini pu je u vrticu, ne place, ja sam ga ostavila pa cu doci po njega..." onda mi prica da se njegov vrtic zove isto kao njen, vaspitacica.... sve isto. Eto, sve nam se vrti oko vrtica, ali ne moze jos da ,,prelomi" i tamo ostane i uziva. Plus sto smo se raspitivali i culi da njena vaspitacica vazi za jednu od boljih, kako kazu.

Ljisho, pa mozda od krep papira da napravite listove pa je celu umotas? user posted image (tako je jedan maleni na maskenbalu bio grozdje, pa su ga skroz obmotali sa balonima, i odgore samo napravili listove i peteljke? user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1665
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 8:51:44   
bebilule
Mama Jo, moj M je plakao mjesec dana, ujutru kada ga ostavljam i kada dođem po njega (tada je valjda bio ljut na mene user posted image ). Ali otpočetka je funkcioniso u grupi, u smislu da je jeo i spavao. Tada neke posebne igre nije ni bilo, jaslice su u pitanju. U jedno sam sigurna, da nisam radila i da sam bar imala mamu kući, ne bih ga slala pored svih tih suza, iako nije bilo dramatično. Ne znam u kakvoj si situaciji. Poslučaj svoj instinkt kada je ona u pitanju, nećeš pogriješiti. Ne znam ni koliko je stresno sve to za nju, da li se uopšte prilagodi i smiri tamo. Vjerujem da bi ti bilo lakše kada bi krenula, to ti moraš prelomiti. Polako, doći će i vrijeme vrtića i škole. Nije ni njima lako, ja sigurno ne bih s pjesmom išla svaki dan na posao po osam sati, da ne moram. Da me je neko pitao prije tri godine kako i šta, rekla bih vrtić uvijek. Sada imam drukčije mišljenje, ne bih ga upisivala prije tri, četiri godine. Možda da joj daš još malo vremena, nisam pametna.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1666
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 8:53:04   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Isi imas "otvoren dan" u vrticu. Vidi kad je pa idi na razgovor. To ti je najsigurnije da ce na miru da te saslusaju a ne na hodniku dok primaju decu.

Sta ste se uhvatile za cokoladu user posted image pa nose roditelji kod nas svasta. Evo znam jedni su poklonili celoj grupi ona jaja od stiropora da deca ne donose prava vec ta da saraju. Svi roditelji donose vlazne maramice i papirne ubuse i plasticne case. Ja odnela neki kancelarijski pribor. Nije to podmicivanje. Svasta se nosi u vrtic



Prateci materijal se ne racuna o podmicivanje. To su stvari koje drzava nazalost ne obezbedjuje za vrtice nazalost.

Mama jo, nasa Teodora je plakala pola godine. Kod nje je bila promena, jer smo dobili novog clana. Dugo je bila sama i to je za nju bila promena.

Znam da ti je tesko, ali ti nju ne vodis na mucenje. Moras da preseces. Deca osecaju nasu nemoc. Ona zna da ce sa tim plakanjem dobiti od tebe ono sto je trazila i igra na tu kartu. Moras da budes dosledna. Probaj da je vodis dve nedelje u kontinuitetu (nadam se da se nece razboleti) i videces veruj mi napredak.
Kod moje Sofi nije bilo plakanja. Par puta i to je bilo sve.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1667
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 8:54:37   
Sanjica26 RR
Pravo pitanje je da li ona tamo place sve vreme?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1668
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 9:01:18   
bebilule
Joj Sanjice, ja ne mislim da je uvijek "igranje na kartu" i manipulacija u pitanju. Ok je biti jak i dosljedan, ali stvarno ima mnogo djece koja teškom mukom prolaze kroz sve to. Ne znam dijete, ne znam kako se inače ponaša. Ali ja nekako kod svog dječaka uvijek osjetim razliku između manipulacije i nekog stvarnog problema. Da nisma obratila pažnju na to, nedavno bismo "kliznuli" baš u vriću. Negodovao odjednom, ja vidim nije bezobrazluk. Prosto sam znala. Da bi se ispostavilo da se povlačio s razlogom i to je riješila vaspitačica u saradnji sa mnom.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1669
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 9:11:39   
Sanjica26 RR
NAravno da to svako od nas oset__i. Treba napraviti razliku. Koliko se secam iz postova mama jo (nek me ispravi) ona je nakon treceg dana ostala kod kuce. To je jako kratko da bi se ona navikla na nesto. Ona place jer je u novom okruzenju i nepoznate su osobe oko nje. I zna da ce mama da je cuva jer je kod kuce. Normalna stvar. Ja pricam iz nekog mog iskustva kad sam bila deteuser posted image Mene su roditelji povukli iz vrtica jer sam plakala. Pogresili su jako. Mnogo mi je bio potreban vrtic. Brat koji je mladji od mene tri godine je meni vezivao patike i sto sta mi je pomogao. Falila mi je ta socijalizacija i samostalnost.
Vaspitacice mama jo cerke , treba da kazu dovedite je svaki dan ali postepeno. Naravno da takvo dete ne moze odmah da ide na spavanje sve dok nije spremno. Po par sati za pocetak ce biti ok.

Kao vaspitacice Isidoronog sina treba da nadju modus da ga smire da dete toliko ne place. Ako si izabrao taj poziv i dobio taj posao u vrticu onda ga zasluzi.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 11.10.2018 9:13:39 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1670
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 9:18:55   
IvanaSK RR
Slažem se sa Sanjicom. U ovom slučaju nek adaptacija traje koliko god treba ali da se ide svaki dan u vrtic. I isto bih postavila pitanje, da li ona tamo place sve vreme?
Ni ja ne racunam vlazne maramice, ubruse,plasticne case.. Nosili smo i igracke, knjigice... Kad je sin krenuo u vrtic, vrtic je tek bio otvoren pa je nedostajalo igracaka i knjiga.. Jedna mama je sa društvom oslikala ceo zid u vrticu..
Ovde u privatnom vrticu nosimo dva puta mesečno po jedne vlazne maramice.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1671
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:04:03   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR
Prateci materijal se ne racuna o podmicivanje. To su stvari koje drzava nazalost ne obezbedjuje za vrtice nazalost.


Pa vidis sanjice, nisi u pravu. I to se racuna u podmicivanje jer drzava obezbedjuje sredstva za to. I roditelji nisu u obavezi da to donese.



< Poruku je uredio Maraj -- 11.10.2018 10:07:50 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1672
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:05:12   
Maraj
Klik

< Poruku je uredio Maraj -- 11.10.2018 10:07:17 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1673
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:10:12   
jess021
Nisu u obavezi, ali zelim. I to nije podmicivanje jer to ne dajem vaspitacicama, vec deci. Podmicivanje je ako ga one nose kuci, ali onda nisam o tome obavestena. 
Mama Jo, evo moje obe i dalje placu, ali malo je bolja situacija, tako da ili ces biti istrajna ili je nemoj voditi. Od toga da isprobavate mislim da nema nista. 
Kao sto Bebilule kaze da ne radim, nema sanse da bi isle sa takvim placom a da ja sedim kuci.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1674
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:10:54   
Sanjica26 RR
Kako obezbedjuju?  Zbog cega vaspitacice onda traze to?  Gde se onda trose pare na to? Radim u skoli i znam da se sami snabdevamo sa meterijalima.  Npr. nemam flomaster cesto nema dovoljno.  Moram sama da kupim.  Sve sto stampam deci moram iz svog novcanika da izvadim. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Da li vam se cini da je na RR malo "tiho" u poslednje vreme?
OTI2

Komentar bi bio pozeljan...

Da (76%)

NE (24%)


Ukupan broj glasova: 86

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here